Identyfikacja MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Kolejność kanałów w MUX3

Post autor: biopar »

Sorki za odgrzebywanie tematu, ale poprzednik sensownie go poruszył niestety nie uzyskując odpowiedzi. Czy z innych nadajników (w moim przypadku Kisielice) też jest sortowanie w sposób "odwrotny", czyli:
Historia,
Kultura
Info Gdansk
Info Olsztyn
TVP1
TVP2

Nie da się tego w jakiś logiczny sposób ustawić? Posiadam 2 tv, oba sortują w ten sam sposób:
Phillips 42pfl5604H oraz jakiś monitor komp. z funkcją tv firmy LG (nie pamiętam symbolu).
Może ktoś z Emitela da znać o co chodzi...
Pozdrawiam!

wachcio

Re: Kolejność kanałów w MUX3

Post autor: wachcio »

Trochę jeszcze grzebałem i ogólnie nie znalazłem rozwiązania. Programy układają się albo alfabetycznie (u mnie jak również u Ciebie) albo jeśli mają Logical Channel Number to tak jak przewidział nadawca.
Najgorsze jest to, że po każdym skanowaniu muszę od nowa zmieniać kolejność nawet jeśli nic nowego nie znajdzie.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: Strzelb@ »

Jestem w zasięgu 2-ch nadajników: Śrem i Rusinowo. Zależy mi na odbiorze TVP INFO Szczecin z Rusinowa. Instalacja jest sprawdzona - wszystkie MUXY chodzą na 100%. Sęk w tym, że mój SONY 46Z4500 za Chiny nie chce zaprogramować MUXa3 z Rusinowa (k51). Przy ręcznym skanowaniu TV na chwilkę przystanie (na k51) by zaraz potem lecieć dalej. Na tunerze WIWA HD50 zero problemów (100% siła i jakość dla k51). Przypuszczam, że SONY pomija k51 z Rusinowa, bo łapie lepszy sygnał ze Śremu na k28.

Czy to jest błąd w oprogramowaniu TV SONY? Może znacie jakieś sztuczki? Na oficjalnej stronie SONY brak jakiejkolwiek aktualizacji firmware.

P.S. Gdyby administracji nie spodobało się miejsce postu, proszę o przenosinki do odpowiedniego działu. Pzdr.

arik92

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: arik92 »

Czy na Twojej instalacji antenowej masz również możliwość odbioru pozostałych multipleksów z Rusinowa na k.42 i k.43? Jeśli tak to czy te multipleksy przy ręcznym szukaniu Sony znajduje?

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: Strzelb@ »

Tak. Wszystkie pozostałe muxy z Rusinowa odbieram na SONY z jakością 100%. Tylko k51 pomija. Zresztą WIWA na tej instalacji k51 odbiera wzorowo.

arik92

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: arik92 »

Jeśli k.42 i k.43 odbiera przy odbiorze k.23 i k.39 to obawiam się, że problemem w tym Sony mogą być silne sygnały analogowe pomiędzy k.51, czyli analogowy Polsat na k.50 i TVP Info Poznań na k.52.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: Strzelb@ »

To dlaczego WIWA to odbiera?
SONY ma zdecydowanie lepszą głowicę - często przy tropo odbierałem nadajniki, gdzie WIWA nawet jednej kreski nie pokazała.

arik92

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: arik92 »

Też mi trochę trudno uwierzyć aby Wiwa miała głowicę bardziej selektywną głowicę niż TV.
Spróbowałbym jeszcze taki sposób. Zrobić programowanie automatyczne, określić ile % odpowiada kanałowi k.28, a następnie podczas wyszukiwania automatycznego gdy TV będzie miał wyszukać MUX3 na k.28 wyjąć kabel z gniazda antenowego, tak aby nie zapisał MUX3 ze Śremu i potem z powrotem włożyć kabel antenowy jak będzie dojeżdżał do k.51.
Czy sygnały k.50 i k.52 na tej instalacji masz silne?

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: Strzelb@ »

Racja! dzięki za pomysły. Jutro pokombinuję z tą wtyczką. Ide do wyra.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: Strzelb@ »

Siedziałem w łikend nad tym tematem, no i...
Problem z odbiorem 2-ch multipleksów MUX3 leży prawdopodobnie po stronie oprogramowania TV SONY!!!
Po zaprogramowaniu pierwszego napotkanego MUX'a, kolejny jest pomijany. Np. gdy zaprogramuję k28 ze Śremu, to pomijany jest k51 z Rusinowa. I odwrotnie.
Dziwne jest, że dotyczy to tylko MUX3. Natomiast MUX1 i MUX2 mogę bez problemu zaprogramować jednocześnie i ze Śremu i z Rusinowa.
Może MUX3 mają jakieś szczególne parametry nadawania (związane z regionalną wersją TVP INFO), które powodują problemy z odbiorem z dwóch nadajników?

arik92

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: arik92 »

Podejrzewam, że masz rację i wina leży po stronie oprogramowania.
Sony Z4500 jest chyba oparty na tym samym chassis, co E4000, W4000, V4500 i W4500, więc ma pewnie ten sam soft w zakresie DVB-T.
Tutaj też jest opisywany problem z TVP Info, ale z MUX1.
Ja bym jeszcze spróbował zmienić kraj na Włochy i wtedy wyszukać z automatu albo ręcznie.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: Strzelb@ »

Próbowałem już ze zmianą kraju na ITALY, i.... kupa.
Ale ktoś, gdzieś na tym forum pisał o sztuczce z dodaniem TVP INFO do ulubionych, czy jakoś tak... Nie pamiętam dokładnie. Nie byłem też w stanie odnaleźć tego wpisu. Może ktoś podeśle linka, albo opisze sztuczkę?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: m@rtops »

może chodzi ci o coś takiego (gdzieś się z tym zderzyłem) aby zmienić nazwę "tvp info" po zaprogramowaniu :roll:

arik92

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: arik92 »

Tutaj jest post o ulubionych i dotyczy modelu U4000 oraz MUX1, tylko że tam przynajmniej wyszukuje tego MUXa, a u Ciebie pomija i szuka dalej.

Czy podczas tropo udało Ci się może odbebrać MUX1 z nadajnika, gdzie jest inna wersja TVP Info?
Jak możesz to podaj jaką masz wersje oprogramowania w Z4500.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: Strzelb@ »

Sztuczki ze zmianą kraju na Italy oraz dodanie TVPINFO do ulubionych nic nie dają.
Bez specjalnych kombinacji z instalacją odbieram:
k23 MUX1 Śrem /TVPINFO Poznań/
k28 MUX3 Śrem /TVPINFO Wrocław/ (gdy wcześniej nie zaprogramuję k51)
k38 MUX1 Mikstat /TVPINFO Poznań/
k39 MUX2 Śrem
k42 MUX1 Rusinowo /TVPINFO Poznań/
k43 MUX2 Rusinowo
k44 MUX2 Mikstat
k51 MUX3 Rusinowo /TVPINFO Szczecin/ (gdy wcześniej nie zaprogramuję k28)

Niestety na stronie SONY nigdy nie było nowego firmwaeru do tego TV.
Jakieś sugestie?

arik92

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: arik92 »

Softu na stronie Sony nie ma, bo w Z4500 soft nie jest wgrywany przez USB, a przez kartę Memory Stick oraz ewentualnie przez OTA. Dopiero modele z 2009, np. Z5500 mają możliwość wgrywania przez USB.
Z tego co czytałem na zagranicznych forach to pojawiały się nowe wersje oprogramowania do Z4500.
Czy masz jeszcze TV na gwarancji? Ja bym spróbował skontaktować się z autoryzowanym serwisem Sony i zapytać o najnowszy soft do tego modelu oraz możliwość wgrania przez serwis. Nie wiem czy to pomoże rozwiązać akurat ten problem, ale myślę, że warto mieć najnowszy soft w TV.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: Strzelb@ »

Odpowiedź serwisu:
- Telewizor jest sprawny.
- Nowego softu brak.
- Mam się zdecydować z którego nadajnika odbierać.
- . (kropka)

arik92

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: arik92 »

No to ciekawa odpowiedź serwisu odnośnie softu, ciekawe tylko, że na niemieckich czy francuskich forach jest napisane, że poprawki były do tego modelu wypuszczane i serwis je wgrywał (softy krążyły również w sieci). Tutaj nawet zdjęcie z włoskiego forum.
Czy serwis z którym się kontaktowałeś to był serwis w Poznaniu?

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: Strzelb@ »

Tak, Poznań...
Pytałem pana czy serwis ma nowy soft, bo na http://www.so... nic nie ma. A on przy mnie z uporem maniaka, na tej samej stronie nowego softu szuka... ech...
Zgadnijcie! Też nie znalazł!
A później mi mówi, że tak to już jest, jeżeli się łapie MUXa z dwóch nadajników...
A ja mu na to że z MUX1 i MUX2 nie ma żadnych problemów... A on, że pewnie od mocy zależy...
I tak każdy sobie... nawijał.

arik92

Re: Identyfikacja MUX3

Post autor: arik92 »

"A później mi mówi, że tak to już jest, jeżeli się łapie MUXa z dwóch nadajników..."
Tylko, że na nowszych TV Sony ten problem nie występuje. Kiedyś jak było dobre tropo, to na kanale 44 po wyszukaniu ręcznym TV znalazł MUX1 z nadajnika Koszalin/Gołogóra, pokazał listę znalezionych usług, a na koniec listy dopisał TVP Info Szczecin.

Zablokowany