TVP Historia i TVP Dokument

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Bartosz Czach

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Bartosz Czach »

Zapomniałeś dodać, że tylko w Twojej okolicy. Z Chwaszczyna nie ma.

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: pivo »

Ja liczę na to, że w TVP Dokument tez będą stare wydania DT i że nie będą one powtarzane jak rok temu.

Dig Dug

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Dig Dug »

A ja wam powiem jeszcze raz, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie TVP Historia i Kultura. W sumie, to więcej patrze na nie, niż na normalne TVP 1 i 2.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: MJJ »

Ktoś na forum niedawno pisał, że brakuje mu dobrych, starych programów popularno naukowych.

No to od września jeden z takich programów, a dokładnie "Sonda" podobno wraca na antenie TVP Historia.

http://www.sat-charts.eu/artykul,159,So ... o-TVP.html

p.saw

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: p.saw »

MJJ pisze:No to od września jeden z takich programów, a dokładnie "Sonda" podobno wraca na antenie TVP Historia.
No to obok archiwalnych "odcinków" DT z lat '80 będzie kolejną ciekawą pozycją. :) Szczególnie, że autorów (prowadzących) już niestety nie ma na tym świecie. :(

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: MJJ »

Więcej informacji o zmianach w jesiennej ramówce TVP Historia pod poniższym linkiem.

http://media2.pl/media/82518-tvp-histor ... styka.html

Podejrzewam, że oglądalność stacji trochę wzrośnie.

Bartosz Czach

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Bartosz Czach »

Sondy nie pamiętam, ale wiem, że był to spaniały program. Będę oglądał. Brakuje mi jeszcze Sigmy i Pi...

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: kasia »

Bartosz Czach pisze:Brakuje mi jeszcze Sigmy i Pi...
Matplaneta zróżniczkuje, przecałkuje, spierwiastkuje :twisted:

Bartosz Czach

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Bartosz Czach »

@kasia Świetna piosenka... Spory Sigmy i Pi też nie do podrobienia :)

Gori
Posty: 37
Rejestracja: 28 września 2010, o 18:02
Miejscowość: Wrocław
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Gori »

TVP leci w kulki i zwala, że to wina KRRiT. Cytat ze sprostowania skierowanego do GW:
Nie jest prawdą, jak twierdzi Andrzej Fidyk w wywiadzie pt.„Nie ma miejsca na przeciętność” udzielonym Donacie Subbotko, że sprawa TVP Dokument utknęła w KRRiT i ten temat się nie rozwija. W związku z wnioskiem Telewizji Polskiej o uchylenie koncesji na rozpowszechnianie programu TVP Parlament i wnioskiem o zmianę koncesji TVP Historia (w związku z planowaną przez wnioskodawcę zmianą na TVP Dokument), 17 maja br. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, skierował do Telewizji Polskiej pismo z prośbą o przedstawienie aktualnej i pełnej koncepcji programowej sposobu zagospodarowania zasobów technicznych naziemnej telewizji cyfrowej. Prawdą jest, że KRRiT dotychczas nie uzyskała odpowiedzi od nadawcy w tej sprawie.”

Źródło: http://www.krrit.gov.pl/bip/LinkClick.a ... d&tabid=36

Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: nol »

Na TVP Historia w dvb-t, uruchomiono drugą ścieżke dźwiękową i txt.

Bartosz Czach

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Bartosz Czach »

Gratuluję refleksu. Taki stan jest od dawna.

Aerix

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Aerix »

Mam nadzieje, ze ktos archiwizuje te programy Sondy i wrzuci je do internetu. To byl swietny program z niepowtarzalnym klimatem, ktory mu towarzyszyl. Czekam na TVP Historia. Jeszcze miesiac z hakiem i bedzie :) Mysle, ze taki program jest bardzo potrzebny. Interesuje sie historia od zawsze. Wiadomo tez, ze od zawsze jest pelno "analfabetow historycznych", ktorzy nie maja pojecia chociazby o historii powojennej. Na pewno to nei jest program dla starych ludzi. Mam 28 lat. Fajne sa te archiwalne odcinki DTV. Ogladam je na youtube. Da sie odczuc dzieki temu atmosfere tamtych lat i propagande jaka serwowaly nam owczesne wladze.
Ostatnio zmieniony 18 września 2011, o 12:52 przez Aerix, łącznie zmieniany 2 razy.

demo
Posty: 20
Rejestracja: 6 września 2011, o 14:22

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: demo »

I na koniec każdego "dokumentu" czytała Krystyna Czubówna :D

Bartosz Czach

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Bartosz Czach »

W miarę możliwości archiwizuję, choć w sieć nie będę wrzucał. Piratem nie jestem.

Aerix

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Aerix »

Bartosz Czach pisze:W miarę możliwości archiwizuję, choć w sieć nie będę wrzucał. Piratem nie jestem.
Szkoda. Wg mnie material, ktory zostal wyemitowany przez telewizje i nagrany, a pozniej upubliczniony, nie powinien byc uwazany za piractwo. To juz jest lekka przesada. Co innego kopiowanie plyt audio cd czy dvd, albo programow komputerowych.

Bartosz Czach

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Bartosz Czach »

Taki program powinien być powtarzany w TVP1 lub TV Polonia,

Aerix

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Aerix »

Bartosz Czach pisze:Taki program powinien być powtarzany w TVP1 lub TV Polonia,
Oni wola powtarzac jakies seriale typu Klan niz tego typu wartosciowe programy. Zgadzam sie, ze powinno tak byc.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: DanielK »

Aerix pisze:(...) i propagande jaka serwowaly nam owczesne wladze.
Oj w tej kwestii to się niewiele zmieniło... :)
Bartosz Czach pisze:W miarę możliwości archiwizuję, choć w sieć nie będę wrzucał. Piratem nie jestem.
Ja bym to określił jako nasze wspólne dobro narodowe:)

Aerix

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Aerix »

Daniel Kucharski pisze:
Aerix pisze:(...) i propagande jaka serwowaly nam owczesne wladze.
Oj w tej kwestii to się niewiele zmieniło... :)
Bartosz Czach pisze:W miarę możliwości archiwizuję, choć w sieć nie będę wrzucał. Piratem nie jestem.
Ja bym to określił jako nasze wspólne dobro narodowe:)
Ojj polemizowalbym bardzo. Jak sie oglada te kolejne wydania DTV to nie ma zadnych glosow ówczesnej opozycji. Jesli sie mowi o Solidarnosci to, albo negatywnie, albo kpi sie z niej. Wszystko jest w porzadku, a jesli nie to wkrotce bedzie dobrze i sytuacja ustabilizuje sie. Co bylo oczywiscie klamstwem, bo ten "ksiezycowy" system gospodarczy nie mial prawa sie obronic i predzej czy pozniej i tak musial upasc. Poza tym kazda informacja jest jakby przefiltrowana przez organ jakim byl PZPR, nasaczony ideologia jedynej slusznej wladzy i starannie przygotowana tak zeby nie godzila w zadnym wypadku w partie. To jest bardzo ciekawe z punktu widzenia czasu i historii, ale wtedy w latach 80, nie bylo za wesolo lagodnie mowiac. Starano sie za wszelka cene zniechecic ludzi i wmowic im, ze juz zawsze tak bedzie i nie warto walczyc o to, zeby w Polsce sie cos zmienilo.

Zablokowany