Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: seba133 »

Dlaczego oni się tak opierają na jakiś TVP Dokument :?:

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: cyber »


Wiking

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: Wiking »

Później w miejsce TVP 1 pojawi się TVP 1 HD i będziemy mieli obraz żyletę. :lol:
A jesienią ma ruszyć TVP Dokument. :D

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: pikaczu »

po co nam tvp polonia i drugie tvp info w mux 3 :twisted:

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: twmichal »

To ja proponuje 3 wersje TVP Info!
Ja już bym wolał 5 kanałów w tym TVP1 i TVP2 w jakości HD.
A jak już TVP chce pójść w ilość zamiast jakości to już lepiej jakby była dobra jakość SD niż kiepska HD.

domino16297

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: domino16297 »

http://www.satkurier.pl/news/84671/tvp- ... mux-3.html taka ciekawostka odnośnie tvp rozrywka :) To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości :)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: belzebiusz »

Przecież 4 posty wyżej jest ten sam link.

domino16297

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: domino16297 »

Faktycznie. Przepraszam

wielkopolan44

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: wielkopolan44 »

Wg mnie polonie powinni skasować bo to jest nie potrzebe a 2 tvp info jest potrzebne ale dopiero od jesieni zresztą ja (Poznań-Srem) mam 2 tvp info poznań;/ Zamiast zrobić z tych wszystkich kanałów 8 ale dobrych to ori robią peło ale kiepskich na reklamach chcą zarobić? TVP ABC nie ma mieć nawet własnych produkcji tylko jakieś z archiwum i zza granicy. Jak z nickelodeon dadzą to jeszcze ale jak coś gorszego to szkoda robić taki kanał;/ No zobaczymy:)

domino16297

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: domino16297 »

Moim zdaniem polonia tak jak mówisz nie jest potrzebna bo to same powtórki są z tvp-1 i tvp-2

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: seba133 »

Po pierwsze TVP Polonia jest dla poloni, czy ludności polskiej mieszkającej poza granicami Polski.
Po drugie ramówka będzie zbliżona TVP Rozrywka.
Po trzecie Następne śmieci nie są potrzebne.
Ja w tej kwestii tylko tyle.


EDIT:
Satkurier pisze:Telewizja Polska dokona za to optymalizacji przepustowości, tak by w MUX 3 nadal nadawanych było 7 kanałów (TVP1, TVP2 HD, TVP INFO (dwie wersje), TVP Kultura, TVP Polonia i TVP Historia oraz nowy kanał TVP Rozrywka.

To chyba ta optymalizacja będzie miała na celu zmniejszenie bitrate. :?

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: adac »

Podsłuchane na innym forum:

Kod: Zaznacz cały

Docelowy kształt MUX'a 3-go, według obecnych planów i zapowiedzi: TVP 1 SD, TVP 2 SD, TVP Info, TVP Regiony (nazwa robocza), TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP Dokument. Na razie boją się do tego przyznać 
całkiem prawdopodobne.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: pikaczu »

seba133 pisze:Po pierwsze TVP Polonia jest dla poloni, czy ludności polskiej mieszkającej poza granicami Polski.
zgadzam się z tym, po co trzymać tvp polonia w mux 3.

nadal mnie olewają w tvp, więc napisałem do uke, maic i krrit, w tej sprawie

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: Puma »

Być może TVP 1,2 będzie SD a HD będzie MUX 1... będzie kolejny argument aby im dać dodatkowe miejsce.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: pikaczu »

czy po zwiększeniu mocy mux 3, to tvp skasuje dubel tvp info z mux 3, i przeniesie tvp info(np katowice) z mux 1 do mux 3?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: giaur500 »

Jeśli w docelowym kształcie nie będzie dostępne dla wszystkich TVP1 HD i TVP2 HD to będzie największa chyba wtopa TVP jaka do tej pory była. Powinni raczej wyłączyć wersje SD tych kanałów.

Nie widzę żadnego uzasadnienia dla istnienia TVP1 SD i TVP2 SD, argumentów tych malkontentów którzy krzyczą tutaj że kanały HD trzeba zabrać i mają być one dostępne tylko w platformach płatnych nie uznaję bo to nie są w ogóle żadne argumenty tylko jakiś idiotyzm.

To, co by było najlepsze (ale oczywiście to się nie stanie), to zlikwidowanie wszystkich śmieci typu tv6 , atm rozrywka albo polo tv (albo przeniesienie ich do fta sat, zaraz obok vivy, polonii 1 bo tam pasują) a zamiast tego wersje hd polsatu, tvn, tvn7, tv4, ttv z jednoczesnym zlikwidowaniem wersji sd.)

Wg mnie miejsce na śmieci (zarówno pod względem technicznym jak i programowym) jest na satelicie jak fta i z bitrate 1 Mbps. W dvb-t powinno być mniej kanałów, ale za to w lepszej jakości hd. Niestety da się zaobserwować że idziemy w odwrotnym kierunku - dużo kanałów bezwartościowych, a w planach nowe jak np TVP Rozrywka. Pytanie tylko po co to?

Wiking

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: Wiking »

giaur500 pisze:Wg mnie miejsce na śmieci (zarówno pod względem technicznym jak i programowym) jest na satelicie jak fta i z bitrate 1 Mbps.
Zgadzam się z Tobą. Dlatego obecnie w NTC nie powinno być kanałów pseudo HD, które od strony technicznej nie mają nic wspólnego z wysoką rozdzielczością (jak już jest kontent to nie ma przepływności). :D

Chemical Attack

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: Chemical Attack »

Co TY mówisz.. już nawet Panowie ze spółki tłumaczyli dlaczego nasze HD jest lepsze od innych, a Ty tutaj o jakieś parametry się czepiasz:P Jeszcze bezczelnie nazywasz to "pseudo HD:P

Z tego co pisano na satkurierze żadne tvp info nie zniknie. nadal będą jego dwie wersje.

wielkopolan44

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: wielkopolan44 »

Bez sensu to jak mają te muxy tak wyglądac to lepiej wogóle tego nie mieć;/ Wg mnie atm rozrywka może być bo czasem lubię obejrzec jakąs powtórkę (szkoda,że nie ma miodowych lat) ale taki kanał co nie wnosi nic nowego tylko same powtórki nie powinien mieć reklam! TVP Rozrywka powinien zastąpić tvp polonia bo po co w polsce polonia? my jesteśmy polonią??? Te muxy powinien robić ktoś z głowa na karku. Bo kto rozsądny dawał by tvp 1 i 2 SD skoro jest lepsza wersja HD a mnie przekonuje sama wielkośc loga już 1 plus. A co do kanału dla dzieci to na tvp rozrywka powinien być nna to czas antenowy chociaż kilka godzin a nie tworzenie nowego bubla. Więc moja rada taka zlikwidowac tvp polonia i tvp 1 i 2 SD a w to miejsce np. polsat w HD i jakiś ciekawy kanał. No ale my możemy sobie tak mówić a oni i tak swoje;/

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: cyber »

Wiking pisze: Dlatego obecnie w NTC nie powinno być kanałów pseudo HD... :D
@pseudoWiking -przez takie pierdzielenie i podejście do tematu jak np. Twoje to Nasze NTC bedzie się składać z samych powtórek i klonów...może już dość tego malkontenctwa bo jeszcze wrócimy do Tv w odcieniach szarości ... :)
Edit. Moze w końcu kup sobie Tv a nie nosem wodzisz po monitorze komputerowym w poszukiwaniu "zupy pixeli"... ;)
Na szczęście mamy w końcu Wiosnę :D
Pozdrawiam.

Zablokowany