Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
cyryl
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, o 09:55
Nadajnik - obiekt nadawczy: Św. Krzyż

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: cyryl »

Właśnie stary telewizor kineskopowy, ale do tej pory wszystkie kanały były. Antena w miare nowa, kierunkowa dvbt i dekoder cabletech.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Młody »

@cyryl - Dobrze rozumiem, że przy 90% jakości, nie chcą Ci się wczytać kanały MUX3?

cyryl
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, o 09:55
Nadajnik - obiekt nadawczy: Św. Krzyż

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: cyryl »

Nie pamiętam czy siła sygnału czy jakość jest na 90%, to drugie chyba na 80% i wszystkie kanały są ok, tylko tych z mux3 nie ma. Jestem w pracy i nie mam jak sprawdzić, spróbuje ręcznie wyszukać, chociaż z tego co pamiętam to ręcznie i tak "leci automatycznie" więc nie wiem czy coś znajde.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: distefano »

Siła sygnału 90%, jakość 80% lub odwrotnie jest teoretycznie wystarczająca do całkiem poprawnego odbioru. Trzeba ponownie przejrzeć instalację antenową no i mieć pewność, że parametry odbioru sprawdza się na właściwej dla mux-3 częstotliwości.

cyryl
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, o 09:55
Nadajnik - obiekt nadawczy: Św. Krzyż

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: cyryl »

Dziś po przywróceniu ustawień fabrycznych, wymianie wtyczki przy dekoderze (stara F-ka była miała trochę za dużą średnicę), i wyszukaniu kanałów ręcznie jest już ok. Najwyraźniej winę za problem należy obarczyć niedawną awarię nadajnika Św. Krzyż k/Kielc. Dzięki wszystkim za pomoc!

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: kuku1234 »

Jak wszyscy pewnie wiedzą, nasze kochane, wiecznie "nienażarte" TVP wykorzystuje Hbb do strugania kasy na reklamach. Natomiast jeszcze bardziej bulwersujący jest fakt, że to uniemożliwia odbiór ! Nie znam się na stronie technicznej tego acz jedna z reklam - Jacobs z Anną Starmach - całkowicie blokuje sygnał, a raczej jego odbiór, LG głupieje i wyświetla z boku tylko biały pas. Ktoś może mi wyjaśnić o co kaman ? Możecie coś z tym zrobić w Emitelu albo przywołać do porządku TVP ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emitel nie jest od tego by przywoływać do porządku TVP. Hbb TVP produkuje samodzielnie więc problem zgłosić bezpośrednio do nich.

Awatar użytkownika
bm86
Posty: 61
Rejestracja: 12 sierpnia 2013, o 15:10
Odbiornik: Cabletech urz0086 twin. WIWA HD 85, tv LG 32LN570R
Instalacja antenowa: 20 letnie siatki na rurze przy murze 7-8m (wzmacz.) bez wzmacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn PKIN

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: bm86 »

Ja też z tą reklamą kwaśnej kawy z panią S mam . wnerwia mnie to ale najlepszy sposób to wyłączyć funkcję w telewizorze jeśli jest w ustawieniach i będzie spokój. ps napisałem maila do TVP z informacją o blokowaniu tą reklamą odbiór programu czekam na odpowiedź

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: kuku1234 »

Bo też masz LG :D Że ja nie pomyślałem, że to można przecież wyłączyć. I tak z tego w zasadzie nikt nie korzysta. Możesz przekazać ode mnie, że u mnie zakończyli właśnie nachalne wciskanie reklam :) Daj znać co odpisali. Dodał bym, że tym oto sposobem tv zamiast się rozwijać dzięki TVP jak zwykle się cofa.
Jarosław Bałuka pisze:Emitel nie jest od tego by przywoływać do porządku TVP. Hbb TVP produkuje samodzielnie więc problem zgłosić bezpośrednio do nich.
Miałem na myśli zwykłe zwrócenie uwagi im, że jest z tym problem.

Awatar użytkownika
bm86
Posty: 61
Rejestracja: 12 sierpnia 2013, o 15:10
Odbiornik: Cabletech urz0086 twin. WIWA HD 85, tv LG 32LN570R
Instalacja antenowa: 20 letnie siatki na rurze przy murze 7-8m (wzmacz.) bez wzmacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn PKIN

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: bm86 »

Witam jak tylko odpiszą to dam znać tu na forum

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Puma »

Nie generalizujcie że to dotyczy LG, mam LG i żadnych problemów a z Hbb korzystam ;)

Awatar użytkownika
bm86
Posty: 61
Rejestracja: 12 sierpnia 2013, o 15:10
Odbiornik: Cabletech urz0086 twin. WIWA HD 85, tv LG 32LN570R
Instalacja antenowa: 20 letnie siatki na rurze przy murze 7-8m (wzmacz.) bez wzmacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn PKIN

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: bm86 »

Ogólnie hbbtv działa dobrze TVP chyba poprawiło coś bo gdy jest ta reklama nadal znika obraz i dźwięk ale gdy zniknie obrazek pani S to odbiór wraca do normy . ps odpowiedzi brak na maila
jak na razie

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: K63 »

Wczoraj byłem w serwisie LG i akurat klient przywiózł 42LA641 właśnie z tym problemem - na TVP1/2 i TVP Reg. znikał mu obraz i pojawiał się biały pasek po prawej stronie matrycy. Podgląd obrazu miał tylko w opcji Smart. Sprawdzał na dwóch różnych instalacjach - na jednej z anteną na Sucha Górę (TVP Rzeszów) i na drugiej na Gorlice (TVP Kraków). Na obydwu to samo.
Nie czytałem o tym problemie na forum, ale po dokładnym przepytaniu klienta, zasugerowałem że problem może powodować właśnie Hbb.

Awatar użytkownika
bm86
Posty: 61
Rejestracja: 12 sierpnia 2013, o 15:10
Odbiornik: Cabletech urz0086 twin. WIWA HD 85, tv LG 32LN570R
Instalacja antenowa: 20 letnie siatki na rurze przy murze 7-8m (wzmacz.) bez wzmacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn PKIN

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: bm86 »

od popołudnia TVP nie daje tej reklamy kawy wszystko działa dobrze na moim LG 32LN570R-ZA

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Albo skończył się założony czas emisji tej reklamy albo czasem zaglądają na nasze forum...

Awatar użytkownika
bm86
Posty: 61
Rejestracja: 12 sierpnia 2013, o 15:10
Odbiornik: Cabletech urz0086 twin. WIWA HD 85, tv LG 32LN570R
Instalacja antenowa: 20 letnie siatki na rurze przy murze 7-8m (wzmacz.) bez wzmacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn PKIN

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: bm86 »

Może przeczytali mojego maila choć w to wątpię . Będzie się żyć to się zobaczy jak będzie dalej z tą reklamą lub innymi oby nie agresywnymi jak ta. ps nadal dają tą reklamę trzeba poczekać aż zniknie i tv sam włączy odbiór
nachalna ta reklama czy ktoś musi pić te kawę która jest kwaśna i jeszcze wydziwiać na różne sposoby to tak na marginesie

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: kuku1234 »

Ja podziękowałem za hbb. Jedynie vod by się na coś przydało, ale jak zobaczyłem, że trzeba u nich jakieś loginy mieć to podziękowałem. Zresztą ipla bodajże działa i szczerze mówiąc przy procesorze chyba 1 GHz to i tak chodzi dość słabo.
K63 pisze:Wczoraj byłem w serwisie LG i akurat klient przywiózł 42LA641 właśnie z tym problemem - na TVP1/2 i TVP Reg. znikał mu obraz i pojawiał się biały pasek po prawej stronie matrycy. Podgląd obrazu miał tylko w opcji Smart. Sprawdzał na dwóch różnych instalacjach - na jednej z anteną na Sucha Górę (TVP Rzeszów) i na drugiej na Gorlice (TVP Kraków). Na obydwu to samo.
Nie czytałem o tym problemie na forum, ale po dokładnym przepytaniu klienta, zasugerowałem że problem może powodować właśnie Hbb.
Nawet nie może, a na 100%, bo taki jest właśnie objaw.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: markus 69 »

Jest jakiś problem techniczny z TVPinfo - brak płynności obrazu. Tv samsung b651, na nowszym tv nie widać tego zjawiska.

Już wszystko wróciło do normy.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: kuku1234 »

Nie tak dawno TVP 2 miało brak płynności, przez dzień albo i kilka, strasznie się to rzucało w oczy, taki ścinający obraz.

siwy2003
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 20:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piaski

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: siwy2003 »

Witam.
Od kilku dni mam problem z odbiorem programów z mux3 kanał 23 (490MHz) TVP1HD, TVP2HD, TVPinfo, i inne TVP, programy klatkują, tną się, albo tracą sygnał. Moc sygnału i jakość sygnału skaczą od 95% do nawet 40% i tak non stop. Sygnał odbieram z nadajnika z Piask, odległość około 60km, antena jest na 10 piętrze solidnie przymocowana, kierunkowa marki nie znam, do tej pory odbiór był idealny. Dodam że moc i sygnał na 2 pozostałych muxach kanał 33 (570MHz) i kanał 21 (474MHz) jest wręcz idealny i co ważne stały wynoszący moc 100%, jakość 95%. Telewizor Sony EX500, jutro zrobię aktualizację oprogramowania, może się coś zmieni.

Pomocy, co robić?

Zablokowany