Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: mac_33 »

scanya pisze:Poniżej treść maila którego właśnie otrzymałem - jak dla mnie bez komentarza.
Szanowny Panie,

W uzupełnieniu wczorajszej informacji – obecnie w TVP trwa analiza możliwości i zasadności dodania programu TVP Polonia. Więcej programów w najbliższych miesiącach nie będzie w DVB-T.

Z poważaniem

Zespół Rzecznika Prasowego TVP
jesli moge doradzic to przeslij tego maila do krrit i minfrastruktury (p. gaj magdalena) - beda mieli argument gdy tvp bedzie sie ubiegała o wieksza ilośc miejsca w multipleksach - adresy mailowe jesli potrzebujesz przesle ci na pw

damians1

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: damians1 »

Tak czy inaczej w muxie marnuje się miejsce w którym można by umieścić 2-3 kanały, które to już TVP nadaje, nawet TVP Polonia była by lepsza niż nic.

wachcio

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: wachcio »

interaktiv TVP HD to też głównie powtórki z TVP1 i TVP 2 lub emisja wspólna z którymś z nich tylko, że w HD. Ostatnio jakiś mecz reprezentacji w piłce nadawany był na TVP1, TVP HD i TVP Sport jednocześnie...

gregor72

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: gregor72 »

Powiem szczerze że bardzo się zawiodłem na tym ze TVP HD nie ma w mux3 ,mowa jest o TVP1 HD ktory tez pewie trafi do platform i kablówek . Zaczynam to zlewac czy mux2 wejdzie na suchą góre przed 31.12 ponieważ obecnie mam TNK bez żadnych doładowań HB+Astra+Syriusz+Thor i jest to samo co MUX 2 i MUX3 za free .
Tylko jest pytanie czy Ktos w TVP celeowo nie chce udostępnic pełnej oferty TVP w DVB-T ?
Czy TVP bardziej na tym traci czy zyskuje ?
Dlaczego kanały z MUX3 to 3 a nie 1 ? Czy po to żeby to opóźnić ?
Ile by platformy "mini pakiety" na tym straciły ,bo teraz trzeba płacić 10-20 zł za ogladanie 15min bloków reklamowych w stacjach komercyjnych .

FunToMa

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: FunToMa »

Szanowny Panie,

W uzupełnieniu wczorajszej informacji – obecnie w TVP trwa analiza możliwości i zasadności dodania programu TVP Polonia. Więcej programów w najbliższych miesiącach nie będzie w DVB-T.

Z poważaniem

Zespół Rzecznika Prasowego TVP
Szanowna Telewizjo "Publiczna" wiecej abonamentu z mojej strony nie bedzie.

Z powazaniem :P

A Polonia to sobie moga w d... wsadzic !! moze niech jeszcze przeanalizuja zasadnosc dodania Bielsatu ;) Przeciez to jakas paranoja jest !! I oni chca wiecej miejsca w DVB-T TO JA SIE PYTAM PO CO ? !! I tak juz na 3 MUX-ie marnuja sie 3 miejsca !! Piszmy petycje, znajac polskie realia to i tak nic nie zmieni ale przynajmniej osoby mniej zainteresowane tematem dowiedza sie jaka misyjna ;) jest TVP.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: vigoo »

No i gdzie są ci zwolennicy oddawania więcej muxów dla TVP ? No chyba, że ktoś lubi oglądać czarne plansze, lub kolorowe pasy, bo nowych kanałów to oni przez następne 10 lat nie dodadzą.
Trzy podstawowe kanału TVP w DVB-T a resztę niech sobie koduje na satelicie. Szkoda dla nich marnować miejsce w muxach...

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: rppmedia »

damians1 pisze:Może w sprawie braku kanału TVP Seriale w DVB-T napiszemy wspólnie petycje (np na petycjeonline.pl) i wyślemy do TVP, UKE i KRRiT
To może któryś mądry napisze ładnie i składnie petycję o włączenie do mux3 TVP HD i TVP Sport.
Rodzi mi się również pytanie jak to może być, że TVP1 i TVP2 są misyjne, a TVP HD, która nadaje powtórki z wcześniej wymienionych kanałów już NIE!!! To samo dotyczy kanału TVP Sport, czy krzewienie sportu i ducha walki Fair Play nie jest misyjne? Bo jeśli programem misyjnym jest "Doda na lodzie" to mnie szlag jasny trafia.

interaktiv

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: interaktiv »

wachcio pisze:interaktiv TVP HD to też głównie powtórki z TVP1 i TVP 2 lub emisja wspólna z którymś z nich tylko, że w HD. Ostatnio jakiś mecz reprezentacji w piłce nadawany był na TVP1, TVP HD i TVP Sport jednocześnie...
To prawda, ale jeśli w DVB-T w Polsce ma się pojawić kanał HD to tylko i wyłącznie może dokonać tego (jako pierwsza) TVP, ponieważ prywatni nadawcy nie oddadzą za darmo swoich kanałów HD (TVN HD i Polsat HD), bo uważają je za premium i są na wyłączność jako wabik do platform SAT.

Wpuszczenie kanału TVP HD (który z racji ramówki nie jest jakoś szczególnie kosztowny w produkcji) w ramach oferty FTA sprawiłoby dwa ruchy na rynku.
Po pierwsze konkurencyjność oferty MUX3 w stosunku do MUX2 bardzo by się poprawiła samo słowo "HD" działa na nadawców jak afrodyzjak (nadawcy w MUX2 mają związane ręce bo nie mają już wolnej pojemności, mogliby konkurować jedynie treścią). Po drugie musiałaby się zmienić ramówka kanału TVP HD tak żeby ten kanał zaczął na siebie zarabiać, stałby się po prostu bardziej atrakcyjna. Z resztą niewykluczone, że TVP HD zostanie zamienione na TVP1 HD (ze względu na oszczędności - miejsca na orbicie i przez to, że jeśli będziemy mieć TVP1 HD i TVP2 Hd to ten kanał przestaje mieć rację bycia).

Tak więc, wprowadzenie nowego standardu jakości w postaci HD w DVB-T w Polsce leży w rękach TVP, nadawca może wiele zyskać tylko musi umieć myśleć przedsiębiorczo.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: cyber »

vigoo pisze:No i gdzie są ci zwolennicy oddawania więcej muxów dla TVP ? No chyba, że ktoś lubi oglądać czarne plansze, lub kolorowe pasy, bo nowych kanałów to oni przez następne 10 lat nie dodadzą.
Trzy podstawowe kanału TVP w DVB-T a resztę niech sobie koduje na satelicie. Szkoda dla nich marnować miejsce w muxach...

Jasne ,że szkoda ...tylko niestety opcja ,która zakłada zwiększenie zasięgu dla Mux3 kosztem częstotliwości Mux1 jest coraz bardziej realna ! I to -także- w pewnym stopniu dzięki niektórym uczestnikom tego forum...
A TVP będzie zapychać ten Mux kanałami typu TVP Polonia ,który jest przecież dla Polaków za granicą !! Do tego będzie jeszcze Parlament i może jeszcze Bielsat ...o HD nie ma co wspominać -to tylko taka karta przetargowa dla TVP.
Słów już brakuje w tym temacie ...

MaciekS

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: MaciekS »

rppmedia pisze:
damians1 pisze:Może w sprawie braku kanału TVP Seriale w DVB-T napiszemy wspólnie petycje (np na petycjeonline.pl) i wyślemy do TVP, UKE i KRRiT
To może któryś mądry napisze ładnie i składnie petycję o włączenie do mux3 TVP HD i TVP Sport.
Rodzi mi się również pytanie jak to może być, że TVP1 i TVP2 są misyjne, a TVP HD, która nadaje powtórki z wcześniej wymienionych kanałów już NIE!!! To samo dotyczy kanału TVP Sport, czy krzewienie sportu i ducha walki Fair Play nie jest misyjne? Bo jeśli programem misyjnym jest "Doda na lodzie" to mnie szlag jasny trafia.
Popieram :D Choć myślę że ten beton jest nie do ruszenia :cry:

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: cyber »

MaciekS pisze:
rppmedia pisze:
damians1 pisze:Może w sprawie braku kanału TVP Seriale w DVB-T napiszemy wspólnie petycje (np na petycjeonline.pl) i wyślemy do TVP, UKE i KRRiT
To może któryś mądry napisze ładnie i składnie petycję o włączenie do mux3 TVP HD i TVP Sport.
Rodzi mi się również pytanie jak to może być, że TVP1 i TVP2 są misyjne, a TVP HD, która nadaje powtórki z wcześniej wymienionych kanałów już NIE!!! To samo dotyczy kanału TVP Sport, czy krzewienie sportu i ducha walki Fair Play nie jest misyjne? Bo jeśli programem misyjnym jest "Doda na lodzie" to mnie szlag jasny trafia.
Popieram :D Choć myślę że ten beton jest nie do ruszenia :cry:


Też popieram... Tylko niestety ,żeby ten BETON ruszyć to potrzebne są tooooony trotylu 8-)
Ten BETON zawsze kojarzy mi się z innym BETONEM o nazwie PZPN ( sorki za mały off-topic) ;)

interaktiv

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: interaktiv »

Gdyby TVP nie byłoby tak polityczne jak jest, można by było zaproponować jeszcze jedno rozwiązanie. Trochę rewolucyjne ale cyfryzacja ruszyłaby z kopyta.
TVP dostaje MUX1 i MUX3.

MUX1 nazywamy MUX3a i ląduje tam wszystko z obecnego MUX3 (bo MUX1 ma gotową do wykorzystania pulę częstotliwości).
MUX3 nazywamy MUX3b i dajemy tam kanały które mogą poczekać na pełne ASO.

WARUNKI:

TVP nie będzie mogło się ubiegać o miejsce w MUX5, MUX6 itd.
Musi dać wszystkie swoje obecne i przyszłe kanały dożywotnio FTA w ramach DVB-T.
Musi uruchomić TVP1 HD i TVP2 HD do 2012 roku.
Musi podpisać odpowiedni aneks do umowy z Emitelem na obecny MUX3 i rozpisać oraz rozstrzygnąć przetarg na MUX3a do lipca 2011.

I koniec. Zero dostępu warunkowego, zero dzielenia kanałów na komercyjne i ogólnodostępne i jasno określone terminy do kiedy poszczególne elementy mają być zrealizowane.

Do tego szybka i konkretna zmiana zapisów strategii cyfryzacji i w projekcie ustawy cyfryzacyjnej i voila!

Marszal

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Marszal »

interaktiv pisze:Gdyby TVP nie byłoby tak polityczne jak jest, można by było zaproponować jeszcze jedno rozwiązanie. Trochę rewolucyjne ale cyfryzacja ruszyłaby z kopyta.
TVP dostaje MUX1 i MUX3.

MUX1 nazywamy MUX3a i ląduje tam wszystko z obecnego MUX3 (bo MUX1 ma gotową do wykorzystania pulę częstotliwości).
MUX3 nazywamy MUX3b i dajemy tam kanały które mogą poczekać na pełne ASO.

WARUNKI:

TVP nie będzie mogło się ubiegać o miejsce w MUX5, MUX6 itd.
Musi dać wszystkie swoje obecne i przyszłe kanały dożywotnio FTA w ramach DVB-T.
Musi uruchomić TVP1 HD i TVP2 HD do 2012 roku.
Musi podpisać odpowiedni aneks do umowy z Emitelem na obecny MUX3 i rozpisać oraz rozstrzygnąć przetarg na MUX3a do lipca 2011.

I koniec. Zero dostępu warunkowego, zero dzielenia kanałów na komercyjne i ogólnodostępne i jasno określone terminy do kiedy poszczególne elementy mają być zrealizowane.

Do tego szybka i konkretna zmiana zapisów strategii cyfryzacji i w projekcie ustawy cyfryzacyjnej i voila!

Zbyt piękne aby było prawdziwe rozwiązanie dożywotnio FTA ? :D haha

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Puma »

Pomysł mi się nie podoba, znając TVP to dwa multipleksy im nie wystarczą ;)

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Przemo »

W żadnym wypadku nie powinno się dawać kolejnego multipleksu dla TVP. Obecnie marnują miejsce, a co dopiero byłoby z kolejnym muxem? Dzięki temu, że TVP ma przypisany MUX3 o małym zasięgu, aby go poprawić będzie musiała zwolnić częstotliwości swoich kanałów analogowych, tak jak to zrobili Czesi, gdzie ASO wyglądało właśnie w ten sposób, że kanał CT2 robił miejsce cyfrze, lub ewentualnie następowała roszada kanałami z CT1, tak aby od początku nadawać DVB-T na docelowym kanale. Jeśli TVP dostanie ogólnopolski multipleks to zapewne będzie kiśić analog aż do samego końca, byleby tylko nie wpuścić nowych nadawców, bo z przejściem na cyfre nie będą sie spieszyć, bo i po co? Co mieliby właściwie nadawać TVP1 +1, TVP2 +1, TVP Info +1, TVP Kulturę +1 oraz TVP Historie +1? Przecież na dobrą sprawę nie mają nic sensownego do zaproponowania dla osób płacących lub nie abonament (takich obecnymi kanałami na pewno nie zachęcą do opłat), a dodatkowo tworzą komercje za publiczne pieniądze w postaci TVP Sport, Seriale i HD. Dopóki u władzy w TVP będą osoby powołane politycznie dopóty nie będzie tam dobrze i będą staczać się na dno. Powinni brać przykład z BBC lub ARD/ZDF, gdzie każdy kanał nadawcy publicznego jest FTA. W przypadku BBC również w platformie SKY, a w Niemczech nadawca publiczny z góry odrzucił propozycje wejścia do platformy HD+ i kodowania i jakoś bez problemu nadaje kanały SD/HD na cała Europę.

Bartosz Czach

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Bartosz Czach »

scanya pisze:Poniżej treść maila którego właśnie otrzymałem - jak dla mnie bez komentarza.
Szanowny Panie,

W uzupełnieniu wczorajszej informacji – obecnie w TVP trwa analiza możliwości i zasadności dodania programu TVP Polonia. Więcej programów w najbliższych miesiącach nie będzie w DVB-T.

Z poważaniem

Zespół Rzecznika Prasowego TVP
Ja bym się ucieszył z TVP Polonia w DVB-T. Stacja ma wiele ciekawych audycji niedostępnych na innych programach TVP.

jajo9

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: jajo9 »

Oto treść mojego maila do TVP w związki z TVP Seriale w DVB-T
Witamy
Uprzejmie informujemy, że nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. TVP czyni starania, by kanał ten dostępny w systemie naziemnej telewizji cyfrowej.
Pozdrawiamy
Treść: Witam, w materiałach prasowych zapowiadających uruchomienie kanału TVP Seriale, TVP komunikowała uruchomienie tego kanały w przekazie DVB-T, czyli naziemnej telewizji cyfrowej. Dzisiaj kanał został uruchomiony w platformach cyfrowych, moje pytanie brzmi kiedy kanał będzie dostępny w DVB-T MUX 3 TVP?? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: kaem3 »

scanya pisze:Poniżej treść maila którego właśnie otrzymałem - jak dla mnie bez komentarza.
Szanowny Panie,

W uzupełnieniu wczorajszej informacji – obecnie w TVP trwa analiza możliwości i zasadności dodania programu TVP Polonia. Więcej programów w najbliższych miesiącach nie będzie w DVB-T.

Z poważaniem

Zespół Rzecznika Prasowego TVP
Sam styl językowy powoduje opadanie rąk: "więcej programów (...) nie będzie". Jedyne co daje nadzieję, to "w najbliższych miesiącach".

MaciekS

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: MaciekS »

Może przeczyta to jakiś reklamodawca ! Zakładam hasło na wszystkie kanały TVP ,ja ani nikt z mojej rodziny przez miesiąc nie będzie oglądał tego dziadostwa :lol: STRAJK :mrgreen:

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: mac_33 »

dla wszystkich podenerwowanych sytuacja z tvp proponuje - aby poczekac jeszcze chwile,
wydaje mi sie ze po wyłaczeniu paczki tvp ze skrzycznego zrobi sie poruchawa - i wtedy trzeba bedzie właczyc sie w ten jazgot, najlepiej mailami od: prezydenta, cba, cbs az po lokalnych pionków i media wszelakiej masci najlepiej typu F..T- im wiecej tym lepiej, bez znaczenia czy sie jest w zasiegu czy nie :-)

w tym kraju nie da sie nic normalnie załatwic, kilka tygodni temu prosiłem aby choc pasek dla tych ludzi puscili z info ze musza zamienic dekodery aby cos ogladac na swieta - ale oczywiscie wszyscy poza uke zlewaja.

Zablokowany