Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
FunToMa

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: FunToMa »

A moze TVP w ten sposob gra o 1 MUX-a ? Dobrze wiedza ze ich "oferta programowa" to tyle co kot naplakal, a TVP HD moze byc karta przetargowa (dajcie nam czestotliwosci z 1 MUX-a a my damy laskawie ludowi kanal w HD a moze nawet sportowy). Tylko po ostatnim zagraniu z TVP Seriale jestem przekonany ze dawanie tym "betoniakom" dodatkowych czestotliwosci do niczego rozsadnego nie doprowadzi.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: vigoo »

Co do petycji...
Oczywiście, że wyląduje w koszu i nikt się nią nie przejmie...
A może by tak wynająć jakaś dobra kancelarię adwokacką i niech pójdzie na wojnę z TVP do sądu.
Ciekawe czy są jakieś podstawy prawne i czy ktoś by się tego podjął...

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Drekan »

vigoo pisze:Co do petycji...
Oczywiście, że wyląduje w koszu i nikt się nią nie przejmie...
A może by tak wynająć jakaś dobra kancelarię adwokacką i niech pójdzie na wojnę z TVP do sądu.
Ciekawe czy są jakieś podstawy prawne i czy ktoś by się tego podjął...
Oczywiście, że by się podjął za odpowiednio wysokie honorarium. :twisted:

Sprawa sądowa ciągnęła by się latami i jeśli TVP by do tej pory nie zaoferowała tych kanałów w DVB-T, to ostatecznie po wielu odwołaniach by sprawę przegrała. :!:
Za pieniądze podatników TVP zapłaciłaby odszkodowanie platformom cyfrowym za złamanie jednego z istotnych warunków podpisanych umów, czyli udostępnianiu na wyłączność swoich kanałów premium tylko dla płatnych platform. :x

Z racji oszczędności ograniczono by budżet tych stacji do minimum. Dopiero wtedy te stacje pojawiły by się w DVB-T, oferując powtórki powtórek itp. :evil:

MaciekS

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: MaciekS »

Czyli- hulaj dusza piekła nie ma :twisted: Został nam jeno Ordyński i Żakowski na osłodę :lol:

_chris_

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: _chris_ »

"TO&OWO" - nr.49 z dnia 7.12.2010
Z "Wszyscy kochamy polskie seriale" - wywiadu z Rafałem Rastawickim, dyrektorem TVP2 (podkreślenia moje):
"(...)
TV Kto może odbierać TVP Seriale?
RR: - Mogę zapewnić, iż zadbaliśmy o szerokie dotarcie do widzów
. Cały czas jednak prowadzone są negocjacje z operatorami i do podpisania umów nie chciałbym szerzej mówić o konkretach. Z pewnością jednak mogą nas oglądać zarówno abonenci niektórych platform cyfrowych, jak i w sieciach kablowych. Chcemy także być obecni w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, ale w chwili rozpoczęcia emisji sygnał TVP Seriale nie będzie tam dostępny. Mam jednak nadzieję, że wkrótce trafimy także na cyfrowy multiplex.
(...) "

Jak to mówią Anglicy, no comments...

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Drekan »

_chris_ pisze:"TO&OWO" - nr.49 z dnia 7.12.2010
Z "Wszyscy kochamy polskie seriale" - wywiadu z Rafałem Rastawickim, dyrektorem TVP2 (podkreślenia moje):
"(...)
TV Kto może odbierać TVP Seriale?
RR: - Mogę zapewnić, iż zadbaliśmy o szerokie dotarcie do widzów
. Cały czas jednak prowadzone są negocjacje z operatorami i do podpisania umów nie chciałbym szerzej mówić o konkretach. Z pewnością jednak mogą nas oglądać zarówno abonenci niektórych platform cyfrowych, jak i w sieciach kablowych. Chcemy także być obecni w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, ale w chwili rozpoczęcia emisji sygnał TVP Seriale nie będzie tam dostępny. Mam jednak nadzieję, że wkrótce trafimy także na cyfrowy multiplex.
(...) "

Jak to mówią Anglicy, no comments...
A ja dodam informacje odnośnie kanału TVP Seriale w wysokiej rozdzielczości, który miał być dostępny dla wszystkich zainteresowanych taką wersją tego kanału.

http://www.tvsat24.pl/post-tvp-seriale- ... 01495.html
Być może, kiedyś będzie wersja HD TVP Seriale, ale obecnie, jak już napisałam, taki kanał nie istnieje, ani też nie ma koncesji na taki kanał - wyjaśnia nam Agnieszka Lebioda z Zespołu Prasowego TVP.
Widać w TVP skończył się okres przedwyborczy i zaczęli się masowo wycofywać z wcześniejszych obietnic. :x

Pytanie czym TVP chce przekonać UKE i KRRiT, do przekazania im dodatkowych miejsc w NTC, gdy jest jasne, że brakuje kanałów by zapełnić chociaż jeden multipleks. Rozważana jest nawet opcja włączenia kanału TVP Polonia, by 3 MUX REG nie siał pustkami. :twisted:

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: demolek »

A ja się tak zastanawiam czy wszelkiego rodzaju klony TVP cośtam cośtam płacą TVP za korzystanie z ich materiałów? W sumie przecież większość produkcji zostało wyprodukowane za nasze [obywateli] pieniądze, przecież w każdym serialu wyprodukowanym przez TVP jest przynajmniej jedna złotówka pozyskana z opłat abonamentowych.

Skoro są to stacje komercyjne TVP to należało by te twory zacząć kasować za korzystanie i za zarabianie na dobru narodowym które jest dostępne tylko dla wybrańców.

Tak przyglądam się temu wszystkiemu i uważam że te całe KLONY powinny zostać usunięte z gmachów TVP, powinny także stracić możliwość posługiwania się logo TVP.
Bo chyba tak powinny wyglądać reali w zdrowej gospodarce rynkowej.
Skoro TVN czy inny nadawca prywatny płaci za takich niechcianych kiedyś :lol: na Woronicza "czterech pancernych i psa" to niech za ten sam serial zapłaci taka komercyjna jakby nie było TVPseriale, czy takie tam TVPHD.

Jak na razie jest to dla mnie niezrozumiałe przyzwolenie polityczne na okradanie społeczeństwa tego kraju. Polak okrada Polaka.

Szkoda.

FunToMa

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: FunToMa »

Bezczelnosc TVP nie zna granic !! Wczoraj okolo 19-20 widzialem "zajawke" TVP Seriale na TVP2 z jakze mila informacja ze kanal jest dostepny na roznych (wymienionych) PLATNYCH platformach. W DVB-T to sie moze co najwyzej TVP Polonia pojawic (jako typowa "zapchajdziura").

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: ploomba »

Najlepszy przekręt jest wtedy gdy:
W wiadomościach lub informacjach sportowych mówi się o jakimś wydarzeniu sportowym i za chwilę dodaje "więcej informacji na naszym kanale TVP sport"..i koniec wiadomosci
przecież to ewidentne reklamowanie "płatnej, niby komercyjnej, stacji" w Wiadomosciach na publicznym kanale poza blokiem reklamowym.
W ogóle integracja informacyjna TVP1 z TVP sport przechodzi wszelkie granice. Co chwilę wspominaja o swoim kanale, o programach, które można w nim zobaczyć (np skoki narciarskie -treningi itd) - tak jakby wszyscy Polacy mieli ten kanał.

Jeśli TVP sport to "komercyjny" produkt, to nie powinien miec nic wspólnego z publicznymi kanałami TVP!!!!!

Powinno się zakazać czegoś takiego.

manta05

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: manta05 »

Może słowo PUBLICZNA w przypadku TV publicznej ma takie samo znaczenie jak w przypadku DOM publiczny . Jeżeli tak to wyjaśniałoby sprawę . Jak nie zapłacisz to nie dostaniesz . ;)

krystianb

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: krystianb »

ploomba pisze:... Jeśli TVP sport to "komercyjny" produkt, to nie powinien miec nic wspólnego z publicznymi kanałami TVP!!!!!

Powinno się zakazać czegoś takiego.
Przecież dokładnie to samo jest z TVP HD, oglądam sobie chyba najbardziej popularny serial zagraniczny w TVP2 (czwartki ok 20.45...) a tu nagle wyłania się wielka na pół ekranu reklama "ogląda w HD na TVPHD" czy jakoś tak... i to w trakcie programu, co prawda bez przerywania go, ale zasłaniając mi cześć kadru(tvp nie ma prawa przerywać swoich programów reklamami ostatnio nawet sprawę w sądzie przegrała). Zapewne na innych programach też są identyczne plansze wyświetlane...

Marszal

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Marszal »

ploomba pisze:Najlepszy przekręt jest wtedy gdy:
W wiadomościach lub informacjach sportowych mówi się o jakimś wydarzeniu sportowym i za chwilę dodaje "więcej informacji na naszym kanale TVP sport"..i koniec wiadomosci
przecież to ewidentne reklamowanie "płatnej, niby komercyjnej, stacji" w Wiadomosciach na publicznym kanale poza blokiem reklamowym.
W ogóle integracja informacyjna TVP1 z TVP sport przechodzi wszelkie granice. Co chwilę wspominaja o swoim kanale, o programach, które można w nim zobaczyć (np skoki narciarskie -treningi itd) - tak jakby wszyscy Polacy mieli ten kanał.

Jeśli TVP sport to "komercyjny" produkt, to nie powinien miec nic wspólnego z publicznymi kanałami TVP!!!!!

Powinno się zakazać czegoś takiego.
Co Ci to przeszkadza dla mnie tam dobrze ze jest takie przypomnienie bo wiele razy bym juz zapomniał o skokach gdyby nie to

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: ploomba »

Marszal pisze: Co Ci to przeszkadza dla mnie tam dobrze ze jest takie przypomnienie bo wiele razy bym juz zapomniał o skokach gdyby nie to
Nie tyle przeszkadza, co jest to wg mnie nielegalna reklama komercyjnego wg TVP produktu jakim jest TVP sport czy TVP HD podczas wiadomości i innych programów poza wyznaczonym blokiem reklamowym.
A co do wielkich pasów reklamujących programy i filmy podczas innych filmów przeszkadzają faktycznie w oglądaniu tegoż programu.

smyk

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: smyk »

Po 9 dniach emisji średnia dzienna oglądalność nowego kanału tematycznego TVP Seriale wynosi ok. 5,3 tys. widzów.
:roll:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... tys-widzow

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: rotalplus »

smyk pisze:
Po 9 dniach emisji średnia dzienna oglądalność nowego kanału tematycznego TVP Seriale wynosi ok. 5,3 tys. widzów.
:roll:

<span><a href="http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... tys-widzow" class="smarterwiki-linkify">http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... </a></span>
No to mają swoją SZEROKĄ GRUPĘ WIDZÓW ! Gratulujemy
Przecież nigdy nie zdobyliby takiej w DVB-T
Nigdy po prostu nigdy ! :lol:

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: kowal801 »

Czyli nie ma żadnego zainteresowania.

_chris_

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: _chris_ »

no, jak się nie jest w najbardziej znaczących platformach sat i w największych sieciach kablowych to czego się tu spodziewać. A i wpływy finansowe będą w takim razie wyglądać porażająco - tak mniej więcej 2mln abonentów x grosze od abonenta...

he, he - DUŻE WYZWANIE jest to dla działów marketingu i handlowego TVP...

FunToMa

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: FunToMa »

Dwie refleksje w sprawie TVP :)

1. TVP sam strzela sobie w stope nie umieszczajac TVP Sport i TVP Seriale w 3 MUX-ie. Chodzi mi o wplywy z reklam. Wiadomo ze wieksza widownia to wieksze wplywy z reklam. Platformy satelitarne zbyt wiele za te kanaly nie placa (jednoczesnie widownia jest mocno ograniczona), a majac stacje o takim zasiegu jak 3 MUX mozna sobie spokojnie zrekompensowac na reklamach brak oplat od platform.

2. Od paru dni odbieram 2 MUX-a i musze pochwalic TVN i Polsat za emisje reklam. Ciekawe czy doczekamy sie kiedys emisji reklam w TVP w 16:9, bo na razie jest to obraz 16:9 z dolozonymi dwoma czarnymi pasami rozciagniety przez ekran panoramiczny (w moim przypadku). Wczesniej mi to nie przeszkadzalo, ale teraz strasznie mnie to razi (wyglada to nieciekawie). Czy ktos wie czy to sie moze w najblizszej przyszlosci zmienic ?

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: ploomba »

Platforma n dołącza do swojej oferty od stycznia 2011 r. nowy kanał telewizyjny na wyłączność: TVP1 HD, czym potwierdza swoją pozycję lidera HD na rynku platform cyfrowych w Polsce. Już od Nowego Roku abonenci platformy n uzyskają ekskluzywny dostęp do oferty TVP1 HD, najpopularniejszego kanału Telewizji Polskiej, po raz pierwszy w historii oferowanego w pełni w krystalicznej jakości HD.

W nowej jakości na kanale TVP1 HD będzie można obejrzeć m.in. najpopularniejsze programy informacyjne - „Wiadomości” oraz „Teleexpress”. Nie zabraknie również cieszących się ogromną popularnością seriali takich jak “Ranczo” i “Ratownicy”, czy lubianego muzycznego show prowadzonego przez Roberta Janowskiego „Jaka to melodia?”.

Silną stroną TVP1 zawsze były wydarzenia sportowe takie jak Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy. Dzięki rozdzielczości HD zyskają one nowy wymiar, więc nawet najmniejszy szczegół nie umknie uwadze widza.

- Jesteśmy dumni, że jako pierwszy i na razie jedyny dostawca usług satelitarnych możemy zaoferować naszym abonentom TVP1 w jakości HD - powiedział Christian Anting, Dyrektor Operacyjny Platformy n. - W nadchodzącym roku TVP1 HD wyemituje wiele popularnych programów i ekscytujących wydarzeń sportowych. Cieszę się, że nasi abonenci będą mogli skorzystać z tej bogatej oferty programowej w najlepszej jakości obrazu - high definition. Zapewniając sobie ekskluzywność TVP1 HD na najbliższy rok, zwiększamy wartość naszej oferty i pozostajemy liderem w kategorii kontentu HD - dodał.
To już zakrawa na jakiś absurd. Czy ktoś w tym kraju zajmie się oszustwami TVP? Kilka miesięcy temu mówili, że nie dadzą TVP HD ze względu na umowy dystrybucyjne i że w DVB-T będzie inny kanał HD i chcą niby swoje flagowe TVP1 i TVP2 nadawać w HD w dvb-t. Jak do tamtych zapowiedzi ma się dzisiejsza informacja? Co z ich planami względem NTC i co z chęcią na większą ilość miejsc? Czy ktokolwiek z TVP zagląda na forum Emitel'a?

Ciekawe czy NIK albo rzecznik praw obywatelskich mogliby zająć się tą sprawą.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: vigoo »

To było do przewidzenia. Żadnych nowych kanałów TVP w DVB-T, bo się nagle okazało, że wszystkie kanały są komercyjne a nie publiczne...

Zablokowany