Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
marek_g
Posty: 43
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 02:05
Odbiornik: Samsung LE37D550
Instalacja antenowa: "antena siatkowa" + symetryzator/ 10 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżąjsk: RTCN *Giedlarowa*

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: marek_g »

No a my na Podkarpaciu mamy TVP Info Rzeszów oraz TVP Info Lublin. Zmiana nastąpiła chyba niedawno (tj. kilka godzin temu).

Na samym początku nie wiedziałem o co chodzi bo mi tuner pozmieniał kolejność kanałów na liście, wszedłem w listę żeby ustawić tak jak było wcześniej, no i okazało się, że tuner sam sobie przeskanował MUX3 i dodał mi TVP Info Lublin.
Mieszkańcy południa województwa lubelskiego powinni być zadowoleni. Aczkolwiek mogliby jeszcze dorzucić TVP Info Kraków i Kielce, bo tam też jest częściowy zasięg Suchej Góry. Ale nie chciałbym nikogo zmuszać, bo to co teraz jest to i tak bardzo miła niespodzianka od Emitela.

Ktoś wie jak z Baranówką? Może też tam coś się pojawiło.

P.S.
Jakby to kogoś interesowało to TVP Info Rzeszów jest w 4:3 a TVP Info Lublin w 16:9 tak jak w analogu.

ricki
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 17:51

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: ricki »

a mux3 ze śremu obok tvp info Poznań nadaje tvp info Szczecin :o

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: ks41 »

qwerty pisze:
Jarosław Bałuka pisze:W danym multipleksie regionalnym nie może być więcej niż 2 kanały TVP Info. Dla przykładu, w MUX3 warszawskim są to: główny - wersja warszawska, dodatkowy - wersja łódzka.
A czemu z Siedlce / Łosice nie ma TVP Info Białystok? Przecież ten nadajnik emituje na 3 województwa.
Siedlce/Łosice powinny nadawać jeszcze TVP Info Lublin.

FunToMa

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: FunToMa »

luckd pisze:No to o nowych kanałach w mux3 możemy zapomnieć :evil: .
Jarosław Bałuka pisze:Dlaczego? Wcale nie musimy zapominać.
Wyglada na to ze Pan Jarosław wie cos czego my forumowiecze nie wiemy ? Czyzby TVP chcialo zatkac 3 MUX kolejnymi wersjami regionalnymi TVP Info ? Potem bedzie mozna z czystym sumieniem ;) oznajmic telewidzom ze nie ma juz miejsca na kolejne kanaly (taktyka na stale miejsce ich kanalow w 1 MUX-ie ?)

arik92

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: arik92 »

Szczerze mówiąc, to nie wiem po co z RTCN Śrem jest nadawana wersja TVP Info Szczecin, skoro sygnał z tego obiektu do odebrania jest raczej tylko w Wielkopolsce, z RTCN Piła Rusinowo, to jeszcze rozumiem, bo MUX3 z Rusinowa można odbierać w Zachodniopomorskim. Patrząc dodatkowo na ilość czasu programu lokalnego w TVP Info można śmiało stwierdzić, że to dublowanie kanałów. Jednak jak się nie ma czym wypełnić multipleksu, a raczej nie chcę się go czym innym wypełnić (TVP Sport, TVP HD), to dodaje się kolejne wersje TVP Info i już jest argument, że nic nowego nie można dodać, bo multipleks jest wypełniony.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2011, o 17:14 przez arik92, łącznie zmieniany 1 raz.

juter

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: juter »

FunToMa pisze:
luckd pisze:No to o nowych kanałach w mux3 możemy zapomnieć :evil: .
Jarosław Bałuka pisze:Dlaczego? Wcale nie musimy zapominać.
Wyglada na to ze Pan Jarosław wie cos czego my forumowiecze nie wiemy ? Czyzby TVP chcialo zatkac 3 MUX kolejnymi wersjami regionalnymi TVP Info ? Potem bedzie mozna z czystym sumieniem ;) oznajmic telewidzom ze nie ma juz miejsca na kolejne kanaly (taktyka na stale miejsce ich kanalow w 1 MUX-ie ?)
Wcześniej pan Jarek napisał:
Jarosław Bałuka pisze:W danym multipleksie regionalnym nie może być więcej niż 2 kanały TVP Info. Dla przykładu, w MUX3 warszawskim są to: główny - wersja warszawska, dodatkowy - wersja łódzka.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: rotalplus »

Jak widać TVP - to totalne DNO!!!!!

NA co komu 2 wersje TVP info skoro ponad 80% programu jest we wszystkich ODDZIAŁACH to samo??
NA co komu TVP Łodź na wschodzie Mazowsza???
Odległość między Łodzią a Siedlcami to 200 km!!!
Nawet kanały regionalne nie potrafią wyprodukować ciekawych treści poza programami informacyjnymi - emitują programy o zdrowiu i inne pierdoły

Żenada!
Żenada!

Wstyd na całą Europę - najgorsza telewizja publiczna w Europie

Jazda do Czech nauczyć się jak się robi telewizję publiczną!!!!

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: kasia »

FunToMa pisze:
luckd pisze:No to o nowych kanałach w mux3 możemy zapomnieć :evil: .
Jarosław Bałuka pisze:Dlaczego? Wcale nie musimy zapominać.
Wyglada na to ze Pan Jarosław wie cos czego my forumowiecze nie wiemy ? Czyzby TVP chcialo zatkac 3 MUX kolejnymi wersjami regionalnymi TVP Info ? Potem bedzie mozna z czystym sumieniem ;) oznajmic telewidzom ze nie ma juz miejsca na kolejne kanaly (taktyka na stale miejsce ich kanalow w 1 MUX-ie ?)
Może chodzi o to:
16 lokalnych kanałów tematycznych
...
Braun podkreślił też, że rozpoczęto pracę nad zmianą koncepcji oddziałów TVP, które wkrótce w związku z rozwojem NTC - naziemnej telewizji cyfrowej, będą dostępne cyfrowo zgodnie z granicami administracyjnymi województw, a na ich granicach będzie kilka różnych kanałów, np. na granicy śląskiego i małopolskiego będzie TVP Kraków i TVP Katowice. Oznacza to, że ośrodki regionalne TVP zostaną stopniowo przekształcone osobne kanały tematyczne dla lokalnych społeczności. Powstanie więc struktura 16 kanałów lokalnych TVP w ramach DVB-T.
...
http://satkurier.pl/news/68417/prezes-t ... znych.html

piotr2802

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: piotr2802 »

A ja uważam że lepiej dać do MUX III lokalne wersje kanałów TVP Info niż zostawić puste miejsce.
Na TVP HD i TVP Sport nie mamy nawet co marzyć w obecnej sytuacji :(

Ja akurat mieszkam na pograniczu woj. śląskiego i małopolskiego i brakowało mi TVP Info Kraków ze Skrzycznego na 62 kanale.

Andrzej1

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Andrzej1 »

.
Ostatnio zmieniony 22 października 2011, o 18:29 przez Andrzej1, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: qwerty »

Po co z Białystok / Cieszyńska nadawany jest TVP Info Warszawa?
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2011, o 19:00 przez qwerty, łącznie zmieniany 2 razy.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: vigoo »

Z nadajnika Szczecin/Kołowo nadaje od dzisiaj TVP Info Gorzów Wielkopolski. Nie bardzo rozumiem po co ??? Mnie naprawie mało obchodzi, co dzieje się w Gorzowie a w lubuskim (ze względu na zasięg), nikt tego nadajnika nie odbiera.

Teraz TVP będzie się chwaliło, że w MUX3 nadaj już 6 kanałów. Wkrótce dodadzą np. TVP Info Poznań i zaczną się lamenty, że zapełnili cały mux i potrzebują więcej miejsca...

Zamiast dodać TVP Sport, Seriale, to oni wymyślają takie durne pomysły...

juter

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: juter »

W tej chwili brak TVP INFO Olsztyn z nadajnika Iława/Kisielice, jest tylko TVP INFO Gdańsk. Wykonałem skanowanie - efekt - 5 programów zamiast 6.

liki

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: liki »

Niech mi ktoś powie, kto wpadł na taki "genialny" pomysł, aby wrzucić TVP Łódź w Rachocinie?
Nikt z Łódzkiego nawet nie odbierze tego kanału! Sygnał z Rachocina dociera prawie do połowy mieszkańców z Kujawsko-Pomorskiego. Na wschodnich terenach województwa Rachocin odbiera się z kawałka drutu, a do odbioru Trzeciewca potrzeba anteny ze wzmacniaczem.

Dlaczego zatem z Rachocina nie nadaje TVP Bydgoszcz?

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: rotalplus »

TVP Seriale i TVP Sport są kanałami może i komercyjnymi ,ale FINANSOWANYMI w ZNACZNEJ MIERZE z ABONAMENTU!!!

Chyba nie powie mi ktoś, że TVP Sport pokazują olimpiadę czy Euro 2012 byłyby zdolny zakupić prawa do imprez z reklam, jak oglądalność mizerna i wpływy z reklam niziutkie?

TO JEST SKANDAL!!!

W innych krajach jest to nie do pomyślenia!!!

A Polacy są dziwnych narodem - DVB-T startuje to oni wolą placic za mini hd, żeby mieć dostęp do podstawowych kanałów, bo raczej na HD się nie napalają

Chyba ze ogladaja Polsat film z filmami sprzed 10-20 lat

REMIX
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 08:34

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: REMIX »

może dadzą TVP BYDGOSZCZ był bym z tego zadowolony,ale to tylko mażenia :D Oczywiście myślę tu o RTCN IŁAWA KISIELICE

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: ks41 »

REMIX pisze:(...)ale to tylko mażenia :D (...)
Pomarzyć zawsze można. :lol:

Dudi91

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Dudi91 »

Ja mam pytanie do Pana Jarosława.W rozkładzie jest napisane ze MUX3 z Legnicy będzie nadawany na kanale 49 z mocą 600W o promieniowaniu anten kierunkowo.Czy jasne jest juz w jakim konkretnie kierunku bedzie ustawiona wiązka.Ja mieszkam w Jaworze i tak sie zastanawiam czy doleci to do mnie.Pozdrawiam

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: KrzysztofD »

liki pisze:Niech mi ktoś powie, kto wpadł na taki "genialny" pomysł, aby wrzucić TVP Łódź w Rachocinie?
Nikt z Łódzkiego nawet nie odbierze tego kanału!
Dlaczego zatem z Rachocina nie nadaje TVP Bydgoszcz?
Rachocin dociera do północnych granic Łodzi a północna część województwa ma dużo anten siatkowych ze zdjętymi siatkami właśnie po to, żeby odbierać Łódź EC4 i Rachocin jednocześnie.
Bydgoszczy nie dano dlatego, że Raszyn, Rachocin i Łosice są "zasilane" jednym multipleksem, zatem mają identyczną zawartość.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Jarosław Bałuka »

Dudi91 pisze:Ja mam pytanie do Pana Jarosława.W rozkładzie jest napisane ze MUX3 z Legnicy będzie nadawany na kanale 49 z mocą 600W o promieniowaniu anten kierunkowo.Czy jasne jest juz w jakim konkretnie kierunku bedzie ustawiona wiązka.Ja mieszkam w Jaworze i tak sie zastanawiam czy doleci to do mnie.Pozdrawiam
Jest orientacyjna mapka zasięgu MUX3 na naszej stronie, można sprawdzić.

Zablokowany