Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: ks41 »

Wreście miła niespodzianka :)

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: kuku1234 »

Tez jestem za, bo kanal wiecej, a cos ciekawego mozna wychwycic.

Matteo87

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Matteo87 »

Ja bym wolał, żeby zamiast dodawać TV Polonia, zmienili FEC z 3/4 na 2/3. Łatwiej byłoby odebrać stabliny sygnał z tych w większości słabiutkich nadajników.

DVBManiak

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: DVBManiak »

Ktoś wie ile obecnie Mb/s jest wykorzystywanych w MUX-3? Ile tam jest jeszcze luzu? Przypominam, że max to 24,88 przy paramterach 64-QAM, FEC 3/4, GI 1/8. Na tej stronce w zakładce support jesy fajny przelicznik.

Matteo87

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Matteo87 »

Przy zmianie FEC na 2/3 pojemność zmniejszyłaby się z 24,88 do 22,11, co wystarczyłoby do emisji 6 kanałów w zupełności. A odbiór byłby nieco łatwiejszy

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: kuku1234 »

Mogliby by wrzucic TVP Sport i TVP Seriale do paczki, puscic info na pasku i zaraz by sie zwiekszyla ilosc odbiorow cyfrowych, a nie tylko straszenie, ze bedzie wylaczone.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Krosnoludek »

A ja jestem przeciwny wrzuceniu kanału TV POLONIA do NTC, to jest kanał dla Polaków mieszkających poza granicami polski, i co będziemy mieć podwójnie Wiadomości o 19:30 ???.

Gdzie jest TVP SPORT ?, tak szeroko miał być nadawany TVP SERIALE który również miał być w NTC, i co okazał się sukcesem i już go brak w DVB-T ???. Jak uwalili platformę cyfrową TVP, to była mowa że poco kosztowne nadawanie z satelity, jak wszystkie kanały TVP będą dostępne naziemnie w DVB-T.

Jak kiedyś dzwoniłem do TVP w sprawie nowych kanałów, to powiedziano mi, że niema dużego nacisku ze strony społeczeństwa na te kanały w DVB-T, czyli sport, seriale i hd. Gościu mówił również, że jak by to włączyli, to zaraz kablówki i platformy by im przestały płacić za te kanały. A my co nie płacimy abonamentu z którego te kanały są współfinansowane, i nie możemy ich oglądać!!!
Jeśli faktycznie to dołożą, to będzie to wielkie przegięcie ze strony TVP, i kpina z osób płacących abonament RTV.
Tak więc nie dla TV Polonia, kolejnego zapchaj dziury w NTC po zdublowanym TVP Info.

Żądajmy TVP Sport i TVP Seriale w MUX-3

DVBManiak

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: DVBManiak »

Zapomnij o kanałach kodowanych za darmo w MUX-3. TVP się to nie opłaca.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: kuku1234 »

Nie oplaca sie ? A ile to jest milionow z tych platform ?. Ile by bylo dochodow z reklam w zwiazku z ogromnym wzrostem ilosci telewidzow ?. Co jak co, ale TVP Sport by na siebie zarobilo, bo na taki kanal jest duze zapotrzebowanie, wiec z tym brakiem zainteresowania to sa zwykle bzdury.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: kasia »

Krosnoludek pisze:A ja jestem przeciwny wrzuceniu kanału TV POLONIA do NTC, to jest kanał dla Polaków mieszkających poza granicami polski, i co będziemy mieć podwójnie Wiadomości o 19:30 ???.
Tak więc nie dla TV Polonia, kolejnego zapchaj dziury w NTC po zdublowanym TVP Info.
Po pierwsze jeszcze nie masz TVP Polonia, a już jesteś przeciwny.
Spójrz na ramówkę - to i tak głównie kanał powtórkowy i tak tam w większości są nadawane powtórki seriali - zaraz kablówki i platformy, by się zbuntowały i nie chciały płacić - TVP zresztą na próbę kiedyś umieściła TVP HD i Sport w NTC i zaraz była reakcja.

Obrazek

A, że wiadomości Ci się zdublują dwa razy dziennie to i tak wypada to cienko w porównaniu z 2x TVP INFO.

Na skład programowy MUX3 należy patrzeć z realnego punktu widzenia, a nie swojego widzi mi się.

A wygląda to tak, że TVP nie da do MUX3 TVP Sport, TVP HD, TVP Seriale z takiej przyczyny, że ma płacone za te kanały od każdej osoby która ma ten kanał w pakiecie.

A winą tego jest to, że Polacy to bogaty naród - funkcjonują tu 4 platformy satelitarne i przez to wszystko musi być kodowane. Spójrzmy na takie Niemcy - tam nawet walka Adamek-Klitschko była nadawana FTA. Nie wspominając o tym, że na takim niemieckim Discovery jaki kolwiek program nie był swego czasu ani razu przerywany reklamami, tak jak to ma miejsce w Polsce.

Podsumowując:
Lepsza TVP Polonia (o ile będzie) niż nic - tak jak jest obecnie.


PS: @Krosnoludek zauważyłam, że jesteś z Krosna i nie chcę Cie martwić, ale od grudnia i tak nie będziesz miał MUX3 tylko MUX1 z m.in kanałem disco polo. A na MUX3 dopiero będziesz miał szanse ok 2013/2014 roku - a do tego czasu sporo może się zmienić.

Awatar użytkownika
lalamido
Posty: 23
Rejestracja: 26 marca 2011, o 12:37
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: lalamido »

TVP mogłoby się dogadać z Polskim Radiem i umieścić jeszcze w MUX3 kanał "Czwórka - Radio na Wizji". W końcu jest to kanał nadawcy publicznego czyli finansowany z abonamentu i jest nadawany FTA. Nie każdy ma przecież antenę satelitarną.
TVP Sport, Seriale, HD na pewno nie zostaną dodane więc było by to sensowne zagospodarowanie i tak nieużywanego, marnującego się miejsca wartościowym programem. Skoro TVP płaci za nadawanie całego multipleksu to powinien być on jak najlepiej wykorzystany.

Matteo87

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Matteo87 »

@lalamido popieram

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: kasia »

To piszcie to Czwórki PR, że jako nadawca publiczny mogła by się dogadać z TVP też nadawcą publicznym o testowe włączenie do MUX3 swojego kanału w celu np wybadania rynku.

To, że tu na forum napiszecie to nie wywoła żadnych skutków :!:

http://www.polskieradio.pl/10,Czworka/41,Kontakt

PS. Ja już kiedyś do nich pisałam na ten temat i żadnej odpowiedzi nie uzyskałam.
Prędzej od TVP idzie uzyskać odpowiedź.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Railroad »

Właśnie Czwórka to dobry pomysł, po co kanał dla zagranicy, na którym i tak są praktycznie pozycje programowe z pozostałych kanałów TVP. Planowane jest też uruchomienie TVP Dokument, może warto zostawić miejsce dla niego?

DVBManiak

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: DVBManiak »

TVP Historia zmieni się w Dokument, więc to nie będzie kolejny kanał.

Bartosz Czach

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Bartosz Czach »

Czwórka? No bez przesady! Ten kanał nic nie ma. Żadnej wartości. Tylko muzyka, która czasami nosi znamiona nikczemnej. Wolałbym już pakiet stacji PR, czyli: PR1, PR2, PR3, PR4, PR Regionalny i PR dla Zagranicy. Można jeszcze dołożyć PR24. Całość, wraz z planszą informacyjną nie zajmie więcej niż 1,7Mb. Za to zasięg niektórych stacji będzie nieporównywalnie większy i zniweluje częściowo skutki alokacji.

MateuszNTC

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: MateuszNTC »

DVBManiak pisze:TVP Historia zmieni się w Dokument, więc to nie będzie kolejny kanał.
Trochę to szkoda że nie zostanie TVP Historia w przyszłość ,jeżeli TVP planuję zmienić na TVP Dokument.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: kuku1234 »

Bartosz Czach pisze:Czwórka? No bez przesady! Ten kanał nic nie ma. Żadnej wartości. Tylko muzyka, która czasami nosi znamiona nikczemnej. Wolałbym już pakiet stacji PR, czyli: PR1, PR2, PR3, PR4, PR Regionalny i PR dla Zagranicy. Można jeszcze dołożyć PR24. Całość, wraz z planszą informacyjną nie zajmie więcej niż 1,7Mb. Za to zasięg niektórych stacji będzie nieporównywalnie większy i zniweluje częściowo skutki alokacji.
A ja mowie stanowcze nie jednemu i drugiegmu. Nie dla radia w telewizji.

Bartosz Czach

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Bartosz Czach »

kuku1234 pisze:Nie dla radia w telewizji.
Radio w telewizji bylo w Polsce przez lata. Zamiast pisku planszy kontrolnej towarzyszyło radio.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: voitek »

Bartosz Czach pisze:Czwórka? No bez przesady! Ten kanał nic nie ma. Żadnej wartości. Tylko muzyka, która czasami nosi znamiona nikczemnej.
Człowieku, kim ty jesteś? Nikczemna muzyka? A co mają puszczać, "Boże coś Polskę" albo Britney Spears?

Zablokowany