Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: #BEAVER# »

Wiara czyni cuda...
Może w przyszłości będą kanały TVP Sport i TVP Sport 2... :P

Bartosz Czach

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: Bartosz Czach »

W MUX3 moim zdaniem będzie następujący rozkład: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Dokument, TVP Rozrywka, TVP Polonia. Już były głosy by zmienić układ z siedmiu na osiem kanałów w MUX3.
Ewentualnie może dość do przekazania dwóch miejsc w MUX1 dla TVP. Wtedy na MUX3 będzie miejsce dla kanału regionalnego i TVP Polonia.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: El Prezesso »

Wiem, że już to wcześniej mówiono, ale powtórzę: TVP Polonia w naziemnym muxie (jakimklowiek) to pomyłka. To jest kanał dla zagranicy.
TVP Sport i TVP Seriale pomimo tego, że TVP w tej sprawie zachowuje się jak nadawca komercyjny sprzedając swoje kanały kablówkom i pltaformom, powinny być bezwględnie w DVB-T.
Należy uchwalić wzorem cywilizowanych krajów europejskich prawo zakazujące publicznemu nadawcy komercyjnej sprzedaży swoich kanałów operatorom płatnych platorm co ogranicza dostęp do tych kanałów odbiorcom na terenie kraju. Żadna stacja publiczna w Europie Zach tak nie postępuje.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: voitek »

Po całkowitym wyłączeniu analogu i dostępności obu MUX-ów na ~100% powierzchni kraju

W MUX1 TVP będzie chciało po 2014 pozostać, przedłuży sobie prawo do nadawania i będzie TVP1 HD i TVP2 HD oraz reszta kanałów wyłonionych konkursu.
W MUX3 będzie Info, Historia, Kultura, Rozrywka, Dokument, zapowiadany kanał regionalny no i może zostanie Polonia.

Nie wiem dlaczego niektórzy tak wybiórczo pozostawiają fakt, że TVP w HD pozostają na stałe w DVB-T, nawet po igrzyskach w Londynie!

yougo

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: yougo »

El Prezesso pisze:Wiem, że już to wcześniej mówiono, ale powtórzę: TVP Polonia w naziemnym muxie (jakimklowiek) to pomyłka. To jest kanał dla zagranicy.
TVP Polonia jest tymczasowo ... zniknie z mux'a jak zacznie nadawanie TVP2 HD ... i tyle w tej kwestii :arrow:

kadriano58

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: kadriano58 »

A ja tam bym chciał, żeby Polonia pozostała, bo mnie się ten kanał podoba.

DVBManiak

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: DVBManiak »

Ja myślę, że zniknie drugie TVP Info. W jego miejsce wejdzie TVP Rozrywka i Dokument, który zastąpi Historię.
MUX-3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, Kultura, Dokument, Rozrywka i Polonia.
Tak to widzę. To jedyne rozsądne rozwiązanie, bo inaczej to wyjdzie pseudo HD, a za takie dziękuję.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: El Prezesso »

Według najnowszych informacji TVP Dokument nie zastąpi Historii. Obydwa kanały będą istnieć równocześnie.

DVBManiak

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: DVBManiak »

No to w takim razie powinna zniknąć Polonia albo TVP1 SD, które będzie przecież w ogólnopolskim MUX-1 w HD.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: rotalplus »

Kanał TVP 1HD zniknie najpozniej w kwietniu 2014.

W tym roku przecież ma być rozpisany konkurs na 3 miejsca w MUX-1. Sam P. Dworak to mówił więc żadnego HD po kwietniu 2014 nie będzie. Chyba że zechcą upchnąć 7 SD + 1 HD.

Matteo87

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: Matteo87 »

Jeśli będzie wola TVP aby nadawać HD to pozostanie ono w DVB-T na pewno. Myślisz, że za 2 lata cofną sie krok wstecz? Będą konkursy na dwa kolejne MUXy, gdzie bedzie mnostwo miejsca. Poza tym los MUX1 nie jest przesądzony. Dworak to może sobie pogadać, za 2 lata zapewne nie bedzie już piastował urzędu.
DVBManiak pisze:Ja myślę, że zniknie drugie TVP Info. W jego miejsce wejdzie TVP Rozrywka i Dokument, który zastąpi Historię.
MUX-3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, Kultura, Dokument, Rozrywka i Polonia.
Tak to widzę. To jedyne rozsądne rozwiązanie, bo inaczej to wyjdzie pseudo HD, a za takie dziękuję.
TVP1 SD jest absolutnie zbędne, bo jest w MUX1 wersja HD, który od maja ma pokrycie całego kraju

DVBManiak

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: DVBManiak »

O tym samym napisałem w swoim kolejnym poście. Dobrze, że ktoś też tak uważa. W końcu kanał HD i tak musi odbierać każdy STB takie są wymogi i wtedy ten sam w SD jest zbędny. Mam nadzieję, że TVP zrobi to rozsądnie, no więc czekamy na rozwój wydarzeń.

kadriano58

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: kadriano58 »

No to w takim razie będą musieli zlikwidować TVPHD, bo na tym kanale i tak lecą tylko powtórki, lub to samo co na TVP 1/2.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: Puma »

Wcale nie będą musieli zlikwidować TVP HD, mogą dalej zarabiać na tym kanale twierdzą że nie jest on opłacany z abonamentu ;)

kadriano58

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: kadriano58 »

Ta, w sumie racja kolejna kasa dla nich. Dostał ktoś odpowiedź w sprawie TVP Sport? Bo u mnie na razie cisza.

DVBManiak

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: DVBManiak »

Słyszałem, że TVP HD szykuje się na jesieni na niektóre pozycje w 3D, więc pewnie nie zniknie. :)

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: voitek »

TVP HD zostanie i będzie pewnie inwestował właśnie w 3D. Będzie też pokazywał inne filmy HD. Taki kanał premium od TVP, coś jak Canal+ 3D.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: pikaczu »

yougo pisze:TVP Polonia jest tymczasowo ... zniknie z mux'a jak zacznie nadawanie TVP2 HD ... i tyle w tej kwestii
nie zniknie. w zeszlym roku napisalem do krrit, i odpisali, ze polonia bedzie na zawsze :( :(

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: Poland »

Ja w sumie bym wolał żeby w DVB-T były TVP1 i TVP2 w obydwóch jakościach czyli SD jak i również HD - dzięki temu będzie można wybierać na jakim przekazie chce się oglądać główne kanały TVP. Nie każdy w końcu musi lubić HD który słabo się nadaje do kineskopów.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Jakie kanały w MUX3

Post autor: El Prezesso »

pikaczu pisze: nie zniknie. w zeszlym roku napisalem do krrit, i odpisali, ze polonia bedzie na zawsze :( :(
No to ciekawe w jaki sposób magicy-technicy z TVP upchną w MUXie 3 wszytskie kanały: TVP1, TVP2HD, TVP Info x 2, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia i... bonus: zapowiadane TVP Rozrywka i TVP Dokument??
8 kanałów SD i 1 HD :shock:
No to chyba z bitrate 0,5 Mbit/s

Zablokowany