Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
MateuszNTC

Nadajniki Mazowieckie TVP Łódź.

Post autor: MateuszNTC »

Czy tak nie powinno być w nadajniku.
Przecież Siedlce/Łosice to bliżej regionu Lubelskiego,więc dlaczego niby TVP Łódź jak przecież jest Od Nadajnika Siedlce/Łosice do Nadajnika Łódź jest ok.200 Km.
Tak samo nadajnik Warszawy nie powinno być TVP Lublin przecież od Warszawy do nadajnika w Rykach jest 90 km a do nadajnika w Łodzi jest 120/130 km.
Przecież każdy z osób mieszkających w Warszawie i mający analogową telewizję,kierując antenę na ryki z kanału 42 potrafi od razu z Warszawy złapać TVP2 Lublin z nie dużym śniegiem lub 40 Kanału TVP Info Lublin z analogówki ,więc też powinno się zmienić.
Rzeszów mógł by używać TVP Kraków lub Kielce.
Płock nadajnik również tak jest nie powinno łapać się TVP Bydgoszcz.
Naprawdę Trzeci Multipleks nie zadowolił mieszkańców Mazowsza.
Jak wasze pytania odnośnie nadajników Mazowieckich?

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: axelmateuss »

Powody takiego, a nie innego podziału terytorialnego był już poruszany i wyjaśniany na forum. Polecam zerknąć, nie ma co rozgrzebywać tego na nowo, bo nic nowego w temacie nie da się napisać.

MateuszNTC

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: MateuszNTC »

Panie Jarosławie czy TVP Łódź może być zmieniona na TVP Lublin czy Białystok? Ponieważ na analogowej telewizji naziemnej łapię TVP Lublin i nie chcę stracić tego programu za 2 lata.

MateuszNTC

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: MateuszNTC »

arik92 pisze:Pytanie do kogoś z Emitela. Przykładowo jeśli TVP chciałaby nadawać w takiej konfiguracji jaką podałem poniżej, to czy Emitel jest w stanie to wykonać?

Z RTCN Warszawa/Raszyn i RTCN Warszawa/PKiN:
Główny: TVP Info Warszawa
Dodatkowy: TVP Info Łódź

Z RTCN Płock/Rachocin:
Główny: TVP Info Warszawa
Dodatkowy: TVP Info Bydgoszcz

Z RTCN Siedlce/Łosice:
Główny: TVP Info Warszawa
Dodatkowy: TVP Info Lublin lub TVP Info Białystok
Pewnie nie da się,ale mogli by tak zastosować w Nadajniku RTCN Warszawa/Raszyn ,powinien jeszcze być dodatkowy TVP Lublin ponieważ jest bliżej niż od nadajnika w Łodzi.
Zgadzam się co do nadajnika RTCN Siedlce/Łosice tam powinien być TVP Białystok a Płock powinien mieć TVP Łódź z trzecim dodatkowym kanałem TVP Bydgoszcz.

MateuszNTC

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: MateuszNTC »

qwerty pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź oraz przedstawić 'nieamatorszczyźniany' sposób?
Jaki jest sens nadawania np. z Siedlce / Łosice kanału regionalnego z łodzi? Przecież w linii prostej to ok 200 km. Nadawajcie z Raszyna wersję dodatkowym TVP Info Łódź, ale z Siedlec powinna być TVP Info Lublin i/lub TVP Info Białystok (ten nadajnik emituje na 3 województwa, ale żaden nie jest woj. Łódzkie).
Wystarczy wejść tutaj: http://www.mi.gov.pl/files/0/1791825/Pl ... nikBIP.pdf (strona 7 i 8). Z ewidentnie z tego nadajnika powinny być nadawane 2 wersje regionalne. Na pewno z Krynic na mocach docelowych nie uda się dojść na południowo-wschodnią część województwa (okolica Siemiatycz). Wszyscy z tamtych terenów mają ustawione na Siedlce.
Analogicznie Z Cieszyńskiej powinien być 1 tvp info (warszawski ma chociaż 16:9).
Z Ostrołęki powinny być 2 wersje - Warszawski i Białystok.
Multipleks 3 powinien mieć pokrycie "regionalne", a nie takie jak komu wygodniej. Równie dobrze TVP mogłoby nadawać tvp info warszawa w całej Polsce, bo przecież tak jest najłatwiej.
Widać ewidentnie, że umieszczenie 2 tvp info jest tylko na pokaz w celu uzyskania miejsca w multipleksie 1 (4 z 8), a że nikomu to nie jest potrzebne to już zupełnie co innego...
Warszawa również powinna mieć TVP Lublin ponieważ z telewizji analogowej łapię z śniegiem z nadajnika Ryki.
Co do TVP Lublin to powinien być TVP Białystok w Siedlce/Łosice
Płock powinien mieć TVP Bydgoszcz nie zgadzam się z tym odbiorem TVP Łodzi.

MateuszNTC

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: MateuszNTC »

Puma pisze:Jest oficjalny komunikat http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=18&t=2617 .

Bydgoszcz i Poznań... po co skoro nadajnik ma zasięg ledwie miasta Bydgoszcz?

Chojnice od dawna korzysta z Trzeciewca gdyż miasto było kiedyś w woj. Bydgoskim i chciałbym raczej TVP Gdańsk.
Teraz podobno można dodatkowo z Bydgoszczy skręcając antenę na Iławe/Kisielce i odbierają mieszkańcy TVP Bydgoszcz,Olsztyn,Gdańsk Czyli Trzy programy regionalne.

MateuszNTC

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: MateuszNTC »

Edward 1 pisze:A ja bym wolał w Lublinie TVP Szczecin :D . Nie dość, że nadają tylko dla części Lublina i Świdnika to jeszcze wsadzają Warszawę. Ok, jeśli sygnał byłby skierowany w stronę północną to się zgodzę, gdyż posunięcie takie by było racjonalne ale przecież północna strona jest mocno blokowana.
Nie możliwe ten region jest tak daleko i nie zostanie on przyjęty przez firmę emital lub przez UKE Naziemnej Telewizji cyfrowej,ale chociaż można umieścić w województwie Lubelskim TVP Warszawę i Rzeszów.

MateuszNTC

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: MateuszNTC »

Benedykt pisze:Za SATkurierem:
"29 sierpnia br. w siedzibie TVP Kraków na Krzemionkach odbyła się prezentacja jesiennej oferty programowej TVP z udziałem Juliusza Brauna - Prezesa TVP. Przybyli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz reklamodawcy i pracownicy TVP. Telewizja regionalna ma szczególną wartość. - Nikt nas nie zastąpi - powiedział Juliusz Braun. Prezes zapowiedział przekształcenie regionalnych ośrodków TVP w 16 lokalnych tematycznych stacji w ramach cyfrowej telewizji naziemnej." :roll: :shock:
I już cheba wszystko jasne, dlaczego się mnożą TVP Infa w III mux.
Wszystko jest dobrze jednak w MUX5 powinni jeszcze umieścić ostatni dodatkowy program TVP Info.Aby mieszkańcy byli zadowoleni.

MateuszNTC

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: MateuszNTC »

Dlaczego nie może być trzeci ostatni kanał regionalny TVP Info przecież Bydgoszcz łapię TVP Bydgoszcz/Olsztyn/Gdańsk dlaczego my nie możemy mieć a co z TVP Lublin też powinien być udostępniony w Warszawie przecież jestem bliżej nadajnika być może będzie uruchomiony TVP Lublin? Proszę o Emtial aby odpowiedział jestem trochę nie zadowolony że nie ma TVP Lublin w Warszawie na Naziemnej Telewizji Cyfrowej

MateuszNTC

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: MateuszNTC »

Jarosław Bałuka pisze:Niestety nie ma opcji. Po pierwsze - widzę, że są takie multipleksy regionalne, w których są po 3x TVP Info, a to nie jest możliwe. Po drugie - listę "drugich" TVP Info i ich przydział do poszczególnych multipleksów regionalnych otrzymaliśmy od TVP, która jest właścicielem multipleksu, a zatem decydentem o jego składzie.
Dla wyjaśnienia podam zasadę: jest 16 multipleksów regionalnych o dotychczasowym składzie i nadawanych z dotychczasowych jak i przyszłych obiektów. Do każdego z multipleksów TVP zleciła dodanie wskazanego TVP Info dodatkowego, przez co wykorzystano pełną pojemność każdego multipleksu regionalnego. Nie będzie więcej niż dwa TVP Info w danym multipleksie regionalnym. Mam nadzieję, że wyjaśniłem sprawę..? :)
Być może udostępnią Trzeci TVP Info w następnych MUX jeżeli będą plany?

Maciey

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Maciey »

Ale litanie walnąłeś :lol:
Szkoda tylko, że nie czytasz co się tu pisze. Powtórzę więc:

O zawartości multipleksu decyduje TVP, a nie Emitel

Więc bądź tak łaskaw i do nich kieruj swoje gorzkie żale.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: TVRuda »

Z tymi dwiema wersjami TVP Info to różnie jest. U mnie na TVP Katowice to nie ma ciekawych programów regionalnych. Za to TVP Kraków ma lepszą ofertę programową od Katowic. Na Katowicach to wolą powtarzać Seriale emitowane na Jedynce zamiast coś ciekawego co by przeciętnego widza zainteresowało. Dominuje tu śląska muzyka albo koncerty życzeń z tą muzyką. Mało się mówi o historii regionu a ciągle powtarzają cukierenka dziadka benka. Noż ileż można. Kanały regionalne powinny mieć własne pasmo i nadawać programy według własnych planów a nie władz w Warszawie. Tak jak kiedyś przez cały dzień leciał regionalny program i mały i duży widz był zadowolony. Nie powinno być łączenia TVP Info z regionalnymi programami.

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: an10ka-dx »

TVRuda pisze:Z tymi dwiema wersjami TVP Info to różnie jest. U mnie na TVP Katowice to nie ma ciekawych programów regionalnych. Za to TVP Kraków ma lepszą ofertę programową od Katowic. Na Katowicach to wolą powtarzać Seriale emitowane na Jedynce zamiast coś ciekawego co by przeciętnego widza zainteresowało. Dominuje tu śląska muzyka albo koncerty życzeń z tą muzyką. Mało się mówi o historii regionu a ciągle powtarzają cukierenka dziadka benka. Noż ileż można. Kanały regionalne powinny mieć własne pasmo i nadawać programy według własnych planów a nie władz w Warszawie. Tak jak kiedyś przez cały dzień leciał regionalny program i mały i duży widz był zadowolony. Nie powinno być łączenia TVP Info z regionalnymi programami.
Z tymi kanałami regionalnymi jest różnie. Na Opolszczyźnie pewnie niektórzy się cieszą, że będą mieli regionalny z z Katowic. I to właśnie przez śląską muzykę. Dla mnie to obojętne skąd oglądam TVP INFO ale pamiętam czasy jak Na kanale 6 była TV Katowice i te wieczory jak w każdy dzień był puszczany inny program z satelity np wtorek RTL, środa SAT1;) To były czasy

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: TVRuda »

Tego to ja nie pamiętam. Może mówisz o wczesnych latach 90tych ale za to ja pamiętam, że na Katowicach od 22:00 do 6:00 czy 7:00 leciała TVP Polonia.

Z drugiej strony fajnie by było, jakby na śląsku nadawały niemieckie stacje. Ja bym wolał ZDF. Jak sobie puszcze na VHSie kasety od wujka z lat 80tych i 90tych i te programy widowiskowe, występy artystów muzycznych to normalnie mogę je oglądać i się nie znudzą. Że też się nie urodziłem 10 lat wcześniej. No ale nie oszukujmy się. Polskie stacje tv nigdy nie dorównają jakością swoich programów tymi z niemiec z tamtych czasów. Nawet z tymi współczesnymi. No ale coś jest na rzeczy, że ludzik woli niemiecką rozrywkę niż polską. Marzenia.

plokry

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: plokry »

Z drugiej strony fajnie by było, jakby na śląsku nadawały niemieckie stacje. Ja bym wolał ZDF. Jak sobie puszcze na VHSie kasety od wujka z lat 80tych i 90tych i te programy widowiskowe, występy artystów muzycznych to normalnie mogę je oglądać i się nie znudzą. Że też się nie urodziłem 10 lat wcześniej. No ale nie oszukujmy się. Polskie stacje tv nigdy nie dorównają jakością swoich programów tymi z niemiec z tamtych czasów. Nawet z tymi współczesnymi. No ale coś jest na rzeczy, że ludzik woli niemiecką rozrywkę niż polską. Marzenia.

Żenujące i na temat. Jest taki dowcip w Niemczech o nostalgii, radzę poszukać.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: kasia »

Pojawiła się szansa, że na próbę TVP jednak dołączy do MUX3 TVP Polonie.
Rozważane jest dołączenie TVP Polonia do MUX 3, obecnie trwają procedury związane z uzyskaniem koniecznych pozwoleń. Przewidujemy, że dołączenie programu TVP Polonia do MUX 3 nastąpi w okresie trzech tygodni.
http://www.tvp.pl/krakow/informacja/cyf ... telewidzow

Wpis ten pojawił się w tym tygodniu.

Należy pamiętać, że na dzień dzisiejszy MUX3 jest w formie pilotażowej i TVP Polonia nie musi w multipleksie być na stałe - w przypadku, gdy się pojawi, równie szybko może zniknąć.

Bartosz Czach

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Bartosz Czach »

Super! Bardzo bardzo się cieszę.

DVBManiak

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: DVBManiak »

No ja też się cieszę, zawsze to kanał więcej.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: Maciejek »

i zawsze lepszy niż ten twór... polo tv

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Jakie kanały w MUX-3

Post autor: qwerty »

Na pewno na mojej liście będzie wyżej, niż puls2, czy tv6.

Zablokowany