TVP3 w MUX-3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: Anduraki »

Jeśli wprowadzą telewizję która nadaje 4h dziennie zajmując cały slot na mux3 to napiszę do NiK niech się zajmą tą sprawą, bo to nic innego jak niegospodarność. Bezsensowne zajmowanie pasma.

co za bezsens !!! a czy naprawdę nikt tego nie widzi, że tu się NIC nie zmieni. Dalej będzie 2x ten sam program (w trakcie pasma lokalnego na tvp info będzie co innego) - czy jest sens zapychania multipleksu jednym slotem który de fakto jest realizowany tylko przez 4 godziny?

Jak oni chcą jeszcze wcisnąć do mux3 tvp3 i tvp dokument o tvp1 HD już nie wspominając...

-- połączono

Osobiście wolę TVP Polonia który ma programy 24h na dobę, a nie jakiś TVP3 Lublin który będzie nadawał 4 godziny na dobę, a później leci to co zwykle na tvp info.


---
Mam taką propozycję - jak tak im bardzo zależy na tym TVP 3 to niech zrobią tak:

W każdym województwie niech zagospodarują częstotliwość VHF na utworzenie multipleksu regionalnego który zawierałby ze względu na mniejszą pojemność(mniejsza szerokość kanału) Programy regionalne z tego województwa oraz najbliżej sąsiadującego do nadajnika + TVP Info i TVP Polonia, a z mux3 automatycznie wywalić TVP1 SD, TVP Polonie, TVP Info i tam umieścić TVP 1 HD i TVP Dokument.

Z tego co wiem częstotliwości VHF jest trochę i jeśli ma być jeden multiplex radiowy to z powodzeniem wystarczy częstotliwości na cały kraj.

Madrass
Posty: 118
Rejestracja: 5 kwietnia 2013, o 22:40

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Madrass »

Co to za głupoty piszecie? Przecież na TVP3 nie będzie retransmisji TVP INFO. Poza pasmem lokalnym będą emitowane programy tworzone przez wszystkie ośrodki.

artur1
Posty: 8
Rejestracja: 17 stycznia 2013, o 14:01

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: artur1 »

Anduraki pisze:Jak oni chcą jeszcze wcisnąć do mux3 tvp3 i tvp dokument o tvp1 HD już nie wspominając...
... informatorzy "zbliżeni do ul. Woronicza" plotkują w Internecie, że podobno od przyszłego roku kanały TVP1 HD oraz TVP2 HD zostaną usunięte z MUX-ów (czyli w ogóle z DVB-T).
Ma to zapewnić TVP wprowadzenie 2 innych kanałów do MUX-ów w jakości SD (więc de facto większą możliwość opanowania rynku reklamowego).
-----------------
Kanały TVP1 HD oraz TVP2 HD mają zostać w kablówkach, NC+ i CP.
To dla tych co chcą płacić kasę za możliwość oglądania tych 2 kanałów w HD.
TVP bierze od płatnych operatorów kasę, a oni też będą zainteresowani puszczaniem TVP1 HD i TVP2 HD u siebie, żeby przyciągnąć klientelę znaczkami HD (będą się chwalili, ile to mają w sumie kanałów HD w swoich ofertach).
-----------------
Widocznie polscy nadawcy (w przeciwieństwie do zachodnich) są na razie "za biedni" żeby pozwalać puszczać swoje kanały HD w DVB-T. ;)

-- połączono

http://satkurier.pl/news/86683/tvp3-ofi ... esnia.html
"TVP3 będzie odrębnym programem realizowanym wyłącznie przez Odziały Terenowe Telewizji Polskiej.
Pasma własne już od 1 września będą rozszerzone o około godzinę więcej dziennie.
Ich uzupełnieniem będą pasma wspólne, gdzie będzie wspólna ramówka, która będzie tworzona w oddziałach regionalnych"


... zgadza się, mój błąd.
Pod warunkiem oczywiście, że ani minuta z ogólnopolskiego TVP INFO nie będzie nadawana w regionalnym TVP3.
A o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. ;)
-------------------------
Z drugiej strony ... co Lubelaka (który będzie miał ledwo 4,5 godzinny program regionalny dziennie) interesują treści z innych regionów kraju ?
To i tak po części zabieg marketingowy TVP, żeby zwiększyć swe udziały w reklamowym torcie na małym rynku ledwo trzech MUX-ów.
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2013, o 11:28 przez artur1, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: hadam »

Wiele osób musiałoby wymienić anteny bo większość tych nowych pod DVB-T działa na UHF w paśmie od 40MHz do 860MHz, działały by dobrze np. siatkowe ze starymi wzmacniaczami bo już nowe np.wzmacniacze LNA są na kanały od 21 do 69, niektóre symetryzatory też są na takie pasmo, poza tym takie anteny szerokopasmowe wprowadzałyby sporo więcej zakłóceń.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: TVRuda »

Na mojej siatce miałem nienajlepszy odbiór TVP1 w analogu na k8 a więc VHF. Kiedyś jedynka dobrze odbierała u mnie. Nie wiem dokładnie, bo było to w czasach kiedy byłem mały i nie przykładałem do tego uwagi. Być może to był odbiór z Wisły.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: cyber »

artur1 pisze:Widocznie polscy nadawcy (w przeciwieństwie do zachodnich) są na razie "za biedni" żeby pozwalać puszczać swoje kanały HD w DVB-T. ;)
He , he ...za to dość bogaci ,żeby tworzyć wciąż to nowe kanały niby tematyczne w których na przemian między nimi wałkowane są te same powtórkowe materiały ...
Mamy już praktycznie Trzy Muxy o zasięgu ogólnopolskim i żeby nie było zapewnionego miejsca dla chodźby jednego kanału HD w NTC to poprostu porażka ... NTC z klonami i powtórkami w niedługim czasie zresztą zejdzie na margines oglądalnosci -ku chwale platform i kabla ...
A np. oddanie drugiej dywidendy na rzecz LTE to pogrzebanie NTC żywcem ...
Zobaczymy co z tego w ogóle wyniknie -mam tylko nadzieję ,że NTC zyska jeszcze dwa Muxy ,które są niezbędne dla rozwoju Naziemnej Cyfrówki ;)

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: eftalo »

Z tego co cztałem,dalej nie rozumiem,czy ma powstać nowy kanał TVP o nazwie regiony,który będzie inny w każdym ośrodku telewizyjnym i nadawany całą dobę?Czy też ma się wydłużyć pasmo lokalne na antenie TVP info? Artykuł jest zamotany i niejasny.Pewnie sami nie wiedzą co z tym fantem zrobić.
A ja mam inne rozwiązanie.Każdy nadajnik terenowy powinien całodobowo powtarzać informacje z oddziałów TVP wchodzących w jego zasięg.Czyli coś lepszego niż makroregiony,bo wtedy nie byłoby sztywnego przydzielania regionów pod makroregion,tylko by się zazębiały w sposób naturalny.Czyli np z mojego miasta byłyby retransmitowane 4 ośrodki regionalne,bo takie są w najbliższym promieniu.Czyli już nie region ,a promień lub zasięg konkretnego nadajnika decydowałby co jest z niego nadawane.
Mi się to wydaje najbardziej logiczne spośród wszelkich dotychczasowych pomysłów

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Artek Ł. »

cyber pisze:
artur1 pisze:Widocznie polscy nadawcy (w przeciwieństwie do zachodnich) są na razie "za biedni" żeby pozwalać puszczać swoje kanały HD w DVB-T. ;)
He , he ...za to dość bogaci ,żeby tworzyć wciąż to nowe kanały niby tematyczne w których na przemian między nimi wałkowane są te same powtórkowe materiały ...
bo to ładniej wygląda niż tworzyć kanały typu tvp +1 ,+2 ,+24.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: distefano »

Nie ładniej wygląda tylko te nowe kanały są dobrym dodatkowym źródłem dochodu z nadawanych w tych kanałach reklam.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: TVRuda »

Teraz każdy nowy program jaki tworzy, któryś z nadawców jest robiony tylko po to by mieć więcej czasu reklamowego i nic nowego Oni nie będą nadawać, bo nie ma na to kasy ale na co innego jest więc lepiej jest nie cieszyć się nowym kanałem w Polsce i to w NTC.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: Poland »

Tymczasem omawiany tutaj kanał TVP3 ma od wczoraj swój profil na Facebooku: https://facebook.com/tvp3regionalna?refid=12
Sądząc po profesjonalizmie osoby która go prowadzi jest on w 100 procentach oficjalny więc można mu zaufać :-)
Ostatnio zmieniony 4 lipca 2013, o 22:26 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: rotalplus »

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... #LokLubTxt

I najlepszy cytat:
"Jednak dziennikarze TVP zwracają nam uwagę, że za zmianami nie idą pieniądze. Zastanawiają się, jak produkować więcej programów bez pieniędzy.

Centrala telewizji przyznaje, że nie planuje zwiększenia budżetu ośrodków w tym roku. A czymś ramówkę będzie trzeba wypełnić.

TVP ma zamiar wspierać się audycjami archiwalnymi, które mają być na nowo opracowane. - Często z głębokich zasobów, które od wielu lat nie były przypominane. W tym kontekście można to traktować również jako produkcję premierową. - tłumaczy TVP.

Śmiać się czy płakać? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Najpierw działać - później myśleć. Nie ma szans na utrzymanie kanału z subwencji i sponsoringu z taką ramówką, jaką będa miały kanały

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: TVRuda »

Wychodzi na to, że logo programu według profilu na fejsie będzie takie jak przed uruchomieniem TVP Info.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: Poland »

Logo zostanie zachowane ale wróci ono do koloru zielonego czyli tego sprzed przygotowań do startu TVP Info. Rzeczowy, wymieniony wyżej profil na Facebooku wystartuje z pełną aktywnością już niedługo bo najpóźniej na początku sierpnia :-)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: belzebiusz »

Nie zdziwi mnie to jak autorem tego profilu okaże się Poland. :lol:

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: Poland »

No i teraz możesz się zdziwić ale ja za niego nie odpowiadam gdyż jest to OFICJALNY profil stacji na Facebooku. Potwierdził to zresztą przedstawiciel TVP Info na konkurencyjnym forum Media2 :-)

bart4041

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: bart4041 »

Przepraszam, że pytam, ale nie jestem w temacie. TVP3 będzie zamiast TVP INFO czy będzie osobnym kanałem?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: Poland »

To będą dwa osobne kanały telewizyjne powstałe w wyniku rozdzielenia ośrodków regionalnych od TVP Info które z kolei poszerzy godziny nadawania.

bart4041

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: bart4041 »

Nie bardzo rozumiem, to znaczy, że INFO już nie będzie podzielone na regiony, czy jak?

Wiking

Re: TVP3 już od 1 września w DVB-T

Post autor: Wiking »

Tak. TVP Info będzie pełnowymiarowym kanałem informacyjnym, bez przerw na pasma regionalne. :) Jego dotychczasową rolę przejmie nowy kanał - TVP 3. :)

Zablokowany