EPG - Długie opisy na programach TVP

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: giaur500 »

Ja lubię długie i wyczerpujące opisy. Naprawdę. Ale czy wrzucanie kilkustronicowej recenzji filmu do epg to naprawdę dobry pomysł? Zobaczcie np to:

Obrazek

Jakoś sobie nie wyobrażam, że czytanie tego na ekranie tv będzie wygodne, jeśli w ogóle telewizor będzie w stanie to wyświetlić w całości, bo jak się zdaje większość tv ma ograniczenie na długość opisu tak czy inaczej.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: qwerty »

TVP Kultura? Tam są takie opisy. Bez problemu czytam cały opis. Na signalu jest to na ogół 11 stron.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: giaur500 »

TVP1 dzisiaj wieczorem. Na TVP Kultura widziałem kilka jeszcze dłuższych opisów, ledwo mi się okno w przeglądarce internetowej mieści przy mojej rozdzielczości.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: kuku1234 »

Nie tylko TVP Kultura. W TVP jest przechodzenie ze skrajnosci w skrajnosc. Wjednym programie mega dlugi opis, w drugim programie kompletny brak. A tak swoja droga dobrze by bylo jakby w TVP, w EPG zaczeto stosowac takie cos jak przerwa, a nie brak informacji. Niby taki maly szczegol, a troche ulatwia zycie.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Brak EPG na kanałach TVP 1 i TVP2

Post autor: blockbuster »

Działa u was poprawnie EPG dla MUX3? Obecnie dla wszystkich trzech nadajników woj. śląskiego EPG zaczyna się dopiero od 27.11.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Brak EPG na kanałach TVP 1 i TVP2

Post autor: kuku1234 »

Kosztowy sa, ale strasznie powoli po jednym wskakiwalo. Ja od poczatku w zasadzie mam takie akcje, ze jak wlacze dajmy TVN to w EPG nie mam MUX3 dopiero jak przelacze na mux 3 to zaczyna wskakiwac.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Brak EPG na kanałach TVP 1 i TVP2

Post autor: blockbuster »

Faktycznie u mnie już też jest ok.
kuku1234 pisze:Ja od poczatku w zasadzie mam takie akcje, ze jak wlacze dajmy TVN to w EPG nie mam MUX3 dopiero jak przelacze na mux 3 to zaczyna wskakiwac.
A to jest akurat normalne. EPG jest wysyłane w strumieniu danego MUX.

yougo

Re: Brak EPG na kanałach TVP 1 i TVP2

Post autor: yougo »

blockbuster pisze:Działa u was poprawnie EPG dla MUX3? Obecnie dla wszystkich trzech nadajników woj. śląskiego EPG zaczyna się dopiero od 27.11.
U mnie działa poprawnie :D

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Brak EPG na kanałach TVP 1 i TVP2

Post autor: belliash »

blockbuster pisze:Działa u was poprawnie EPG dla MUX3? Obecnie dla wszystkich trzech nadajników woj. śląskiego EPG zaczyna się dopiero od 27.11.

Dokladnie tak jak mowisz

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Brak EPG na kanałach TVP 1 i TVP2

Post autor: ks41 »

U mnie również poprawnie.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: kuku1234 »

Wlasnie sobie kliknalem w EPG i zauwazylem, ze swoimi opisami przebili LG, bo w pewnym momencie przewijanie wymieklo. Ciekawe jaki opis zrobia przy Panu Tadeuszu, proponuje cala ksiazke skopiowac :/. W gazetach robia opis na parenascie slow, a tutaj chyba w 5 stron opowiedziany caly film, jakas masakra. Ktos sie w tym TVP wyraznie nie realizuje moze do jakiejs gazety trzeba sie przyjac?. A przy innych programach opisu kompletny brak, paranoja.

ss80

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: ss80 »

kuku1234 pisze:W gazetach robia opis na parenascie slow, a tutaj chyba w 5 stron opowiedziany caly film ... paranoja.
EPG od tego jest żeby było długie - to serwis prawie internetowy a nie gazeta kioskowa z programem na parę dni ja EPG przeglądam jak typową stronę internetową i jestem zadowolony nawet z długich opisów :ugeek: nie dosć że można sobie coś pooglądać to dostaję jeszcze przed mój próg domowy "internetową" gazetkę codzienną do poczytania a wszystko to za FREE :lol:

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Benedykt »

Panie Jarosławie. Coś jest nie tak z EPG TVP. Żeby odbierać kanały TVP na mux3 (Olsztyn/Pieczewo) musiałem wyłączyć dostęp do EPG (konflikt w programie Eye TV - dwa strumienie danych na tym samym adresie). Mimo, że EPG jest wyłączone mam opisy (nawet bardzo długie) bieżącej i następnej pozycji. Brakuje Przewodnika na tydzień. Taka sytuacja nie występuje na mux2. Po wyłączeniu EPG nie mam żadnego opisu. Mój wniosek jest taki. W strumieniu są dane, które idą na sat Astra + dvb-t. Pisałem do producenta oprogramowania - zalecili kasowanie pliku EPG.db (osiąga on 1,5 MB na mux3). Problem będzie na mux1 i mux3. TVP powinna podawać czysty strumień bez epg na sat.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: Jarosław Bałuka »

Przeniosłem post do wątku o EPG w MUX3 bo tu moim zdaniem bardziej on pasuje.
W MUX3 nadawany jest jeden serwis EPG, który zawiera informacje podstawowe o audycjach bieżących i kolejnych oraz opisy rozszerzone, na 7 dni do przodu.
Faktem jest, że ilość danych przesyłanych w opisach jest duża, co skutkuje w niektórych przypadkach problemem z poprawną pracą odbiorników i oprogramowania.

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: Benedykt »

Bardziej mnie interesuje skąd się biorą opisy na TVP, jeżeli wyłączam dostęp do EPG (EPG - none). Takie wyłączenie na mux2 powoduje brak jakichkolwiek opisów. W mux3 są pełne - brak tylko przewodnika na 7 dni. Obserwowałem katalog w którym jest plik EPG.db (czyli przesyłane EPG). Pojawia się tam (co jakiś czas) EPG.db journal na parę sekund i znika. Norma dvb przewiduje miejsce na opisy (Cyfra+ wcześniej używała tylko opis w MHP). Czy jest różnica w adresowaniu danych między dvb-s i dvb-t? Bo mam wrażenie, że tu tkwi problem z błędami w różnych odbiornikach. Mój program (Eye TV na Mac'a) obsługuje tunery dvb-t i dvb-s.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: zesepo »

Też chciałem powiedzieć że tak się dzieje.
Część opisów jest ucięta, część słów jest przerywana wpół, niektóre opisy są mega długie, a na TVP Historia i Kultura (przeważnie) nie ma niczego, oprócz tytułu.
Ewentualnie po rozwinięciu długiego opisu są dwie gwiazdki, czy kropki.

Bartosz Czach

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: Bartosz Czach »

Benedykt pisze:Cyfra+ wcześniej używała tylko opis w MHP.
Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Cyfra+ nigdy nie stosowała i nie stosuje MHP. Oni korzystają ze standardu MHW (MediaHighWay), kompletnie niezgodnego z DVB.

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: Benedykt »

Mój błąd. Oczywiscie myślałem o Media HighWay. W dvb nie było nic i na dekoderach innych (nie od Cyfry+) nie było żadnych opisów.

enterprize

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: enterprize »

Ja na swoim sony nie mam możliwości przewijania opisu i dzisiaj jak popatrzyłem na opis jednego filmu na TVP to z właściwego opisu (poza tytułem, reżyserią, aktorami itp.) zmieściło się tylko jedno krótkie zdanie :lol:

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: EPG - Długie opisy na programach TVP

Post autor: pikaczu »

aktualne w mux 3 jest awaria epg na wszystkich kanalach, zle wyswietla epg, co sie dzieje?

Zablokowany