TVP POLONIA w MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: pawelll »

Powtórzę główną myśl z jednego z moich wyciętych postów:

"należy naciskać gdzie się da na dwie sprawy dotyczące DVB-T:
- pozostawienie TVP1/2 w HD po EURO (albo nawet wcześniejsze rozpoczęcie nadawania)
- wprowadzenie TVP Sport "
dodam jeszcze:
- włączenie do któregoś z MUX TV Trwam.

To pozwoli rzeczywiście uatrakcyjnić NTC tak aby rzeczywiście było tak jak napisałem wcześniej:
"już teraz NTC stanowi realną konkurencję dla najtańszych pakietów platform cyfrowych (sam zastanawiam się nad rezygnacją z TNK SD). Gdy pojawi się HD i kilka nowych programów to DVB-S zejdzie do niszy maniaków TV (ewentualnie w obszary z problemami z propagacją). Wejdźcie na jakieś forum SAT, jakie sposoby stosują platformy żeby jeszcze złapać ostatnich klientów."

To wg mnie jedyna szansa dla TVP a przy okazji test na rzeczywistą niezależność.

lee99

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: lee99 »

...tylko dlaczego o tym kanale dowiaduje się z forum ??

przeszukałem i faktycznie jest dodatkowy kanał super ;)

Pozdro

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: zesepo »

Znaczek na list kosztuje jedyne 1.55 PLN, a trochę daje. Może jak ktoś z recepcji albo Poczty się zdenerwuje może TVP Sport włączą? :)

a ile ta TVP Polonia zostanie?

I przydałoby się obrazek albo informację w aktualnościach dołożyć na stronę Emitela, żeby się dowiedzieli

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Railroad »

Wprowadzeniem TVP Sport to by sobie Telewizja Polska notowania poprawiła. Włączenie TVP Polonia nie zwiększy płacenia przez ludzi abonamentu.

Bartosz Czach

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Bartosz Czach »

pawelll pisze:pozostawienie TVP1/2 w HD po EURO
A gdzie to Kolego upchniesz? Nie jest powiedziane, że TVP pozostanie na zawsze z trzema miejscami w MUX1. Pomijam juz kwestię gorszej jakości.

lee99

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: lee99 »

hmmmm jakoś czesi na jednym muxie mają taki sport kanał (ct1 ct2 cf24 i sport)

nie licząc kanału z polsatu to taki kanał od tvp chętnie łyknę :)

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVB-T/S »

Niech w jeden mux wepchną jedynkę i dwójkę w HD a w drugi 8 programów w SD.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: pawelll »

Bartosz Czach pisze: A gdzie to Kolego upchniesz? Nie jest powiedziane, że TVP pozostanie na zawsze z trzema miejscami w MUX1. Pomijam juz kwestię gorszej jakości.
Wiedziałem że kolega Bartosz się odezwie :)
Przyjmij do wiadomości, że podstawą jest decyzja - ma być HD czy nie ma być. A gdy ktoś wreszcie zdecyduje, że będzie na stałe TVP1HD i TVP2HD to znajdzie sposób żeby ją wykonać. Moim zdaniem HD w NTC, podobnie jak TVP Sport jest niezbędne. A to, że jest to wbrew interesom platform i kablówek to już zupełnie inna historia.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVB-T/S »

Aha. Nabijanie kabzy właścicielom kablówek i platform cyfrowych jest ok?
Płacąc abonament RTV - nie taki mały - właśnie to robimy.
Na takie praktyki mówię stanowczo NIE!

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Jarosław Bałuka »

Ponieważ dyskusja coraz bardziej odbiega od tematu, przypominam że w tym wątku rozmawiamy tylko i wyłącznie o emisji kanału TVP Polonia w MUX3. Proszę przestrzegać zasad korzystania z forum i zamieszczać wypowiedzi zgodnie z tematem wątku, posty z nim nie związane będą usuwane.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: zesepo »

Co myśli TVP?
Matko Boska, przecież mają tyle kanałów, dostali TVP Polonia, co oni jeszcze chcą?! Czasu im na oglądanie tego sportu i "wysokiej rozdzielczości" nie starczy!

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: pawelll »

OK, więc na zamknięcie dyskusji w tym wątku. Moim zdaniem włączenie TVP Polonia do MUX3 to półśrodek w kierunku uatrakcyjnienia oferty TVP w NTC (a tym samym całej NTC). Tymczasowo może być, byle nie stało się to pretekstem do tego że np. TVP Sport "już sie nie zmieści". Co do zawartości programowej to i tak o klasę lepiej niż Polo, TV6 o PULS2 nie wspominając :)
Jaki jest właściwy kierunek napisałem wcześniej.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: biopar »

A możecie swoje żale na temat zawartości MUXów przenieść do innego forum? To jest forum techniczne, a nie programowe. Przenieście się na forum TVP Polonia i tam debatujcie o racji bytu stacji w NTC.
Faktycznie problemy z EPG znieknęły, przynajmniej wczoraj wieczorem działało poprawnie, ale jakość niestety lipa. Popieram DVBManiak. Na skokach była widoczna pixeloza, czego dotąd nie było w MUXie3. Zawsze uważałem MUX3 za optymalnie załadowany kanałami jakość=ilość, ale teraz zrobiło się to samo co w MUX2. Muszę się przyjrzeć bardziej dynamicznym scenom i porównać dokładnie, ale na pierwsze rzuty oczu - słabizna. Wolałem już 7 kanałów.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Ale popatrz, że niektórzy ŻĄDAJĄ dodania tvp seriale, sport i hd. Wtedy to będzie morze pikseli.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: biopar »

dodawać - niech dodają, ja jestem nawet za (im więcej w naziemnej, tym bliżej jestem rezygnacji z Cyfrowego Polsatu, bo tam już tylko bajki dla małej oglądamy) ale nie zapychać MUXa po brzegi. Starsi koledzy forumowicze już dawno krzyczeli, że 7 kanałów w MUXie - to max. Przecież jaki problem stworzyć następne MUXy i tam niech sobie POLONIE, SPORTy i inne cuda wianki wkładają...

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Robert03 »

Nie ma co lamentować.
Rozumiem fanów sportu że zamiast TVP Polonia woleliby TVP Sport. To byłoby rzeczywiście bardziej atrakcyjne z punktu widzenia oferty programowej MUX-3. Ja osobiście wolę Polonię.
Zwolenników TVP Seriale którzy nie mają dostępu do tego kanału zapraszam do znajomych żeby sobie pooglądali ten kanał. Zaraz zmienią zdanie.
Otóż na TVP Seriale nie ma nic więcej ponad to co można oglądać na TVP Polonia. Są te same powrótki "Rancza" i "Ojca Mateusza" "wkółko Macieju" to samo. Nie wiem za co TVP pobiera opłaty od tego kanału :-).
TVP Polonia jest bardziej urozmaicona bo prócz powtórek seriali(tych samych co na TVP Seriale) są też programy dokumentalne, kabarety i filmy fabularne. Poziom merytoryczny TVP Polonia jest conajmniej o klasę wyżej niż TVP Seriale który porównałbym z TV6. Szkoda w obecnej NTC miejsca na TVP Seriale. To by była dopiero "zapchajdziura". Chyba że w przyszłości w MUX 4 albo w MUX 6 niech sobie będzie.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Railroad »

Czy u Was też występują zmiany natężenia dźwięku na TV Polonia, raz ciszej,raz głośniej? Na innych kanałach nie zaobserwowałem tego zjawiska.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: zesepo »

Tak, ostatnio oglądałem i mi się wydawało jakby tak było ale tak mało dość

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: cyber »

Railroad pisze:Czy u Was też występują zmiany natężenia dźwięku na TV Polonia, raz ciszej,raz głośniej? Na innych kanałach nie zaobserwowałem tego zjawiska.

Potwierdzam. Na pewno w DD te zmiany poziomu dźwięku występują ( przynajmniej wczoraj) . Nie sprawdzałem natomiast jak to wygląda w MPEG (stereo).

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: zesepo »

Dość nieprzyjemnie się ten kanał ogląda, ale mamy nadzieję że to przez to że ten kanał jest w DVB-T dość krótko

Zablokowany