TVP POLONIA w MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: cyber »

W MPEG (stereo) dźwięk jest stabilny. Zdaje się ,że problem różnego poziomu dźwięku dotyczy tylko wersji Dolby Digital.

DVBManiak

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVBManiak »

Ja tam nie zauważyłem żadnych problemów. Z DD ani innych takich nie korzystam, jak dla mnie MPEG the best, no i najlepiej dopracowany. Mam nadzieję, że jeszcze pozostanie kilka dobrych lat.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: voitek »

Robert03 pisze:Nie ma co lamentować.
Rozumiem fanów sportu że zamiast TVP Polonia woleliby TVP Sport. To byłoby rzeczywiście bardziej atrakcyjne z punktu widzenia oferty programowej MUX-3. Ja osobiście wolę Polonię.
Zwolenników TVP Seriale którzy nie mają dostępu do tego kanału zapraszam do znajomych żeby sobie pooglądali ten kanał. Zaraz zmienią zdanie.
Otóż na TVP Seriale nie ma nic więcej ponad to co można oglądać na TVP Polonia. Są te same powrótki "Rancza" i "Ojca Mateusza" "wkółko Macieju" to samo. Nie wiem za co TVP pobiera opłaty od tego kanału :-).
TVP Polonia jest bardziej urozmaicona bo prócz powtórek seriali(tych samych co na TVP Seriale) są też programy dokumentalne, kabarety i filmy fabularne. Poziom merytoryczny TVP Polonia jest conajmniej o klasę wyżej niż TVP Seriale który porównałbym z TV6. Szkoda w obecnej NTC miejsca na TVP Seriale. To by była dopiero "zapchajdziura". Chyba że w przyszłości w MUX 4 albo w MUX 6 niech sobie będzie.
Nareszcie ktoś rzeczowo argumentuje swoje zdanie. Zgadzam się w 100%. Tylko tak się wydaje, że TVP Seriale "jak kanał płatny, to lepszy". Nie prawda. I wątpię, czy TVP udostępniło na stałe kanał TVP Sport w darmowym MUX-ie. W końcu licencje do pokazywania imprez sportowych nie są rozdawane za darmo.

Hamer

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Hamer »

Już wczesniej pisałem o falowaniu dźwięku w DD na TVP2 i Kulturze ale spotkało się to z małym odzewem (widocznie nie wszyscy tak mają). Na TV Polonia tez występuje ale troche mniej mimo to bardzo przeszkadza taka zmiana siły głosu.
Pytanie czy to falowanie występuje w róznych odbiornikach czy np. tylko w TVLG. Tak jak było z MUX3 i TV Funai. Na DD+ ten efekt u mnie nie występuje.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Ja zauważyłem jakiś czas temu na tvp2 i tv4 (ale chyba poprawili)

loleklolek

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: loleklolek »

@Hamer

Na Philipsie 5405H też się zdarza, że faluje. Zresztą o ile mnie pamięć nie myli, to WIWA HD50 też.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVB-T/S »

Przez góry sygnał się nie przebije!

Awatar użytkownika
Yaper
Posty: 48
Rejestracja: 4 października 2010, o 18:35
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: MeCool KII Pro, Xiaomi Mi TV 4A
Instalacja antenowa: MLog 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa / PKiN

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Yaper »

Z tym falowaniem dźwięku to jest dziwna sprawa.
Musi mieć to związek z zakodowaniem strumienia dźwiękowego wielokanałowego przez TVP, ponieważ takie same efekty zanotowałem także w cyfrowej kablówce UPC (która pobiera strumień światłowodem bezpośrednio od TVP). Co ciekawe falowanie słyszę tylko gdy downmixem do stereo zajmuje się dekoder UPC, gdy optykiem puszczę strumień do amplitunera 5.1 to wszystko jest OK.

Nie wykluczam także, że po prostu niektóre urządzenia w jakiś sposób nie radzą sobie z konwersją materiału wielokanałowego do stereo i wywołuje to takie falowanie.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: eXte77 »

Na moim tunerze STB falowanie wystepuje. Na tv Sony Bravia nie zauważyłem, być może system stabilizacji natężenia dźwięku dokonuje korekty "w locie".

yougo

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: yougo »

eXte77 pisze:Na moim tunerze STB falowanie wystepuje. Na tv Sony Bravia nie zauważyłem, być może system stabilizacji natężenia dźwięku dokonuje korekty "w locie".
U mnie bez zastrzeżeń :lol: A mam tylko to co mam ...

andiks

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: andiks »

Kanały sie znalazły gdyby już zaczeto wyłacząć analog a po drugie w Mąłopolsce mozna uruchomić mux3 na 48 kanale powielić go z Chorągwicy

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: kasia »

Chciałam zauważyć jedną rzecz jaką wnosi tvp polonia w odróżnieniu od pozostałych telewizji - jest nią mianowicie transmisja mszy świętej w każdą niedzielę.
Żaden z pozostałych kanałów z ntc nie ma czegoś takiego w ramówce.

A dla osób myślących, a nie tylko stukających w klawiaturę (tak jak bloger z satkuriera ktory kojarzy mi sie z sara may = d. gadomski) pytanie - dlaczego tvp jakiś czas temu nadawała tvp sport i tvp hd w swoim testowym naziemnym muxie po czym pojawiły się takie paski informacyjne na tych kanalach:
Obrazek
Obrazek
By ostatecznie zniknąć z ntc.
I jeszcze jedno pytanie - dlaczego tvp uruchomia z astry platformę satelitarną - wynajmuje 2 transpondery, przez chwile nadaje z jednego z nich w spot beamie fta kanały takie jak tvp1, tvp2, tvp hd by ostatecznie rozpocząć kodowanie anten.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2011, o 14:58 przez kasia, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVB-T/S »

To jest dobre dla tych co nie mogą iść do kościoła z przyczyn innych niż lenistwo.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Puma »

Ciekawe bo ja włączając TVP Info trafiam na transmisje mszy w niedziele ;)

prolka9

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: prolka9 »

kasia pisze:Chciałam zauważyć jedną rzecz jaką wnosi tvp polonia w odróżnieniu od pozostałych telewizji - jest nią mianowicie transmisja mszy świętej w każdą niedzielę.
Żaden z pozostałych kanałów z ntc nie ma czegoś takiego w ramówce.
Chciałem zauważyć,że na TVP1 jest transmisja mszy św. w każdą niedzielę.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: kasia »

OK - zauwazylam ze na tvp1 jest o 7 msza. Pewnie nigdy jej nie zauwazylam ze zwgledu ze o tej porze spie.

Bartosz Czach

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Bartosz Czach »

Na TVP1 msza o 7:00 jest chyba od 5 lat.

Hamer

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Hamer »

Na TVP Kraków transmisja mszy jest chyba w każdy piątek o 18:00 (czy może w sobotę? nie pamiętam). Trochę tego jak jednak się uzbierało, nawet mimo braku TV Trwam.

bartosz1

Re: TVP serjale w MUX 4

Post autor: bartosz1 »

może kiedyś właczą tvp serjale. :D

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Puma »

Wcześniej się doczekasz TVP Rozrywka ;)

Zablokowany