TVP POLONIA w MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Railroad »

Dopóki nic innego nie mogą włączyć dobra i TVP Polonia.

mariusz 37

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: mariusz 37 »

qwerty pisze:Polonia po hiszpańsku, portugalsku i włosku znaczy Polska, więc twierdzenie, że adresowany dla ludzi mieszkających poza granicami Polski jest błędne. ;)
Tutaj masz odpowiedź, że TVP Polonia jednak jest skierowana do naszych rodaków za granicą -
http://www.tvp.pl/polonia/o-antenie/150306
Moje zdanie też jest takie, że telewizja naziemna nie jest miejscem dla tego kanału... no chyba, że przejściowo, później powinna zrobić miejsce innemu kanałowi. ;)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Dodali TVP Polonia i EPG przestało poprawnie działać. :P

ss80

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: ss80 »

mariusz 37 pisze:telewizja naziemna nie jest miejscem dla tego kanału...)
Tak oczywiście jedynym miejscem dla tego kanału jest najlepiej płatna platforma cyfrowa lub kablówka za kilkadziesiąt złotych miesięcznie, TVP1 HD i TVP2 HD niech też nie włączają :?: , lepiej niech będą płatne :? Dla pewnych grup taki układ byłby nalpeszy, pogódźcie się że DVB-T jedzie już pełną parą już wam się nie uda za wiele zablokować. :lol:

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Artek Ł. »

geolog pisze:
qwerty pisze: Jeśli tak się stanie to nie wyobrażam sobie żeby jakikolwiek kanał publiczny był kodowany.
to może być ciekawe . bo jak przekonają ludzi, żeby kolejny raz zmieniali STB lub do telewizorów z tunerem mpeg4 dokupili sobie STB z czytnikiem na karty kodowe ?
gdy prawie wszystkie (koło 98%) STB dostępne w Polsce są bez czytnika na karty kodowe.
Według mnie cała oferta w DVB-T powinna być darmowe , a jak ktoś chce płacić to ma platformy satelitarne .

TV POLONIA to jest dobry pomysł , może przez to dla TV POLONIA zaczną produkować więcej programów.

mariusz 37

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: mariusz 37 »

ss80 pisze:
mariusz 37 pisze:telewizja naziemna nie jest miejscem dla tego kanału...)
Tak oczywiście jedynym miejscem dla tego kanału jest najlepiej płatna platforma cyfrowa lub kablówka za kilkadziesiąt złotych miesięcznie, TVP1 HD i TVP2 HD niech też nie włączają :?: , lepiej niech będą płatne :? Dla pewnych grup taki układ byłby nalpeszy, pogódźcie się że DVB-T jedzie już pełną parą już wam się nie uda za wiele zablokować. :lol:
Oj chyba się trochę zapędziłeś, po pierwsze TVP POLONIA jest telewizją ogólnodostępną i niekodowaną na popularnych satelitach i platformy cyfrowe tu nic nie mają do szukania, a jeżeli chodzi o TVP1 HD i TVP2 HD to poczytaj ten wątek- http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=2893 i dopiero wtedy możesz mnie zapisać do jakiejś tam "grupy"... ;)
I proszę nie irytuj się tylko czytaj ze zrozumieniem. :D

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: odziom91 »

Witajcie! ;)
Umieszczenie TVP Polonia w MUX#3 oceniam jako TOTALNĄ PORAŻKĘ - nie tylko TVP, ale również całego DVB-T, które miało "wnieść coś nowego", a nie robić miejsce dla programów powtórkowych.

Ja rozumiem, że są osoby płacące abonament i chcą, aby była bogata oferta... ale NO LUDZIE! DLACZEGO TVP POLONIA?! W praktyce to program przeznaczony dla Polaków, który zawiera polskie programy powtórkowe z anten TVP 1 i TVP 2. Dla polskiego DVB-T to nic innego jak "TVP bis".

TVP MUSI wpaść na pomysł umieszczenia czegoś nowego, jeśli nie może dodać TVP Sport, czy TVP Seriale, a nie wciskać kolejną zapchajdziurę...


Pozdrawiam!

P.S.
Nie wiem, kto pisał do "władz wyższych" o dodanie TVP Polonia do DVB-T, ale chyba te osoby również nie mają pomysłu na umieszczenie "lepszych" pozycji.

ss80

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: ss80 »

odziom91 pisze:Umieszczenie TVP Polonia w MUX#3 oceniam jako TOTALNĄ PORAŻKĘ
Rozumiem że jak było w MUX3 6 programów to było lepiej a jak jest 7 jest gorzej :?
Wychodzi na to że lepiej było dla TVP zostawić to puste miejsce niż narażać się ludziom włączając kolejny kanał :o Teraz ludzie niezadowleni znów przestaną płacić abonamenty :? Ja nie pisałem do władz TVP ale prawda to że ja nie mam lepszych pomysłów na darmowe kanały od TVP bo tu jest Polska a nie Anglia gdzie mają 100 kanałów FREE, mógłbym domagać się włączenia Animal Planet oraz Discovery darmowo do DVB-T ale szefostwo tych stacji aż by pękało ze śmiechu z tej propozycji :lol: :lol: TVP ma dodatkowe pieniążki od platform i kablówek za kodowanie TVP sport więc tej stacji szybko nie będzie jako darmowej. Trzeba być realistą a nie optymistą, czytaj: marzycielem :P

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: pikaczu »

popieram. po co dali tvp polonia. oby na krotko.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: rotalplus »

Porażka czy nie - zobaczymy wkrótce

Dodajmy że i tak trzeba będzie płacić kilka mln zł za obecność tego kanału, więc jak go nie zreformują to pozniej niech nie placza nie maja kasy na utrzymywanie kanału, jeśli oferują badziewie.
niech lepiej wrzuca TVP SPORT, wiecej reklam, kanal na pewno bedzie ogladany

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: voitek »

Dlaczego wy tak wszystko upraszczacie! Nie martwcie się, że nie będzie miejsca dla TVP2 HD, bo wtedy Polonia pewnie zniknie. Lepsza Polonia niż nadal mieć te 5 kanałów. TVP Sport i TVP Seriale i tak nie będzie w DVB-T, na pewno nie w 3 pierwszych MUX-ach.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: pikaczu »

mogli dac zamiast poloni, to oddzialy regionalne, w przyszlym roku juz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Krosnoludek »

No to niektórzy co tak płakali za TVP Polonia są usatysfakcjonowani :lol: :lol: teraz kolej na co? na BELSAT TV ?, naprawdę baaardzo dobry kanał musi być przecież w DVB-T :D .

Tak jak pisałem już nieraz, po co w Polskim DVB-T kanał dla zagranicy ???, chyba żeby tylko zapchać MUX i przez to nie wrzucić do niego TVP Sport i TVP Seriale.

O abonament to się dobijają, a społeczeństwo mają za idiotów. Najpierw niech dadzą wszystkie swoje kanały, a później wołają o abonament, i nawet niech będzie w prądzie wliczony nie mam nic przeciw temu, będą wszyscy płacić, tylko warunek wszystkie kanały TVP muszą być dostępne BEZPŁATNIE dla obywateli.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: kasia »

Ciekawa jestem czy ci dopominających się (drących ryja) o TVP Sport, TVP Seriale opłaca abonament RTV. Większość z nich pewnie płaci którejś z platform i uważa, że płacenie abo rtv nie jest już w ich obowiązku.
A poza tym więcej kanałów od TVP nie będzie - możecie spać spokojnie - nie dołączą wam bielsatu i tvp parlament.
A wątek o tvp polonia skończy się tym, że temat zostanie zamknięty, bo do niczego nie zmierza - tvp polonia jest w mux3 i koniec.
odziom91 pisze: P.S.
Nie wiem, kto pisał do "władz wyższych" o dodanie TVP Polonia do DVB-T, ale chyba te osoby również nie mają pomysłu na umieszczenie "lepszych" pozycji.

Ja jestem zadowolona z tvp polonia i lepsze to niż nic - a dla pozostałych (mam tu na myśli między innymi odziom91) - niezadowolonych - macie na szczęście eske i tv polo w mux1.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: @GUTEK@ »

kasia pisze:Ja jestem zadowolona z tvp polonia
Ja tak samo.

A co do Seriale i Sport to wiadomo że ich nie będzie, tylko wnerwiają mnie zagrania TVP, mówiące o tych kanałach i opłacaniu abonamentu, skoro i tak do nich normalnie nie ma dostępu.

loker

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: loker »

TVP Sport jest kodowany nawet na platformach - wszak za transmisję sportu trzeba zapłacić... Ale TVP Seriale byłoby lepsze niż TVP Polonia (darmowy, dostępny z wielu satelitów dubler TVP1 - choćby Teleexpres czy Wiadomości).
Lepszy rydz niż nic... Z drugiego TVP INFO mieszkający na obszarze innego województwa się cieszą. Ale gdyby w MUX-3 odpalili tylko w SD: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP KULTURA, TVP HISTORIA to by było jeszcze miejsce na... TVP HD.

A abonament RTV to taki podatek od telewizora i radia, a nie bilet na oglądanie TVP...

mariusz 37

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: mariusz 37 »

loker pisze:TVP Sport jest kodowany nawet na platformach - wszak za transmisję sportu trzeba zapłacić...
Poruszyles tutaj temat , ktory akurat jest oczywisty poniewaz sport nie tylko w platwormach ale takze wogole na satelicie jest kodowany ze wzgledu na prawa transmisji na dany kraj, ale w dvb-t takich ograniczen nie ma, szczegolnie jezeli chodzi o nasze zespoly i kadre...
Bardzo dobry przyklad daja nam tutaj Czesi. 8-)


Jezeli mamy wymagac od dvb-t czegos ciekawego ( ja tu nie marze o takich pierdolach jak Discovery, tylko polskich kanalach ), to mysle, ze podwojny program TVP INFO oraz TVP POLONIA nie sa kanalami docelowymi dla trzeciego multiplexu. :)
Ostatnio zmieniony 9 grudnia 2011, o 22:40 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: ks41 »

Właśnie w TVP Polonia w programie Polonia 24 podano informację że od dzisiaj od 6 rano można odbierać TVP Polonia w MUX3 DVB-T :)

DVBManiak

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVBManiak »

Mi tam pasuje TVP Polonia. Zawsze to kanał więcej.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: odziom91 »

Hmmm... Nie wiem jak to ocenić - wszak są osoby "zadowolone", ale chyba trzeba walczyć o to, żeby było jak najmniej powtórek! TVP Polonia po prostu nie pasuje do DVB-T, gdyż nadaje programy, które były emitowane w TVP 1, TVP 2 specjalnie dla Polaków za granicą. ;)

Podążając za rozumowaniem "zawsze jeden kanał więcej" nic nie zdziałamy. A później wszyscy marudzą, że jest "pięć kopii TV6" i nie ma co oglądać. -.-

Fajnie, że jest TVP Kultura (od czasu do czasu coś dobrego poleci). Dobrze, że jest TVP Historia (chociaż tego programu tak często nie oglądam). Niech TVP dobrze wykorzysta swoje pasmo, a nie tak jak komercja dodaje kanał powtórkowy. ;)

Na zakończenie powiem, że osobiście wolałbym bardziej urozmaiconą ofertę - rozumiem, że nie wszystko można zrobić, ale nie można tworzyć kolejnych kopii programów tylko po to, żeby zapchać miejsce w MUXie.


@kasia
Jeśli chodzi o Eska TV i Polo TV - z braku laku się obejrzy. Ale TVP miało okazję "zabłysnąć" w branży muzycznej - Tylko Muzyka (o ile ktoś pamięta) - mogliby powtórzyć próbę w DVB-T - emisja teledysków polskich i zagranicznych.
Ostatnio zmieniony 9 grudnia 2011, o 22:51 przez odziom91, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany