TVP POLONIA w MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: eXte77 »

TVP Polonia mi nie przeszkadza. Myslę, że jest to ambitniejszy program niż TVP Seriale. Zastanawiam się, w którym programie jest mniej powtórek :D

ss80

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: ss80 »

eXte77 pisze:TVP Polonia mi nie przeszkadza. Myslę, że jest to ambitniejszy program niż TVP Seriale. Zastanawiam się, w którym programie jest mniej powtórek :D
Tak się biją o ten TVP Seriale a TVP Polonia to dokładnie to samo :lol: TVP Sportu im się zachciało a abonamentu nie płacą :? więc TVP się obraziła i wynecjowała z platformami prywatny abonament co by opłacić drogie wydarzenia sportowe. A w Czechach mają w DVB-T CT4 SPORT ale tam podobno abonament płaci 90 proc. gospodarstw. :o Polacy dostali z "dwajścia" programów {muzyczne, sportowe, serialowe, kulturalno-misyjno-klasyczne, historyczne, informacyjno-reporterskie, filmowe, być-może-bajkowe} wszystko za darmoche :!: tylko walnąć w fotel, kobyły na stolik położyć i oglądać :roll: a jednak dalej im mało, tylko by narzekali a płacić nie ma komu :lol:

Bartosz Czach

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Bartosz Czach »

TVP Polonia to bardzo dobre rozwiązanie dla DVB-T. Powtórki dla tych, którzy nie mogli wcześniej obejrzeć. Relacje z życia Polaków poza granicami Polski. Polska rozrywka. Czyli coś dla każdego. Malkontenci na pewno prędzej czy później zaczną dołączenie tego kanału do MUX3 chwalić.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: vigoo »

Tylko, że to są powtórki powtórek. Po raz 5 oglądamy serial, który wcześniej leciał na TVP1, TVP2, TVP Kultura i TVP Historia...Albo mogę sobie wybrać kanał na którym chcę obejrzeć Wiadomości. Normalnie szał, tylko po co ?
Rozumiem, że dla kogoś kto mieszka za granicą i ma ograniczony dostęp do polskich tv, to jest potrzebne, ale dla mnie jest to zwykła zapchajdziura by nie czepiać się TVP, że marnuje miejsce w multipleksie.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: twmichal »

Nawet "zapchajdziury" w MUX-2 nie mają tak ubogiej oferty dla widza w Polsce jak TV Polonia. TV6 są powtórki programów rozrywkowych, ale są też edycje zagraniczme - nie oglądam tego ale oczywiście rzesza fanów tych programów na pewno jest zainteresowana. Na TV Polonia mamy powtórki tasiemców z TVP1 i TVP2, równolegle nadawane są programy informacyjne. TV Polonia absolutnie nie wnosi nic atrakcyjnego do oferty DVB-T.
Nie wiem, jak wygląda TVP Seriale ale podejrzewam, że gdyby ten kanał na dobre zadomowiłby się w DVB-T możnaby tam przenieść część seriali i programów rozrywkowych z TVP1 i 2 które są tam kompletnie niepotrzebne. Wzrosła by wtedy atrakcyjność oferty DVB-T.
Ale jak widać nadawcom, w tym TVP nie zależy żeby DVB-T było atrakcyjne. Ludzie wciąż nie wiedzą z czym to się je.
Ostatnio w pracy znajomy zapytał mnie jakiej anteny satelitarnej potrzebuje żeby odbierać "tą nową telewizję cyfrową" i ile to miesięcznie kosztuje.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: biopar »

Komentujecie sensowność czy bezsensowność wprowadzenia TVP Polonia do MUXa a zapomnieliście o komentowaniu technicznej jego strony:
- EPG schrzanione w całym MUXie...
- DD rozjechane na kanale TVP Polonia
- ogólne pogorszenie jakości całego MUXa = pixeloza

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

vigoo pisze:Tylko, że to są powtórki powtórek. Po raz 5 oglądamy serial, który wcześniej leciał na TVP1, TVP2, TVP Kultura i TVP Historia...Albo mogę sobie wybrać kanał na którym chcę obejrzeć Wiadomości. Normalnie szał, tylko po co ?
Chwila... Najpierw nie chcesz powtórek seriali, ale czekasz na tvp seriale? Coś z tobą jest chyba nie tak.

yougo

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: yougo »

biopar pisze:Komentujecie sensowność czy bezsensowność wprowadzenia TVP Polonia do MUXa a zapomnieliście o komentowaniu technicznej jego strony:
- EPG schrzanione w całym MUXie...
- DD rozjechane na kanale TVP Polonia
- ogólne pogorszenie jakości całego MUXa = pixeloza
Dziwne :o U mnie (Częstochowa - nadajnik Błeszno) EPG działa poprawnie.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: eXte77 »

U mnie również wszystko działa poprawnie, zarówno EPG jak i Dolby Digital. Rozbawiło mnie porównanie TVP Polonia do TV6. Z merytorycznego punktu widzenia, TV6 nie dorasta TVP Polonii nawet do pięt !!!

DVBManiak

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVBManiak »

U mnie też wszystko ok z TVP Polonia. Może jak macie jakieś problemy to trzeba przywrócić ustawienia fabryczne.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: rotalplus »

Pod wzgledem programowym TV6 przypomina bardzo FoxLife

Co do zawartości programowej TV POLONII to poza Wideoteką nie ma tam nic ciekawego - powtórki seriali albo część materiałów wspolna z Jedynką albo Dwójką
Rzeczywiscie wydaje mi sie ze jakosc MUX3 jest nieco gorsza

Z EPG był u mnie wczoraj problemy - zawiesiła sie informacja o aktualnie nadawanej pozycji na całym MUX3 ale dzisiaj jest OK.
To być może zależy od tunera (WIWA HD 90 chyba sama aktualizuje zawartosc MUXów po ponownym wlaczeniu- tak jest przynajmniej u mnie- nie trzeba było wyszukiwac)

Ps. W przyszłym tygodniu w PSN 2mecze LE, co prawda bez udziału Polaków, ale lepsze to niż nic- TVP SPORT sporo traci

flying_dutchman

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: flying_dutchman »

Artek Ł. pisze: to może być ciekawe . bo jak przekonają ludzi, żeby kolejny raz zmieniali STB lub do telewizorów z tunerem mpeg4 dokupili sobie STB z czytnikiem na karty kodowe ?
gdy prawie wszystkie (koło 98%) STB dostępne w Polsce są bez czytnika na karty kodowe.
Według mnie cała oferta w DVB-T powinna być darmowe , a jak ktoś chce płacić to ma platformy satelitarne .
Większość kupuje nowy TV a nie kolejne pudło w postaci STB, a większość TV ma wejście CI/CI+

Moze i powinna być darmowa, ale po konkursie na MUXI widać że nie ma chętnych. Tak wiec zamiast wciskać programy na poziomie poloni, lepiej wyłonić jakiegoś operatora i oddać mu 3 kolejne muxy. Niech tworzy jakąś płatną platformę z kanałami tematycznymi. Wiem mało realne, ale pomarzyć można.

secam7
Posty: 60
Rejestracja: 5 września 2011, o 19:21

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: secam7 »

Nie było - źle, jest "coś (TV Polonia) - źle.
Ja od wielu lat ma w "socjalnej" kablówce TV Polonia i uważam, ze to całkiem fajna oferta.
Mam obecnie w NTC 22 programy, w tym 5 fajnych "piszczących" plansz, jedna już tak "piszczy" od pół roku.
Też mam żal, że taki HBO, Cyfra+ czy inny kanał filmowy się za darmo nie doadał do MUX3.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Jak nie ma chętnych. Osoby startujące do konkursu:
1. 4fun.tv (4fun Media S.A.)
2. NEXT HD (ASTRO S.A.)
3. ATM ROZRYWKA TV (ATM Grupa S.A.) - Bielany Wrocławskie
4. CTV (Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o.)
5. ESKA TV (ESKA TV S.A.)
6. TRWAM (Fundacja LUX VERITATIS)
7. Kino Polska Nostalgia (KINO POLSKA TV S.A.)
8. Polo TV (Lemon Records Sp. z o.o.)
9. Tele 5 (MEDIASAT Sp. z o.o.)
10. RMF TV (MULTIMEDIA Sp. z o.o.) - Kraków
11. Polskie Radio Czwórka (POLSKIE RADIO S.A.)
12. U-TV (STAVKA Sp. z o.o.)
13. SUPERSTACJA (SUPERSTACJA Sp. z o.o.)
14. Orange Sport Info (Telekomunikacja Polska S.A.)
15. iTV (TELESTAR S.A.)
16. MACHINA TV (TV POINT GROUP Sp. z o.o.)
17. TVN Meteo (TVN S.A.)
4 wybrane + zrezygnowała daje nam 12 potencjalnie zainteresowanych stacji (osobiście wykreśliłbym RMF TV, ITV i TVN Meteo).

flying_dutchman

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: flying_dutchman »

qwerty pisze:Jak nie ma chętnych. Osoby startujące do konkursu:
Żartujesz sobie? Rzeczywiście super kanały. Nie widzę żadnego konkretnego kanału sportowego informacyjnego, już o dokumentalnych nie wspomnę (jakis national, planete czy discovery)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Myślisz, że dvb-t będą stacje komercyjne pokroju C+/hbo/nato geo? Jak tak to podpisz umowę z jakimś operatorem.

geolog

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: geolog »

też uważam, że TVP Polonia to lepsza oferta niż TVP Seriale, które są gniotem podobnym do Romantica TV :D

Myślę, że większość z nas problem widzi w nieobecności TVP Sport. Nie wiem czy zauważyliście, że wczoraj był konkurs skoków w Harahowie, który publiczna pokazała tylko w TVP Sport. Jak to się ma z finansowaniem zakupu praw do skoków? Jednego dnia są w TVP1 za pieniądze publiczne (abonament), a innego dnia są wyłącznie w TVP Sport za pieniądze... no właśnie za jakie pieniądze? skąd?

Jeszcze raz podkreślę, że nikt normalny nie wymaga HBO itp. w DVB-T.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: vigoo »

qwerty pisze:Chwila... Najpierw nie chcesz powtórek seriali, ale czekasz na tvp seriale? Coś z tobą jest chyba nie tak.
Zapewniam cie, że wszystko ze mną w porządku. Chyba... ;)
Z tego co sobie przypominam, to przynajmniej na początku leciało na tym kanale kilka seriali zagranicznych (np. Siostra Jackie), które tam miały swoją premierę.
Z tego co widzę teraz, leci tam "Z archiwum X", które akurat chętnie bym sobie przypomniał. Ciekawe, czy pokażą ostatnia 9 serię, która nigdy nie została puszczona na kanałach TVP...

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Jak startował kanał to ciągle widziałem m jak miłość, klan, złotopolscy itp od 1 odcinka stąd moja wypowiedź.

DVBManiak

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVBManiak »

biopar pisze:Komentujecie sensowność czy bezsensowność wprowadzenia TVP Polonia do MUXa a zapomnieliście o komentowaniu technicznej jego strony:
- EPG schrzanione w całym MUXie...
- DD rozjechane na kanale TVP Polonia
- ogólne pogorszenie jakości całego MUXa = pixeloza
Z tym ostatnim punktem się zgadzam. Zauważyłem dzisiaj kilka razy pikselozę podczas skoków narciarskich. Jeszcze żadnej takowej od początku nadawania MUX-3 w moim rejonie nie zauważyłem. Czyżby znowu za dużo napchali? Powinni trochę to EPG skrócić, bo niektóre filmy mają opisy nawet po 20 stron.

Zablokowany