TVP POLONIA w MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVB-T/S »

Dla jednych jest FAJNIE bo chcą jak najwięcej programów a dla drugich liczy się treść i nie oszukujmy się - TVP ma marną ofertę a tylko za to każą płacić abonament (co jest absurdem - płacić za gorsze). Polsat od początku był lepszy a później TVN i ich oferta programowa bije całe TVP. Historia, kultura i teraz polonia - zupełnie niepotrzebne programy.
Wiem że garstka ludzi to ogląda bo to "najlepsze" programy ( jak dla niektórych słuchanie radia DJ Rydzyka) ale zawsze mnie uczono i później to wywnioskowałem że liczy się dobro ogółu a nie garstki.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: pawelll »

DVB-T/S - nie dezawuuję oglądających Polsat czy TVN. Każdy ma prawo oglądać to co mu się podoba. W tym kontekście ktoś może rzeczywiście uważać ofertę programową Polsatu za lepszą od TVP. Tyle że nie jest to prawda obiektywna. Jeśli już porównujemy TVN/Polsat do TVP to zgadzam się z jednym- TVP obniża poziom, tzn. obniża go do poziomu papki medialnej tamtej dwójki.
Akurat TVP Historia i Kultura to najlepsze kanały w DVB-T z "drugiej linii". Chyba nie uważasz że Puls, PoloTV czy inne stacje które pojawią się będą lepsze :)

mariusz 37

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: mariusz 37 »

Widzę, że bawicie się w rankingi to tutaj macie ciekawą lekturę na ten temat -
http://www.press.pl/ogladalnosc-tv/poka ... 27_11_2011
Muszę przyznać, że TVP POLONIA jak na program dla zagranicy zajmuje całkiem niezłe 20 miejsce. No i jak widać seriale TVP zostawiają konkurencję w tyle. ;)

flying_dutchman

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: flying_dutchman »

qwerty pisze:Myślisz, że dvb-t będą stacje komercyjne pokroju C+/hbo/nato geo? Jak tak to podpisz umowę z jakimś operatorem.
A czemu nie? W innych krajach "podobne" rozwiązania są. Jest operator który odpłatnie udostępnia kanały w ramach dvb-t. Kablówki mogłyby się zainteresować taką drogą dostarczania sygnału.

Byłoby to na pewno lepsze od tele5 czy kolejnego słabego kanału muzycznego
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2011, o 20:38 przez flying_dutchman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Udostępniają kodowane kanały, ale nie ma zbytnio chętnych. Zobacz ile kanałów nadawanych jest w Litwie i ile jest FTA. Jak chce kodować to niech idzie na satelitę. Wolę już kiepski FTA, niż marnowanie miejsca na kodowanie.

ss80

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: ss80 »

DVB-T/S pisze:Historia, kultura i teraz polonia - zupełnie niepotrzebne programy.
Wiem że garstka ludzi to ogląda bo to "najlepsze" programy ( jak dla niektórych słuchanie radia DJ Rydzyka) ale zawsze mnie uczono i później to wywnioskowałem że liczy się dobro ogółu a nie garstki.
Aha dla dobra ogółu lepiej żeby nie było róznorodności w ofercie programowej DVB-T :?: Najlepiej aby były same programy Eska TV i tańcząca DJ gołababa 24/7 :oops: a Historia i Kultura to programy wysilające bardziej mózg do myślenia i dlatego te prograsmy są złe, trzeba by je usunąć co by społeczeństwo nie było za bardzo mądre :D lepiej dać im tylko "chleba i igrzysk" bo jak im się da wiedzę to olaboga :o najgorzej jak to będzie wiedza historyczna i ludzie sami będą wyciągać jakieś wnioski - tak nie może być trzeba ich ogłupiać i ogłuszać muzyczką bynajmniej nie klasyczną z kanału TVP Kultura o przepływności 384kbps! :?

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVB-T/S »

Jedni wolą Kaczyńskiego, drudzy Tuska. Tuska wybrało więcej ludzi ale to nie oznacza że mają go wszyscy słuchać. Jeśli Kaczyński zaproponował by coś sensownego większość by za nim poszła - tylko czemu tak nie zrobił?

W wracając do TV. Tu inaczej nie jest. Ludzie wolą rozrywkę i nic tego nie zmieni, tak samo jak garstka ludzi jej nie lubi. Czy to źle że nie wszyscy lubią to samo?

Jasne że nie bo każdy uważa inaczej i przez to jest unikalny. Ma swoją osobowość którą sam kreuje ale również kreuje ją otoczenie przez co stał się kim jest.
Przecież nikt nie napisał (ja również) że POLONIĘ definitywnie mają usunąć.
Chodzi o to że jak by TVP zapytał co ludzie wolą ( była dyskusja o TVP SERIALE czy TVP SPORT) i większość by wybrała POLONIĘ ( tak samo jak wybrano Tuska) to do kogo wtedy pretensje kierować? Do większości!
Tak jednak nie zrobiono tylko NARZUCONO więc pretensje są jak najbardziej wskazane.
To że POLONIA ma jakąś tam oglądalność chyba nie dziwi - jest po polsku i będąc polakiem nie wybrał bym np. RTL czy inny obcojęzyczny program.

mariusz 37

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: mariusz 37 »

Zgadzam się z przedmówcą w pełni i TVP można tutaj porównać np. do kierowcy MPK, który 2-3 kursy wykona dla swojego zysku lub lekarza, który przyjmuje pacjentów prywatnie w państwowym gabinecie. Taka sytuacja jest nienormalna i naganna. TVP POLONIA jest ok, ale powinniśmy wymagać dostępu do pełnej oferty telewizji publicznej bo mamy do tego pełne prawo.
Znając życie zaraz te wypowiedzi będą zakwalifikowane jako OT. ;)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Do wszystkich anty TVP Polonia. Właśnie oglądam program "Jak to działa". Bardzo ciekawe i nie widziałem tego na tvp1/2.

yougo

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: yougo »

qwerty pisze:Do wszystkich anty TVP Polonia. Właśnie oglądam program "Jak to działa". Bardzo ciekawe i nie widziałem tego na tvp1/2.
Wypowiedź bez sensu ... ale odpowiem ci - było to już w publicznej tvp ... na TVP Polonia są (w zasadzie) tylko powtórki plus programy własne dla polonii ... :ugeek:

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: DVB-T/S »

Czasem zdarzają się jakieś "perełki" ale to rzadkość.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: ploomba »

Szkoda, że dopiero teraz włączyli TVP Polonia do mux-3, kiedy u nas ze Skrzycznego wyłączono mux-3. TVP Polonia jest OK
Mimo to uważam, że TVP powinna udostępnić naziemnie wszystkie swoje programy. Jeśli miały by się nie zmieścić w mux-3 to powinno zaplanować się zagospodarowanie kanałami tematycznymi TVP mux-4. A nie myśleć o tym jak dalej blokowąć kolejne multipleksy dziwnymi planami kodowanych kanałów. W koncu TVP to publiczny nadawca ze środkami abonamentowymi więc wszystko co oferuje powinno być ogólnodostępne. W ustawie cyfryzacyjnej i planach zagospodarowania multipleksów powinno się przewidzieć możliwość obligatoryjnego dołączania do kolejnych multipleksów wszystkich nowych tematycznych kanałów TVP.

ss80

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: ss80 »

Ogryzki od TVP w DVB-T?
Telewizja Polska oraz instytucje jej sprzyjające szukają rozwiązań na skuteczne ściąganie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Nie brakuje pomysłów radykalnych, takich jak dołączanie opłaty do rachunku za prąd, nawet dla posiadaczy tabletów. Tymczasem TVP kompletnie za nic ma potrzeby swoich odbiorców i do naziemnej telewizji cyfrowej dołącza... TVP Polonia. To kompletnie niezrozumiała decyzja, bo widzowie woleliby oglądać TVP Seriale lub TVP Sport. Niestety włodarze z Woronicza nie chcą pójść w ślad BBC, która podobne kanały oferuje w ramach bezpłatnej paczki "Freeview".
Cały artyluł:
http://satkurier.pl/news/70955/ogryzki- ... dvb-t.html

:?

mariusz 37

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: mariusz 37 »

No w końcu coś się zaczyna dziać i myślę, że nie spoczniemy puki nie zapanuje normalność... ;) choćby kasowali by nam "tony" postów ... ;)
TVP jest w jakimś bliżej nieokreślonym "żelaznym" uścisku, który trzeba poluzować... bo nam biedaczka się udusi! ;)

Codino18

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Codino18 »

I tu jest chyba sedno sprawy. Obiecuję, że jak TVP doda wszystkie swoje programy, jeżeli będą dostępne w całej Polsce (bez tego, żeby co chwila trzeba było przestwiać antenę, czy skanować programy itp.), jeżeli zrezygnują z reklam...to obiecuję z ręką na sercu, że odrazu zacznę płacić abonament. To podziała na mnie lepiej niż straszenie listą dłużników, wliczaniem w prąd itp.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: kuku1234 »

Chlopie juz nie postuluj tak tej radykalnej ucieczki od reklam, bo wtedy to dopiero bedziesz narzekal, bo z samego abonamentu to bedziesz mial twor przypominajacy telewizje.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: pawelll »

Chyba rzeczywiście trafiliśmy w sedno (czyli pieniądze i różne GTW) skoro zniknęło kilkanaście postów ;)

Pozostaje kwestią dyskusji czy najpierw TVP powinna "uatrakcyjnić" program czy większość zacząć płacić abonament. Myślę, że dobrym pierwszym krokiem byłoby włączenie TVP Sport i jakiegoś programu HD. To dałoby asumpt do twardszego domagania się przez TVP opłat z abonamentu.

Codino18

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Codino18 »

kuku1234 ale przynajniej będę wiedział za co płacę, a pozatym chyba źle się wyraziłem. Jasne, że całkiem bez reklam się nie da, chodziło bardziej o to, że nie może być tak, że tych reklam jest tyle samo lub więcej co w stacjach komercyjnych.

mariusz 37

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: mariusz 37 »

Pożyjemy ... zobaczymy ... bo chyba aż tak naiwni nie są, że nas zadowoli "papierek z cukierka" czyli rzucenie TVP POLONIA DLA ZADOWOLENIA NARODU...

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: zesepo »

Ja myślę że TVP zrobiła to w swoim stylu czyli "lepszy rydz niż nic", ale w mojej ocenie to nie zwalnia ICH od obecności TVP Sport w DVB-T chociażby dlatego, że płaci się na to abonament, ja proponuję by kwotę abonamentu podzielić przez liczbę opłacanych stacji,a od wyniku odjąć część TVP Sport, bo przecież nie mamy możliwości oglądania tej stacji

Zablokowany