Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
tomekthelegend
Miejscowość: Warszawa

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: tomekthelegend »

Witam
Na tv Philips (model z 2020) również jest taki "efekt" po przełączeniu na metro hevc. Po chwili zaczyna odbierać poprawnie.

Awatar użytkownika
ObywatelDVB-T
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Samsung UE40D6500 / Ferguson DAB+150
Instalacja antenowa: UHF 44/21-69 Tri Digital + UHF 19/21-69 + VHF Dipol 11/5-12 + wzm. Terra MA-062
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kamieńsk, Św.Krzyż

Post autor: ObywatelDVB-T »

Zapytaliśmy TVN Grupę Discovery, czy planuje rozszerzyć testy także na inne kanały ze swojego portfolio. Otrzymaliśmy odpowiedź, że obecnie mowa jest tylko o wskazanych wyżej propozycjach.

Natomiast w zasięgu obecnych nadajników testowych ma być już ponad 10 mln osób. - Zasięg tych nadajników wynosi kilkadziesiąt kilometrów, więc sygnał jest dostępny również w mniejszych miejscowościach - tłumaczy nam Katarzyna Issat z biura prasowego TVN Grupa Discovery.

Niewykluczone jest rozszerzenie testów DVB-T2/HEVC także na inne miasta - jak się dowiedzieliśmy, firma ma w tej chwili analizować możliwość realizacji testów w kolejnych miastach. Nadawanie nowego standardu telewizji naziemnej testowo ma potrwać ok. roku.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... k-odbierac

dvbtowiec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Post autor: dvbtowiec »

Hmm,
niewykluczone
a

https://emitel.pl/aktualnosci/tvn-we-ws ... b-t2-hevc/
Zaczynamy od 4 lokalizacji, w zasięgu nadawczym będą miliony użytkowników, ale w miarę uzyskiwania pozwoleń będziemy, wspólnie z Emitel, rozszerzać zasięg emisji testowych.
to trochę co innego.
Mam nadzieję że jednak te testy są planowane w kolejnych miastach, jak tylko będą nowe pozwolenia.

Awatar użytkownika
K63
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 + DIPOL 19/21-60 w polar. V, wzm.Telmor WWK-840, rozg. Telmor RDM-2F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Post autor: K63 »

Obecnie TVN tnie koszty gdzie popadnie, wiec różnie to może być z tymi testami. :?:

Awatar użytkownika
MarioPL
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: LE32C450 + GX-MB540TL = DVB-T/DVB-2T
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Post autor: MarioPL »

Chyba nie do końca... artykuł zaraz pod:
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/t ... inie-wideo
######
22:40
- Na TVP Dokument, szare kostki , praktycznie co kilka sekund.
- TVP Polonia, obraz idealny

DVB-TUs
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gołogóra

Post autor: DVB-TUs »

Czekam na Gołogórę lub Banacha. Znając życie to z Banacha jak zwykle nadal będzie tylko jeden biedny MUX, bo przecież po co dać ludziom wszystkie MUXy w środku miasta z dobrym sygnałem, lepiej niech się męczą cyrklując odbiór z zasiedmiogórogrodu. Też jestem ciekaw czy mój TV da radę bo rok temu kupiłem jeszcze FullHD z DVB-T2. Ale z tego co widzę kanały i tak nie będą w 4K tylko w FHD więc jeśli TV sobie poradzi ze kodekiem HEVC to będzie git. Zastanawia mnie też jedna rzecz czy dekoder na DVB-T będzie chciał nagrywać strumień na dysk, jeśli tak to może te pliki da się odtwarzać na kompie.

AKTUALIZACJA

Odbieram transmisje testowe, m.in. TVN HD, TVN Fabuła i inne w HEVC. Jeden z kanałów zamiast na "pełnym ekranie" jest wyświetlany na środku w małym "okienku", pozostałe na "pełnym". Ale obraz "pikseluje". Telewizor pokazuje słabą jakość sygnału. Moc sygnału jest dobra ale czasami "pływa". Antena skierowana na Skórowo Nowe (pod nosem) ale to chyba odbiera z RTCN Chwaszczyno.

m.szklarski
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Post autor: m.szklarski »

JaroslawMroczkowski pisze: 3 lutego 2021, o 16:59 Parametry emisji opublikuję gdy tylko będę mógł.
Też mi tego brakuje.
Wiem, to nieeleganckie z mojej strony, ale ...miesiąc minął Panie Jarosławie :-)))

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Gdy będę mógł....

Odpowiedz