MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Radio Wnet nadaje na tym MUX-4, ktoś orientuje? Czy VOX FM jest za to? I czy Radio Supernova tam jest na tym MUX-4? Nigdzie nie ma aktualnego dobrego wykazu nawet na stronie POLSAT BOX...........konsultanta pytałem na infolinia tam, to nie wiedzą nawet co tam mają jakie kanały tv i radiowe............, a o dekoder na android zapytałem jakiś czy mają na Android tv 9.0 z DVB-T2, HEVC, też nic nie wiedzą. :(

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

@DVB-T2,
brakuje chyba w tym wykazie kanału Tele5, więc też chyba nie aktualny, podobnie Radio Plus nie ma w tym wykazie,
kanały tv by mi zgadzały jak wyszukuje 13, ale jednej stacji radiowej mi brakuje jest 12, to ta brakująca to chyba ten TEST po Radio Bajka co zostało wyłączone i nic nie dali na to miejsce tak wynika.........

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DVB-T2 »

Tele5 i Radio Plus dodane, zgubiłem przez pomyłkę, reszta się zgadza, wykaz jest z dziś.
Radio Wnet i SuperNova nie ma. Dekoderów na Androidzie nie ma.
Z dekoderami przy DVB-T2 będą musieli coś zrobić, udostępnić nowe, albo w ogóle to zamknąć, trudno przewidzieć.
Mam od nich stary dekoder DVB-T. Gdy się zapłaci, to kanały działają, ale jakość słaba. Niestety obecnie, przy starcie DVB-T2 zaczyna za dużo kanałów brakować.
Ostatnio zmieniony 23 września 2021, o 23:29 przez DVB-T2, łącznie zmieniany 1 raz.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Ja czekania na Wydarzenia 24 nie obserwuję. Szybko się przełącza. Ale pewnie co sprzęt to inaczej sobie radzi, zwłaszcza jakiś tani STB.
Niezależnie od tego co pokazuje odbiornik ten MUX jest cały kodowany. Tylko Wydarzenia 24 są FTA.
Jeśli odbiornik twierdzi inaczej, tzn. że producent skopał do niego oprogramowanie.

Co do DVB-T2, jest rozpisane zamówienie na przeniesienie MUX4 do nowego standardu. Ma być w nim kontynuacja płatnej oferty. Taki jest stan na dziś.
Pisał o tym kolega na poprzedniej stronie viewtopic.php?p=245842#p245842

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Do kiedy jest ważna koncesja na nadawanie MUX-4?
Do 31 grudnia 2023 ?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

A nie mogą jakoś tego MUX-4 włączyć jakoś do ogólnopolskiego nadawania z resztą MUX, odkodować i przełączyć na DVB-T2, HEVC, poprawić jakość do HD, żeby mieli refundowane jakoś z ogólnopolskiego abonamentu, skarbu państwa, reklam i.t.p i było by to ogólno-dostępne razem z resztą. A to jest nie wiadomo co, brak sprzętu DVB-T2, HEVC, brak ofert, nie wiadomo na czym to oglądać, słaba jakość kanałów, stacje radiowe zakodowane też wszystkie. Zmienić jego zawartość trochę, z kanały tv dodać np. Eurosport, TVN24, Discovery, National Geographic, Planete+ , Polsat Viasat History, Polsat Docu, AXN, Kino TV i.t.p ze stacje radiowe np. Radio Supernova, Radio Eska, Radio Jard, Radio Kolor, Meloradio, Planeta FM, Radio 357, Radio Nowy Świat, Radio RMF24.pl i.t.p Lub oferować to w oddzielnej ofercie i podobnie, żeby działało jak jest dajmy z Canal+Box 4K. A tu w MUX-4 i Polsat Box Go nie ma takiego dekodera na Android TV i z DVB-T2, HEVC.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Bo po co tam pchać te Tele5 jak na satelita to niekodowane, nie można dać jakiegoś bardziej klarownego kanału za to, po co te Comedy Centrale dwa do tego, nie można dwa inne klarowne kanały dać za to, te Nickledony po co tam nie wiem, MTV było dać jedna dobra stacja, Kino Polska starocie jakieś, Filmbox z jeden kanał nie można dać, po co te stacje radiowe kodować na tym MUX-4, jak naziemnie na FM i DAB+, to niekodowane, w internecie też są, na satelita też większość niekodowana. :?: Nie podoba mi się w większości zawartość tego MUX-4. :roll:

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: blockbuster »

Krosnoludek pisze: 24 września 2021, o 00:19 Do kiedy jest ważna koncesja na nadawanie MUX-4?
Do 31 grudnia 2023 ?
Chodzi Ci do kiedy mają rezerwację częstotliwości? Jeżeli tak, to obecnie wydana decyzja rezerwacyjna wygasa z dniem 31 grudnia 2023.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Tak, tak, źle się wyraźiłem.
Tak więc nie wiadomo dla nikogo co będzie po 2023 roku, czy nadal Polsat otrzyma te częstotliwości, i w ogólne pod jakie usługi, więc nie wiadomo czy Polsat wyprodukuje nowe tunery, bo mogły by działać np. Półtora roku i kodowane programy zostaną wyłączone, jeśli ktoś inny dostanie ten MUX.

Albo od czasu przejścia na DVB-T2 Polsat powinien przejść na model FTA do końca 2023 roku?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

To by było najrozsądniejsze przejście na nadawanie FTA do końca 2023 roku, bo jaki sens kodować w starym systemie DVB-T, MPEG-4, a potem jak ponownie zostanie przyznana mu koncesja i z 2023 wypuścić tunery DVB-T2, HEVC na Polsat Box Go łącznie z kodowanym tym MUX-4, żeby na nich to automatycznie kodowane odbierało,ale już DVB-T2, HEVC. W przyszłym roku zmienić dla testu albo już nawet teraz wszystko na DVB-T2, HEVC, na tym MUX-4, bo męczyć z tym DVB-T, MPEG4 i mobilnością to nie ma sensu, mobilność też teraz już potrzebuje najmniej jakości HD do odbioru w miarę, bo te SD nie ma sens i dodatkowo płacenie za kodowanie tego jeszcze. ;)
jeszcze stacji radiowych 12. Zrobić mniej tych kanałów na tym MUX-4 nawet już przełączyć do DVB-T2, HEVC, ale dawać wszystko już w dobrej jakości HD jak jest na MUX-5 test i nie kodować na razie tego, a z końcem 2022 jak im przedłużą zrobić jak napisałem wcześniej.

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Wiadomości 24 faktycznie nadają już obraz bez przeplotu, jednak same napisy mają nadal stroboskop.
Sprawdzałem i z satki mają dobrze.
Dzisiaj widziałem ogłoszenie społeczne w TV i ręce opadają jak zrobili tę zajawkę dotyczącą przejścia na nadawanie HEVC.
Pokazują młodą parę jak stawia starego kineskopowca i nie ma odbioru, a lektor zachęca... - aby w sklepie pytać się sprzedawców, żeby nie kupić telewizora z "przeszłej" epoki.
No fajnie... tylko nie dali info, że przecież można dokupić dekoder, aby móc dalej oglądać nawet na kineskopowcu nowe emisje w DVB-T2.
No, ale wiadomo zachęcają do kupna nowych odbiorników.
Czyli, że uda się jeszcze zarobić niezłą kasę wprowadzając w błąd nie orientujących się w temacie odbiorców DVB-T2.
Pewnie za jakiś czas dodadzą to info, ale na początek dobrze jest, jak ruszy sprzedaż telewizorów.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: giaur500 »

Jak długo jeszcze zamierzają nadawać tam epg z Polsat News?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Może Emitel zgłosiłby Polsatowi swoimi ścieżkami, złe EPG dla Wydarzeń 24 ?
Oraz nadawanie w 10 bitach czy jest potrzebne, czy mogli by zmienić na 8?

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Gicbern »

Witam. Pytanie: kupiłem nowy dekoder (LTC) programy wyszukał szybko i więcej niż stary poczciwy Ferguson T650i, w tym kanały HEVC np. Polonia, Kultura czy TVP Dokument. Programy te działają prawidłowo. Ale mam problem z Wydarzenia24. Nie rozpoznana jest nazwa kanały a co gorsze jest spory problem z prawidłowym odbiorem. Słychać głos a obraz jest cały czas poszatkowany. Ktoś coś podpowie czemu? Dzięki

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: 2Tom »

Znalazłem taką informację o tunerze LTC na stronie Empiku (Tuner DVB-T-2 LTC DVB2 ) - "Uwaga! Tuner nie obsługuje rozdzielczości nadawania 1920 x 540 pikseli. Może się to wiązać z problemami lub brakiem możliwości odbioru niektórych kanałów telewizyjnych."
Dodatkowo program Wydarzenia24 nadają w 10 bitach, a z tym część tunerów sobie nie radzi..

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Gicbern »

2Tom pisze: 8 października 2021, o 20:20 Znalazłem taką informację o tunerze LTC na stronie Empiku (Tuner DVB-T-2 LTC DVB2 ) - "Uwaga! Tuner nie obsługuje rozdzielczości nadawania 1920 x 540 pikseli. Może się to wiązać z problemami lub brakiem możliwości odbioru niektórych kanałów telewizyjnych."
Dodatkowo program Wydarzenia24 nadają w 10 bitach, a z tym część tunerów sobie nie radzi..
Ale Wydarzenia24 chyba już nadają w 1920 x 1080 ?

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: 2Tom »

Gicbern pisze: 8 października 2021, o 20:22
2Tom pisze: 8 października 2021, o 20:20 Znalazłem taką informację o tunerze LTC na stronie Empiku (Tuner DVB-T-2 LTC DVB2 ) - "Uwaga! Tuner nie obsługuje rozdzielczości nadawania 1920 x 540 pikseli. Może się to wiązać z problemami lub brakiem możliwości odbioru niektórych kanałów telewizyjnych."
Dodatkowo program Wydarzenia24 nadają w 10 bitach, a z tym część tunerów sobie nie radzi..
Ale Wydarzenia24 chyba już nadają w 1920 x 1080 ?
Jaki to jest dokładnie model tunera ? DVB-T2 LTC LXHDT201 ?
Problemem chyba w tym tunerze jest obsługa obrazu 10 bitowego, na allegro można znaleźć opinie że Wydarzenia24 nie działają..
Obrazek

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: zyggi »

To samo w Tesla Senior...czasami jakies przeblyski obrazu, dzwiek bez problemu.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Gicbern »

2Tom pisze: 8 października 2021, o 21:06
Gicbern pisze: 8 października 2021, o 20:22
2Tom pisze: 8 października 2021, o 20:20 Znalazłem taką informację o tunerze LTC na stronie Empiku (Tuner DVB-T-2 LTC DVB2 ) - "Uwaga! Tuner nie obsługuje rozdzielczości nadawania 1920 x 540 pikseli. Może się to wiązać z problemami lub brakiem możliwości odbioru niektórych kanałów telewizyjnych."
Dodatkowo program Wydarzenia24 nadają w 10 bitach, a z tym część tunerów sobie nie radzi..
Ale Wydarzenia24 chyba już nadają w 1920 x 1080 ?
Jaki to jest dokładnie model tunera ? DVB-T2 LTC LXHDT201 ?
Problemem chyba w tym tunerze jest obsługa obrazu 10 bitowego, na allegro można znaleźć opinie że Wydarzenia24 nie działają..
Obrazek
Dokładnie ten. Nie doczytałem tego. Myślałem że wystarczy dekoder z HEVC i po sprawie a tu widzę wyższa szkoła jazdy. A są jakieś dekodery które obsługują 10bit? Czy jest szansa że Polsat przejdzie na 8bit?

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: zyggi »

Obecne W24 bez problemu dziala na Wiwa265.Maxx i pewnie na innych tez bo to chyba ten sam sprzet ubrany w rozne opakowania i funkcje, Ariva T75/AB Terebox 2T bo to tez ten sam sprzet.

Zablokowany