Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: wiertolot »

Na MUX-5 test pojawił niedawno nowym kanał TVP Stream HEVC, można na nim oglądać po podłączeniu swojego tv do internetu, włączeniu na nim przesyłu danych i HbbTV całą aplikację TVP VOD i kanały takie jak: TVP World,TVP Historia-2, TVP Kultura-2, TVP Wilno, TVP ABC-2(e-Szkoła), TVP Msza Święta Jasna Góra, TVP Parlament-1, TVP Parlament-2( pojawia czasami w czasie obrady Sejm, Senat) te kanały, których nie ma w naziemnej tv oraz te które są: TVP Info, wszystkie kanały TVP3 Regionalne, TVP Polonia (nie zawsze działa czerwona plansza, brak stream czemuś), TVP1,TVP2( te kanały pojawiają czemuś od czasu do czasu tam na zmianę i nie są na stałe.........), podobnie brak TVP Sport, TVP Dokument, TVP Seriale, TVP HD tam wcale..........

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: hadam »

TVP Stream HEVC jest już od kilku tygodni, dyskutowaliśmy o tym w wątku HbbTV w NTC
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2021, o 14:25 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: MarioPL »

@wiertolot. Mówiło się o tym od dawna, a konkretne wpisy pojawiły się z dwa tygodnie temu, jak nie lepiej. Większość znajdziesz w dziale Hbbtv... łącznie z obrazkami ;)
@up. W tym samym czasie napisaliśmy ;)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: wiertolot »

ale w tym wątku nie było co i jak o tym TVP Stream HEVC, a to wątek o tym testowym MUX-5 test.......TVP World też nie było wcześniej. A teraz jest. Nie każdy wiedział i szukał pod tym wątkiem o HbbTV. Temu nowości lub coś zmienia powinno być w główne wątki i co pojawia i gdzie pojawia na czym również, bo ktoś może nie wiedzieć temu napisałem. ;)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: wiertolot »

i ja np. nie wiedziałem o tym i szukałem TVP World na Eutelsat 33E......bo na TVP, TVP2 nie działa poprawnie ta telewizja hybrydowa,te HbbTV, na MUX-8 podobnie i tam nie da uruchomić tego kanału TVP World ,bo wczytuje i znika wszystko, ani żadnego innego też........
przyczyny na MUX-8 braku tego HbbTV, za słaby sygnał, za wolny net mam neostrada cały czas tylko 10 MB/s, choć EmiTV tylko mi dobrze dam działa i w miarę, a na TVP1, TVP2 coś zwalone jest z tym HbbTV, że kanałów na żywo tam nie odtwarza i w tym TVP VOD.
W oddzielnej aplikacji TVP VOD 1.9.1 na SMART TV nie ma wcale nawet głosu na tym TVP World. Obraz jest, głosu brak i dźwięku........ :roll:

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: pasjonat »

W wiadomościach TVP poinformowali o zmianach, które będą w przyszłym roku DVBT2/HEVC.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: MaxEvans »

Też widziałem. Nawet ładnie im to wyszło.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: pikaczu »

Co wymyślili?

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: pasjonat »

Nic co jest wiadomo od lat.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: pikaczu »

Aha, dobra.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: Dobrycel »

Aha to Hevc od przyszłego roku :D :lol:

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: dvbtowiec »

Aż sobie to obejrzałem.
W materiale nie do końca wyjaśnili poprawnie dobór telewizora do treści 4K.
Samo DVB-T2/HEVC nie wystarczy aby odbierać 4K.
Żaden dekoder za 100zł nie ma 4K, a taki wniosek można by wyciągnąć z materiału który o 4K wspominał kilka razy, a jednocześnie informował że nie trzeba zmieniać telewizora, wystarczy dokupić dekoder za ok 100zł.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: MaxEvans »

Dokładnie jak piszesz moja Wiwa miała tylko sam głos Tvp 4K testowy na Euro. Ważne,że coś robią i przestrzegają osoby,iż dojdzie do zmiany.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: wiertolot »

Moja dwa monitory LED nowe, cienkie nie takie stare z 2018 i 2019 renomowanej firmy SAMSUNG z wbudowanymi tunerami do tv naziemnej DVB-T, podam modele: TD 390 (LT27D390 EW/EN) i drugi TD 391 (LT24D391 EW/EN), wcale na nich nie wynajduje tego MUX-5 test, zero sygnału, nic nie odbiera, na MUX-4 na kanale Wydarzenia 24 HD HEVC sam głos, nie ma wcale obrazu i co to ma być? Nie raczą tego poprawić i dać aktualizacji oprogramowania do DVB-T2 z kodekiem HEVC. A czytałem ten Samsung robi już nowe telewizory nie 4K, HEVC,w tym nowym standardzie co ma być, tylko nowe 8K na nowym kodeku AV1, to te HEVC może już nie działać, więc za rok znowu będziemy wymieniać i ten stary będzie do niczego, a ludziom nie raczą zaktualizować tego do 5 lat wstecz tego sprzętu i nikt ich nie chce przymusić i jak widać nic nie działa jak powinno.... podobnie wprowadzają 5G, w telefonii komórkowej, a ludzie na kresach wschodnich nie ma podstawowego zasięgu nawet sieci Plus, Play i 2G(GSM) nawet, podobnie z kanałami tv 4K jest jest nowy sprzęt, a tych kanałów praktycznie 4K nie ma wcale nigdzie, podobnie jest neostrada do 10 Mb/s, a oni reklamują i gadają o światłowodzie którego nigdzie nie ma na prowincji w POLSCE B, na kresach wschodnich.............. podobnie MUX-1, MUX-8 też do tej pory nie ma u mnie poprawny odbiór do tej, teren mocno zalesiony przygraniczny, powieje wiatr ten odbiór kończy takie nierówne moce nadawcze podawali!

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: dvbtowiec »

@wiertolot
Kodek HEVC jest płatny. Przy zakupie sprzętu płacisz za jego licencję.
Nie oczekuj że jakakolwiek firma sama z siebie doda go w aktualizacji za darmo do już zakupionego sprzętu. Pomijam już tutaj czy możliwości techniczne np. procesora byłyby wystarczające aby obsługiwać ten kodek.
W latach 2018 i 2019 mogłeś już swobodnie i świadomie kupić sprzęt z kodekiem HEVC. Zmiana standardu jest wiadoma od kilku lat - informacje o tym na forum są od dawna.
To że kupiłeś niedostosowany sprzęt, nie jest już problemem producenta.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: Puma »

Miałem monitor z tunerem ale kupiony 7 lat temu, naturalnie nie miałem do nikogo pretensji nie działa DVB-T2. Tak zwyczajnie się zdarza, nie śledzi się trendów technicznych na bieżąco... Brat kupił telewizor SD choć w tamtym okresie większość już była w HD.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: MaxEvans »

Dokładnie jak piszesz. Mój monitor ma dvbt wgrane najnowsze oprogramowanie. Nie ma dvbt2. Co zrobiłem poczytałem na forum są filmy na YT i kupiłem dekoder stb. Po problemie. Nie ma co narzekać zawsze jest wyjście. Ważne to szukać odpowiedzi, aby nie kupić dekodera stb z dvbt. A na aukcjach ich sporo.

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: pasjonat »

@wiertolot Może twój telewizor ma HEVC 8 bit bo jak nie masz sygnału mux5- test od tvp sygnału, może nie docierać bo nie nadaje ten mux z pełnymi mocami, a wydarzenia 24 nadają w HEVC 10 bit więc może masz HEVC 8 bit więc będzie ci grać po zmianach w przyszłym roku. Sprawdź w instrukcji obsługi lub na opakowaniu i może jest h.265/hevc. :D

Na razie nie masz jak przetestować testów hevc 8 bit od tvp: TVP kultura, polonia, dokument, kobieta, stream z hevc bo nie dociera z nadajników sygnał testów tych kanałów i muxa.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: MaxEvans »

wiertolot pisze: 29 listopada 2021, o 06:36 Moja dwa monitory LED nowe, cienkie nie takie stare z 2018 i 2019 renomowanej firmy SAMSUNG z wbudowanymi tunerami do tv naziemnej DVB-T, podam modele: TD 390 (LT27D390 EW/EN) i drugi TD 391 (LT24D391 EW/EN), wcale na nich nie wynajduje tego MUX-5 test, zero sygnału, nic nie odbiera, na MUX-4 na kanale Wydarzenia 24 HD HEVC sam głos, nie ma wcale obrazu i co to ma być? Nie raczą tego poprawić i dać aktualizacji oprogramowania do DVB-T2 z kodekiem HEVC. A czytałem ten Samsung robi już nowe telewizory nie 4K, HEVC,w tym nowym standardzie co ma być, tylko nowe 8K na nowym kodeku AV1, to te HEVC może już nie działać, więc za rok znowu będziemy wymieniać i ten stary będzie do niczego, a ludziom nie raczą zaktualizować tego do 5 lat wstecz tego sprzętu i nikt ich nie chce przymusić i jak widać nic nie działa jak powinno.... podobnie wprowadzają 5G, w telefonii komórkowej, a ludzie na kresach wschodnich nie ma podstawowego zasięgu nawet sieci Plus, Play i 2G(GSM) nawet, podobnie z kanałami tv 4K jest jest nowy sprzęt, a tych kanałów praktycznie 4K nie ma wcale nigdzie, podobnie jest neostrada do 10 Mb/s, a oni reklamują i gadają o światłowodzie którego nigdzie nie ma na prowincji w POLSCE B, na kresach wschodnich.............. podobnie MUX-1, MUX-8 też do tej pory nie ma u mnie poprawny odbiór do tej, teren mocno zalesiony przygraniczny, powieje wiatr ten odbiór kończy takie nierówne moce nadawcze podawali!
Pierwszy nie ma

https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... -t27d390ew#

Drugi też nie.

https://www.ceneo.pl/30546053#tab=spec

A masz,może STB aby sprawdzić.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: wiertolot »

pasjonat pisze: 29 listopada 2021, o 10:40 @wiertolot Może twój telewizor ma HEVC 8 bit bo jak nie masz sygnału mux5- test od tvp sygnału, może nie docierać bo nie nadaje ten mux z pełnymi mocami, a wydarzenia 24 nadają w HEVC 10 bit więc może masz HEVC 8 bit więc będzie ci grać po zmianach w przyszłym roku. Sprawdź w instrukcji obsługi lub na opakowaniu i może jest h.265/hevc. :D

Na razie nie masz jak przetestować testów hevc 8 bit od tvp: TVP kultura, polonia, dokument, kobieta, stream z hevc bo nie dociera z nadajników sygnał testów tych kanałów i muxa.
Sygnał mam w tej lokalizacji co jestem teraz, ale przy granicy nic nie odbiera i w strefa stanu wyjątkowego, tereny mocno zalesione, bagienne, pagórkowate Puszcza Mielnicka nic poprawnie tam nie dochodzi, cała gmina Mielnik nad Bugiem, woj.podlaskie, pogranicze całe do Czeremcha, praktycznie zero odbioru DVB-T i żadnego , drzewa zaczną ruszać na wietrze to i jedyny MUX-3 LUBLIN, nadający najmocniej 100 kW co tam dochodzi i to zrywa i tnie, piksle, prostokąty idą nic nie uregulujesz na najmocniejszych antenach.

@ dvbtoviec ,
weź bo nie mogę kodek HEVC płatny co powinno być automatycznie dawane, w 2018 nie było sprzętu z tym kodekiem całego i nie wiadomo było co ma być jeszcze szczegółówo, więc nie oszukuj ludzi i producent powinien do tego dostosować do 7 lat wstecz, a jak nie dostosuje powinien na własny koszt to wymieniać ludziom, tak jest w przypadku tej całej firmy Samsung, a nie zrobią powinni kary zapłacić za to, bo co to jest w tym kraju robione? Zero odbioru w niektórych lokalizacjach, do tego sprzęt nie spełnia wymagań!
Ktoś chyba kur... tego nie rozumie.

@pasjonat,
nie mają te monitory nowe LED Samsung HEVC, bo nie ma obrazu na Wydarzenia 24 HEVC i jest tylko głos i nie obsługują DVB-T2, bo nie wynajduje na nich wcale MUX-5 test, chodź na drugim telewizorze Panasonic 5 letni też i starszym 4K to działa i sygnał jest 100%.

Zablokowany