Test DVB-T MPEG-2 we Wrocławiu

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
sham4n

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: sham4n »

Jakie są obecnie dostępne kanały we Wrocławiu w standardzie DVB-T? i Jakie są plany rozwoju tej technologii?Pozdrawiam!

BG

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: BG »

TVP1, TVP2, TVP3 i parę stacji radiofonicznych, do 2012 a najpozniej do 2014 wyłączenie analogu i tylko emisja DVB-T, kolo 2009 pierwszy multipleks ogólnopolski

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: JarekM »

[quote]TVP1, TVP2, TVP3 i parę stacji radiofonicznych,
[/quote]Chciałbym jednak przypomnieć, że obecnie emisja w Wrocławiu ma charakter testowy, co oznacza, że zarówno skład programowy jak i parametry transmisji mogą w każdej chwili ulec zmianie.


BG

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: BG »

Dodatkowo mała moc nie pozwala na "szaleństwa", nawet w centrum Wrocławia bez dobrej anteny odbiór jest problematyczny.

marian

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: marian »

Telewizja cyfrowa miała być najlepszym rozwiązaniem a stała sie wielkim utrapieniem mieszkańców Podbeskidzia . Testowane sa kieszenie widzów.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: JarekM »

[quote]Telewizja cyfrowa miała być najlepszym rozwiązaniem a stała sie wielkim utrapieniem mieszkańców Podbeskidzia . Testowane sa kieszenie widzów.[/quote]a jaki to ma związek z tematem tego wątku?
przypominam temat "jakie kanały we Wrocławiu?"

nie rozumiem też dlaczego obecna emisja ma rzutować na "kieszenie widzów". ale to temat na inną dyskusję (w innym wątku).





mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: mm4738 »

Ja odbieram sygnał w Rawiczu bez problemów.

marian

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: marian »

Previously JarekM wrote:[quote][quote]Telewizja cyfrowa miała być najlepszym rozwiązaniem a stała sie wielkim utrapieniem mieszkańców Podbeskidzia . Testowane sa kieszenie widzów.[/quote]a jaki to ma związek z tematem tego wątku?
przypominam temat "jakie kanały we Wrocławiu?"

nie rozumiem też dlaczego obecna emisja ma rzutować na "kieszenie widzów". ale to temat na inną dyskusję (w innym wątku).

[/quote]ma związek.DVB-T miała być najlepszym rowiązaniem.ustawa nowa rtv nic nie zmienia na dzień dzisiejszy nie pozwala na stałe emisje programów.Wprowadzenie testów pozwala operatorowi zmieniać poglądy raz MPEG 2 ( taka Strategia Rządowa obowiązuje nadal)  a obecnie opracowywana jest w MPEG 4 a po opracowaniu  i rozpoczęciu wdrażania okaże się że jest również przestarzała i wejdzie MPEG 7.Operator zmienia 10% urządzeń widz dekoder - testy na Skrzycznem trwają 3 lata i nic nie zrobiono aby dołączyć następne programy.Tak się dzieję w całym kraju. A miały być programy TVP1, TVP2, TVP3 i 4 komercyjne : Polsat, TVN, TV4,TV Puls. TVP nie pozwoliła dołączyć sie stacjom komercyjnym.

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: ikcyzor »

Pytanko czy we wrocku nie mozna dodac tvp sport?? czy to nie telewizja publiczna ??

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: JarekM »

[quote]Pytanko czy we wrocku nie mozna dodac tvp sport?? czy to nie telewizja publiczna ??[/quote]Jeśli TVP wyrazi zainteresowane takim pomysłem oraz wyda zgodę na wykorzystanie tego programu do testowej emisji DVB-T, a urzędy regulacyjne nie będa mięć nic przeciwko, to czemu nie.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: mm4738 »

A dlaczego TP Emitel nie zainteresuje się tym aby rozszerzyć pakiet we Wrocławiu, Warszawie.Juz znam aopowiedź, ze nie od tego jest TP Emitel.A może jednak warto by było chociażby po to aby potestować.Od czasu jak wyłaczyliscie na wniosek TVN i Polsat te kanały nic się nie dzieje.Może więcej aktywności Panowie z Emitela. To nie szkodzi - wręcz przeciwnie.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: JarekM »

A można wiedzieć skad Pan wie jakie kroki podejmuje EmiTel i jakie ma zdanie na temat testów? Chętnie się dowiem też co Pan wie na temat aktywności w tym zakresie.W brew pozorom dzieje się sporo choć nie jest to widoczne dla widzów. Testy to nie dodawanie kolejnych progamów choć jeśli jest taka możliwości chętnie to robimy.Proszę nie wyciągać wniosków na podstawie obiegowych opinii.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: mm4738 »

Panie Jarku, dziękuje za odpowiedź.Ale tak szczerze - dla widza jedynym konkretem działania kogokolwiek jest większa ilość dostępnych programów.Nie napisałem nigdzie, ze Panowie nic nie robicie. Ale tak to już w życiu jest, ze czasami aby coś tam osiągnąć trzeba zrobić coś takiego aby kto inny to zauważył. Jak nie da rady za pierwszym razem to za setnym.
Nie wyciągam wniosków na podstawie obiegowych opinii ale tego co widze na ekranie. W poprzedniej wersji FORUM to Pan mi kiedys napisał, ze TP Emitel nie jest za tym aby biegac za dodatkowymi kanałami.  ALe to już historia.


technisat

Test DVB-T MPEG-2 we Wrocławiu

Post autor: technisat »

Sygnał DVB-T zanikł dziś we Wrocławiu. Wczoraj jeszcze istniał ale kanały były "poszatkowane".Czy to normalne?

martos

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: martos »

Właśnie, znany jest może termin ponownego uruchomienia emisji ? Proszę o jakieś informacje

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: mm4738 »

Już w niedziele były jakies problemy przez kilkadziesiąt minut.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: JarekM »

Już powinno wszystko działać prawidłowo 
Jak widać nawet stosunkowo nieduże zniekształcenia sygnału powodują, że cześć odbiorników przestaje pracować prawidłowo.


ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: ikcyzor »

Może coś blizej to bedziecie mieli przegląd odbiorników i lokalizacji wczoraj u mnie (godzina 22 w przybliżeniu) mieszkam na wojszycach koniec bworowskiej a początek grota roweckiego  na i-cam nie było sygnału dziś w południe wszystko OK. 

ajk9

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: ajk9 »

Kupiłem w sobotę kartę Pinnacle Hybrid 330e, skanowałem do dzisiaj kilkadziesiąt razy bez efektu, tzn. DVB-T nie odbiera nic, analogowo wszystko bez problemów. Mieszkam na Maślicach we Wrocławiu 2 piętro w bloku (antena zbiorcza z dachu, ewentualnie załączona z kupioną kartą). Ponieważ nie mam się kogo poradzić pytam się na tym forum co jest grane:1. Zły tuner DVB-T (jeśli tak to jutro mi mija termin zwrotu).2. Żórawina nie nadaje?3. Jestem za daleko od nadajnika (ok. 20 km)?4. Instalacja anteny zbiorczej z budynku nie przepuszcza sygnału DVB-T?5. Jak ręcznie wymusić 28 kanał (ustawiacie to ręcznie czy skanujecie automatem)?Bardzo proszę o radę?!

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: ikcyzor »

Nie wiem jak działa twoja instalacja zbiorcza ale zobacz czy masz kanały na których nadają czy z przesunięciem czyli pierwszego nie odbierasz na 12 kanale tylko jakimś innym możesz też podłączyć jakąś antenkę lub kawałek drutu i jak masz w miarę tvn to myślę że i DVB-T powinno ruszyć ale mogę się mylić Karty nie znam wiec nic w tym zakresie nie wiem

Zablokowany