Czy sie dzieje cos nowego??

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: ikcyzor »


Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: JaroslawMroczkowski »

właśnie uruchomilismy Forum

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: ikcyzor »

To można zauważyć że forum jest ale trzeba trochę poklikać ponieważ z ulubionych mi się nie udawało Pytanko ? Czy planujecie testy epg chciałbym zobaczyć jak to idzie to mnie musi być tak jak w cyfsze czy polsacie wiadomość o programie bo za to trzeba kasę ale włożyć tam słowo test jako nazwę aktualnego programu i jakiś kawał zasłyszany niedawno gdzieś na mieście żeby zobaczyć czy mój odbiornik czyta polskie znaki a nie krzaczki   (mam typowo naziemny i-cam 2000 )

marian

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: marian »

Na Podbeskidziu przez 50 lat nie mogą uruchomić przemieników analogowo a wymagacie  Panowie uruchomienien cyfrowo w DVB-T skoro ogarnęła wszystkich wielka niemoc.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: JarekM »


[quote]Pytanko ? Czy planujecie testy epg chciałbym zobaczyć jak to idzie to mnie musi być tak jak w cyfsze czy polsacie wiadomość o programie bo za to trzeba kasę ale włożyć tam słowo test jako nazwę aktualnego programu i jakiś kawał zasłyszany niedawno gdzieś na mieście żeby zobaczyć czy mój odbiornik czyta polskie znaki a nie krzaczki   (mam typowo naziemny i-cam 2000 )[/quote]Myślę, że za jakiś czas testy EPG zostaną przeprowadzone. Jeśli zostaną zaplanowane pojawi się informacja na Forum.
O odbiorniki ADB bym się nie bał. Bardzo bym się zdziwił gdyby były problemy z polskimi znakami, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Lpiatek
Posty: 33
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: CABLETECH URZ0323
Instalacja antenowa: ATV21/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy / Skrzyczne / Chorągwica

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: Lpiatek »

Testy, testy, testy... ale nie o to przecież nam chodzi.Co się dzieje w Polsce w kwestii DVB-T poza zwolnieniem częstotliwości przez MON?
Czy są nowe plany, nowa strategia, czy ktoś nad tym pracuje?
Czy plan wdrażania wyspowego został definitywnie odrzucony, czy nadal jest aktualny?
Nie pytam o terminy uruchomienia nadajników, ale o to czy coś się w tym temacie dzieje? Bardzo proszę zorientowanych w temacie o wyjaśnienie któregokolwiek z zagadnień.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: JarekM »

jak podały dziś media "coś" się dzieje  http://wirtualnemedia.pl/document.php?r ... 46&rss=1co z tego wyniknie dowiemy się  wkrótce.

marian

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: marian »

To już było i jest na Skrzycznem - zlikfidowano prawie wszystkie programy telewizji regionalnej nie dołączono żadnego program tylko (TVP1,TVP2,TVP3) nie przeprpowadzono  wszystich możliwości MPEG 2 a będzie się testowało kieszenie widza z MPEG 4.Marian

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: ikcyzor »

to kiedy nastąpi ciemność i zaczną się testy MPEG4 a odbiorniki będą nam służyć do oglądania sąsiadów ja się mieszka blisko granicy??a tak poza tematem czy antena z poltegoru  telewizji TeDe we wrocławiu przejdzie do żurawiny?? bo mają go latem wyburzyć 

marian

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: marian »

Już nastąpiła ciemność. Pytam dlaczego administrator nie udziela odpowiedzi na moje pytania.marian

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: JarekM »

[quote]Pytam dlaczego administrator nie udziela odpowiedzi na moje pytania.[/quote]A czy sformuował Pan konkretne pytanie bo tu:"To już było i jest na Skrzycznem - zlikfidowano prawie wszystkie programy telewizji
regionalnej nie dołączono żadnego program tylko (TVP1,TVP2,TVP3) nie przeprpowadzono
wszystich możliwości MPEG 2 a będzie się testowało kieszenie widza z MPEG 4."go jakoś nie widzę.Jeśli chce Pan dyskutować na temat celowości testów różnych wariantów wdrożenia DVB-T i wyższości jednych metod kompresji nad innymi proszę o konkretne wypowiedzi.

mmm777
Posty: 39
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: mmm777 »

A nie dało by się TV Kultura potestować? W Warszawie?

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: JarekM »

[quote]A nie dało by się TV Kultura potestować? W Warszawie?[/quote]Jasne, że by się dało, z technicznego punktu widzenia.
Niestety skład programowy zależy głównie od Nadawców. Dlatego jakiś czas temu misieliśmy usunąć prgramy TVN i Polsat. http://www.emitel.pl/innowacje/telewizj ... m/archiwum (informacja z dnia 17.02.2005)

Jeśli Nadawcy zdecydują się udostępnić nowe programy do testów podejmiemy kroki mające na celu dodanie ich do strumienia.

andrzejso

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: andrzejso »

Obawiam tego aby sytuacja nei powtórzyła sie z roku 1984 kiedy to w genewie Poslkei Radio nie wykazała zainteresowaniem  górnym UKF podobnie Telwizja Polska i efekt jest taki że Słowacy sieją sygnał az pod Tarnów. Sam zas blokuja wykorzystnaie czestotliwości przez Polskie stacje. To smao jest z TVPw analogu. Obawiam się aby nie było z DVB-T i DAB. Słowacy maja prawie 90% UKF w strefie przygranicznej  a jak bedzie za kilak lat

mariank

Czy sie dzieje cos nowego??

Post autor: mariank »

Jest plan wdrażania maziemnej telewizji cyfrowej w staddarcie DVB- T.marian

Zablokowany