Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągaczy")

Post autor: qwerty »

MaciekS pisze:Właśnie po Pradze buszują dwie dziewoje z cyfrowego Polsatu i wprowadzają ludzi w błąd twierdząc że mogą wyrzucić siatkowe anteny i że nie będą oglądać tv ! :oops:
Czemu nie zadzwoniłeś na policję? Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

MaciekS

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągaczy")

Post autor: MaciekS »

qwerty pisze:
MaciekS pisze:Właśnie po Pradze buszują dwie dziewoje z cyfrowego Polsatu i wprowadzają ludzi w błąd twierdząc że mogą wyrzucić siatkowe anteny i że nie będą oglądać tv ! :oops:
Czemu nie zadzwoniłeś na policję? Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Postraszyłem policją to się roześmiały i tyle je widziałem :o A policja jak policja przyjedzie po godzinie i opieprzy za zawracanie głowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: kaem3 »

No to teraz dla odmiany coś odwrotnego, tzn. biznes oparty właśnie na DVB-T. Znalezione w sklepie spożywczym w Jabłowie koło Starogardu Gd. (we wsi się ludziom nie przelewa, więc wizja braku abonamentu jakoś tam przemawia). Czy jest to nadużycie czy nie, pozostawiam Waszej ocenie. Kwestia poza tym, czy w cenie "opłaty instalacyjnej" jest STB dla posiadaczy telewizorów bez wbudowanego tunera DVB-T. A co, jeśli klient będzie miał telewizor z tunerem DVB-T?

Obrazek






Obrazek

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: Puma »

Sprytne zagranie... trzeba niestety coś wiedzieć na ten temat aby nie wpaść w przysłowiowy kanał.

1. bez umowy czyli bez podpisywanie umowy na określony okres czasu.
2. bez opłat czyli bez opłat za ofertę programową, naturalnie abonament RTV trzeba płacić bo to jest za posiadanie odbiornika TV.

Jest to jednak tak skonstruowane że można sądzić że nie opłaca się wtedy abonamentu RTV.

Ciekawe za co jest ta opłata instalacyjna... czyżby za NIC... nie jest napisane że za dekoder... a co jeśli ktoś ma TV z MPEG-4?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: kupon »

Puma pisze:
Ciekawe za co jest ta opłata instalacyjna... czyżby za NIC... nie jest napisane że za dekoder... a co jeśli ktoś ma TV z MPEG-4?
Najprościej byłoby zadzwonić do gostka i się dopytać co i jak.
Może kol@kaem3 zadzwonić i spytać o ofertę i oczywiście dać tutaj znać?

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: kaem3 »

kupon pisze:Może kol@kaem3 zadzwonić i spytać o ofertę i oczywiście dać tutaj znać?
Nie obiecuję, ale może zadzwonię. Inna sprawa, że tego rodzaju instalatorzy RTV raczej czytają fora tematyczne, więc w tym momencie sprawa trochę jest spalona. No ale zobaczymy.

damians1

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: damians1 »

Dlaczego spalona? Przecież gość nie może każdego dzwoniącego klienta podejrzewać że to ktoś z forum.
Tak czy inaczej chce zarobić wiec na pewno będzie chciał rozmawiać z klientami, czy wszystko powie to juz inna kwestia.
Telewizor na zdjęciu sugerował by że dostarczają STB, pytanie czy w tej cenie? jeśli tak to chyba wcale nie jest bardzo wygórowana cena.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: qwerty »

Można napisać, że oszukuje, gdyż wymienia listę kanałów i napisał: "i wiele innych".

DVB-T

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: DVB-T »

jak daje WIWĘ 308 za 125 zł z allegro to jest to jednak bardzo wygórowana cena, biorąc pod uwagę, że odbiornik nie spełnia wielu wymagań technicznych określonych w rozporządzeniu. I trochę to byłoby oszustwo, ponieważ ludzie mogą stracić w każdej chwili dzwięk i nie odbiorą HD, choćby meczu na polsacie. Jednak jeśli w tej cenie jest coś pokroju Arivy T50 albo Signal 507 to uważam, że ten gość jest potrzebny, bo propaguje DVB-T i wcale na tym nie zdziera (tuner ok. 170-180zł + kabel + dojazd do klienta)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: Puma »

Na razie to możemy tylko gdybać bo nie wiadomo co dokładnie oferuje w tej cenie.

1. być może tylko wciska antenę która niby to jest specjalnie do NTC.
2. być może oferuje dekoder... jeśli tak to jaki model.
3. co jeśli ktoś ma odpowiedni telewizor... czyżby wtedy nic nie pobierał?
4. czy daje GWARANCJE na swoją instalację bo wiemy dobrze że bywa różnie z odbiorem nawet blisko nadajnika.
5. napis i wiele innych jest zwyczajnym nadużyciem i naciąganiem klienta.

janek 77

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: janek 77 »

Wielu ludzi nie potrafi nic poprawnie zainstalować i płaci za usługę.
Dla wielu uczestników forum takie ogłoszenie to naciąganie.
Ale przeczytajcie wpisy na forum. Po jakości pytań widać że część ludzi nawet jasno nie sformułuje problemu a co dopiero rozwiąże.
Jak wiele usług ma zawyżoną cenę? Bardzo dużo taki jest rynek.

Mnie dziwi, że nie ma zainteresowania naciskiem na producentów urządzeń aby spełniały one normy. To powinny robić urzędy w momencie najpóżniej rozpoczęcia nadawania komercyjnego a nie uczestnicy forum tropiących ludzi chcących zarobić. Zgoda mógłby to inaczej sformułować. W stylu sprzedaż i montaż odbiorników do NTC.
Żeby tylko tacy "naciągacze" działali...

Do mnie regularnie przychodzą pracownicy platform satelitarnych z ofertą.
Ich tekst:
"przychodzimy doprecyzować termin montażu anteny i odbiornika"
Słowa doprecyzować termin są kluczowe i ktoś od sprzedaży ich tego nauczył skoro zmieniają się osoby a tekst ten sam.
Ja pytam: doprecyzować? a to kto was wzywał?
Ale ile osób da się nabrać na ten tekst.. i kupi
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2011, o 16:23 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: kupon »

qwerty pisze:Można napisać, że oszukuje, gdyż wymienia listę kanałów i napisał: "i wiele innych".
W zasadzie raczej to chybiona opinia,bo nie napisał o TV puls2 ,TV6,TVP Kultura więc dla niego może to znaczyć "wiele innych".A do końca to sami nie wiemy kto jeszcze dostanie koncesje.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: Puma »

@kupon, nie zgadzam się tak do końca... faktem że nie wymienił wszystkich ale to i wiele innych jak dla mnie sugeruje że już OBECNIE jest dostępne przynajmniej 5 nie wymienionych z nazwy kanałów.

Pasów łowickich nie wliczam bo tam nie ma co oglądać... chyba że będą nadawać np. z życia akwarium :D

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: kupon »

Może chodziło mu jeszcze o kanały radiowe,wtedy byłoby naprawdę "wiele" :D
Nie ma co kruszyć kopii :D
Jak kol@kaem3 podałby na PM.jakiemuś forumowiczowi z tamtego rejonu,to może by ktoś zadzwonił tak "z głupa".
Ja mieszkam w Krakowie i boję się,że mógłby mnie zaskoczyć jakimś pytaniem np.geograficznym(o miejscowość :D ) i wtedy wtopa.
Pozdrawiam i pokornie czekam na 31.08.2011 :lol:

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: kaem3 »

Telefon "wykonałem". W opłacie instalacyjnej jest instalacja i strojenie tunera marki JTC (?). Ewentualne dodatkowe prace antenowe zależnie od lokalizacji ("antena siatkowa? a czemu nie?"). W przypadku posiadania przez klienta telewizora z DVB-T, cena spada i odpowiada cenie za tradycyjną usługę typu programowanie TV, ustawienie anteny, itp.
Obawiam się jednak, że niejedna antena siatkowa będzie musiała być wymieniona. Znajomy mieszka w Skórczu i ustawił starą "siatkę" na Kisielice. Przy działającym wzmacniaczu typu "płytka 100000 dB" brak autostrojenia i odbioru czegokolwiek. Znaczy się, śmietnik na pasmach. Po odcięciu zasilania, pięć programów z MUX-3 się pojawiło, a przecież to nadal "płytka 100000 dB" (tylko z odciętym zasilaniem).

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: qwerty »

Czyli znowu nie taki naciągacz. Po prostu daje usługę osób, które nie umieją ustawić tv, albo nic nie wiedzą o dvb-t (STB przecież musieliby kupić). Zastanawia mnie marka. Kojarzy mi się JVC, ale nie produkują z tego co wiem STB.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: kaem3 »

qwerty pisze:Zastanawia mnie marka.
Jedyny ślad, jaki znalazłem: http://www.letsbuyit.de/product/3972780 ... -dvb-t-box

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: Puma »

Jeżeli opłata spada gdy ma się odpowiedni telewizor to usługa jest dobra, dużo ludzi nie może sobie poradzić ze strojeniem.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: BadBoy475 »

Dzisiaj nawiedził mnie jeden domokrążca oferujący usługi pewnej platformy TV.
Oznajmiłem mu jednak ze nie jestem zainteresowany ofertą ponieważ korzystam z naziemnej telewizji cyfrowej i to mi w zupełności do szczęścia wystarczy. Po tym "Platformers" wybałuszył na mnie oczy jakbym mu co najmniej opowiadał o lądowaniu UFO na pobliskim polu. :shock:

Ale że gościu sprawiał pozytywne wrażenie zaprosiłem go do domu celem prezentacji o co chodzi. Załączyłem TV, pokazałem listę kanałów, wytłumaczyłem o co kaman. Facet początkowo nie dowierzał rozpaczliwie próbując znaleźć dekoder podłączony do TV lub chociaż czaszę anteny satelitarnej przymocowanej gdzieś do domu. Gdy już fakty dotarły do niego wywiązała się rozmowa w której naświetliłem mu co nieco na temat "tajnej" cyfryzacji naziemnej. 8-)

No cóż na tym przykładzie widać że nawet osoby które powinny się nieco lepiej orientować na tym co się dziej w mediach też nic nie wiedzą o NTC.

A najlepsze było jak ostatnio kuzyn kupował nowy TV plazmowy w lokalnym sklepie no i oczywiście zażyczył sobie konkretnie że musi być z DVB-T i MPEG4 to sprzedawca skwitował to tak "Panie, po co to Panu przecież do nas to może najwcześniej za 5 lat dojdzie" :lol:

adgjm
Posty: 19
Rejestracja: 9 listopada 2009, o 15:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem / RTCN Jemiołów

Re: WIWA HD-90

Post autor: adgjm »

Dzisiaj odwiedził mnie gostek w sprawie naziemnej tv cyfrowej i uparcie mi wciskał że od stycznia zostanie wyłączony analog.Najlepsze jest to że chciał mi sprzedać dekoder Wiwa HD-90 uwaga za 499 zł.Normalnie go przegoniłem i prawie psem poszczułem.Ale słyszałem że paru ludzi w mojej miejscowości dało się namówić.Był z jakieś firmy z Poznania.Niestety nie pamiętam jej nazwy.Normalnie zgroza.

Zablokowany