DVB-T Kraków

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

Przerwa techniczna w emisji DVB-T w Krakowie. Przerwa potrwa do piątku włącznie.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków

Post autor: kasia »

Jarosław Bałuka pisze:Przerwa techniczna w emisji DVB-T w Krakowie. Przerwa potrwa do piątku włącznie.
A będą jakieś korzyści z tej przerwy - np 100W zamiast tych 10W :?: :D :twisted:

piotr2802

Re: DVB-T Kraków

Post autor: piotr2802 »

Jarosław Bałuka pisze:Przerwa techniczna w emisji DVB-T w Krakowie. Przerwa potrwa do piątku włącznie.

Jeżeli ponownie TP Emitel ma włączać ten pesudo nadajnik 10 W to lepiej niech sobie daruje, bo takie działanie tylko zniecheca nas mieszkańców Krakowa do testowania sprzętu DVB-T mpg-4. Jest to stanowczo za mała moc i w końcu zrozumcie że normalny test to tylko z nadajnika w Chorągwicy, bo wszyscy mamy anteny telewizyjne ustawione na ten nadajnik.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

piotr2802 pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Przerwa techniczna w emisji DVB-T w Krakowie. Przerwa potrwa do piątku włącznie.

Jeżeli ponownie TP Emitel ma włączać ten pesudo nadajnik 10 W to lepiej niech sobie daruje, bo takie działanie tylko zniecheca nas mieszkańców Krakowa do testowania sprzętu DVB-T mpg-4. Jest to stanowczo za mała moc i w końcu zrozumcie że normalny test to tylko z nadajnika w Chorągwicy, bo wszyscy mamy anteny telewizyjne ustawione na ten nadajnik.
Ależ my znakomicie rozumiemy co byłoby lepsze, jednak na dzień dzisiejszy mamy to co mamy. Nie namawiamy nikogo do testowania jeśli nie ma do tego warunków. Jednak wiem, że pomimo małej mocy jest grono "zapaleńców" korzystających z tej emisji.
Mam nadzieję, że w bliskim czasie będziemy mogli zaoferować lepsze parametry.

piotr2802

Re: DVB-T Kraków

Post autor: piotr2802 »

quote]


Mam nadzieję, że w bliskim czasie będziemy mogli zaoferować lepsze parametry.[/quote]


Trzymamy więc za słowo i cierpliwie czekamy ;)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Kraków

Post autor: kemi73 »

Najbliższy czas to znaczy za 2 lata jak w trzecim etapie Kraków załapie się na włączenie Muxa ?.
ps. Naprawdę nie da się zmienić czasu na serwerze na razie to jest UTC+2 a nie 1.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

kasia pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Przerwa techniczna w emisji DVB-T w Krakowie. Przerwa potrwa do piątku włącznie.
A będą jakieś korzyści z tej przerwy - np 100W zamiast tych 10W :?: :D :twisted:
Emisja już powróciła, ale ciągle 10W ;)
A korzyści będą już niebawem, jak obiecałem, jeszcze chwilę cierpliwości proszę :)

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T Kraków

Post autor: kroczek12 »

Panie Jarku, w zasadzie nie rozumie testu z obiektu na którym docelowo nie będzie nadawania tylko bedzie z Chorągwicy. Ale jakbyście przenieśli nadawanie we właściwe miejsce (czytaj: Chorągwica)i dali przynjamniej połowe mocy jaka tam ma być docelowo (wiem wiem marzenia) to byłby to dla Nas - Małopolanin najpiękniejszy dzień :):). Możecie okrzyknąć to jako testy ale niech będą.

M29

Re: DVB-T Kraków

Post autor: M29 »

Jarosław Bałuka pisze:Jednak wiem, że pomimo małej mocy jest grono "zapaleńców" korzystających z tej emisji.
Trudno nie być "zapaleńcem", jak TVP HD powala.
Jarosław Bałuka pisze:A korzyści będą już niebawem, jak obiecałem, jeszcze chwilę cierpliwości proszę :)
Działają wszystkie programy. Ciekawy jestem, jakie będą inne korzyści? Może więcej programów?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

kroczek12 pisze:Panie Jarku, w zasadzie nie rozumie testu z obiektu na którym docelowo nie będzie nadawania tylko bedzie z Chorągwicy. Ale jakbyście przenieśli nadawanie we właściwe miejsce (czytaj: Chorągwica)i dali przynjamniej połowe mocy jaka tam ma być docelowo (wiem wiem marzenia) to byłby to dla Nas - Małopolanin najpiękniejszy dzień :):). Możecie okrzyknąć to jako testy ale niech będą.
Obecnie w Krakowie nie ma innej możliwości jak prowadzić emisję eksperymentalną bo Kraków jest w harmonogramie KRRIT dopiero na 2011 rok. Chorągwica jest najlepszym miejscem na rozszerzenie zasięgu testów, aczkolwiek na jakąś wielką nie mamy szans.
M29 pisze:Działają wszystkie programy. Ciekawy jestem, jakie będą inne korzyści? Może więcej programów?
Skład programowy się nie zmieni.

piotr2802

Re: DVB-T Kraków

Post autor: piotr2802 »

To przynajmniej Panie Jarku jeżeli już zostajecie przy 10 W, to przynajmniej emtujcie w testach DVB-T nasz rodzimy program lokalny z Krakowa, bo naprawdę nic nie mam do Warszawy ale wolałbym oglądać jako mieszkaniec Krakowa naszą Kronikę o 18.00. Nawet z racji lokalizacji swojej siedziby w Krakowie powinniście zachować jakieś resztki lokalnego patriotyzmu.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków

Post autor: kasia »

Jarosław Bałuka pisze: A korzyści będą już niebawem, jak obiecałem, jeszcze chwilę cierpliwości proszę :)
Trzymamy za słowo :!:

Co do TVP3 Kraków, było w jednym z wątków o DVB-T Kraków już pisane, że w tej sprawie należy naciskać TVP Kraków, nie Emitel.

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków

Post autor: PanGie »

W 2011 będzie uruchomione w ogóle DVB-T w Krakowie czy tylko oficjalnie? Jest szansa że np. w tym roku, kiedy w innych regionach Polski wystartuje DVB-T, zostanie uruchomiony test z Chorągwicy?

piotr2802

Re: DVB-T Kraków

Post autor: piotr2802 »

Ja zaiwestowałem w dobry sprzęt satelitarny, bo to lepsza inwestycja aniżeli bierne czekanie aż może pojawi się w Polsce DVB-T. Widząc ślimacze tempo z jakim rozwija się rozwój DVB-T w Polsce( a w Krakowie szczególnie ślamazarnie) to lepiej nie oglądać się na marne działania TP Emitel, KRRiT i zacząć samemu korzystanie z techniki satelitarnej.
A poza tym DVB-T to może będzie kilkanaście programów TV a z satelity na pełnej orbicie mamy o wiele więcej kanałów.
Najbardziej to mnie śmieszy że jeszcze nie zaczęli regularnie nadawać DVB-T (już rok trwają testy w Krakowie) a już testują kodowanie sygnału TVP-HD.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

PanGie pisze:W 2011 będzie uruchomione w ogóle DVB-T w Krakowie czy tylko oficjalnie? Jest szansa że np. w tym roku, kiedy w innych regionach Polski wystartuje DVB-T, zostanie uruchomiony test z Chorągwicy?
Do tego dążymy od już pewnego czasu.

piotr2802

Re: DVB-T Kraków

Post autor: piotr2802 »

Jarosław Bałuka pisze:
PanGie pisze:W 2011 będzie uruchomione w ogóle DVB-T w Krakowie czy tylko oficjalnie? Jest szansa że np. w tym roku, kiedy w innych regionach Polski wystartuje DVB-T, zostanie uruchomiony test z Chorągwicy?
Do tego dążymy od już pewnego czasu.

No, jak na rok testów w Krakowie i to z mocą zaledwie 10 W to naprawdę się nie przemęczacie :lol:

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków

Post autor: kupon »

Unia Europejska: Koniec TV analogowej do 2012 roku
Przedstawiciele Unii Europejskiej przewidują, że do końca 2012 roku, powinien zostać zakończony okres przejściowy z telewizji analogowej na telewizję cyfrową i tym samym od 2013 roku mieszkańcy Europy powinni mieć dostęp tylko do cyfrowej telewizji naziemnej - DVB-T.
Niestety, już wiadomo, że jako jedyna tego terminu nie dotrzyma Polska. Przewidywany termin wyłączenia analogu w naszym kraju to 2015 rok. Komisja Europejska wydała zalecenie, by Polska zdecydowanie przyśpieszyła prace nad uruchomieniem DVB-T, mimo to nic w tej sprawie się nie zmienia. Dlatego też udało się przełożyć datę wyłączenia telewizji analogowej w naszym kraju na 2015 rok. Wstyd? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam.


Aktualnie z 27 państw członkowskich, aż 26 jest w stanie zrealizować plan UE i wyłączyć analog do 2012 roku. Co więcej Niemcy, Finlandia, Luksemburg, Szwecja i Holandia już całkowicie zaprzestały wysyłania sygnału naziemnego w wersji analogowej. Następne analogowe nadajniki zostaną wyłączone do końca 2010 roku w: Austrii, Estonii, Danii, Hiszpanii oraz na Słowacji i Malcie.
W Europie przejście odbywa się zgodnie z planem i jest na dobrej drodze, w porównaniu z resztą świata - informuje komisarz ds. komunikacji i mediów - Viviane Reding.

Nadawanie cyfrowe pozwala na umiejscowienie w ramach jednego multipleksu większej ilości kanałów o znacznie lepszej jakości obraz i dźwięku. Dodatkowo umożliwia ono wprowadzenie nowych usług, takich jak VOD (wideo na życzenie), czy choćby cyfrowy teletekst.
Poza tym dzięki odciążeniu pozostałych częstotliwości istniałaby szansa na uruchomienie przekazów telewizji mobilnej, która oferuje nowe możliwości - odbiór programów przy pomocy telefonu komórkowego.

Źródło: satelitarne.tv
__________________ no to łaski nie robicie drogi emitelu w Krakowie w roku 20011 :| WSTYD

wuwu

Re: DVB-T Kraków

Post autor: wuwu »

Jarosław Bałuka pisze:Chorągwica jest najlepszym miejscem na rozszerzenie zasięgu testów, aczkolwiek na jakąś wielką nie mamy szans.
Testy z Chorągwicy z zasięgiem powiedzmy przynajmniej 20km na północ i mógłbym testować ;)


A na Krzemionkach można by testować DVB-H a nie DVB-T. Turyści na rynku mieliby uciechę z telewizji na swoich smartfonach.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków

Post autor: kasia »

wuwu pisze: A na Krzemionkach można by testować DVB-H a nie DVB-T. Turyści na rynku mieliby uciechę z telewizji na swoich smartfonach.
DVB-H też jest testowane
"Emisja prowadzona jest na k. 46 z mocą ERP ok. 110W z dookólną charakterystyką promieniowania."

Więcej TU

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

W przyszłym tygodniu zostanie zakończona eksperymentalna emisja DVB-T z SLR Kraków / Krzemionki.
O dalszych planach poinformujemy już wkrótce.

Zablokowany