Koniec TV analogowej - lipiec 2013

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Polsat 16:9 - błędy w formacie?

Post autor: biopar »

są tylko dwie możliwości: TVP albo POLSAT. TVP to chyba zwisa czy nadają w analogu, czy w cyfrze. Z drugiej strony mają za dużo programów lecących na platformach sat, a to jest dla nich kasa. Polsat za to ma platformę sat, która (wydaje mi się) jest najtańsza i jest jedyną platformą, która ma w swojej ofercie kanał Polsatu.

a wracając do tematu, to wydaje mi się po 2 dniach testów mux 2 z Kisielic, że polsat nadaje w ogóle bez WSS. Wszystko leci w Letter Boxie łącznie z reklamami... chyba, że coś dzisiaj zmieniono, ale dopiero z pracy wróciłem, więc nie miałem okazji nic potestować :/

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Polsat 16:9 - błędy w formacie?

Post autor: RAPIOTR »

Tomasz Berezowski pisze: Heh, zobaczycie, kto nie będzie chciał wyłączyć analogu. I dlaczego nie będzie to TVN :-)))
Nawiedzeni Bajkolitycy i tak zrobią z was winnych hehe ;). Wybory jakieś się znajdą i znów będzie kościelna pralnia mózgu hihi.

ps:.Kończymy off top bo jutro jak obudzi się Pan Jarek B. z Krakowa to i tak powywala te złote myśli. I będzie miał racje bo pisane po kieliszku powinno być zakazane tak jak dupalacze :D hehe.



pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Polsat 16:9 - błędy w formacie?

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tomasz Berezowski pisze:
To może by zrobic sekcję "Emisja Analogowa"?

Przejmiecie userów radiopolska.pl do podsekcji "Radiofonia FM", a o analogowej emisji telewizyjnej to jeszcze kilka lat można będzie dyskutować.
Mimo wszystko wolałbym o telewizji analogowej rozmawiać w kategoriach - kiedy koniec nadawania :) No przynajmniej tu, na forum poświęconym telewizji cyfrowej :)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Polsat 16:9 - błędy w formacie?

Post autor: qwerty »

Jarosław Bałuka pisze:Mimo wszystko wolałbym o telewizji analogowej rozmawiać w kategoriach - kiedy koniec nadawania :) No przynajmniej tu, na forum poświęconym telewizji cyfrowej :)
W takim razie za 2 miesiące zostaną niektóre wyłączone zgodnie z tym harmonogramem?:
Obrazek

Tomasz Berezowski

Re: Polsat 16:9 - błędy w formacie?

Post autor: Tomasz Berezowski »

Oczywiście. TVN już wyłączył nadajniki analogowe na obszarach wskazanych na niebiesko ;-)

DVB-T

Re: Polsat 16:9 - błędy w formacie?

Post autor: DVB-T »

Tomasz Berezowski pisze:Oczywiście. TVN już wyłączył nadajniki analogowe na obszarach wskazanych na niebiesko ;-)
Czyli we wrześniu 2011 wyłączycie w kolejnych obszarach ;) Brawo TVN!! :)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: DanielK »

Fajnie by było ten nieszczęsny jedyny analogowy 21 kanał w Wichowie wyłączyć :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: Puma »

Czy dobrze rozumuje że z chwilą wyłączenia nadajnika analogowego w Trzeciewcu, MUX III uzyska docelową moc?
Pytam bo harmonogram wyłączeń a harmonogram wdrażania MUX III jest znaczącą różny... co prawda są tam terminy do ale Emitel pokazał że jest to wszystko robione w ostatecznym możliwym terminie.

Ps. Szkoda że nie ma na forum przedstawiciela TVP, z tego co widzę blokuje kanał 36 należący do TVP2.

Tomasz Berezowski

Re: Polsat 16:9 - błędy w formacie?

Post autor: Tomasz Berezowski »

DVB-T pisze:
Tomasz Berezowski pisze:Oczywiście. TVN już wyłączył nadajniki analogowe na obszarach wskazanych na niebiesko ;-)
Czyli we wrześniu 2011 wyłączycie w kolejnych obszarach ;) Brawo TVN!! :)
Co do wrześniowego ASO, to nalezy poczekać na ruchy nadających obecnie na obszarach niebieskich (ASO czerwcowe).

Natomiast mogę zadeklarowac, że TVN zmieni w czerwcu kanały nadajników w Stalowej Woli i Gołdapi, które są kolizyjne z DVB-T. Mam nadzieję, że tak samo postąpią inni nadawcy - patrz TVP1 Ciechanów.

Peter Parker

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: Peter Parker »

Chryste panie... Czyli za niespełna dwa miesiące wyłączają w Lubuskiem TVA, a Telewizji Polskiej nie ma. Groteska i jaja jak berety :)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: DanielK »

Nie będzie żadnego wyłączenia analogu w lubuskim bo tylko 20% powierzchni jest w zasięgu cyfrowych kanałów TVP :evil:
Dopiero po włączeniu MUX I.
Jeszcze - moim zdaniem - była na to szansa z wyłączeniem analogowej TVP 1 z Wichowa i puszczenie SFN Wichów/Jemiołów na k.21 ale jak widać nie zrobiono tego.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: qwerty »

Daniel Kucharski pisze:Nie będzie żadnego wyłączenia analogu w lubuskim bo tylko 20% powierzchni jest w zasięgu cyfrowych kanałów TVP :evil:
Jak wyłączą analog to będą mogli włączyć multipleks 3 na docelowy kanał i moc.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: DanielK »

Tak, ale dopóki nie włączą mux I to nie wyłączą analogu ;)
Nawet pomimo tego że pozwolenia na nadawanie analogowych TVP 1 są ważne do 30 czerwca 2011 ;)

Adam Brodziak

Re: Polsat 16:9 - błędy w formacie?

Post autor: Adam Brodziak »

Tomasz Berezowski pisze:Oczywiście. TVN już wyłączył nadajniki analogowe na obszarach wskazanych na niebiesko ;-)
Polsat nadaje WSS i nie ma z tym problemu a Tomasz robi sobie z nas żarty. Najłatwiej wyłączyć to czego nie ma :lol: Z wyłączeniami trzeba będzie czekać na TVP i zapewne na odbiorniki w domach. Wesołych Świąt.

arik92

Re: Polsat 16:9 - błędy w formacie?

Post autor: arik92 »

Adam Brodziak pisze: Polsat nadaje WSS i nie ma z tym problemu
A można coś więcej na temat tego WSS, bo jakoś nie zauważyłem żeby TV przełączał się między formatami?
Owszem, kilka dni temu w analogu na Polsacie transmisje 16:9 były oznakowane jako 14:9, ale teraz leci wszystko jako 4:3.

DVB-T

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: DVB-T »

W analogu znaczniki proporcji na polsacie zniknęły. Mój telewizor przestał reagować. Natomiast cyfrowo wszystko jest chyba ok

widex

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: widex »

1. Jeżeli chodzi o kanał Polsat to nie będzie im zależeć, bo już teraz ich kanały promujące platformę cyfrową wystarczają. Gdzie jest Polsat Sport News? W końcu miał tam promować Polsat Sport.
2. Co do TVP, zależy im na kanałach misyjnych. Jednak najlepiej zrobiliby kodując TVP 1 i TVP2 (sprzedając PseudoHD innym) itd. Im będzie zależeć na opóźnieniu.
3. TV4 to kanał w 90% Polsatu, więc j.w. Sam TV6 będzie (prawdopodobne) kanał powtórkowy. (rola tej grupy marginalizuje się, już więcej miejsc w MUX nie ma dla nich)
4. KRRiT będzie popierała w zależności od sytuacji politycznej.

Teraz grupa zwolenników:
1. My, tutaj zgromadzeni - możemy najmniej oraz Emitel i UKE.
2. TV Puls - która zyskuje zasięg krajowy, ale nie ma takiego potencjału, żeby coś z tym zrobić.
3. Eska.tv w MUX1, widzę po emisji w n, że starają się.
4. TVN - tutaj nie wiem do jakiej grupy dać. Na początku dawałem do tej co telewizja reklamowa, ale zmieniłem zdanie. Sam widzę działania Pana Tomasza w tym kierunku. To mnie przekonuje, że chcą DVB-T.

50/50?

DVBManiak

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: DVBManiak »

Dla mnie mogą wyłączyć już teraz wszystkie analogi i będzie git. I tak nie ma co oglądać na tych 7 kanałach polskich na krzyż i 2 czeskich. Komercyjni nadawcy nie będą robić problemów za to TVP niestety chce opóźniać i opóźniać tak w nieskończoność aż w końcu zostaniemy na szarym w końcu w Europie zresztą i tak już jesteśmy. Cóż...:(

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: krokodyl »

Jak widzę tą mapkę to śmiać mi się chce.
Wszystko się pomieszało, zwłaszcza muxy i kolejność ich włączania
jestem ciekaw kiedy w całym kraju będzie dostępny przynajmniej jeden mux

DVBManiak

Re: Koniec TV analogowej - lipiec 2013

Post autor: DVBManiak »

krokodyl pisze:Jak widzę tą mapkę to śmiać mi się chce.
Wszystko się pomieszało, zwłaszcza muxy i kolejność ich włączania
jestem ciekaw kiedy w całym kraju będzie dostępny przynajmniej jeden mux
MUX-2 od 31 lipca będzie miał już ponad 87% pokrycia (jeśli oczywiście się uda :D). MUX-3 dopiero w 2014 będzie na takim poziomie a MUX-1 to nie wiem, ale jak już ruszy to będzie pewnie najszybciej wdrażany. Tylko zanim ruszy to jeszcze poczekamy jak to w Polsce :P

Zablokowany