Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Wiking

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: Wiking »

Zauważyliśmy, ale na forum EmiTela nie można dyskutować na temat multipleksu telewizji mobilnej. :D

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: kasper93 »

To ja ogólnie powiem, kanały kodowane mają szanse tylko gdy będą dostępne dla każdego, nie zależnie jaki ma tuner czy to jest USB czy STB powinni mieć dostęp.(trudne do zrealizowania z racji kodowania) Zmuszając użytkownika do korzystania z dedykowanego sprzętu nie jest dobrym pomysłem. Po za tym załóżmy, że jakaś losowa firma udostępnia MUX4 za 20zł miesięcznie kto na to przystanie? Przecież to jest nieopłacalne, szczególnie, że albo będzie mało kanałów, albo dużo w mizernej jakości.
Oczywiście miałoby to sens w postaci mobilnej, ale aktualnie nikt nie planuje tego :geek:
Dlatego też taka hipotetyczna firma będzie mogła udostępniać ten MUX4 w ramach dodatku do innych usług, a nie jako indywidualną usługę, bo nikt tego nie łyknie.

rsms

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: rsms »

Dlaczego nikt? Ja np. może tak. Wszystko zależy jakie kanały.
Nie każdemu potrzebne jest 100 kanałów aby tylko były, ale wystarczy kilka takich na których będzie co oglądać. Ja już nawet za 3-4 dobrej jakości z dobrą ofertą programową zapłaciłbym tyle.

nkp123

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: nkp123 »

Dlatego jestem zwolennikiem modułów pod złącze CI - niestety, Cyfrowy Polsat się nie kwapi, żeby to zrealizować ;)

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: cyber »

Jak sprzedaż pójdzie cienko to się pokwapi. 8-)

Armitage

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: Armitage »

Witam.

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze, ale moze ktos sie orientuje, czemu od dzis mam taka plansze ?? Obrazek

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: zesepo »

Na którym kanale? Jeśli na jakimś ze słowem TEST w nazwie, nie rozmawiamy to u tym. To telewizja płatna innego operatora niż Emitel.

Armitage

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: Armitage »

zesepo pisze:Na którym kanale? Jeśli na jakimś ze słowem TEST w nazwie, nie rozmawiamy to u tym. To telewizja płatna innego operatora niż Emitel.
w zwiazku z tym, ze nie chce mi sie wszystkiego przepisywac, to załączam stosowną
fotke, dodam, ze jest TV6 TEST, mieszkam w warszawie na woli okolo 2 do 3 km. od Palacu Kultury

Obrazek

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: zesepo »

To telewizja płatna jednej z platform cyfrowych. Nie rozmawaimy tu o tym. :)

Armitage

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: Armitage »

zesepo pisze:To telewizja płatna jednej z platform cyfrowych. Nie rozmawaimy tu o tym. :)
Nie widzielem, bardzo przepraszam. Poprostu na szybko szukalem odpowiedzi, co jest nie tak
i dlatego wyskoczylem z tym tematem jak filip z konopii

Pozdrawiam
leszek

marc22

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: marc22 »

Czyli nagłe pojawienie się testowych sygnałów tych kodowanych programów nijak się nie wiąże z włączaniem programów naziemnej tv MUX1 . Nie ,,zabierają" nikomu miejsca nie zakłócają niczego ,słowem są a jakby ich nie było ?

nkp123

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: nkp123 »

Tak. Jest to oddzielna, niezalezna usluga.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

MUX 3 jest przykładem blokowania rozwijania się telewizji naziemnej . bo cały czas mówi się, że nie ma możliwości , a tu nagle rusza MUX 4 mobilny i się częstotliwość znalazła . płatne mux-y zablokują możliwość rozwijania się darmowej telewizji.

Wiking

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: Wiking »

Podstawowa sprawa. Nie nagle tylko od trzech lat. To tylko tak wygląda, że nagle, ale trwa to już parę lat i z dużo większymi problemami. Trzeba też pamiętać, że czwarty multipleks ma jednego operatora, który sam dopiera nadawców. Natomiast w przypadku pierwszego oraz drugiego multipleksu problem był z dogadaniem się operatorów multipleksów głównie na drodze Telewizja Polska - komercyjni nadawcy. :)
A częstotliwości dla wszystkich multipleksów były ustalone w tym samym czasie, więc nic nagle nie zalazło się.
A tak w ogóle to w tym temacie dyskutuje się o płatnych kodowanych kanałach, a nie o wyimaginowanym blokowaniu trzeciego multipleksu.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

to jest do tego tematu bo to jest jak się rozwija telewizja bezpłatna , a jak płatna .
płatna oferta jest zagrożeniem dla rozwijania się oferty darmowej , w muxai to był przykład .

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: rotalplus »

Nie byłbym tego już az taki pewny, a to choćby dlatego, że jeden z kanałów który ma wejść w MUX4 tj. COMEDY CENTRAL zaczyna powoli zmieniac się w Polsat 4(5 -już się gubię)
Będzie emitował GRACZYKÓW, które także bedą w ATM ROZRYWKA i Rodzinę zastępczą, która tez jest w ATM ROZRYWKA nie mówiąc o tym, ze już to było w Polsacie, Polsacie2.

Więc ta oferta płatna to będzie istne dno - oczywiście ludzie musza użyć rozumu, żeby sobie uświadomić, że będą musieli płacić za coś takiego. Głos rozsądku musi im powiedzieć: NIE!!!

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

powoli widać , że np. tvr , tele 5, edusat itp. na satelicie co chwilę pokazują nowe propozycje programowe . telewizja cyfrowa jest szansą dla kanałów niekodowanych , aby dotrzeć do widza swoim programem . na satelicie darmowe kanały giną w tłumnie .
płatna telewizja zablokuje miejsca na multipleksach i rozwój kanałów HD.

wapno

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: wapno »

Puma pisze:O płatnych kanałach w NTC nie można powiedzieć nic co jest chociaż w 50% pewne... dlatego takich informacji NIE MA i pewnie przez najbliższe lata nie będzie.
Ja znalazłem niedawno w pełni zakodowany MUX w Opolu na kanale 38, zawiera takie stacje jak: Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Comedy Central, Kino Polska, Nickelodeon. Czy ktoś może mi powiedzieć, o co w tym biega?

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: pawelll »

Przeczytaj kilka postów wyżej :)

wapno

Re: Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

Post autor: wapno »

Jarosław Bałuka pisze:Moim zdaniem MUX1 nie jest dobrym miejscem dla kanałów lokalnych ze względu na fakt, że posiada dedykowane ogólnopolskie pokrycie z dużymi mocami. Narazie tylko TVP ma kanał regionalizowany, dający pokrycie informacyjne na cały kraj.
Lokalne programy mogą otrzymywać częstotliwości o lokalnym zasięgu typu miasto, region, województwo, co jest łatwiejsze w realizacji, bardziej ekonomiczne dla małych nadawców posiadających treści tylko o lokalnym charakterze. "Poszatkowanie" MUX1 na lokalne kanały byłoby chyba jednak marnotrawstwem widma.
Ja mam takie samo zdanie

Zablokowany