Automatyczny lokalizator nadajników DVB-T

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: Puma »

Teraz sprawdziłem, w szukaczu wpisałem swój adres, otrzymałem współrzędne które skopiowałem na stronę i działa idealnie.

Szkoda że nie jest to jedno pole formularza jak na szukaczu, to by ułatwiło kopiowanie współrzędnych.

Ps. Aha, przecinek trzeba zamienić na kropkę... mógłbyś uwzględnić aby przecinek też traktował jak kropkę (wystarczy zamiana w skrypcie przed obliczaniem zamienić przecinek na kropkę).

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: belliash »

Jakie opoznienia? Nie wiesz chyba o czym mowisz. Te zaleza glownie nie od odleglosci, a od tras i lacz ktorymi wedruja pakiety.

Specjalnie poszperalem troche - "Geolokalizacja bazuje na naszym adresie IP, pozycji GPS, RFID, czy też adresach MAC komputerów, telefonów oraz urządzeń Bluetooth.". Wnioski? Jezeli nie masz GPS, nie masz co liczyc na idealna pozycje. Zatem tak wykonana strona jest dla wiekszosci osob bezuzyteczna. Nikt tez nie bedzie szukal strony gdzie moze zamienic adres na wspolrzedne.

Zainteresuj sie lepiej tym: http://gmapsapi.com/poradnik/046_geokod ... g=podstawy

Ew: http://maps.google.com/maps/geo?q=PL%20Wroc%C5%82aw
Nie potrzebujesz do tego JS. Podajesz jedynie adres jako parametr "q" i dostajesz piekna odpowiedz w formacie JSON.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2011, o 14:57 przez belliash, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: DVBManiak »

Puma pisze:Teraz sprawdziłem, w szukaczu wpisałem swój adres, otrzymałem współrzędne które skopiowałem na stronę i działa idealnie.

Szkoda że nie jest to jedno pole formularza jak na szukaczu, to by ułatwiło kopiowanie współrzędnych.

Ps. Aha, przecinek trzeba zamienić na kropkę... mógłbyś uwzględnić aby przecinek też traktował jak kropkę (wystarczy zamiana w skrypcie przed obliczaniem zamienić przecinek na kropkę).
Nie mogę znaleźć takiego szukacza. Pomożesz?

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: belliash »

DVBManiak pisze:
Puma pisze:Teraz sprawdziłem, w szukaczu wpisałem swój adres, otrzymałem współrzędne które skopiowałem na stronę i działa idealnie.

Szkoda że nie jest to jedno pole formularza jak na szukaczu, to by ułatwiło kopiowanie współrzędnych.

Ps. Aha, przecinek trzeba zamienić na kropkę... mógłbyś uwzględnić aby przecinek też traktował jak kropkę (wystarczy zamiana w skrypcie przed obliczaniem zamienić przecinek na kropkę).
Nie mogę znaleźć takiego szukacza. Pomożesz?
http://gmapsapi.com/wspolrzedne.php

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: Puma »

DVBManiak pisze:Nie mogę znaleźć takiego szukacza. Pomożesz?
mapa.szukacz.pl

DVBManiak

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: DVBManiak »

Mieszkam tam, gdzie nawet mapy nie wiedzą. bo ulicy już nie znalazło. :D
Wpisałem wcześniej swoje dokładne współrzędne z dvbtmap.eu, ale i tak wyszło niedokładnie, bo do Ślęży mam 44,1, a pokazało 52,1.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: ks41 »

Przetestowałem tą stronę internetową w telefonie z GPS Samsung Galaxy I5800 (przeglądarka domyślna, łączność Wi-Fi, GPS wbudowany, Android 2.1 Eclair).
Działa bez zarzutów, podawane odległości zgadzają się, nadajniki także.
Strona super. ;)

DVBManiak

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: DVBManiak »

GPS to jednak fajne urządzenie, szkoda, że nie mam.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: belliash »

Poza tym jak wybierzemy nadajnik jakis, to moglby byc zaznaczony na mapie googla. Do tego nasza pozycja oraz prosta laczaca te 2 punkty. Dzieki temu od razu byloby wiadomo w jakim kierunku ustawic antene. Wystarczylby telefon z GPS i dostepem do neta, ew komputer i ustawienie polozenia przez adres.

DVBManiak

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: DVBManiak »

Dokładnie. Też o tym właśnie pomyślałem. Takie mobilne dvbtmap.eu. Ale i tak super. Może jeszcze twórca coś pomyśli i weźmie pod uwagę nasze uwagi.

apache
Posty: 37
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: apache »

belliash pisze:Jakie opoznienia? Nie wiesz chyba o czym mowisz. Te zaleza glownie nie od odleglosci, a od tras i lacz ktorymi wedruja pakiety.

Specjalnie poszperalem troche - "Geolokalizacja bazuje na naszym adresie IP, pozycji GPS, RFID, czy też adresach MAC komputerów, telefonów oraz urządzeń Bluetooth.". Wnioski? Jezeli nie masz GPS, nie masz co liczyc na idealna pozycje. Zatem tak wykonana strona jest dla wiekszosci osob bezuzyteczna. Nikt tez nie bedzie szukal strony gdzie moze zamienic adres na wspolrzedne.

Zainteresuj sie lepiej tym: http://gmapsapi.com/poradnik/046_geokod ... g=podstawy

Ew: http://maps.google.com/maps/geo?q=PL%20Wroc%C5%82aw
Nie potrzebujesz do tego JS. Podajesz jedynie adres jako parametr "q" i dostajesz piekna odpowiedz w formacie JSON.
By było ściślej:
The Geolocation API defines a high-level interface to location information associated only with the device hosting the implementation, such as latitude and longitude. The API itself is agnostic of the underlying location information sources. Common sources of location information include Global Positioning System (GPS) and location inferred from network signals such as IP address, RFID, WiFi and Bluetooth MAC addresses, and GSM/CDMA cell IDs, as well as user input. No guarantee is given that the API returns the device's actual location.
Moim zdaniem przy GSM/CDMA można by opóźnienia wcisnąć (tak samo jak pingnięcia iluś tam znanych lokalizacji i wyciągnięcią średniej odległości, ale nie testowałem więc się nie wypowiadam), ale nie będę się sprzeczał. Ważne, że działa.
belliash pisze:Poza tym jak wybierzemy nadajnik jakis, to moglby byc zaznaczony na mapie googla. Do tego nasza pozycja oraz prosta laczaca te 2 punkty. Dzieki temu od razu byloby wiadomo w jakim kierunku ustawic antene. Wystarczylby telefon z GPS i dostepem do neta, ew komputer i ustawienie polozenia przez adres.
DVBManiak pisze:Dokładnie. Też o tym właśnie pomyślałem. Takie mobilne dvbtmap.eu. Ale i tak super. Może jeszcze twórca coś pomyśli i weźmie pod uwagę nasze uwagi.
Uwagi jak najbardziej naniosę. Jak tylko znajdę chwilkę czasu to poprawię trochę funkcjonalność i będzie ekstra.

Tak jak pisałem wcześniej - wszystko to brałem i tworzyłem głównie z myślą o smartphone'ach (a najbardziej o moim własnym ;) ). Pomysłów mam i to sporo. Nie będę ich zdradzał by nie zapeszyć. Przede wszystkim jeśli ludzie będą z tego korzystać to będę miał wewnętrzną motywację by rozbudowywać to wszystko i stworzyć coś naprawdę ekstra. Bo przez 3 miesiące zastanawiałem się, czy komukolwiek oprócz mnie jest to potrzebne ;).

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: belliash »

Wykorzystaj najlepiej ten 2 link co Ci dalem. Dostaniesz wynik w formacie JSON z ktorego bedziesz mogl latwo z tego wyciagnac wspolrzedne.

jano

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: jano »

iPhone 3Gs + iOS 4.3.3 + Safari - działa bez zarzutu, jedynie jedna kwestia mi się rzuca w oczy - PKiN i Raszyn pokazuje mi na samym końcu listy, mimo że są najbliżej, wyniki powinny być posortowane wg. odległości.
Poza tym jak już jest lista MUXów nadawanych z danego nadajnika, to może też i lista kanałów analogowych (nie wszędzie jest jeszcze cyfrówka).

DVBManiak

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: DVBManiak »

Ja myślę, że nie ma co już mieszać analogu z cyfrą. Ale to już zadecyduje twórca. W każdym razie narazie jest super i stronka jak najbardziej mi się przyda i myślę też wielu monterom anten, którzy na telefonie będą mogli sprawdzić kierunek.
@apache Życzę udanego udoskonalania.

Awatar użytkownika
derwalski
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Bravia W4000/LV5HDeluxe/Wiwa HD-90/Opticum HD TS 9600
Instalacja antenowa: 11 el. Y-U
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żółwieniec/Śrem

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: derwalski »

Przydałaby się także informacja o azymucie na dany nadajnik.

DVBManiak

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: DVBManiak »

Tak jak to jest w przypadku DVB-S/S2 aimer.

apache
Posty: 37
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: apache »

jano pisze:iPhone 3Gs + iOS 4.3.3 + Safari - działa bez zarzutu, jedynie jedna kwestia mi się rzuca w oczy - PKiN i Raszyn pokazuje mi na samym końcu listy, mimo że są najbliżej, wyniki powinny być posortowane wg. odległości.
Poza tym jak już jest lista MUXów nadawanych z danego nadajnika, to może też i lista kanałów analogowych (nie wszędzie jest jeszcze cyfrówka).
Sortowanie po kilometrach będzie zrobione - na razie chyba alfabetycznie wywala. Na komputerze mam napisaną klasyczną aplikację, która wywalała wszystkie nadajniki łącznie z radiowymi i działała z odbiornikiem GPS na bluetooth, nie mniej bajzel robił się na liście i nie było widać tego co ważne.

Azymut na nadajnik dodaję do rzeczy do zrobienia...

novak
Posty: 27
Rejestracja: 5 marca 2010, o 09:11

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: novak »

Opera 11.50 bez GPS, wychwyciło dobre współrzędne z ip.

apache
Posty: 37
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: apache »

Parę zmian naniosłem:
- dorobiłem mapkę przy pokazywaniu znalezionej lokalizacji (tak by było wiadomo czy geolokalizacja działa OK),
- dorobiłem znajdywanie lokalizacji po adresie,
- poprawiłem sortowanie nadajników.

Z tego co widzę to lekko niestabilnie pracują te mapy na frameworku, który stosuję - opera zaczęła robić fochy, ale na androidzie działa OK i na chrome tak samo.

W wolnym czasie postaram się to wszystko jakoś zoptymalizować i w szczegółach nadajnika więcej rzeczy podać...

Awatar użytkownika
tomek1106
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, o 19:15
Miejscowość: Włocławek
Odbiornik: Xiaomi 65 4S
Lg 42Lb671V
Instalacja antenowa: TELEVES DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin

Re: prośba o pomoc w testach

Post autor: tomek1106 »

Ja bym dodał także nr kanału koło Mhz :)

Zablokowany