Automatyczny lokalizator nadajników DVB-T

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
apache
Posty: 37
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Automatyczny lokalizator nadajników DVB-T

Post autor: apache »

belliash pisze:
apache pisze:Co do layoutu to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że strona jest adresowana m.in. do urządzeń, które mają rozdzielczość ekranu np. 480x320 pikseli - już samo to daje sporego kopa jeśli chodzi o projektowanie czegokolwiek... To, że na komputerach można ją także oglądać to przy okazji. Zgadzam się, że być może rozwijanie treści poniżej nie jest zbyt ergonomiczne ale jak na razie innego rozwiązania na szybko nie znalazłem.
Zdaje sobie z tego sprawe. Co nie zmienia faktu ze i tak layout jest mocno niedopracowany. Jak juz pisalem, jest niby przycisk, nawet jest ikonka +/-, a jakos sie nie rozwija tylko tekst pojawia sie nizej. Na dobra sprawe nie wiadomo co do czego. Zajrzyj na forum php.pl. Zobaczysz jak Ci sie tam oberwie za styl ;) A to tylko 1 z wielu. Poza tym zakladanie strony tylko dla urzadzen mobilnych jest nieporozumieniem. Nie ma nawet zadnej informacji o tym na stronie. A tak na prawde to powinien byc albo styl uniwersalny - masz max-width w css, albo 2 odrebne style. Jak juz mowilem zapytaj na forum.php.pl - tam sie wiecej osob bedzie "czepiac" ale dostaniesz wiecej rzeczowych informacji o stronie. Oczywiscie od strony technicznej.
Poprosiłbym o definicję rozwijania albo przykład takiego rozwijania, bo szczerze mówiąc już nie wiem o co chodzi. Z drugiej strony być może umieszczenie szarego tła na elementach rozwijalnych sprawiłoby, że czytelność przynależności elementów była by prostsza...

Co do idei strony to nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Są strony, które są dedykowane dla urządzeń mobilnych i zbytnio nikt się nie przejmuje tym jak one wyglądają na innych urządzeniach. Jedyna różnica polega na tym, że zazwyczaj takie serwisy posiadają wersję standardową strony, która może kiedyś pojawi się na mojej stronie (zarys idei już posiadam, nie mniej ze snu musiałbym w ogóle zrezygnować).

Generalnie forum.php.pl znam bo czasami go czytam jak czegoś konkretnego szukam, nie mniej frajdy nie sprawia mi logowanie się tam by "zobaczyć jak się mi dostanie za styl", którego nawet nie napisałem bo razem był z frameworkiem i działa OK.

Szanuję i doceniam każdą krytykę, bo dzięki niej mogę zdobyć dystans do tego wszystkiego, ale wydaje mi się, że nie należy także wpadać w paranoję. Informacja odnośnie przeznaczenia strony jest:
Strona została przygotowana, tak by prawidłowo działała przede wszystkim na urządzeniach mobilnych takich jak np. smartphone'y. Całość testowana jest na telefonie z Androidem. Nie mniej powinna ona działać na każdym sprzęcie, który posiada przeglądarkę internetową zgodną z HTML5.
Już sam adres strony sugeruje grupę docelową - czyli użytkowników urządzeń mobilnych. Całość jeszcze raz przemyślę, być może dodam maksymalną szerokość...

I oczywiście dziękuję za komentarz i opinię - doceniam to.

Odnośnie Białorusi - to jak najbardziej - muszę gdzieś tylko zdobyć namiary GPS na nadajniki.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Automatyczny lokalizator nadajników DVB-T

Post autor: belliash »

Poprostu wydaje mi sie, ze jakby caly przycisk zwiekszal swa wysokosc i na nim byla lista programow, to byloby to o wiele bardziej przejrzyste. Teraz otwieram strone w telefonie, klikam przycisk i nic sie nie dzieje, dopiero jak zjade w dol to widze tekst ktorego nie bylo.

To samo tyczy sie listy nadajnikow. Mam 5 pozycji klikam na 1 z nich i nie przenosi mnie do kolejnej strony, lecz rozwija i mam tam pozostale wiadomosci, w tym mapke. Naciskam na inny nadajnik, wiec poprzedni sie "zwija" a rozwija nowo wybrany. Bez przeladowywania strony - internet mobilny jest w polsce wciaz drogi ;) Mamy przeciez takie wynalazki jak AJAX, wiec korzystajmy z nich. Tutaj masz przyklad ktory mam andzieje zobrazuje Ci to: http://moofx.mad4milk.net/#prototype Akurat w nim jest to zrobione nieco inaczej, bo jest ladowana cala strona. Ale rownie dobrze mozna zaprzegnac do tego AJAXa i na zadanie doladowywac fragment strony, co byloby jeszcez lepszym rozwiazaniem. Wtedy ladowalyby sie tylko te mapki ktore mnie interesuja i nie musialbym cofac.

Nie zrozum mnie zle, to zadna krytyka, tylko sugestie bardziej. Idea jak najbardziej ok ;)

apache
Posty: 37
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Automatyczny lokalizator nadajników DVB-T

Post autor: apache »

belliash pisze:Poprostu wydaje mi sie, ze jakby caly przycisk zwiekszal swa wysokosc i na nim byla lista programow, to byloby to o wiele bardziej przejrzyste. Teraz otwieram strone w telefonie, klikam przycisk i nic sie nie dzieje, dopiero jak zjade w dol to widze tekst ktorego nie bylo.

To samo tyczy sie listy nadajnikow. Mam 5 pozycji klikam na 1 z nich i nie przenosi mnie do kolejnej strony, lecz rozwija i mam tam pozostale wiadomosci, w tym mapke. Naciskam na inny nadajnik, wiec poprzedni sie "zwija" a rozwija nowo wybrany. Bez przeladowywania strony - internet mobilny jest w polsce wciaz drogi ;) Mamy przeciez takie wynalazki jak AJAX, wiec korzystajmy z nich. Tutaj masz przyklad ktory mam andzieje zobrazuje Ci to: http://moofx.mad4milk.net/#prototype Akurat w nim jest to zrobione nieco inaczej, bo jest ladowana cala strona. Ale rownie dobrze mozna zaprzegnac do tego AJAXa i na zadanie doladowywac fragment strony, co byloby jeszcez lepszym rozwiazaniem. Wtedy ladowalyby sie tylko te mapki ktore mnie interesuja i nie musialbym cofac.

Nie zrozum mnie zle, to zadna krytyka, tylko sugestie bardziej. Idea jak najbardziej ok ;)
teraz rozumiem o co chodzi - takie coś jak najbardziej jest do zrobienia ;)

Wiesz - samo słowo krytyka nie ma z definicji negatywnego wydźwięku - to tylko ludziom zazwyczaj kojarzy się z negatywnymi rzeczami. Wiesz - tak jak pisałem z każdej opinii się cieszę i staram się wszystko uwzględniać, tak by serwis był coraz lepszy

Zablokowany