Kampania informacyjna o cyfryzacji

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: alabama1 »

Ale abonament to abonament, a po wyłączeniu analogu tvp będzie dostępna za darmo tylko na ntc.

tomekogg

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: tomekogg »

Teoretycznie mozna żyć nawet bez prądu ale w dzisiejszych czasach to niedopuszczalne. I tak też jest z telewizją, każdy ją ma i to nie jest wina biednych ludzi że ktoś im zabiera telewizję. Tym bardziej że nie chodzi o dofinansowanie do telewizora tylko do przystawki i państwo powinno to zrekompensować tym najbiedniejszym.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: twmichal »

Artek Ł. pisze:ludzie najlepiej będą się dowiadywać po przez sąsiadów itp.
Sąsiadka kupiła aż dwie anteny Tri-Digit. Niektórzy jak widać nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak rozgałęźnik.
Widzę że świadomość istnienia DVB-T u mnie coraz większa. Ludzie pozbywają się tanich siatek + 50dB wzmacniaczy a kupują anteny kierunkowe. Najczęściej Tri-Digit, albo logarytmiczne.
Całe szczęście, że pozbywają się tych siatek bo w jednej ciągle wzbudzał się wzmacniacz i nie mogłem normalnie radia słuchać.

Oczywiście nie mówię, że siatka czy wzmacniacz to zło.

synfaza

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: synfaza »

A może kupiła dwie anteny bo jest bardziej zaawansowana i chce zrobić układ anten? :D . Nie wiem tylko dlaczego Tri Digit jest tak popularny - mierna antena o zawyżonym przez producenta zysku. W tej całej kampanii reklamowej zapominają dodać, żeby przed kupnem przystawki, anteny, wzmacniacza, telewizora, zwrócić się do specjalisty o zrobienie pomiarów sygnału. Mimo całej propagandy w wieli miejscach go nie ma, albo jest niestabilny.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: TomW »

Wydaje mi się, a przynajmniej tak sądzę po rozmowach z ludźmi, którzy mało co interesują się NTC, że mają błędne pojęcie o cyfryzacji. Na przykład spotkałem się z "twierdzeniem", że jak się ma porządny telewizor, to wszystkie MUXy "muszą" im działać. Kto by sobie zawracał głowę czymś takim jak antena. Przecież cyfrowo będę odbierał, to po co mi antena jak w tv analogowej - przekonywał mnie znajomy. Trochę potrwa nim dowiedzą się prawdy i na własnej skórze odczują uroki odbioru. Tu też widzę pole do działania, żeby nie zostać z super odbiornikiem bez odbioru. Bo cyfrowo wg nich to znaczy, że wszystko samo się uda. Fajnie nie?
Tylko po co my się tu męczymy na forum - czasami śmiech mnie ogarnia.
Poleciłem czytanie forum do poduszki wygłaszającym takie mądrości. Może coś zrozumieją :lol: Ludzie chyba takie pojęcie wyrobili sobie na przykładzie kablówek, gdzie płacą ale nic nie muszą już robić. NTC założą sobie jak skończy się analog i wtedy dopiero sie zacznie ...

Krótkie spoty w telewizji też reklamują, że do odbioru wystarczy dekoder STB lub telewizor z MPEG-4. Ludzie się uczą i potem mogą mieć pretensje , że o prawidowej antenie np. nie wspomniano. Jedni kupują po dwie anteny parę postów wyżej, albo w ogóle. Fajnie.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

twmichal pisze:Sąsiadka kupiła aż dwie anteny Tri-Digit. Niektórzy jak widać nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak rozgałęźnik.
Widziałem 3 anteny siatkowe na maszcie o przewody idą do każdego pokoju. Chyba nie muszę mówić, że to wyglądało komicznie.

Bartosz Czach

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Bartosz Czach »

A moze połączone w antenę synfazową :)

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: twmichal »

Anteny są na przeciwległych krańcach balkonu więc to zdecydowanie nie jest synfaza.
A i z siatkami też widziałem ciekawe przykłady - na jednym domu są 2 maszty, z czego na jednym są 3 siatki jedna pod drugą, a na tym drugim - kolejna siatka.

DVBManiak

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: DVBManiak »

Ja też miałem maszt i 2 siatki, jedna pod drugą. Jedna leciała do pokoju na dole, druga do pokoju piętro wyżej. Ale to było dawno temu. A tak coś w temacie to widziałem wczoraj kolejny spot w TV ''W studiu cyfryzacji''. Jest tam mowa w większości o tym samym co w 3 części Babci Lodzi, czyli menu - kontrola rodzicielska, napisy, strojenie itp.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Robert03 »

qwerty pisze:Widziałem 3 anteny siatkowe na maszcie o przewody idą do każdego pokoju. Chyba nie muszę mówić, że to wyglądało komicznie.
W moim regionie to bardzo częsty widok, żeby nie powiedzieć "standard". Wiele domów jednorodzinnych posiada kilka anten (najczęściej siatek). Zwłaszcza są to starsze domy wybudowane 15-20 lat wstecz lub jeszcze starsze. Przyczyną jest niewiedza ich mieszkanów którzy uważają że dla dobrego odbioru musi być indywidualna antena do każdego odbiornika a zwyczajnie nie wiedzą jak podłączyć kolejny telewizor do posiadanej juz anteny. A że maszt wysoki (kawał rury wbity w ziemie lub przykręcony do szczytu chałupy), antenę na targowisku za 2 dychy można mieć to kupują. To często "taniej" niż dobry rozgałęźnik, no i "łatwiej" zainstalować bo wystarczy kabel byle jak po ścianie z góry na dół do okna wprowadzić. Nie trzeba żadnej instalacji w domu wykonywać. Anteny SAT też są często tak montowane i podłączane... Ważne że działa, a że wygląda byle jak... :-).
Dopiero nowsze domy posiadają coś takiego jak "jedna antena" i instalacja antenowa w całym domu.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: alabama1 »

Czy wy znacie dekodery dvbt za 45 złotych? Bo pan Boni uważa, że za tyle można kupić... Artykuł na wp.

nkp123

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: nkp123 »

http://www.ceneo.pl/Tunery_naziemne;004+n55.htm

Za 49 złotych dokładnie ;)
Jednak nawet nie wiem, czy on jest zgodny z MPEG4 :)

Peter_CA

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Peter_CA »

Nie jest.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Artek Ł. »

nkp123 pisze:http://www.ceneo.pl/Tunery_naziemne;004+n55.htm

Za 49 złotych dokładnie ;)
Jednak nawet nie wiem, czy on jest zgodny z MPEG4 :)
ten pod linkiem to raczej nie jest zgodny , ale ten http://www.ceneo.pl/15488481stego samego producenta jest zgodny. :)
sąsiadka kupiła aż dwie anteny Tri-Digit. Niektórzy jak widać nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak rozgałęźnik.
nie zawsze da się zastosować rozgałęźnik czy multiswich,a u mnie w całym domu jest sygnał rozdzielony z jednej anteny na kilka telewizorów. Ale wymyśliłem sobie założyć telewizję w piwnicy więc dziś założyłem sobie drugą antenę ,żeby nie wiercić.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: hadam »

W połowie 2012 roku będziemy wiedzieć, czy najbardziej ubodzy Polacy otrzymają dofinansowanie do tunerów naziemnej telewizji cyfrowej.

Źródło Interia:
http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/t ... ch,1776841

mike

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: mike »

>> Jednak nawet nie wiem, czy on jest zgodny z MPEG4

>> Peter_CA
>> Nie jest

>> Artek Ł
>> ten pod linkiem to raczej nie jest zgodny

Dlaczego z taka pewnością wypowiadacie sie na temat, o którym jak widać nie macie zielonego pojęcia ? Dezinformując w ten sposób ludzi, wprowadzacie ich w błąd.

Juz pytanie na początku było bez sensu. Nie ma czegoś takiego jak zgodność, czy niezgodność tunera USB z MPEG-2 czy MPEG-4. Wszystko zależy od oprogramowania.

Jeśli tuner USB jest prawidłowo zainstalowany w systemie, komputer ma odpowiednie parametry (mam na myśli wystarczającą do dekompresji H.264 wydajność), jest jakiś program do obsługi tunera (takich programów jest całe mnóstwo, są darmowe i płatne, nie trzeba korzystać z programów dostarczanych przez producentów) i są zainstalowane odpowiednie kodeki (też jest tego cała masa, są płatne i bezpłatne), każdy tuner USB bedzie odbierał programy MPEG-4 (w tym oczywiście także HD) bez problemu.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: alabama1 »

Ale my nie mówimy o tunerach do komputerów, tylko o dekoderach do telewizorów...

synfaza

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: synfaza »

My tu wypisujemy o układach antenowych, a podstawowy problem to - kto jest prawdziwym ojcem Pablito? :lol: .
Ja współczuję ludziom, którzy zainwestują w anteny, tunery czy nowe telewizory - oczywiście za namową owych reklam NTC - a w praktyce okaże się, że sygnału nie ma albo jest na granicy i poza pięknym układem puzzli nic innego nie zobaczą. O prawdziwym ojcu Pablito też nic się nie dowiedzą. NTC jest reklamowana jako cudowny środek - powyżej już ktoś to opisał. W rzeczywistości zwłaszcza w terenach górskich nie jest tak pięknie. Jakiś urzędas przydzielił wysokie kanały i zbyt małe moce nadajników. Powinni ostrzegać ludzi przed zbytnim optymizmem. Nie każdy dotrze do mapek zasięgu, a i one są tworzone na desce kreślarskiej i często nie mają pokrycia w rzeczywistym zasięgiem.

mike

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: mike »

>> Ale my nie mówimy o tunerach do komputerów, tylko o dekoderach do telewizorów...

Przytoczony link http://www.ceneo.pl/Tunery_naziemne;004+n55.htm
prowadzi do tunera USB i na jego temat prowadzona byla "dyskusja" że jest,
czy też nie jest zgodny z MPEG-4. Więc do tego się odniosłem.

ftalo

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: ftalo »

tunery są i do komputera i do telewizora.Rozdzielić sygnał z anten to nie taka posta sprawa,bo najpierw trzeba dokupic zwrotnicę antenową lub koncentrator,który nie jest tanim urządzeniem.
Ja mam 3 anteny i trzy kable,każda ma swoja funkcję. Trudno byłoby tu coś łączyć,podczas gdy jedno drugie zakłóca. Proste rozwiązania są najlepsze

Zablokowany