Kampania informacyjna o cyfryzacji

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: debe »

qwerty pisze: Wystarczy wytłumaczyć, że jak coś kliknie to niech wyłączy i włączy tuner. Myślisz, że dla babci w podeszłym wieku będziesz tłumaczyć jak ustawiać nagrywanie i jak korzystać z PVR? Dla nich wystarczy zmiana kanału+głośność.
Oczywiście. Nie demonizujmy.

gecko

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: gecko »

Debe, żadne teorie spiskowe (no dobra, może trochę). Po prostu jak dla mnie to te spoty powinny być puszczane w czasie największej oglądalności, czy to przed czy po serwisach informacyjnych, czy np. przed prognozą pogody. W takim przypadku powinny one dotrzeć do szerszego grona odbiorców.
Co do starszych osób, to całe szczęście nie mieszkają one same, bynajmniej w większości tak jest. Generalnie będę musiał poszukać czegoś najprostszego (nawet bez PVR z jakąś blokadą coś a'la na dzieci), a może będę dobry wnuczek i kupie mu nowy TV :)

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: pivo »

Ostatnio rozmawiałem z babcią o DVB-T. I o dziwo ona wiedziała co i tak. Jedyne co jej musiałem wytłumaczyć to ceny dekoderów ("100 - 200 zł? Może być") oraz to że zawsze możemy jej pomóc. Babcia ma 75 lat, z popsutej siatki (coś się po drodze spaliło, kiedyś przy tropo chodziłem do niej oglądać TVP3 Wrocław, Puls czy czeskie kanały :lol: ) ciągnie TVP1, TVP2 i Polsat. Siedzi bardzo dużo przy TV i z pewnością wiele razy widziała spot o "rubasznym adoratorze".

Myślę, że oprócz ww. spoty powinny się pojawiać krótkie programy o tym co to STB, jak się podłącza i innych sprawach. Pamiętam, że w czeskiej telewizji publicznej też były takie programy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

Jak podłączać to lepiej, żeby było skrótowo - ogólna idea. Jak zaczną nawijać o HDMI i S/PDIF to już widzę jak ktoś w podeszłym wieku ogarnia temat. hehe

Peter_CA

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Peter_CA »

pivo pisze:Myślę, że oprócz ww. spoty powinny się pojawiać krótkie programy o tym co to STB, jak się podłącza i innych sprawach. Pamiętam, że w czeskiej telewizji publicznej też były takie programy.
Pewnie myślisz ten serial: Jak (se) dobře digitálně naladit

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Puma »

Od 31 lipca 2013 roku czeka nas koniec nadawania analogowego, a rozpocznie się era bezpłatnej telewizji cyfrowej. Kilkanaście ogólnodostępnych kanałów telewizyjnych zagości w naszych domach. Eksperci wieszczą, że może to oznaczać kłopoty dla płatnych platform cyfrowych i sieci kablowych - jeśli nie wzbogacą i nie uatrakcyjnią swoich ofert, czeka ich odpływ setek tysięcy klientów i abonentów
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... ielka.html

loleklolek

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: loleklolek »

qwerty pisze:Jak podłączać to lepiej, żeby było skrótowo - ogólna idea. Jak zaczną nawijać o HDMI i S/PDIF to już widzę jak ktoś w podeszłym wieku ogarnia temat. hehe
Zgadzam się. Zasadniczo najważniejszym elementem przekazu powinno być to, że obsługa NTC jest tak samo prosta, jak obsługa analogu. Lepsza jakość, ekstra funkcje, czy też więcej kanałów to zagadnienia drugorzędne.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: MJJ »

Dzisiaj w tv trafiłem na nowy spot promujący NTC - jeśli komuś nie przypadł do gustu poprzedni to uprzedzam, że nowy jest jeszcze gorszy.
"Adam Słodowy" składający antenę - ciekaw jestem jaki przekaz związany z NTC autor miał na myśli produkując takie coś.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

Niestety dziś trafiłem na samą końcówkę spotu. Jest gdzieś do obejrzenia?

DVBManiak

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: DVBManiak »

Ja też to trafiłem akurat i to już widziałem chyba z 3 razy. Miałem nagrany nawet, ale gdzieś wywaliłem.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Puma »

Widziałem to kilka razy... przesłanie jest chyba takie że jest to równie proste jak zrobienie anteny :D

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: ks41 »

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział nowego spotu NTC to jest do obejżenia TU ;)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

"...do konstrukcji nadajnika..." - hahaha. Już większego babola nie mogli zrobić. Jakiego nadajnika?

DVBManiak

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: DVBManiak »

No właśnie. :lol:

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

Chyba, że emitel stosuje anteny DIY (Do It Yourself). Może jakieś stanowisko Panie Jarosławie? :>

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Artek Ł. »

kampania telewizyjna za dużo może nie pomóc bo to są spoty na które ciężko jest trafić w telewizji jak ktoś mało siedzi przed telewizorem .

bardziej mogą pomóc działania praktyczne:

np. strony internetowe hobbystyczne o tej tematyce mogą spopularyzować bardziej telewizję na ziemną .

np . po wioskach na słupach ogłoszeniowych poprzylepiać jakieś informacje , plakaty o naziemnej telewizji cyfrowej . bo do tej pory ludzie są przyzwyczajeni do platform cyfrowych

dawno temu w TVP 1 (z tego co pamiętam to był w środy ) był taki program o mediach . można było by ten program wznowić.

a najlepiej nowe rzeczy popularyzują się od sąsiada do sąsiada . każdy kto ma pojęcie o tym i już odbiera to powiem we własnym zakresie po znajomy powiedzmy promować.
a jak np. sąsiad nie może mieć a mieszka np. za ścianą lub za ogrodzeniem , a ma się samemu dvb-t to można złożyć się na Multiswitch-a i zrobić sobie instalację zbiorczą .
ja np. w najbliższym otoczeniu i w pracy staram się popularyzować telewizję naziemną .

DVBManiak

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: DVBManiak »

Dokładnie. Ja robię podobnie.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: biopar »

qwerty pisze:"...do konstrukcji nadajnika..." - hahaha. Już większego babola nie mogli zrobić. Jakiego nadajnika?
Poszedłem Twoim tokiem myślenia i napisałem do MI maila... Ot jaką odpowiedź uzyskałem:
W spocie nie ma mowy o antenie nadawczej, ale "do konstrukcji jej nadajnika zużytkowujemy różne cęgi i szczypce ...", a przecież nie ma tam żadnego nadajnika.
jest to taka konwencja, humorystyczne nawiązanie do kultowych programów TV, w tym wypadku programu prowadzonego przez pana Adama Słodowego. Wiadomo przecież, że nikt nie będzie wykonywał jakiejkolwiek anteny zgodnie z taką "instrukcją" (wziąć drut i wygiąć w meander?!).

pozdrawiam

Rafał Radłowski

Ministerstwo Infrastruktury
Departament Telekomunikacji
Ciekawie z tego wybrnęli. Ja i tak uważam to za błąd.

DVBManiak

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: DVBManiak »

Ja też.

lemiechk

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: lemiechk »

Zamiast "nadajnika" powinno być "promiennika" ale dla humanistów jest "wsio rawno".

Zablokowany