Kampania informacyjna o cyfryzacji

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: pawelll »

adac pisze:Yagi nie nadają się do HD, szczególnie te ze wzmacniaczem
A to niby czemu? Może być oczywiście problem doboru wzmacniacza (a dokładniej jego wzmocnienia) ale chyba przesadziłeś z kategorycznością opinii.

deixmen
Posty: 41
Rejestracja: 17 marca 2012, o 23:28
Odbiornik: Funai LH7-M32BB
Instalacja antenowa: PU4F - antena naziemna siatkowa UHF, kanały E21-E69
Nadajnik - obiekt nadawczy: DVB-T - Krosno Sucha Góra

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: deixmen »

adac pisze:Yagi nie nadają się do HD, szczególnie te ze wzmacniaczem
No kolego,pozazdrościć wiedzy.Przy większych odległościach od nadajnika i słabym sygnale zapewne odbierają na "pokojowych z napisem DVB-T".

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: adac »

Przepraszam Kolegów, może trochę przesadziłem, ale zawsze wierzyłem w to co podaje Dziennik tv
Zresztą nie widziałem, bo czytałem wtedy Pudla .. :lol:
Miłej nocy :D
Ostatnio zmieniony 18 maja 2012, o 00:10 przez adac, łącznie zmieniany 1 raz.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odp: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: belzebiusz »

kb997 pisze:@belzebiusz
Dzięki, niestety nie ma jeszcze wtyczki silver dla Androida więc na razie nie obejrzę. Jeśli komuś by się chciało przejrzeć to chyba w tej o 16 tak gdzieś po połowie powinien być materiał o HD i antenach.
To jest w wydaniu z godziny 18 (od 18 minuty i 50 sekundy):
http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka ... 00/7185708


Oglądając dzisiejsze materiały o DVB-T w Wiadomościach i Panoramie można stwierdzić, że w redakcji Wiadomości pracują ludzie bez podstawowego wykształcenia, a w Panoramie ludzie z doktoratami.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Kpc21 »

W każdym razie wiadomo już, jaki serwis oglądać.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: kb997 »

:D dzięki belzebiusz! Na doktorat to może nie zasługują ale od naczelnego TVP to pochwały raczej nie dostaną (kasa z tantiemów od sprzedaży jedynych "słusznych" anten "DVB-T" ucieknie). Patrzcie państwo niby jedna firma a "zeznań" nie potrafią uzgodnić. Jak ze wszystkim u nich tak jest to wcale się nie dziwię, że ledwo przędą. A wracając do tematu kampanii to ten materiał jest bardziej rzeczowy od babci Lodzi i jej podobnych i TVP powinna go emitować w ramach autopromocji. Acha! No i puścić to w wiadomościach na 1 o 19:30 a w banerze dać tłustą czcionką przeprosiny za wprowadzanie w błąd.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: belzebiusz »

Telewizja publiczna o DVB-T, czyli nieprawda, która może ludzi sporo kosztować
http://pclab.pl/news49861.html

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: kb997 »

Wysłałem do TVP wiadomość tej treści
"Szanowni państwo. Jestem oburzony treścią informacji podanej w Wiadomościach z godz.19:30 dn. 17.05.2012 a dotyczącej DVB-T i konieczności wyrzucenia starych anten. Zaprezentowali Państwo w ten sposób brak profesjonalizmu i obiektywizmu. Jest nieprawdą, iż dotychczasowe anteny sobie nie poradzą, przeciwnie - większość będzie doskonałe się spisywać włącznie z popularnymi a wyszydzanymi "siatkami". Państwa materiał może spowodować iż wielu niezbyt zamożnych ludzi poniesie niepotrzebnie koszty. Jako przykład dobrego reportażu podam również wczorajszy serwi informacyjny produkcji TVP czyli Panoramę z godziny 18:00. Uważam, że stosowne byłoby sprostowanie w dzisiejszym głównym wydaniu Wiadomości i wyraźne stwierdzenie, że dotychczasowa antena prawdopodobnie będzie wystarczająca do odbioru a tylko w szczególnych przypadkach niezbędna będzie wymiana. Natomiast po wiedzę w zakresie cyfryzacji zapraszam na oficjalne forum www.emitel.pl. Pozdrawiam"
Myślę, że gdyby zasypać ich mailami tego typu, to może ktoś z dyrekcji TVP zauważyłby żenujący poziom wiedzy niektórych dziennikarzy.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: m@rtops »

a może celowe działanie? :?
nastawić ludzi przeciw cyfryzacji wmawiając dodatkowe koszta :twisted:

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: kb997 »

Nad tym też się już zastanawiałem ale nie wydaje mi się, no chyba, że ktoś wziął w łapę od producenta anten ale w to nie wierzę.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: m@rtops »

chyba że jak podają koszt ok 150zł - to może chińczyki w promocji do dekoderów będą w "biedronce" dodawać anteny :D
może to też służyć "cięciu kosztów przez typowego kowalskiego" i kupowaniu tych tańszych bubli które zalegają w hurtowniach - może tvp (kto wie :? ) "patronuje" któremuś z nich

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Artek Ł. »

czym informacje o cyfryzacji będą zawiłe i różne , tym szybciej zwykły oglądający pójdzie po ofertę płatną ( bo tam dostaje cały gotowy zestaw ) . w Polsce cały czas utrudniany jest rozwój telewizji naziemnej na wszystkie sposoby .
zwłaszcza, że w Polsce zbliża się połączenie operatorów płatnej telewizji.

DVBManiak

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: DVBManiak »

adac pisze:Yagi nie nadają się do HD, szczególnie te ze wzmacniaczem
A co antena ma do HD? Czy antena rozróżnia SD, HD, 3D? Antena ma łapać fale elektromagnetyczne i tylko takie jest jej zadanie. Reszta leży po stronie odbiornika oraz parametrów nadawania, takich jak modulacja, FEC itd. Popisałeś się w tym przypadku ogromną niewiedzą.
adac pisze:Przepraszam Kolegów, może trochę przesadziłem, ale zawsze wierzyłem w to co podaje Dziennik tv
A to druga sprawa. Przez takie bzdurne informacje miliony osób będzie myślało jak kolega @adac. Moim zdaniem TVP powinna sprostować, a jak tego nie zrobią to dla mnie to jest skandal.
Dzięki za link. Najbardziej się uśmiałem przy zdaniu ''...potem program naziemny będzie można oglądać tylko cyfrowo z nowych anten. Dotychczasowe zwykłe anteny telewizyjne będzie trzeba wyrzucić.'' Śmiech na sali :lol:
Ostatnio zmieniony 18 maja 2012, o 09:57 przez DVBManiak, łącznie zmieniany 2 razy.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Robert03 »

adac pisze:Yagi nie nadają się do HD, szczególnie te ze wzmacniaczem
Nadają się nadają. Właśnie zwłaszcza yagi. To najlepsze anteny do odbioru telewizji tak cyfrowej jak i analogowej. Tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia czy odbieramy analog czy cyfrę. Zadaniem anteny jest "wyłapanie fal radiowych" a te są takie same dla analogu i cyfry. Rożnica polega jedynie w "zawartości" tych fal a tym zajmuje się już odbiornik.
Przez ostatnie 20 lat "marketing" wciskał wszystkim niezorientowanym "siatki" ze wzmacniaczem. Anteny same w sobie może dobre ale jakość wykonania słaba i odbiór nierzadko też bo przesterowany wzmacniacz "palił kable" i głowice odbiorników. Teraz marketing przerzucił się na "krokodyle" bo te są "najlepsze" i "jedyne" do DVB-T.
To taka sama półprawda jak z antenami siatkowymi.
Tak sie robi biznes. Antena musi być inna żeby był interes, a "krokodyl" to nic innego jak rozbudowana antena yagi.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: BadBoy475 »

No ja również nie wytrzymałem i napisałem im parę słów od siebie :lol:
Szkoda tylko że można pisać tylko tu http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt.
A może ma ktoś działający email do redakcji Wiadomości bo bardzo musiałem skrócić swą wypowiedź przy korzystaniu z formularza na http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt a tak to dorzuciłbym im jeszcze trochę do pieca za podawanie takich bzdur na antenie :lol:

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: adac »

Pozwoliłem sobie na twórczość w stylu niektórych sprzedawców, dostępna w tej chwili masowo.
e-sklepy, Allegro, również renomowane markety.
Po Waszych odpowiedziach już chyba wszystko jasne.
Najbardziej chyba chodzi o to, o czym pisze @Robert, ale numer z Wiadomości trochę mnie zdziwił. To w końcu ogólnopolski, opiniotwórczy program.
Telewizja jak zwykle wykręci się tym, że ma za mało 'na misję'

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: biopar »

dajcie znać, jak odpiszą :)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Robert03 »

BadBoy475 pisze:No ja również nie wytrzymałem i napisałem im parę słów od siebie :lol:
Szkoda tylko że można pisać tylko tu http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt.
A może ma ktoś działający email do redakcji Wiadomości bo bardzo musiałem skrócić swą wypowiedź przy korzystaniu z formularza na http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt a tak to dorzuciłbym im jeszcze trochę do pieca za podawanie takich bzdur na antenie :lol:
Tu masz mejla do redakcji Wiadomości. Ja tam właśnie napisałem:
wiadomosci@tvp.pl

Oni zapewne nie odpiszą. Mam nadzieję że odpowiedz będzie w dzisiejszych Wiadomościach.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: BadBoy475 »

Dziwne z Thunderbirda nie chciało iść na wiadomosci@tvp.pl dopiero przez stronę poczty się udało.
Ciekawe czy będzie jakakolwiek reakcja ze strony TVP. Tak swoja drogą wstydziliby się takie dyrdymały mówić i to jeszcze w wiadomościach.

Takie zachowanie utwierdza mnie tylko w przekonaniu że media tak naprawdę pełnią rolę dezinformacyjną. Pierwszy lepszy przykład to wojna w Libii i te fikcyjne zdjęcia i zakłamane "pseudoinformacje" które niemal codziennie serwowały nasze "media". Ale prawda i tak się obroni, to tylko kwestia czasu...

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Robert03 »

Niestety taka smutna prawda. Lepiej się przesiąść na inne źródła informacji bo telewizja z pewnością nie jest dobrym źródłem. "Za komuny" była bardziej rzetelna niż dziś bo o sprawach technicznych czy naukowych wiele się mówiło.
Dziś mówi się tylko o tym co się opłaca lub mówi tak by się opłacało.

Zablokowany