Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: naziemna-ntrc »

Nie ma co się śmiać z ITI, bo przynajmniej mieliby co zaoferować w takim płatnym multipleksie - Ale Kino+, Planete+, teleToon+, czy nawet nSport. Oczywiście, wiele też zależy od tego, jakie ograniczenia będą zawarte w decyzji rezerwacyjnej, bo wątpię, aby KRRiT i UKE pozwoliły na umieszczenie w multipleksie kanałów tylko od jednego nadawcy.
KRRiT ma też narzucić tematykę kanałów. Patrząc na wcześniejsze wypowiedzi KRRiT - można się spodziewać, że KRRiT będzie oczekiwała kanałów dokumentalnych, filmowych i sportowych.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: rotalplus »

Jeśli multipleks będzie płatny, to KRRiT nie może narzucić tematyki kanałów
Jedynie to może narzucić obowiązek 33% audycji po polsku, tak jak w przypadku CC czy Nicka w MUX-4

Dla mnie totalną głupotą jest narzucanie treści które mają być w NTC - KRRiT powinna wybierać najatrakcyjniejsze treści z punktu widzenia widza jak film, sport i dokumenty a w dalszej kolejności mniej atrakcyjne lub treści, których do tej pory nie ma w NTC jak np. typowy kanał dla kobiet czy mężczyzn

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: naziemna-ntrc »

rotalplus pisze:Jeśli multipleks będzie płatny, to KRRiT nie może narzucić tematyki kanałów
Jedynie to może narzucić obowiązek 33% audycji po polsku, tak jak w przypadku CC czy Nicka w MUX-4
Na czym opierasz te twierdzenia? :)

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: rotalplus »

Na logice - wyobrażasz sobie w pakiecie płatnym kanał edukacyjny, lifestylowy czy muzyczny?
Kto to wykupi? Jaki to miałoby sens żeby KRRiT wybierała płatne kanały prywatnemu przedsiębiorcy?

Pozostaje jedynie kwestia czy znów bedzie obowiązek polskich treści w limicie 33% tym, bo atrakcyjnych kanałów, które mogłyby to spełnić coraz mniej

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: distefano »

rotalplus pisze:Myślałem, że sobie darowali DVB-T, a jednak DVB-T okazało się takim zagrożeniem dla platform cyfrowych, że próbuja wszelkich metod, żeby nie dopuścić do powiększenia oferty bezpłatnej..........Ciekawe co zaserwowaliby - OCZYWIŚCIE ODPŁATNIE. Pewnie 6 x CANAL+ za jedyne 79 zł... :lol:
Z zagrożeniem dla platform cyfrowych się zgadzam, ale myślę, że chcą mieć miejsce na Mux 8 nie po to by umieścić tam swoje płatne kanały tylko po to by umieścić tam jakieś swoje kanały tzw. śmieciowe mające za zadanie blokowanie miejsca dla lepszych kanałów naprawdę zagrażających płatnym telewizjom. Wkrótce się przekonamy czy mam rację czy zupełnie nie mam. Sam jestem ciekaw.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: naziemna-ntrc »

rotalplus pisze:Na logice - wyobrażasz sobie w pakiecie płatnym kanał edukacyjny, lifestylowy czy muzyczny?
Kto to wykupi? Jaki to miałoby sens żeby KRRiT wybierała płatne kanały prywatnemu przedsiębiorcy?
Nie wiem tylko dlaczego zakładasz, że KRRiT wybierze źle. :) Poczytaj sobie różne stanowiska KRRiT to przekonasz się, że KRRiT wie, czego oczekują ludzie. :)
rotalplus pisze:Pozostaje jedynie kwestia czy znów bedzie obowiązek polskich treści w limicie 33% tym, bo atrakcyjnych kanałów, które mogłyby to spełnić coraz mniej
KRRiT prawdopodobnie będzie otwarta na nadawców bez polskich koncesji, ale o braku tego ograniczenia będzie można zapomnieć. :)

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: adac »

Nie ma co się śmiać z ITI, bo przynajmniej mieliby co zaoferować w takim płatnym multipleksie
Zgadza się, osobiście nie mam i zaglądam tylko od czasu do czasu, ale rzeczywiście mieli by co.
Zwłaszcza porównując to z nędzą tzw. bezpłatnej telewizji. Naprawdę jest jeszcze ktoś kto chce więcej tego badziewia, czyli następny 'bezpłatny' multipleks ?
KRRiT ma też narzucić tematykę kanałów
Ja może podziękuję
Dla mnie totalną głupotą jest narzucanie treści które mają być w NTC
Jaki to miałoby sens żeby KRRiT wybierała płatne kanały prywatnemu przedsiębiorcy ?
Żaden. Dla widza również.
Z zagrożeniem dla platform cyfrowych się zgadzam
:lol: Darmowa Badziewna Telewizja nie jest żadnym zagrożeniem dla platform cyfrowych. Oni się z tego śmieją.
Jedyną stroną która straciła na wdrożeniu NTC jest nadawca państwowy. Poczytaj statystyki ilu ubyło im widzów. To klęska.
KRRiT wie, czego oczekują ludzie. :lol:
Ja na przykład oczekuję, żeby już więcej nie rozkładali telewizji w Polsce.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: fred »

Ograniczone dobro jakim są częstotliwości powinno być przeznaczone na darmowy mux.

Płatne nich będą kanały satelitarne, których dostępność jest znacznie większa. Jak ktoś się decyduje na płatną platformę to może kupić talerz, ewentualnie "dostać" od operatora. TV naziemna powinna jako najtańsza w odbiorze (sprzęt) pozostać bezpłatna.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

oczywiście , że chcą ograniczyć rozwój dvb-t , bo to jest dla niech zagrożenie , przed nowymi nadawcami .dla tvn czy polsatu to będzie większa konkurencja .
kodowany multipleks to jest zastój darmowej oferty .
powinni do nowego multipleksa dać tele 5, polonia 1, tvs , tvr (dwa ostatnie się zgłosiły ).
pożyteczne było by gdyby tvn do kolejnego mux-a dał tvn meteo (który startował w pierwszym konkursie ). chyba, że chcą zrobić przeciw wagę dla pewnego kanału i dadzą tvn24 ( ale wątpię ). mux 8 powinien być dla kanałów hd i być szansą dla nowychs nadawców, którzy chcą programy nie kodowane.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: penknife »

Artek Ł. widzisz a ja natomiast jestem zdania, że MUX-VHF powinna być przeznaczona dla nadawców lokalnych/regionalnych oraz małych startujących/raczkujących prywatnych, których nie stać na nadawanie w UHF. Popieram to tym że na VHF fale niosą się o wiele dalej przy tych samych/zbliżonych parametrach nadawania, więc żeby uzyskać zbliżony zasięg do konkurentów z UHF można nadawać z mniejszą mocą -> mniejsze koszty nadawania MUXu

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: AdamP »

distefano pisze: tylko po to by umieścić tam jakieś swoje kanały tzw. śmieciowe mające za zadanie blokowanie miejsca dla lepszych kanałów naprawdę zagrażających płatnym telewizjom.
Artek Ł. pisze:oczywiście , że chcą ograniczyć rozwój dvb-t , bo to jest dla nich zagrożenie , przez nowych nadawców .Dla tvn czy polsatu to będzie większa konkurencja.
W pełni zgadzam się z tymi twierdzeniami. Najlepiej, gdyby do konkursu byli dopuszczani wyłącznie nadawcy nieobecni do tej pory w bezpłatnej NTC. W przeciwnym razie będziemy mieli monopol TVP, Polszmatu i TVN co nie wróży poprawy poziomu nadawanych materiałów - de facto brak konkurencji. Polsat i TVN są skupione na płatnych kanałach a w NTC nadają wyłącznie w celu blokowania innych nadawców.
Co ciekawe, nie zaważyłem nigdzie informacji o zainteresowaniu Mux8 przez DMax. Czyżby całkowicie zrezygnowali :?:

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

discovery się zgłosiło więc dmax ma szansę być.
obecnie wieczorami w dvb-t ciężko jest coś znaleźć niż filmy, seriale na obecnych kanałach .
dlatego jest potrzebne tele 5 , Polonia 1 , tvs bo trochę programów mają zakupionych od history , discovery . kanały nadawane są w kablówkach w Ameryce na satelicie w pakietach, a w Polsce nie mogą się dostać do dvb-t .
jak by Polonia 1 trafiła do dvb-t to może by kanał powrócił do dawnej formy .

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: kupon »

Artek Ł. pisze:.... .
jak by Polonia 1 trafiła do dvb-t to może by kanał powrócił do dawnej formy .
Jakiej formy :?:

Na miły BÓG . Przestańcie panowie pisać o Polonii 1 w DVB-T .

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

zanim powstał Polsat . Polonia 1 dawno temu była dobrym kanałem i była dostępna naziemnie. jestem za aby w nowym mux dali szansę Poloni 1 i tele 5

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: kupon »

Tak. 20 lat temu,jak były tylko TVP1 i 2 jako pierwsza komercyjna stacja to tak.
Ale do tej pory troszkę czasu upłynęło i jakoś progresji programowej nie widać.Jeszcze ratowały to przepraszam (badziewie) programy regionalne (w Krakowie TV Krater)


Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2013, o 10:12 przez kupon, łącznie zmieniany 3 razy.

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: viva0 »

Artek Ł. pisze:zanim powstał Polsat . Polonia 1 dawno temu była dobrym kanałem i była dostępna naziemnie. jestem za aby w nowym mux dali szansę Poloni 1 i tele 5
A poci polonia1 Tele5 za telezakupy za połowie dnia i jakość ja bym wolał mux płatny pod NC+
czyli TVN24 Alekino Nsport lub TVP Sport,Discovery,VivaPolska,Disney,nowy rozrywkowy od canal+ aby równa była połączenia Kuchni Domo i Planete,Aalbo wprodzanie kanałów HD Polsat tv4 TVN Puls o zasiegu podobnym do mux3 a napewno do muxa2.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: AdamP »

Skoro nie przeszkadzają Ci opłaty to wykup NC+ z satelity. Po "kiego grzyba" zaśmiecać NTC płatnymi kanałami powielanymi z satelitów czy kablówek :?: Jeśli komuś zależy na lepszych/płatnych kanałach to od dawna korzysta z kablówek czy platform sat - najlepiej kablówka, bo nie martwisz się o instalację antenową i jakość sygnału ;)

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

viva0 pisze:
Artek Ł. pisze:zanim powstał Polsat . Polonia 1 dawno temu była dobrym kanałem i była dostępna naziemnie. jestem za aby w nowym mux dali szansę Poloni 1 i tele 5
A poci polonia1 Tele5 za telezakupy za połowie dnia i jakość ja bym wolał mux płatny pod NC+
czyli TVN24 Alekino Nsport lub TVP Sport,Discovery,VivaPolska,Disney,nowy rozrywkowy od canal+ aby równa była połączenia Kuchni Domo i Planete,Aalbo wprodzanie kanałów HD Polsat tv4 TVN Puls o zasiegu podobnym do mux3 a napewno do muxa2.

tyle to ci się nie zmieści tyle do tego mux-a . w obecnym dvb-t zmieszczą się tam tylko 3 kanały hd i jeden sd . mux 8 potrzebny jest do rozwijania się darmowego dvb-t . płatny mux zablokuje to . w dvb-t potrzebne jest więcej kanałów hd .

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: rotalplus »

naziemna_ntrc pisze:
rotalplus pisze:Na logice - wyobrażasz sobie w pakiecie płatnym kanał edukacyjny, lifestylowy czy muzyczny?
Kto to wykupi? Jaki to miałoby sens żeby KRRiT wybierała płatne kanały prywatnemu przedsiębiorcy?
Nie wiem tylko dlaczego zakładasz, że KRRiT wybierze źle. :) Poczytaj sobie różne stanowiska KRRiT to przekonasz się, że KRRiT wie, czego oczekują ludzie. :)
rotalplus pisze:Pozostaje jedynie kwestia czy znów bedzie obowiązek polskich treści w limicie 33% tym, bo atrakcyjnych kanałów, które mogłyby to spełnić coraz mniej
KRRiT prawdopodobnie będzie otwarta na nadawców bez polskich koncesji, ale o braku tego ograniczenia będzie można zapomnieć. :)

KRRiT nie wybierała kanałów do MUX-4. KRRiT udaje że wie, czego oczekują ludzie - żądali w poprzednim konkursie kanału dokumentalnego - dostaną edukac.-poznawczy (to nie jest to samo), żądali sportowego - dostaną filmowy

KRRiT nie może decydować o ofercie płatnej, jeśli taki model dystrybucji zostanie wybrany, bo może zostać np. posądzona o działanie na korzyść albo niekorzyść spółki

Jedynie może narzucić obowiązek 33% polskich programów - NIC WIĘCEJ


Kolejny artykuł ws. blokowania przez TVP miejsca w MUX-1. Prezes powtarza w kółko te same bzdury

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... iasno.html
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2013, o 10:51 przez rotalplus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: kupon »

Ja też preferowałbym mux z bezpłatną ofertą.
No bo co nadawać w płatnym żeby był opłacalny :?: Wszystko przemawia przeciw.Od warunków technicznych odbioru,po sprzęt do odbioru,który musiał by być dystrybuowany przez nadawce (jednego).

Zablokowany