Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

belliash pisze:
Artek Ł. pisze:jeżeli Canal+ się pojawi to na 100 % będzie kodowany , a tu nie o to chodzi .

co do DVB-T2 na chwilę obecną to się wydaje być zbędne bo tego co jest obecnie nie ma kto cym wartościowym i darmowym zapełnić .

w telewizji naziemnej kanały informacyjne powinny być podstawą i mieć pierwszeństwo do oferty .
primo: Cana+ mial wprowadzic darmowy, niekodowany program
secundo: O co Ci chodzi z DVB-T2? Nic na ten temat nie pisalem


ale nie którzy pisali o DVB-T2 . Canal+ prawdopodobnie wycofał się z pomysłu tworzenia dwóch darmowych kanałów w telewizji naziemnej .

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: qwerty »

Oto próbka proponowanych przez niektórych superstacja [+18]:
http://www.youtube.com/watch?v=hXozr9H2c0c

DVBManiak

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: DVBManiak »

Zarąbiste, co ty chcesz. :)

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: kupon »

qwerty pisze:Oto próbka proponowanych przez niektórych superstacja [+18]:
http://www.youtube.com/watch?v=hXozr9H2c0c
bardzo przyjemna babka :D Lepsze to niż pani Olejnik w TVN 24.
Przypomnij sobie p.Durczoka i jego stół.To dopiero profesjonalizm :lol:

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Poland »

Ja bym z kolei w kolejnych MUX'ach widział kolejne kanały:
Wersja 1:
MUX4: DVB-H lub
1 - 4 stacje wymienione w punktach 1-4 wymienione przy MUX5 wtedy są wolnymi miejscami na nowe kanały
5 - 8 Nowi Nadawcy

MUX5:
1. Tele 5 - myślę że w połączeniu z ofertą Polonii 1 ten kanał prezentowałby świetną ofertę (z czasem też ta stacja mogłaby się zamienić miejscem z Eską TV)
2. Nadawca lokalny/CTV - skoro w MUX 1 i 3 nie ma na to miejsca to niech w piątym będzie
3. TV Trwam - te stacje byłyby magnesem do DVB-T dla starszych ludzi (z czasem też TV Trwa, stacja mogłaby się zamienić miejscem z Polo TV)
4. TVR - telewizja naziemna jest nadawana głównie na wsiach więc ta stacja wreszcie dotarłaby do swoich widzów
5. i 6. - te miejsca oddałbym stacji RTL która u nas mogłaby uruchomić dwie ogólnotematyczne stacje
7. Kanał Ogólny od Viasatu
8. Polsat 2 - jestem gotowy zgodzić się na obecność tej stacji w DVB-T ale po przeformatowaniu na profil podobny do głównego Polsatu (z czasem też ta stacja mogłaby się zamienić miejscem z Polsat Sport News)

MUX6:
1. TVS - skoro przeszli na bycie ogólnotematyczną stacją to nie widzę przeciw wskazań by pojawili się naziemnie
2. Next HD - dajmy szanse na rozwinięcie się tej stacji może okaże się że ma ciekawą ofertę
3. RMF TV - jeżeli to miałoby być coś podobnego do Radia na Wizji to jestem za
4. Superstacja - nie mam nic przeciwko obecności tej stacji w DVB-T
5. Nowa stacja ogólna od ATM
6. Religia TV - myślę że ta stacja podobnie jak TV Trwam byłaby magnesem do DVB-T dla starszych ludzi


MUX8:
1. 4fun.tv - to zaś byłaby równowaga dla Eska TV
2. TV Disco - to byłaby równowaga dla Polo TV z znacznie rozszerzoną tematyką
3. Polskie Radio Czwórka (na wizji) - to byłaby zaś inna alternatywa dla wszystkich stacji muzycznych dodatkowo uzupełniałaby zasięg wersji radiowej
4. Edusat - trochę edukacji w DVB-T nie zaszkodzi
5. Kanały Radiowe - w czterech grupach: publiczne,lokalne(wliczając stacje od Polskiego Radia), ogólne (RMF FM,Radio Zet,RMF Maxxx,Radio Eska,Radio Plus,Złote Przeboje itp.), inne (Roxy FM,Antyradio,TOK FM,Eska Rock,Planeta FM,VOX FM itp.)

Wersja 2:
MUX4: DVB-H lub
1 - 4 stacje wymienione w punktach 1-4 wymienione przy MUX5 wtedy są wolnymi miejscami na nowe kanały
5 - 8 Nowi Nadawcy

MUX5:
1. Tele 5 (lub Eska TV)
2. Polonia 1 - oczywiście po przebudowie polegającej na usunięciu Erotyków i Top Shopa
3. TV Trwam (lub Polo TV)
4. TVR
5. i 6. - te miejsca oddałbym stacji RTL która u nas mogłaby uruchomić dwie ogólnotematyczne stacje
7. Kanał Ogólny od Viasatu
8. Polsat 2 - lub po wejściu tej stacji do DVB-T zamiana miejscami także tu będzie Polsat Sport News a tam Polsat 2
CTV/Kanał Regionalny będące w tym miejscu mogłoby nadawać na MUX3 gdzie mogłyby też być trzy nowe stacje

MUX6:
1. TVS
2. Next HD
3. RMF TV
4. Superstacja
5. Nowa stacja ogólna od ATM czyli ATM TV
6. Religia TV

MUX7- inne cele niż telewizja

MUX8:
1. Polsat News - jako konkurencja dla TVP Info
2. TVN 24 - patrz punkt 1
3. TVN Meteo - startował w konkursie na MUX 1 więc może być
4. TVN CNBC - jako uzupełnienie reszty informacyjnej oferty TVNu
W miejsca 1-4 mogą też być nowi nadawcy
5. Kanały Radiowe - w czterech grupach: publiczne,lokalne(wliczając stacje od Polskiego Radia), ogólne (RMF FM,Radio Zet,RMF Maxxx,Radio Eska,Radio Plus,Złote Przeboje itp.), inne (Roxy FM,Antyradio,TOK FM,Eska Rock,Planeta FM,VOX FM itp.)
lub:
5. Edusat (lub Fresz TV)
6. 4fun.tv
7. TV Disco
8. Czwórka na Wizji
Ostatnio zmieniony 13 września 2011, o 18:32 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: odziom91 »

Poland pisze:Ja bym z kolei w kolejnych MUX'ach widział kolejne kanały:
MUX5:
1. Tele 5 - myślę że w połączeniu z ofertą Polonii 1 ten kanał prezentowałby świetną ofertę (z czasem też ta stacja mogłaby się zamienić miejscem z Eską TV)
2. Nadawca lokalny/CTV - skoro w MUX 1 i 3 nie ma na to miejsca to niech w piątym będzie
3. TV Trwam - te stacje byłyby magnesem do DVB-T dla starszych ludzi (z czasem też TV Trwa, stacja mogłaby się zamienić miejscem z Polo TV)
4. TVR - telewizja naziemna jest nadawana głównie na wsiach więc ta stacja wreszcie dotarłaby do swoich widzów
5. i 6. - te miejsca oddałbym stacji RTL która u nas mogłaby uruchomić dwie ogólnotematyczne stacje
7. Kanał Ogólny od Viasatu
8. Polsat 2 - jestem gotowy zgodzić się na obecność tej stacji w DVB-T ale po przeformatowaniu na profil podobny do głównego Polsatu (z czasem też ta stacja mogłaby się zamienić miejscem z Polsat Sport News)

MUX6:
1. TVS - skoro przeszli na bycie ogólnotematyczną stacją to nie widzę przeciw wskazań by pojawili się naziemnie
2. Next HD - dajmy szanse na rozwinięcie się tej stacji może okaże się że ma ciekawą ofertę
3. RMF TV - jeżeli to miałoby być coś podobnego do Radia na Wizji to jestem za
4. Superstacja - nie mam nic przeciwko obecności tej stacji w DVB-T
5. Nowa stacja ogólna od ATM
6. Religia TV - myślę że ta stacja podobnie jak TV Trwam byłaby magnesem do DVB-T dla starszych ludzi


MUX8:
1. 4fun.tv - to zaś byłaby równowaga dla Eska TV
2. TV Disco - to byłaby równowaga dla Polo TV z znacznie rozszerzoną tematyką
3. Polskie Radio Czwórka (na wizji) - to byłaby zaś inna alternatywa dla wszystkich stacji muzycznych dodatkowo uzupełniałaby zasięg wersji radiowej
4. Edusat - trochę edukacji w DVB-T nie zaszkodzi
5. Kanały Radiowe - w czterech grupach: publiczne,lokalne(wliczając stacje od Polskiego Radia), ogólne (RMF FM,Radio Zet,RMF Maxxx,Radio Eska,Radio Plus,Złote Przeboje itp.), inne (Roxy FM,Antyradio,TOK FM,Eska Rock,Planeta FM,VOX FM itp.)
Większość pozycji, które wymieniłeś jest nierealna... ;)
Kolejno komentując każdą z pozycji:
MUX #5:
1. Nie ma większych szans na wybicie - patrz: historia Polonii 1 z lat 90-tych, gdy nie otrzymała koncesji na nadawanie naziemne
2. to miałoby jeszcze sens, gdyby nie fakt, iż taka stacja będzie trudna w utrzymaniu.
3. TV Trwam - raczej nie... dla mnie to nie jest program "społeczno-religijny"
4. kolejna stacja ciężka w utrzymaniu
5 i 6 - niemożliwe do realizacji - patrz: historia RTL 7, jedna z lepszych stacji, zniszczona przez zaniedbanie
7. no też raczej niemożliwe - chyba, że kodowany na płatnym muxie
8. o zmianie charakterystyki Polsatu 2 zapomnij - to nie lata 90-te - to jest kanał powtórkowy dla osób mieszkających poza granicami kraju i do nich jest właśnie skierowany.

MUX #6:
1. TVS - i tak, i nie
2. Next HD - nie mam zdania ;)
3. RMF TV - nie. Stacja RMF wycofała się z walki o miejsce w MUX#1, więc najwyraźniej nie ma środków lub dobrego pomysłu.
4. tu OK, chociaż wolałbym ją w MUX#1 ;)
5. tu lepiej nie... póki nie wystartuje twór ATM Rozrywka, to lepiej tego nie ruszać
6. Religia TV - nie mam zdania - myślę, że raczej nie będą się ubiegać o miejsce.

Sądząc po ilości stacji w tym muxie Next HD byłby "pseudo HD" ;)

MUX #8 - ustaliłbym tu bardziej jako "mux muzyczny":
i tak: wszystkie stacje muzyczne z MUX#1 przenieść do ósemki, dołożyć 4fun.tv, coś "alternatywnego", dla ludzi starszych - najlepiej każda stacja reprezentująca jakiś konkretny gatunek muzyczny. ;)

Radio cyfrowe? ... hmmmm... nie, dziękuję, wolę analog ^^


Na koniec pozostawię pytanie:
Czy byłaby taka możliwość, aby rozszerzyć ilość multipleksów o więcej niż 8?
Wiem, że tu wchodzą w grę częstotliwości, ale na przykład większe miasta mogłyby dostać większą ofertę programową - nie musiałyby to być jakieś silne nadajniki, byle obejmowały zasięgiem całe miasto i okolice. ;)

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Kpc21 »

odziom91 pisze: 8. o zmianie charakterystyki Polsatu 2 zapomnij - to nie lata 90-te - to jest kanał powtórkowy dla osób mieszkających poza granicami kraju i do nich jest właśnie skierowany.
W jaki sposób Polsat 2 może być skierowany do osób mieszkających za granicą, skoro jest kodowany ze względu na prawa do emisji wyłączenie na obszar Polski? Nie jest tajemnicą, że wiele Polaków za granicą korzysta z dekoderów Polsatu, ale robią to niezgodnie z regulaminem - a tu Polsat specjalnie dla nich robi stację.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Martinez1989 »

odziom91 pisze:Na koniec pozostawię pytanie:
Czy byłaby taka możliwość, aby rozszerzyć ilość multipleksów o więcej niż 8?
Wiem, że tu wchodzą w grę częstotliwości, ale na przykład większe miasta mogłyby dostać większą ofertę programową - nie musiałyby to być jakieś silne nadajniki, byle obejmowały zasięgiem całe miasto i okolice. ;)
@odziom91- a dlaczego tylko mają mieć dodatkowe MUX'y ludzie z miasta?? Hmm...?? To, że ludzie mieszkają na wsi to są gorsi??

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: odziom91 »

Martinez1989 pisze:
odziom91 pisze:Na koniec pozostawię pytanie:
Czy byłaby taka możliwość, aby rozszerzyć ilość multipleksów o więcej niż 8?
Wiem, że tu wchodzą w grę częstotliwości, ale na przykład większe miasta mogłyby dostać większą ofertę programową - nie musiałyby to być jakieś silne nadajniki, byle obejmowały zasięgiem całe miasto i okolice. ;)
@odziom91- a dlaczego tylko mają mieć dodatkowe MUX'y ludzie z miasta?? Hmm...?? To, że ludzie mieszkają na wsi to są gorsi??
Nie ;) Nie są gorsi ;) Był to tylko przykład. ;) Chodziło mi o odpowiedź czysto techniczną - czy będzie możliwe uruchomienie innych multipleksów (więcej niż ośmiu). Bo jakby nie patrzeć można byłoby postawić też nadajniki o mniejszej mocy, aby móc zapewnić większą ilość programów. O tym, gdzie miałyby powstać - to już nieistotne. ;)

Po prostu przypominają mi się czasy, kiedy Canal+ nadawał swój program naziemnie - i właśnie myślę o takiej sytuacji, aby powiększać w przyszłości ofertę programową o następne multipleksy. ;)

@Kpc21
A na temat Polsatu 2 mogę przytoczyć informacje ze strony stacji:
polsat2.com.pl pisze:Polsat 2 jest kanałem dostępnym w Polsce za pośrednictwem sieci kablowych oraz Cyfrowego Polsatu, w Stanach Zjednoczonych w sieci DISH Network. Natomiast w Australii i Nowej Zelandii za pomocą anteny satelitarnej instalowanej przez firmę Puma Media.
http://www.polsat2.com.pl/Jak_Nas_Odbie ... index.html
Jak widać, jest to stacja przeznaczona również dla osób mieszkających poza granicami kraju. ;)

Uranos

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Uranos »

Celem UE w rozwijaniu nadawania cyfrowo jest rozwijanie pluralizmu w życiu publicznym więc powinni dodać konserwatywny TV Trwam i lewicową Super stacje.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

odziom91 pisze:
Poland pisze:
Na koniec pozostawię pytanie:
Czy byłaby taka możliwość, aby rozszerzyć ilość multipleksów o więcej niż 8?
Wiem, że tu wchodzą w grę częstotliwości, ale na przykład większe miasta mogłyby dostać większą ofertę programową - nie musiałyby to być jakieś silne nadajniki, byle obejmowały zasięgiem całe miasto i okolice. ;)
po pierwsze stop gniotą typu TELE 5 czy Polonia 1 itp.
co do Next HD i przy 5 kanałach SD to HD będzie słabe . więc raczej taka opcja odpada.


więcej niż 8 MUX-ów być nie może . tyle dla tego kraju zostało przydzielone .
obecnie są problemy z zapełnieniem trzech obecnych muxów. a kraj dysponuje tymi mux-ami jak chce .
MUX 5 i MUX 6 może będą darmowe , ale na razie brak jest chętnych.
możliwe jest, że w :
a ja to widzę tak :
MUX 5 dla TVP 1 HD , TVP 2 HD
MUX 6 dla TVN HD, TVN+HD , POLSAT HD

plus powinna być jakaś rezerwa miejsce dla nowych nadawców , którzy się mogą przyszłości pojawić i będą chcieli naziemnie rozsyłać swoje kanały.
po za tym kolejne MUXy na 90% będą płatne ponieważ zapewne będzie dużo chętnych , a w śród darmowych kanałów w Polsce szału nie ma .

Maciey

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Maciey »

Artek Ł. pisze: obecnie są problemy z zapełnieniem trzech obecnych muxów. a kraj dysponuje tymi mux-ami jak chce .
Ja mam pomysł na zapełnienie kolejnych trzech MUXów, zainspirowany wypowiedzią innego użytkownika Forum:
[quote="gecko w temacie "PULS2 w MUX2""]Jak dla mnie mogli by mieć kilka motywów, np. nocne niebo na żywo, kominek, akwarium, czy jakiś obraz nadawany z kamerek internetowych, jakieś bociany czy widoki z rożnych ulic na świecie itp.[/quote]
Robimy jeden MUX z ośmioma wersjami kominka, drugi MUX z akwarium i trzeci z niebem.
I jak ktoś będzie miał kaprys to sobie zamontuje telewizor w ścianie lub w suficie nad łóżkiem i będzie miał pękną imitację :lol:

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Artek Ł. »

Maciey pisze:
Artek Ł. pisze: obecnie są problemy z zapełnieniem trzech obecnych muxów. a kraj dysponuje tymi mux-ami jak chce .
Ja mam pomysł na zapełnienie kolejnych trzech MUXów, zainspirowany wypowiedzią innego użytkownika Forum:
[quote="gecko w temacie "PULS2 w MUX2""]Jak dla mnie mogli by mieć kilka motywów, np. nocne niebo na żywo, kominek, akwarium, czy jakiś obraz nadawany z kamerek internetowych, jakieś bociany czy widoki z rożnych ulic na świecie itp.
Robimy jeden MUX z ośmioma wersjami kominka, drugi MUX z akwarium i trzeci z niebem.
I jak ktoś będzie miał kaprys to sobie zamontuje telewizor w ścianie lub w suficie nad łóżkiem i będzie miał pękną imitację :lol:[/quote]

lub też mogli by jakiś mux lub część Mux-,a przeznaczyć dla PPV , VOD żeby w razie jakiegoś
wydarzenia nie obstawiać się platformami cyfrowymi tylko zapłacić i oglądać , a reszta miejsca dla kanałów darmowych .
według mnie Emitel powinien stać się przedsiębiorstwem na wzór Freeview i stworzyć ciekawą alternatywę dla telewizji płatnej . U mnie w miejscowości masę ludzi już wy podłączałem do MUX 2 i widzę, że 8 darmowych kanałów się podoba.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: bartosz4 »

Artek Ł. pisze: bo na [...], EURONEWS tak jak to jest w innych krajach to nie ma szans
A właściwie to czemu nie? Przecież EURONEWS dostępny jest online w internecie i jak dobrze rozumiem za kilka czy kilkanaście dni będzie tam też wersja polska. To przecież oczywista oczywistość żeby taki program jak najszybciej trafił do DVB-T.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: MJJ »

bartosz4 pisze: To przecież oczywista oczywistość żeby taki program jak najszybciej trafił do DVB-T.
Tylko przekonaj jeszcze do tego nadawcę, żeby chciał umieścić swój kanał w DVB-T i zapłacić za to kilkanaście milionów zł (pomijając fakt, że musiałby jeszcze wygrać w konkursie, który nie ma żadnych jasnych reguł).

Moim zdaniem cały ten wątek na dzień dzisiejszy jest do zamknięcia. O przymiarkach do MUX4 i kolejnych będzie można mówić za jakieś trzy lata, a przez ten czas rynek telewizyjny może przeżyć wiele zmian.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: bartosz4 »

MJJ pisze:Tylko przekonaj jeszcze do tego nadawcę, żeby chciał umieścić swój kanał w DVB-T i zapłacić za to kilkanaście milionów zł
Skoro opłaca się na Łotwie czy Litwie, to musi i w Polsce. Taki kanał znacznie podniósłby atrakcyjność NTC.

Problemem są raczej te "jasne" reguły, różne Miry i Zbychy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: qwerty »

bartosz4 pisze:A właściwie to czemu nie? Przecież EURONEWS dostępny jest online w internecie i jak dobrze rozumiem za kilka czy kilkanaście dni będzie tam też wersja polska. To przecież oczywista oczywistość żeby taki program jak najszybciej trafił do DVB-T.
Źle rozumiesz. Już jest wersja polska, ale nie wszystko jest nadawane w naszym języku (mniej niż połowa).

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: bartosz4 »

Dobrze to wiem, ale to Ty nie czytasz ze zrozumieniem. Mówiłem o wersji w internecie:
http://www.euronews.net/news/streaming-live/

Bartosz Czach

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: Bartosz Czach »

Krążą pogłoski, że Euronews będzie po polsku w całości juz niedługo. Nie sądzę jednak by tę stację wpuszczono do DVB-T. Przecież dostęp do stacji w pełni informacyjnych u nas zawsze musi być dodatkowo płatny, a Euronews jest FTA. Poza tym KRRiT może przyczepić się do napisów i reklam w języku obcym.
Tak naprawdę to chciałbym ten kanał w DVB-T.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Jakie powinny być kolejne MUX'y DVB-T ?

Post autor: giaur500 »

Co za śmieszni ludzie na tym forum. Jeszcze nie wystartował mux1, a doszli już do mux8. Fantazjują o sprawach, na które mają wpływ mniej więcej taki jak bakteria na fazy księżyca i przedstawiają "swoje" warianty oraz na co by się zgodzili a na co nie.

Śmieszne to jest. Zgadzam się że warto zamknąć ten wątek.

Zablokowany