Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: zsk »

Obligatoryjność nadawania na DVB-T przez TVP wszystkich programów jakie ma w ofercie (i każde następne jakie się pojawią) powinna pojawić się w ustawie cyfryzacyjnej jaka została uchwalona w połowie roku 2011 i UKE wraz z KRRIT powinna zadbać o to, aby TVP miała przydzielonych tyle MUX'ów, aby realizować ten obowiązek - z rozpiski przy założeniu emisji HD wychodzi, że powinna mieć zapewnione 3 MUXy, a obecnie ma TYLKO jeden MUX3,a "gościnnie" na okres przejściowy będzie na MUX1 z 3 programami (w tym jeden HD).

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: qrzy »

Telewizja Polska nie jest nadawcą koncesjonowanym, a za przydział multipleksów odpowiada UKE.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: zsk »

qrzy pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
A co to ma do tego, żeby TVP miała odpowiednią ilość MUX'ów, aby były wszystkie kanały TVP OBOWIĄZKOWO w DVB-T w Polsce.
Tak jak Sejm uchwalił ustawę cyfryzacyjną, gdzie ustalił że w DVB-T mają być obecne programy analogowe, to również mógł uchwalić, że TVP ma mieć wszystkie swoje programy obowiązkowo w DVB-T (czyli np. 3 MUXy , które UKE miałaby obowiązkowo przydzielić dla TVP) - widocznie komuś nie jest to na rękę...
Czy nie warto by było zgłosić obywatelsko takie żądanie do Sejmu?

conrado1001

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: conrado1001 »

do @zsk Nie, Twoje żądanie jest bez sensu. Trzy multipleksy na TVP to marnotrawstwo. Bo TVP nie ma nic ciekawego w ofercie. Nawet w TVP Sport nic nie ma, a TVP Seriale to żal nad żale. Lepiej je wykorzystać na coś ciekawszego, niekoniecznie lepszego, ale o innym profilu niż biedna TVP, która od lat nie może konkurować ze stacjami komercyjnymi w niczym. A i przypominam, że nie ma nieskończonej ilości multipleksów, więc gdyby 3 miała TVP, to w pozostałych nie byłoby już miejsca na nic.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: zsk »

Telewizja PUBLICZNA powinna mieć zagwarantowane miejsce na DVB-T dla wszystkich swoich kanałów z obligatoryjnym nadawaniem ich, a dlaczego?, a dlatego bo jest PUBLICZNĄ telewizją, na którą obywatele Polski płaca abonament.
Natomiast inna kwestia jest jakość danych programów. Na marginesie nie uważam wcale że TVP ma gorsze programy od przereklamowanego TVN czy Polsat - gdzie jest wiele sieczki a mało ambitnych, wymagających uruchomienia szarych komórek programów... Szkoda że TVP próbuje naśladować w pewnym zakresie badziewne programy komercyjnych stacji (idole, tokszoły, bzdetne serialiki, generalnie często chamówa itp. promowane postawy)

polsatowicz

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: polsatowicz »

Posłuchajcie zawsze będzie konflikt np:ja nie nawidze polo tv i inni sie bardzo cieszą że on jest tak samo ja chciałbym by tvp polsat tvn został w ntc ponieważ są to stacje bardzo popularne i wiele ludzi będzie je oglądać i mi sie wydaje że tvp sport powinienen być bo ludzie lubią sport (ja nie lubie) historia kultura też ma swoich fanów ttv owszem troche narozrabiał ale ciekawy program sie z tego zrobił,więc podsumowanie seriale w tvp polsacie tvn muszą być bo niektórzy to oglądają każdy ma swój gust i każdy ogląda co innego więc nie myślcie tylko o sobie. ;)

looser

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: looser »

TVP jako nadawca publiczny musi zgodnie z ustawą udostępnić wszystkie swoje kanały, wszystkim odbiorcom za darmo, a że tego nie robi i nikt się tym nie zajmuje to jest jakaś farsa. Dać MUX5 TVP, porozdzielać kanały i koniec.
MUX3:
TVP1 HD
TVP2 HD
TVP Info
TVP Kultura
TVP Historia
TVP Polonia

MUX5:
TVP HD
TVP Sport
TVP Seriale
TVP Dokument
TVP Rozrywka
TVP Dla Dzieci
TVP Natura

tomekogg

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: tomekogg »

A gdzie druga wersja TVP Info? Ja do tej pory odbierałem TVP Katowice i Kraków, dlaczego teraz ktoś ma mi to zabrać?

polsatowicz

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: polsatowicz »

Przeczytałem w poście użytkownika "looser" na końcu listy mux 5 jest tvp natura jest taki program w rzeczywistości? jeszcze sie nie spotkałem z takim kanałem tvp.

looser

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: looser »

Cztery kanały które podałem na końcu są planowane. Z pozostałą trójką się więc spotkałeś?
tomekogg pisze:A gdzie druga wersja TVP Info? Ja do tej pory odbierałem TVP Katowice i Kraków, dlaczego teraz ktoś ma mi to zabrać?
nie zmieściła się ;)

polsatowicz

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: polsatowicz »

Z trójką pozostałych programów zdążyłem się przyzwyczaić przecież miałem wszystkie te kanały dostępne z Wisły (nie dotyczy tvp hd oraz seriale)z tvp hd oraz seriale zapoznałem się przez cyfrowy polsat który posiadam. :D

tomekogg

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: tomekogg »

Jakto nie zmieściła się? Jakim prawem ktoś może mi zabierać coś co już jest!
Są dwa INFO więc dlaczego ktoś ma to nagle zabrać? Ja wole aby był tylko jeden kanal HD oraz dwa razy TVP Info. I już.

looser

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: looser »

ja podałem tylko swoją propozycję rozwiązania, zawsze można dać TVP1 i 2 w SD.

@polsatowicz - ja pisałem o 3 ostatnie - TVP Dokument, Rozrywka i Dla Dzieci, które TVP też planuje, a których napewno nie masz w CP :lol:

polsatowicz

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: polsatowicz »

A ja mówiłem o histori seriale kulturze mam to w cp i miałem w ntc a o tvp dokument i tvp dla dzieci zapomnaiełem napisać w poprzednim poście ale chyba mnie zrozumiałeś :?: A ja bym nie odał 2 kanałów hd za jakieś tam tvp info kraków wystarczy katowice.

wombakast

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: wombakast »

tomekogg przestan jeczec i ciesz się tym co masz bo niektórzy, np ja nie mam dostępu do mux1 ani mux3

looser

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: looser »

@wombakast - ja mam tak samo

tomekogg

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: tomekogg »

Heh ja nie jęcze tylko sie śmieje z tych tu, co to wymyślają różne składy muxów. Jakby to chociaż miało sens.

Poza tym ja też nie mam dostępu do Mux-1 i 3.

polsatowicz

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: polsatowicz »

A ja jestem pozbawiony mux 2.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: TVRuda »

Skoro TVP mnoży kanały tematyczne to ja się spytam co będzie puszczane na Jedynce i Dwójce? Seriale nie, bo jest TVP Seriale, dokumenty nie, bo będzie TVP dokument, wydarzenia kulturalne nie, bo jest TVP Kultura, filmy przyrodnicze nie, bo będzie TVP Natura i tak mnożyć i mnożyć. Aha no i bajek nie będzie, bo będą w TVP Dla Dzieci, może jeszcze Wiadomości, Teleexpress i Panoramę oraz programy publicystyczne przeniosą do TVP Info to TVP1 i TVP2 co będzie nadawać? Ekrany testowe?

nkp123

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: nkp123 »

Programy TVP1 i TVP2 będą nadal programami ogólnotematycznymi - czyli będą na nich puszczane najważniejsze materiały filmowe, które lecą na programach tematycznych (z resztą już tak się dzieje).

Zablokowany