Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
conrado1001

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: conrado1001 »

@Artek Ł. VIVA , 4. FUN TV , Rebel TV , TV Disco, ITV + obecne ESKA TV , POLO TV??? no to chyba kpina jakaś... chyba nie myślisz że dadzą 10 kanałów dla młodzieży i to jeszcze z muzyką, której słuchają tylko wieśniacy (Polo TV, TV Disco)... od takiej sieczki to już naprawdę wolałbym trwam, przynajmniej nie raziłby mnie jak bym po kanałach skakał.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Artek Ł. »

kto ci dał prawo do obrażania innych ludzi i decydowaniu o innych upodobaniach muzycznych ? każdy ma prawo słuchać co chce . Polo TV ma też pewnie swoich odbiorców , jak inne kanały .

tu jeszcze o to chodzi , żeby był łatwy dostęp do kanałów nie kodowanych co są na satelicie i żeby do tych kanałów nie kodowanych nie trzeba było się uzbrajać w instalacje satelitarne .
Ostatnio zmieniony 15 marca 2012, o 11:44 przez Artek Ł., łącznie zmieniany 1 raz.

conrado1001

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: conrado1001 »

Wypadałoby od czasu do czasu obejrzeć discovery albo NGC a nie tylko muzyka (co nawet trudno muzyka nazwać, prawdziwa muzyka skończyła się w 2004-5 roku). Pochodzę z małej miejscowości, nie będę tego ukrywał i wiem, że część ludzi na wsi jest naprawdę zacofana. Teraz mieszkam w mieście. Nie znam tutaj nikogo, kto słuchałby disco polo nałogowo. A na wsi owszem, wiekszość wiejskich "kawalerów i panien" (bo tak się tam nazywa młodzież), słucha disco polo i jeździ na wiejskie imprezy. To przykre, naprawdę. Wszyscy twierdzą, że polska wieś się rozwija, ale to nieprawda. Wieś jest zacofana. A kanałami takimi jak PoloTV czy inne tego pokroju KRRiT pokazuje tylko, że wie o tym i dostosowuje NTC do potrzeb "zacofańców". To jest moje zdanie i nikt mi go nie odbierze. Pozdrawiam.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Artek Ł. »

jak jesteś taki miastowy . to masz pewnie kablówkę lub możesz wziąć płatną platformę, która ma Discovery . Discovery za darmo nie będzie .
mi żadna muzyka nie przeszkadza .


Telewizja naziemna jest szansą dla nadawców kanałów niekodowanych na rozwinięcie się i dotarcie do wielu ludzi ze swoim programem .
więc nie dziwię się, że TV Trwam czy TELE 5 chcę do telewizji naziemnej .

conrado1001

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: conrado1001 »

ja jestem akurat zwolennikiem Tele5. Na pewno ich oferta będzie interesowała więcej osób niż PoloTV lub Eska, bo przynajmniej jakiś film dadzą od czasu do czasu a i programy dla młodzieży przecież też tam są.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Artek Ł. »

EDUSAT , TVR też było by ciekawą propozycją . owszem TELE 5 , ostatnio coś kombinują z POLONIĄ 1 .

Uranos

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Uranos »

O ile argumentacja o.Rydzyka mie nie przekonywała co do samego procesu przyznawania miejsc o tyle oświadczenie TELE5 pokrywa się w większości z zarzutami nadawcy TV TRWAM.
TELE5 również złożył skargę w WSA.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... zygnie-sad

Jak dla mie powinni rozpisać przetarg i niech zainteresowane spełniające jasne czytelne warunki na licytacji walczą o miejsca.

conrado1001

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: conrado1001 »

Ja na przykład zupełnie nie rozumiem, czym kierowała się KRRiT w dokonywaniu wybory stacji do MUX1. Dla mnie wszystkie cztery są do niczego. Dali by jeden kanał sportowy, jeden filmowy, jeden muzyczny i niech nawet jeden religijny (albo rozrywkowy). Dali cztery stacje, z czego 2 muzyczne na bardzo niskim poziomie, oraz dwie stacje widma, z czego jedna jest podrobem TVNu a druga podrobem Polsatu. Żenada.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: kaem3 »

Widać jak na dłoni rozdźwięk pomiędzy płatną (dodatkowo płatną) ofertą telewizyjną, a tym co jest za darmo (tzn. płatne raz, z mocy prawa). Nie łudźmy się - darmowych kanałów tematycznych w DVB-T nasze pokolenie raczej nie dożyje. Poza kanałami TVP, reszta oferty DVB-T to programy dla ludzi, że tak powiem, "żyjących chwilą"...
Z tej perspektywy, oczywiście TV Trwam powinna się znaleźć w DVB-T. Ale rozumiem poprawnościową logikę KRRiT: z Radiem Maryja są same kłopoty, to i z TV Trwam trzeba uważać. Zbyt zorientowana politycznie stacja nie mieści się w polskiej tradycji medialnej. Telewizja musi być nijaka, tylko wtedy ma szansę być "obiektywna" (a ludzie i tak wiedzą swoje).
Przyszłość pokaże jaki naprawdę potencjał ma NTC. Może wtedy dojdzie do jakichś przetasowań cenowo-ramówkowo-formatowych na rynku. Oby nie było gorzej...
A tzw. "nowi gracze dzięki DVB-T" to od początku była utopia. No i co to znaczy "nowi"? Wygrali w Lotto 50 mln i postanowili "założymy sobie telewizję, ale będzie fajnie"? No śmiech na sali.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Poland »

Ja także jestem po stronie TV Trwam jak i Tele 5 jeżeli chodzi o ich skargi dotyczące braku ich wyboru do MUX1. Mało tego moim zdaniem wybór Piątki do DVB-T powinien być czystą oczywistością ponieważ jest to stacja z kilkunastoletnią tradycją wliczając to czas gdy nadawała jako Super 1.

matma
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 2011, o 00:59
Odbiornik: AverMedia A310 (MiniCard) DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN / Warszawa

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: matma »

Też jestem za Tele5. Jak dla mnie wygrana PoloTV to jakaś porażka. Nie wiem jak mogli wybrać ten kanał. Czasami jak przelatuje po kanałach i się zatrzymam na chwile i posłucham ich tekstów to mi mózg zżera od środka :lol:
Jak dla mnie zamiast PoloTV powinno być Tele5, zamiast ATM które nadaje w kółko 3 przenudne seriale przydało by się TVN24 -no chyba, że ruszą w końcu z ciekawymi programami, to dodatkowy kanał TVN24. Eska TV jak najbardziej powinna być, bo to Polska stacja muzyczna i największa grupa radiowa, a przecież mieszkamy w Polsce więc trzeba promować swoich. TTV myślę, że też jest dobrą stacją poruszającą sprawy Polaków. Kategorycznie powinni w końcu wziąć się za Puls2! Blokują tylko kanał, a inna stacja mogła by na nim już od dawna nadawać. Jak ruszą w tym roku to będzie cud jakiś. Mogli by też dać nowe kanały jak się zwolnią 3 kanały po TVP w MUX-1. Przydało by się np TVN Turbo, jakiś kanał naukowy, z filmami dla dzieci (niby Puls2 ma mieć taki profil, ale zanim się ruszą...). A jak by zrezygnowali z płatnych Mux-ów to było by już w ogóle super :lol:

DVBManiak

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: DVBManiak »

TVN24 - marzenia. Może w płatnym MUX-4 albo dalej. Natomiast też jestem bardzo za Tele5. Co do PoloTV to każdy ma swoje zdanie, ale ja tam uważam, że taki kanał się przyda. Na pewno będzie miał sporą oglądalność jak już będzie pokrycie ogólnopolskie MUX-1. Obecnie już dorównuje Vivie, więc ludzie lubią to oglądać. Co do ATM to jakby nadawali to co obiecywał Tango Down, to jak najbardziej. Tu trzeba poczekać do 1 czerwca, o ile im nie odbiorą koncesji. Tele5 za Puls2 albo za ATM jeżeli im odbiorą koncesję. A za Puls2 wtedy pewnie i tak wejdzie Super Express TV.

Bartosz Czach

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Bartosz Czach »

ATM na pewno nie straci koncesji naziemnej! Była o tym mowa.
Myslę, że po ASO można spodziewać się reorganizacji zawartości multipleksów. Skoro jest LCN, użytkownicy tego nie odczują. Wtedy MUX1 jako odtworzeniowy, MUX2 dla drugich stacji komercyjnych i tych przeniesionych z MUX1, MUX3 dla TVP.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Artek Ł. »

DVBManiak pisze:TVN24 - marzenia. Może w płatnym MUX-4 albo dalej. Natomiast też jestem bardzo za Tele5. Co do PoloTV to każdy ma swoje zdanie, ale ja tam uważam, że taki kanał się przyda. Na pewno będzie miał sporą oglądalność jak już będzie pokrycie ogólnopolskie MUX-1. Obecnie już dorównuje Vivie, więc ludzie lubią to oglądać. Co do ATM to jakby nadawali to co obiecywał Tango Down, to jak najbardziej. Tu trzeba poczekać do 1 czerwca, o ile im nie odbiorą koncesji. Tele5 za Puls2 albo za ATM jeżeli im odbiorą koncesję. A za Puls2 wtedy pewnie i tak wejdzie Super Express TV.
jestem za TELE 5 i TVS . to są kanały ogólne i niekodowane. dostanie się do oferty naziemnej
daje szanse na rozwój .
z innych kanałów 4.FUN TV , TVR ,
TV TRWAM była by wabikiem dla starszych ludzi do przejścia na odbiór cyfrowy , a przez to zyskało by reszta kanałów nadających naziemnie .

DVBManiak

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: DVBManiak »

4fun.TV? Co trzeci kanał muzyczny? Nie no bez przesady. To już wolę Trwam.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Artek Ł. »

TV TRWAM zmienia się na kanał informacyjny . jeżeli by się dostała. to może TVN 24 i Polsat news ruszy do myślenia i zaczną chcieć być naziemnie. bo wtedy TV TRWAM będzie mieć większy zasięg niż tvn 24 i polsat news.

Bartosz Czach

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Bartosz Czach »

Spokojnie... Każdy już teraz znajdzie coś dla siebie. A będzie jeszcze większa różnorodność. Żeby tylko nie przeginano tak jak z dwiema stacjami muzycznymi. Śmiech na sali.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Artek Ł. »

według mnie powinien być jakiś wybór po między kanałami o podobnej tematyce .
Ostatnio zmieniony 18 marca 2012, o 18:55 przez Artek Ł., łącznie zmieniany 1 raz.

Bartosz Czach

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Bartosz Czach »

Najpierw proszę nauczyć sie pisania. A potem proszę przyjrzeć się pojemności pasma w przekazie naziemnym.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Artek Ł. »

na kolejnych mux-ach jak będą bezpłatne to by było możliwe zwłaszcza , że w Polsce niema dużo kanałów niekodowanych.

Zablokowany