Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Artek Ł. »

i tu widać, że jest dużo chętnych na nadawanie nie kodowane .
http://www.satkurier.pl/news/82266/mux- ... ursie.html
cały czas jest mówione, że nie będzie chętnych na kolejne nie kodowane multipleksy .
z tego wynika, że jak będzie kolejny multipleks nie kodowany to i znajdą się chętni .
widać po tym, że otwartą telewizją interesują się nadawcy znani z płatnych kanałów kablowych min. bbc , discovery itp. w dvb-t przynajmniej jeden kolejny multipleks powinien być przeznaczony dla całkiem nowych nadawców, kanałów nie kodowanych .

cardcaptorsakura

Kanały tupy Animax w DVB-T(2)

Post autor: cardcaptorsakura »

Czy istnieje jakakolwiek szansa, aby prędzej czy później w ofercie NTC znalazły się również kanały takiej jak np. Animax, AXN, HBO, Canal+?

Wiking

Re: Kanały tupy Animax w DVB-T(2)

Post autor: Wiking »

W tej chwili mają taką szansę. Czas na złożenie wniosku o koncesję mają do 25 lutego 2013 roku. :) Ale to są kanały płatne, więc pewnie nie złożą wniosków. :)

ntcdvb

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: ntcdvb »

I w wykazie kanałów jakie oczekuje KRRiT jest kanał filmowy.
Mają szansę nawet otrzymać koncesję. ;)
Byle nie Polsat Film bo to kanał taki jak inne czyli reklamowy przerywany czasem emisją programu. :lol:

daro94

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: daro94 »

@ntcdvb: Raczej na dobry darmowy kanał filmowy w DVB-T nie ma szans. Wydaje mi się,że to miejsce trafi do TVP Seriale. :evil: Niestety. :(
Tylko ciekawe,co Solorz zrobi w takiej sytuacji. Jeśli TVP Seriale nie dostanie miejsca w DVB-T - bez zmian. Natomiast,jeśli dostanie to miejsce,to mam nadzieję,że w to miejsce Solorz wstawi jakiś kanał popularnonaukowy.

Wiking

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Wiking »

Jest coś takiego, jak umowa, więc TVP nie zaoferuje do konkursu TVP Seriale. :)

daro94

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: daro94 »

@Wiking:I bardzo dobrze.Tylko,że w takiej sytuacji to nie wiem,kto się zgłosi w takiej sytuacji do konkursu. Może Tele 5? :D
TVP Seriale według mnie nie powinna dostać miejsca.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Poland »

Tele 5 napewno się zgłosi a swoją aplikacje wyśle tuż przed zakończeniem konkursu - taką informacje usłyszałem od przedstawiciela tejże stacji. Niewykluczone że obok niej mogą być wystawione kanały Water Planet a nawet Novela TV.

tomekogg

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: tomekogg »

A niby skąd słyszałeś? Znowu rozsiewanie plotek....
I niby na który kanał by aplikowali? Edukacyjno-poznawczy?

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: rotalplus »

daro94 pisze:@ntcdvb: Raczej na dobry darmowy kanał filmowy w DVB-T nie ma szans. Wydaje mi się,że to miejsce trafi do TVP Seriale. :evil: Niestety. :(
Tylko ciekawe,co Solorz zrobi w takiej sytuacji. Jeśli TVP Seriale nie dostanie miejsca w DVB-T - bez zmian. Natomiast,jeśli dostanie to miejsce,to mam nadzieję,że w to miejsce Solorz wstawi jakiś kanał popularnonaukowy.
TVP zamierza wystartować tylko z kanałem dzieicęcym. Z filmowego zrezygnowała.
I na pewno nie byłby to kanał TVP SERIALE. W ogłoszeniu jest mowa o filmach a nie serialach
(chociażtrudno cokolwiek stwierdzić - bo Dworak uznaje na wniosek stacji że seriale to tez filmy)

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Poland »

I moim zdaniem wysyłając TVP ABC do konkursu strzeliła sobie w stopę ponieważ TVP Film (którym miała kierować pani Grażyna Torbicka) byłby z programowego punktu widzenia lepszym rozwiązaniem ponieważ TVP ma sporo polskich i zagranicznych filmów w swojej biblotece.
tomekogg pisze:A niby skąd słyszałeś? Znowu rozsiewanie plotek....
I niby na który kanał by aplikowali? Edukacyjno-poznawczy?
O tym dowiedziałem się przez e-mail wysłany do stacji. Tele 5 prawdopodobnie wystartuje jako kanał filmowy. Co do Water Planet (kanał edukacyjno-poznawczy) i Novela TV (kanał filmowy) to są tylko moje przypuszczenia. Z tej dwójki najbliżej do DVB-T poza Piątką najbliżej ma "wodny" kanał Polcastu.

ntcdvb

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: ntcdvb »

Testy DVB-T2 wskazują, ze dyrekcja TVP poszła po rozum do głowy. TVP w NTC musi nadawać całą swoją ofertę a do tego potrzebuje 2 MUXy DVB-T lub 1 MUX DVB-T2 przy kanałach SD.
Nadawanie pełnej oferty przyniesie nadawcy prestiż, przywróci zaufanie odbiorców, zwiększy możliwości pozyskania reklamodawców i czasu antenowego. Choć to pierwsza mądra decyzja (test DVB-T2) od kilku lat, może wreszcie zmieni się kierunek i TVP nie będzie dążyło do osiągnięcia dna.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Maniek99 »

@ntcdvb
Skąd wiesz że TVP miało coś z tym wspólnego (poza wydaniem zgody)?
Emitel wrzucił tam co chciał, równie dobrze mogli to zakodować, albo nadawać kilkanaście plansz testowych.

Wiking

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Wiking »

Jeżeli mógł wrzucić co chciał to szkoda, że nie wrzucił Eurosportu albo Canal+. :)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odp: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emitel użył kanałów na których emisję testową TVP otrzymała zgodę od administracji państwowej.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: TVRuda »

Przydałby się program pogodowy. Każdego w jakimś stopniu interesuje jaka będzie pogoda a chyba lepiej jest włączyć tv i nie czekać 15 czy 20 minut po serwisach informacyjnych na prognozę pogody. Uciążliwe jest to w TVP Info (5 minut reklamy a przedstawienie prognozy trwa 30 sekund a prowadzący dostaje zadyszki) i TVP1, bo dwójka zrobiła się mało atrakcyjna.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: fred »

Może dodatkowo ze dwa z telezakupami i dwa z wróżkami.

Najszybciej pogodę znajdziesz w necie. Szkoda ograniczonej liczby kanałów na takie rzeczy.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: Artek Ł. »

tvn meteo może nie w mux1 ale w jakiś kolejnym by się przydał bo po za pogodą pokazują też filmy dokumentalne .

Kod: Zaznacz cały

O tym dowiedziałem się przez e-mail wysłany do stacji. Tele 5 prawdopodobnie wystartuje jako kanał filmowy. Co do Water Planet (kanał edukacyjno-poznawczy) i Novela TV (kanał filmowy) to są tylko moje przypuszczenia. Z tej dwójki najbliżej do DVB-T poza Piątką najbliżej ma "wodny" kanał Polcastu.
tylko co by tele 5 pokazywało jako kanał filmowy ?
w specyfikacji kanału tam jest napisane, że kanał ma pokazywać filmy polskie i ze świata . Novela TV telenowele z ameryki południowej, water planet jest to kanał wyprofilowany pokazującą jedną tematykę. . ciężko widzę .
tele 5 to jest kanał rozrywkowy taki jak tv puls .
tele 5 fajnie było by widzieć w dvb-t ale w mux 1 jakoś nie widzę .

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: brachu »

Artek Ł. pisze:w specyfikacji kanału tam jest napisane, że kanał ma pokazywać filmy polskie i ze świata .
Jak nie zgłosi się nikt lepszy to nawet z ramówką obejmującą ze 2 seriale i 2 filmy dziennie mogą się dostać, bo
Zgodnie z art. 36 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji oceniając wnioski w postępowaniu koncesyjnym KRRiT będzie brała pod uwagę w szczególności:

stopień zgodności zamierzonej działalności programowej z zadaniami określonymi w art. 1 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, z uwzględnieniem stopnia realizacji tych zadań przez innych nadawców działających na obszarze objętym koncesją;
Czyli nie ma konieczności spełniania 100% warunków.

ntcdvb

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: ntcdvb »

Koledzy
TVN meteo w bezpłatnej DVB-T to nieosiągalne życzenie. ITI, Grupa TVN nie udostępni kanałów Meteo, TVN 24, Style, Turbo bo te kanały tematyczne w ich ocenie są kanałami premium.
A Tele5 PL jest kanałem dostępnym FTA w przekazie satelitarnym i oferta programowa jest słaba.
TVN, Polsat, Puls, TV4 to dla mnie kanały ogólno-tematyczne. (w DVB-T MUX2 są dlatego, że nadawali analogowo i nadawcy byli zainteresowani dalszym nadawaniem naziemnym).
Obecnie KRRiT wskazała oczekiwania na 4 kanały MUX1 i dobrze by było aby określiła oczekiwania wobec TVP na MUX3. Warto patrzyć na temat oferty programowej w kontekście całej oferty (wszystkie MUXy) jak tylko w oparciu o jedną paczkę.

Zablokowany