Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: kuku1234 »

robbo2k pisze:@TVRuda Jeśli emisja jako takiego filmu kosztuje z 1mln PLN to teraz zastanów się ile musi być reklam by ten interes sie zwrócił. Niemcy jak sam wiesz maja wyższe ceny na reklamy to mogą w FTA kupować droższe filmy ot i cala filozofia. Podejrzewam ze taki Avatar może kosztować Polsat sporo więcej. Myślę ze śmiało można przyjąć iz topowy film kosztuje ponad 1zł od widza.

30 sekund reklamy przy Avatarze w Polsacie to 96tys PLN.
Wg tego co piszesz to tak: film z reklamami minimum 3 godziny, w każdej godzinie maks. 12 minut reklam co zostanie zapewne wykorzystane do cna --> 3*12= 36 minut, bloki po 30 sekund daje 72 bloki, 72*96= 6.912.000 zł. Wg twojej ceny wychodzi mi, że maksymalnie tyle z reklam może na tym filmie wyciągnąć ?. Jak to się ma do kosztu 1 mln ?. Jeszcze ten film będą 10 razy powtarzać.

jojoro
Posty: 53
Rejestracja: 19 lipca 2012, o 22:26
Odbiornik: ADB-100T oraz Panasonic tx-p42st50e
Instalacja antenowa: DVBT:Dipol 94/21-69 Vena.Symetryzator.
Radio:Dipol AR9/CCIR/UKF-FM.Symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: jojoro »

Dlaczego UKE zgadza się na emisję takich kanałów w Muksach jak ATM Rozrywka, Puls2, TV6 czy nawet PoloTV? Przecież lecą tam same powtórki programów/filmów z Polsatu/TVN jakieś powtórki amerykańskich show i muzyka wątpliwej jakości. Myślę, że SAT to odpowiednie miejsce dla takich tworów. W MUX mamy bardzo ograniczone miejsce, więc może udałoby się je lepiej zagospodarować?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Jakie docelowo kanały będą w poszczególnych MUXach?

Post autor: belzebiusz »

UKE tu nie ma nic do gadania, jeśli już to KRRiT. :P

Zablokowany