Kanały TV nadawane w HD

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Sierek
Posty: 44
Rejestracja: 5 sierpnia 2011, o 12:45
Odbiornik: LG OLED65B7
Instalacja antenowa: Televes DAT HD BOSS
Televes DAT 75 HD BOSS
Yagi VHF 4 el.
Wzm. kan. WWK-1062
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice, Ostrawa

Re: Programy w HD

Post autor: Sierek »

Bartosz Czach pisze:Telewizor przy zakupie trzeba poznać dokładnie. Był znany rosyjski uczony, Jewgienij Macajew, który zasłynął pewną metodą. To ona jest podstawą przy zakupie. Intuicyjność obsługi, kolory, odcienie, czas włączania i przełączania. Przez Internet tego się nie sprawdzi.
Rosyjski uczony był prekursorem pomysłu na znaną sieć sklepów MM, zwanych też Macalnią Miejską. Macasz i oglądasz wybrany model, potem kupujesz w Internecie (zwykle 10 do 30% taniej).
DVBManiak pisze: Ja bym nie mógł chyba za niczym jeździć po całym kraju i szukać. Musiałbym chyba być totalnym maniakiem. Internet zdecydowanie mi wystarcza praktycznie do wszystkiego jeśli chodzi o sprzęt.
Oczywiście, że nie jeździłem, tylko śledziłem oferty w Internecie.

Bartosz Czach

Re: Programy w HD

Post autor: Bartosz Czach »

Twierdzenie o wyższości LCD czy plazmy nad CRT jest na poziomie manipulacji panów Jerzego B. czy Jerzego M. (celowo nie podaję pełnych nazwisk by nie naruszać niczego; jeśli ktoś nie wie o czym mowa, niech sobie poogląda pewien program na TVP Historia).

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Programy w HD

Post autor: kupon »

Bartosz Czach pisze:Twierdzenie o wyższości LCD czy plazmy nad CRT jest na poziomie manipulacji panów Jerzego B. czy Jerzego M. (celowo nie podaję pełnych nazwisk by nie naruszać niczego; jeśli ktoś nie wie o czym mowa, niech sobie poogląda pewien program na TVP Historia).
I na odwrót

Bartosz Czach

Re: Programy w HD

Post autor: Bartosz Czach »

kupon pisze:I na odwrót
Tak właśnie twierdzą manipulanci i zmanipulowani.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Programy w HD

Post autor: Tom345 »

Na szczęście pan Bartosz ma otwarty umysł i nikt mu tego nie zabroni. ;)

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Programy w HD

Post autor: kupon »

Bartosz Czach pisze:
kupon pisze:I na odwrót
Tak właśnie twierdzą manipulanci i zmanipulowani.
Musze Pana zmartwić.Niestety wcześniej czy później i tak Pan kupi TV lcd lub plazmę,bo nie będzie innej alternatywy.Już teraz chyba produkuje je tylko daewoo lub jeżeli Pana interesują nowe modele to polecam http://pclab.pl/news40812.html.

Bartosz Czach

Re: Programy w HD

Post autor: Bartosz Czach »

Posiadany telewizor LCD tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że odbiornika CRT nic nigdy nie pobije.

DVBManiak

Re: Programy w HD

Post autor: DVBManiak »

Zgadzam się, ale trzeba iść do przodu. Sam korzystam tylko z CRT (mam kilka), ale nadejdzie taki dzień, że trzeba będzie je wymienić.

Matteo87

Re: Programy w HD

Post autor: Matteo87 »

Bartosz Czach pisze:Posiadany telewizor LCD tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że odbiornika CRT nic nigdy nie pobije.
Bartoszu, ale Ty nie masz telewizora LCD tylko monitor z tunerem telewizyjnym. A to różnica.
Tak bynajmniej wynika z opisu Twojego profilu na tym forum.

Bartosz Czach

Re: Programy w HD

Post autor: Bartosz Czach »

A Sony KDL-37U4000 to co? Sharp LC-32D44E to co?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Programy w HD

Post autor: Puma »

Temat chyba już na dobre zboczył z 'programy w HD ;)

Wszystko zależy od tego jakie modele, firmy porównujemy ze sobą.
Osobiście różnicy miedzy moim monitorem a LE32B530 nie zauważyłem. Mój poprzedni monitor LCD nie był najlepszy i odczuwałem dyskomfort w porównaniu do poprzedniego monitora CRT... technika jednak idzie do przodu i różnice się zacierają.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Programy w HD

Post autor: kuku1234 »

Bartosz Czach pisze:Posiadany telewizor LCD tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że odbiornika CRT nic nigdy nie pobije.
To musisz miec straszna tandete. Ja mam lcd i po 2 latach jestem w stanie sie zachwycac jaki mam zaje..fajny obraz i telewizor.
Matteo87 pisze: Bartoszu, ale Ty nie masz telewizora LCD tylko monitor z tunerem telewizyjnym. A to różnica.
Tak bynajmniej wynika z opisu Twojego profilu na tym forum.
Ja tez mam i co ? jw.

Bartosz Czach

Re: Programy w HD

Post autor: Bartosz Czach »

kuku1234 pisze:To musisz miec straszna tandete
Proszę zachować dla siebie takie teksty.

PanNoName

Re: Programy w HD

Post autor: PanNoName »

Bartosz Czach pisze:
kuku1234 pisze:To musisz miec straszna tandete
Proszę zachować dla siebie takie teksty.
Proszę zachować dla siebie teksty, że telewizora CRT nic nigdy nie pobije...

Bartosz Czach

Re: Programy w HD

Post autor: Bartosz Czach »

PanNoName pisze:telewizora CRT nic nigdy nie pobije...
Ale to jest oczywista prawda. Czy coś jest w stanie pobić naturalną technikę wyświetlania obrazów? Żadne ciekłokrystaliczne czy plazmowe światło nie da tego, co widzialne pasmo promieniowania elektromagnetycznego (protony, elektrony i neutrony).

Maciey

Re: Programy w HD

Post autor: Maciey »

Skoro już offtopujemy ;)
Bartosz Czach pisze:Żadne ciekłokrystaliczne czy plazmowe światło nie da tego, co widzialne pasmo promieniowania elektromagnetycznego
Sam sobie zaprzeczyłeś. Widzialne pasmo promieniowania elektromagnetycznego to nic innego jak po prostu światło. Czyli światło nie da tego co światło. Ciekawe.

Bartosz Czach

Re: Programy w HD

Post autor: Bartosz Czach »

Owszem światło jest widzialną częścią pomieniowania elektromagnetycznego. Ale inne jest diodowe, a inne naturalne.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Programy w HD

Post autor: Kpc21 »

W dotychczas produkowanych LCD wykorzystywano światło jarzeniowe, uważane za jeszcze mniej naturalne od LED-owego. Tylko czy światło lampy kineskopu jest "lepsze" od jarzeniowego, czy nawet LED-owego? Z żarówką raczej zbyt wiele wspólnego ona nie ma.

Proponuję podejść do tematu od innej strony. Gdyby odbiorniki LCD czy plazmy były gorsze od tych kineskopowych, ludzie by ich nie kupowali. Był okres, kiedy na rynku dostępne były wszystkie trzy rodzaje. Gdyby ludzie nie kupowali LCD i plazm, na rynku utrzymałyby się kineskopy.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Programy w HD

Post autor: JaroslawMroczkowski »

a ja proponuję wrócić do tematu wątku.
Przypominam, ze jesteśmy w dziale "strategie, plany, testy", w wątku "Programy w HD"
To nie miejsce na dyskusję o wyższości jednych rodzajów ekranów na innymi.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Programy w HD

Post autor: giaur500 »

Bartosz Czach pisze:Owszem światło jest widzialną częścią pomieniowania elektromagnetycznego. Ale inne jest diodowe, a inne naturalne.
Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać. Panie Bartoszu Czach, światło naturalne to światło słoneczne tylko i wyłącznie. Każde inne, w każdym urządzeniu, każdej żarówce itd to światło sztuczne - to po pierwsze. A po drugie, to proponuję zorientować się chociaż jak kineskop crt działa, z czego powstaje światło i w jaki sposób a potem dopiero pisać ze światło jarzeniowe jest "mniej naturalne" (cokolwiek by to miało znaczyć - bo nie wiem co znaczy i zaiste nikt nie wie) od swiatła generowanego przez kineskop.

Już pomijam samą szkodliwość kineskopów crt, promieniowanie przez nie generowane, migotanie które szkodzi na oczy i inne kwestie.

Zablokowany