TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
yougo

TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: yougo »

Tytuł mówi sam za siebie ... TVP 1 i 2 będą w jakości HD od 1 czerwca ... i już !! :lol:
Na święta (być może) będzie już w mux'ie 2 w jakości HD Polsat i TVN (bo prowadzą testy) ...
Uważam temat za zamknięty ... po co gdybać, skoro wiadomo, że będzie ... 8-)

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Artek Ł. »

yougo pisze:Tytuł mówi sam za siebie ... TVP 1 i 2 będą w jakości HD od 1 czerwca ... i już !! :lol:
Na święta (być może) będzie już w mux'ie 2 w jakości HD Polsat i TVN (bo prowadzą testy) ...
Uważam temat za zamknięty ... po co gdybać, skoro wiadomo, że będzie ... 8-)

Polsat HD i TVN HD na święta nie będzie . ponieważ w MUX 2 brak jest miejsca na HD.
te kanały do czasu wyłączenia telewizji analogowej będą dostępne jako test w warszawie .
a co do TVP 1 HD, TVP 2 HD na razie nie wiadomo jak to będzie wyglądać .

bo jak będzie np:
w MUX I:
TVP 1 HD
UTV
ATM
ESKA TV
POLO TV
to duża część odbiorców nie będzie miała dostępu na ziemnie przez długi czas do kanału TVP 2 HD z MUX III. A jak dadzą te kanały na MUX III to nieliczni tylko będą mogli oglądać TVP

yougo

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: yougo »

Artek Ł. pisze:Polsat HD i TVN HD na święta nie będzie . ponieważ w MUX 2 brak jest miejsca na HD.
te kanały do czasu wyłączenia telewizji analogowej będą dostępne jako test w warszawie .
a co do TVP 1 HD, TVP 2 HD na razie nie wiadomo jak to będzie wyglądać .
... w mux'ie 2 TVN ma jeszcze TVN7, który zostanie zlikwidowany na rzecz TVN HD, a Polsat ma TV4, który to z kolei zostanie usunięty na rzecz Polsat HD. To wszystko ruszy (bo testy przebiegają pomyślnie) najpóźniej od 1-go stycznia 2012r., a plan jest, aby wszystko działało już na Święta Bożego Narodzenia.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: vigoo »

yougo pisze:... w mux'ie 2 TVN ma jeszcze TVN7, który zostanie zlikwidowany na rzecz TVN HD, a Polsat ma TV4, który to z kolei zostanie usunięty na rzecz Polsat HD. To wszystko ruszy (bo testy przebiegają pomyślnie) najpóźniej od 1-go stycznia 2012r., a plan jest, aby wszystko działało już na Święta Bożego Narodzenia.
Piękne bajki opowiadasz
Posłuchaliśmy, pośmialiśmy się, ale teraz czas zejść na ziemię...

DVBManiak

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: DVBManiak »

Haha no jak to czytałem to nie mogłem po prostu. :lol: Piękne marzenia, też bym tak chciał. :)

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Artek Ł. »

DVBManiak pisze:Haha no jak to czytałem to nie mogłem po prostu. :lol: Piękne marzenia, też bym tak chciał. :)
ale to nie ta bajka .

do stabilizacji NTC będzie jeszcze trzeba poczekać do wyłączenia telewizji analogowej .
jak dla mnie teraz to jest taki okres testowy .

zamiast tych dwóch kanałów TVP 1 HD , tvp 2 hd . mogli by dać TVP HD i ten kanał przeorganizować . żeby był do tego kanału jak największy zasięg .

mariusz 37

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: mariusz 37 »

yougo pisze:Tytuł mówi sam za siebie ... TVP 1 i 2 będą w jakości HD od 1 czerwca ... i już !! :lol:
Na święta (być może) będzie już w mux'ie 2 w jakości HD Polsat i TVN (bo prowadzą testy) ...
Uważam temat za zamknięty ... po co gdybać, skoro wiadomo, że będzie ... 8-)
yougo pisze:
... w mux'ie 2 TVN ma jeszcze TVN7, który zostanie zlikwidowany na rzecz TVN HD, a Polsat ma TV4, który to z kolei zostanie usunięty na rzecz Polsat HD. To wszystko ruszy (bo testy przebiegają pomyślnie) najpóźniej od 1-go stycznia 2012r., a plan jest, aby wszystko działało już na Święta Bożego Narodzenia.
... ;) Kolego nasz kochany, najpierw uważasz temat za zamknięty bo "wiadomo, że będzie...", a później raczysz nas tak wspaniałymi wieściami... jestem w stanie Cię wycałować za to ! Problem tylko w tym, że kultura nakazuje podać źródło tak wspaniałych informacji ( choć TV 4 kosztem POLSAT HD to już wielce ciekawa teoria ), więc podaj nam źródło tej informacji aby nasza radość przerodziła się w euforię... no chyba, że wyssałeś to z mlekiem... :lol:

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: ploomba »

Moim zdaniem przechodzenie stacji w DVB-T z SD na HD zacznie się wtedy, gdy pojawi się możliwość zagospodarowania kolejnych multipleksów. Nadawcy znów wybiorą mniejsze zło - czyli, aby nie dopuścić do rynku nowych podmiotów, zajmą kolejne multipleksy poprzez zamianę kanałów SD na HD. Takie mam przeczucie.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2011, o 12:24 przez ploomba, łącznie zmieniany 1 raz.

mariusz 37

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: mariusz 37 »

ploomba pisze:Moim zdaniem przechodzenie stacji w DVB-T z SD na HD zacznie się wtedy, gdy pojawi się możliwość zagospodarowania kolejnych multipleksów. Nadawcy znów wybiorą mniejsze zło - czyli, aby nie dopuścić do rynku nowych podmiotów, zajmą kolejne multipleksy poprzez zamianę kanałów SD na HD. Takie mam przeczucie.
To nie jest Twoje przeczucie, tylko naturalny postęp technologiczny i cywilizacyjny... pytanie tylko w jakim czasie rozegra się on w naszym kraju, a prościej- jak długo będą to hamować różne lobby.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Artek Ł. »

mariusz 37 pisze:
ploomba pisze:Moim zdaniem przechodzenie stacji w DVB-T z SD na HD zacznie się wtedy, gdy pojawi się możliwość zagospodarowania kolejnych multipleksów. Nadawcy znów wybiorą mniejsze zło - czyli, aby nie dopuścić do rynku nowych podmiotów, zajmą kolejne multipleksy poprzez zamianę kanałów SD na HD. Takie mam przeczucie.
To nie jest Twoje przeczucie, tylko naturalny postęp technologiczny i cywilizacyjny... pytanie tylko w jakim czasie rozegra się on w naszym kraju, a prościej- jak długo będą to hamować różne lobby.
pewnie w kolejnych mux-ach będzie zrealizowany pomysł na trzecie kanały nadawców z MUX 2 .

w którymś z MUXów 1 , 2 , 3 według mnie powinien być np. TVP HD bo kupując jakikolwiek STB nie ma możliwości przetestować jak on działa z HD . to by ludzi przyciągnęło a zwłaszcza, że kanał jest w 100 % w HD

DVBManiak

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: DVBManiak »

Na czas Euro i Olimpiady daliby TVP HD do MUX-1 zamiast TVP1, TVP2 SD a do MUX-3 daliby TVP1 i TVP2 w HD za SD i TVP Sport oraz wyłączyli mało oglądane TVP Kultura i Historia.
MUX-1: TVP HD, TVP INFO + 4 komercyjne
MUX-3: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Sport
Jakby tak zrobiono, to jakość HD, ale i SD byłaby na bardzo wysokim poziomie a później TVP Kultura i Historia wróciłoby do MUX-3. Tak to powinno wyglądać. Szkoda tylko, że największym problemem jest zasięg MUX-3.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kupon »

Oj panowie troszkę się zagalopowali.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2011, o 13:29 przez kupon, łącznie zmieniany 1 raz.

mariusz 37

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: mariusz 37 »

DVBManiak pisze: Szkoda tylko, że największym problemem jest zasięg MUX-3.
Oprócz tego dodałbym jeszcze termin wprowadzenia HD w TV publicznej, przecież 1 czerwca 2012 to ostatni dzwonek przed EURO 2012!!! A wyobraźcie sobie, że każdy chciałby ustawić antenę czy też kupić sprzęt i go wypróbować... a EURO zaczynamy 8 czerwca!!!!

ss80

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: ss80 »

DVBManiak pisze:...wyłączyli mało oglądane TVP Kultura i Historia...
Zaraz zaraz, nie gorączkuj :twisted: się tak bardzo :roll: , to że ty nie oglądasz nie znaczy że inni nie oglądają, ja wolę 100 razy bardziej te dwa kanały SD niż TVP1HD TVP2HD i TVPInfo FULL HDw3D :lol:

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kupon »

Te pomysły są bardziej irracjonalne niż full hd w NTC. :D

DVBManiak

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: DVBManiak »

No ja też oglądam, ale mi chodzi tylko na czas Euro i Olimpiady. To raczej trzeba stawiać w pierwszym rzędzie, szczególnie Euro. Chyba byś wytrzymał 3 tygodnie bez Kultury i Historii? TVP INFO oczywiście z MUX-3 też off, bo po co skoro będzie w ogólnopolskim MUX-1. Jak pokazywać Euro to w najwyższej możliwej jakości obrazu.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kupon »

Tak jak już było.Jak był zjazd KPZR też był tylko jeden słuszny kanał.Po co komu kultura i historia.
Nie każdy człowiek żyje tylko sportem.
Stworzył byś bardzo niebezpieczny precedens.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2011, o 13:50 przez kupon, łącznie zmieniany 1 raz.

mariusz 37

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: mariusz 37 »

ss80 pisze:... ja wolę 100 razy bardziej te dwa kanały SD niż TVP1HD TVP2HD i TVPInfo FULL HDw3D :lol:
Spokojnie... TVP Historia i może mniej Kultura opiera się na materiałach archiwalnych więc tutaj SD ma sens, tak samo kanał info nie ma większego sensu w HD... ALE DWA FLAGOWE KANAŁY TVP MAJĄ POLE DO POPISU - NOWE FILMY, SERIALE, KONCERTY, TRANSMISJE SPORTOWE itp. , itd.
Już wyżej było pisane, że te 5 kanałów się zmieści w jednym mux-ie , więc po co odgrzewacie stare naleśniki... ;)

DVBManiak

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: DVBManiak »

kupon pisze:Nie każdy człowiek żyje tylko sportem.
Ale powinien żyć od 8 czerwca do 1 lipca 2012.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kupon »

W mojej piaskownicy łopatka mi opadła :D

Zablokowany