TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
vari107

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: vari107 »

yougo pisze:
Artek Ł. pisze:Polsat HD i TVN HD na święta nie będzie . ponieważ w MUX 2 brak jest miejsca na HD.
te kanały do czasu wyłączenia telewizji analogowej będą dostępne jako test w warszawie .
a co do TVP 1 HD, TVP 2 HD na razie nie wiadomo jak to będzie wyglądać .
... w mux'ie 2 TVN ma jeszcze TVN7, który zostanie zlikwidowany na rzecz TVN HD, a Polsat ma TV4, który to z kolei zostanie usunięty na rzecz Polsat HD. To wszystko ruszy (bo testy przebiegają pomyślnie) najpóźniej od 1-go stycznia 2012r., a plan jest, aby wszystko działało już na Święta Bożego Narodzenia.
Skład MUXu niestety reguluje KRRiT (którą pewien pan obieciał znieść dwa expose temu).
A ta na to się nie zgodzi bo ... prywatni właśnie tego nie chcą.
Ona jest to po by wizerunkowo brać na siebie te decyzje, których pragną prywatne stacje a nie chcą się do nich otwarcie przyznać.
Nie będzie żadnego HD a jeśli już to tylko TVP na Euro (a potem "z przyczyn technicznych"....).
vari

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: ploomba »

DVBManiak pisze:
kupon pisze:Nie każdy człowiek żyje tylko sportem.
Ale powinien żyć od 8 czerwca do 1 lipca 2012.
Niby dlaczego?

Jeśli zawartość multipleksów została z góry ustalona to NIE WOLNO wyłączac w trakcie części stacji tylko ze względu na jakieś "widzi mi się" części odbiorców.
Swoją drogą, tak jak już tu kilkakrotnie oficjalnie pisano. Nic nie będzie wyłaczane. Od 1 czerwca jedynie w mux-1 pojawi się TVP1HD w zamian za TVP-1 SD a w mux-3 TVP2 HD w zamian za TVP2 SD. No i nie bedzie to zmiana na czas EURO2012, tylko na stałe. No chyba, że nagle TVP zostanie "postraszona przez platformy" i sygnał wyłączy - tak jak to miało miejsce z TVP sport TVP HD i ich platformą cyfrową z Astry.

DVBManiak

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: DVBManiak »

I tak pewnie nie będą na stałe, pisało o tym kilka osób, że w pierwszych 3 MUX-ach nie może być HD. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Mi tam będzie potrzebne HD tylko na czas Euro i Olimpiady, a potem mi właściwie obojętne, ale mogliby zostawić, w końcu to będzie standard.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kupon »

No teraz to mi i grabki opadły :D Czy kolega widzi coś poza własnym nosem :?:

DVBManiak

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: DVBManiak »

Nie, nie widzę.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Puma »

kupon pisze:No teraz to mi i grabki opadły :D Czy kolega widzi coś poza własnym nosem :?:
A czy wszyscy tutaj piszący nie układają program pod swoje potrzeby? ;)

Nie jest tak że większość woli HD kosztem oferty kanałów, zrób z łaski swojej ankietę wśród np. 1000 osób a pewnie się zdziwisz... tylko nie wybieraj samych zapaleńców sportu tylko całe spektrum widzów.

mariusz 37

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: mariusz 37 »

kupon pisze:No teraz to mi i grabki opadły :D Czy kolega widzi coś poza własnym nosem :?:
DVBManiak pisze:Nie, nie widzę.
... HA, HA ,HA... czyli pozostańmy na poziomie Ferdynanda Kiepskiego... ;)... i telewizora "OKIL"... ;) :lol:

DVBManiak

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: DVBManiak »

Ten temat już w ogóle nie ma sensu. Przecież ja tylko przedstawiłem swoją teorię jak mogłoby być. Wiadomo, że nikt ważny tego nie weźmie pod uwagę, ale pewnie też się niektórzy ze mną zgodzą, że taki scenariusz byłby na Euro najlepszy. Ja nie jestem jakimś wielkim fanem sportu, ale uważam, że Euro to jednak jest coś więcej niż sport. To jest wydarzenie na dużą skalę dla Polaków. Tak szczerze to jednak myślałem, że jest tu więcej osób, które tak myślą. Ale ok, niech będzie TVP1 HD w MUX-1 i TVP2 HD w MUX-3. Tak też pasuje, zwłaszcza, jeśli będą na stałe.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kupon »

No nie jak tak.@DVB Maniak.Troszkę humora. :D Pozdrawiam

mariusz 37

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: mariusz 37 »

DVBManiak pisze:... taki scenariusz byłby na Euro najlepszy. Ja nie jestem jakimś wielkim fanem sportu, ale uważam, że Euro to jednak jest coś więcej niż sport. To jest wydarzenie na dużą skalę dla Polaków. Tak szczerze to jednak myślałem, że jest tu więcej osób, które tak myślą.
DVBManiak wcale się nie mylisz, tylko niepotrzebnie zapętlasz się w swoich myślach. Już dawno tu zostało powiedziane, że HD będzie na stałe w TVP 1 i 2, i będzie jeszcze olimpiada i wiele innych wydarzeń nie tylko sportowych, więc EURO będzie rodzajem promocji HD w DVB-T. :D

Bartosz Czach

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Bartosz Czach »

mariusz 37 pisze:HD będzie na stałe w TVP 1 i 2
To jak ma się rozkład stacji na MUX do Twej bredni? gdzie jest 3/7 lub 3/8 MUX1 dla TVP? Przy HD w życiu nie będzie tam tylu stacji.

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: pivo »

Chcecie by wątek został czasowo wyłączony a posty skasowane? Keep calm. Czas pokaże jak będzie.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: ploomba »

Bartosz Czach pisze:
mariusz 37 pisze:HD będzie na stałe w TVP 1 i 2
To jak ma się rozkład stacji na MUX do Twej bredni? gdzie jest 3/7 lub 3/8 MUX1 dla TVP? Przy HD w życiu nie będzie tam tylu stacji.
4/8

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: pawelll »

Bartosz Czach pisze: To jak ma się rozkład stacji na MUX do Twej bredni?
Kolego Bartoszu, zdecyduj się. Albo prowadzimy rzeczową dyskusję techniczną (i/lub ideową) nt. HD w MUX1/3 albo obrzucamy się inwektywami. Nie zniżaj poziomu tego forum do onetu czy wp.
A co do zasady- chyba ktoś kto lepiej zna realia techniczne dobrze przygotował zarządowi TVP decyzję o wprowadzeniu HD na EURO- nie ma w niej tez mowy o wyłączaniu jakiegokolwiek działającego kanału.
Wiec pytania które zadałem wywołując tą dyskusję:
- czy da się włączyć HD wcześniej
- czy nie wyłączą po EURO/IO
są jak najbardziej zasadne i technicznie i ideowo.

Pozdrawiam

mir1111

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: mir1111 »

Bartosz ty tylko grasz i zabawiasz się forum.Wiedz o tym iż wpływu na to nie masz.Kup sobie telewizję z kanałami HD,będzie spokój.Męczysz ludzi i denerwujesz.Co Tobie to da.Czytaj książki oderwij się od cyfryzacji.Siedzisz w tym najprawdopodobniej 15 godz/24.Wszędzie Tobie nic nie pasuje.Dobra rada nie zakładaj cyfryzacji,zainstaluj sobie np.TV N.Pozdrawiam.

mariusz 37

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: mariusz 37 »

Bartosz Czach pisze: To jak ma się rozkład stacji na MUX do Twej bredni?
A tak się ma : http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... hd/5545388 , czyli wracamy do punktu wyjścia ? Jak to się mówi- " byleby do wiosny " . Pozdrawiam !

Dig Dug

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Dig Dug »

Dlaczego HD nie ma sensu poza Euro i Olimpiadą ?? Przecież fajnie jest odlądnąć niektóre filmy jak "Zycie nad rozlewiskiem" - bardzo ładne krajobrazy, "Czas honoru" fajnie kręcony film, szerokie plany itp. O filmach normlanie o 20 z minutami nie wspominam. Co komu szkodzi, że jest lepiej. Ja bym chciał, żeby zostawili HD na stałe, ale platformy nie zgodzą się na to i wyłączą.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Robert03 »

Dig Dug pisze: Ja bym chciał, żeby zostawili HD na stałe, ale platformy nie zgodzą się na to i wyłączą.
Ale platformy tutaj prawnie nie mają nic do powiedzenia. To są prywatne spółki zajmujące się wyłącznie reemisją programów. One to sobie mogą decydować o swojej ofercie a nie o tym co będzie nadawała TVP w DVB-T.
Jeśli TVP ma zgodę na nadawanie swoich programów w HD to platformom nic do tego. Tak samo nic im do tego czy TVP uruchomi swoją platformę satelitarną czy nie.
Platformy mogą jedynie umieścić te kanały także w swojej ofercie. Mogą a nie muszą.

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: lpf1972 »

mariusz 37 pisze:
Bartosz Czach pisze: To jak ma się rozkład stacji na MUX do Twej bredni?
A tak się ma : http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... hd/5545388 , czyli wracamy do punktu wyjścia ? Jak to się mówi- " byleby do wiosny " . Pozdrawiam !
lekki OT
A czy zwróciliście uwagę, że news jest z 25.10.2011, a omawia posiedzenie zarządu TVP z 26.10.2011 :) Wróżka pisała czy co?

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: pawelll »

Robert03 pisze: Ale platformy tutaj prawnie nie mają nic do powiedzenia. To są prywatne spółki zajmujące się wyłącznie reemisją programów. One to sobie mogą decydować o swojej ofercie a nie o tym co będzie nadawała TVP w DVB-T.
Jeśli TVP ma zgodę na nadawanie swoich programów w HD to platformom nic do tego. Tak samo nic im do tego czy TVP uruchomi swoją platformę satelitarną czy nie.
Oj naiwny, naiwny naiwny.

A przez ostatnie lata kłody pod nogi i piasek w tryby DVB-T to krasnoludki rzucały... :D

Zablokowany