TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

Kolego, nie porównuj satelity do Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Jak to kiedyś przewodniczący Dworak powiedział - miejsce w multipleksie to rzadkie dobro. Tak, więc trzeba je szanować, a nie zapychać.

Ale rozumiem, że innym do szczęścia wystarczy dodanie znaczka oraz podkręcenie bitrate. :)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, o 11:38 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kupon »

Pierwszym prawdziwym testem będzie festiwal w Opolu.Jak wyjdzie z tego kich to wtedy można narzekać.Teraz radziłbym dać na wstrzymanie :lol:

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: zesepo »

@wiking - A niektórym wystarczy dać komputer, by zaczął "uszczęśliwiać" innych. Wiking, dziękujemy, znamy już twoje zdanie.

A co do kolorów to macie rację, obraz jakoś żywiej wygląda.

rockhound

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: rockhound »

GEDAW pisze:
Wiking pisze:
cyber pisze:A HD tylko na platformach i w kablu -słono płatne . Oto wola narodu 8-)
Powiedz mi dlaczego mam zaklinać rzeczywistość? Gdyby to chociaż była wysoka rozdzielczość, ale tak nie jest. Kanał w nazwie ma HD, zajmuje miejsce dwóch kanałów SD, a nadaje w standardowej rozdzielczości. Z czego mam cieszyć się? Ze znaczka HD?

Powiem Ci, że posiadam TV 23' i 46'
na 23' nie bardzo widać różnicę
natomiast na 46' różnica jest znacząca (ostrość).

Potwierdzam,sprawdziłem na własne oczy u kolegi na 32" rzeczywiście różnica jest mało widoczna,u mnie na 42" bardzo duża.Zwracam honor kolegom z wcześniejszych postów

kubica77

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kubica77 »

moim zdaniem z osądami nalezy poczekać do nastepnego piątku po meczu otwarcia euro... wtedy się przekonamy jakie mozliwości ma tvp1 i tvp2 w HD :)

emini

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: emini »

Już po Opolu będzie można ocenić.

Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

zesepo pisze:@wiking - A niektórym wystarczy dać komputer, by zaczął "uszczęśliwiać" innych. Wiking, dziękujemy, znamy już twoje zdanie.

A co do kolorów to macie rację, obraz jakoś żywiej wygląda.
Nie dziękuję. Dalej będę sobie ględził. :P Trzeba uświadomić naród, bo inaczej nadawcy dalej będą serwować znaczki HD zamiast wysokiej rozdzielczości.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

@rockhound to wytłumacz to jeszcze koledze @wikingowi. Oj nie będzie to proste! ;)

Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

cyber pisze:@rockhound to wytłumacz to jeszcze koledze @wikingowi. Oj nie będzie to proste! ;)
A co ma mi wytłumaczyć? Tego, że nie widzę wysokiej rozdzielczości, gdyż mam za mało cali. To już wiem dzięki Tobie. :) A może chodzi o coś innego?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

O Okuliste?

kubica77

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kubica77 »

emini pisze:Już po Opolu będzie można ocenić.
niby racja ale euro(relacje) produkuje UEFA i oni maja napewno najlepsze kamery HD pewnie lepsze niz tvp ... przed chwilą oglądalem zapowiedzi seriali na tvp 1 hd i juz to calkiem calkiem wyglądało..np reklama ojca mateusza ;)

Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

cyber pisze:O Okuliste?
A jakieś szczegóły? Bo jak pójdę do niego to nie będę wiedział co mu powiedzieć. :) Powiedz mi jaki mam problem ze sobą.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: brachu »

zesepo pisze: A co do kolorów to macie rację, obraz jakoś żywiej wygląda.
Jak podkręcili bitrate itd to i obraz jest "żywszy". "HD" nie ma z tym nic wspólnego, gdyby zastosowali takie parametry w przypadku kanału SD to też by lepiej wyglądał. To jak wygląda TVP1 HD to można nazwać takim "polskim HD" czyli ludzie się jarają mimo, że z prawdziwym HD dostępnym na Zachodzie to poza literkami HD nie ma nic wspólnego. Ale już się przyzwyczaiłem, że u Polakom wystarczą trochę "żywsze kolory" znaczek HD do tego i są w siódmym niebie.

rockhound

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: rockhound »

cyber pisze:@rockhound to wytłumacz to jeszcze koledze @wikingowi. Oj nie będzie to proste! ;)
Nawet nie będe próbował,ignoranta najlepiej zignorować

shadowman333

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: shadowman333 »

Dla porównania załączam screeny z HD i SD wiadomości. Wyraźnie widać, że obraz jest upscalowany, więc wstrzymajmy się na razie z ocenianiem jakości. Na moje "Wiadomości" są nagrywane w 720.

Zrzut z SD powiększyłem do rozdzielczości 1080, żeby łatwiej można było zauważyć różnicę.

Obrazek

Obrazek

neverer

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: neverer »

Podzielę się moimi wrażeniami, otóż jakość obrazu wyraźnie poprawiła się w programie Windows Media Center, natomiast na odbiorniku stacjonarnym, podłączonym do LCD 32 cale, pojawiają się zacięcia podczas używania timeshiftingu z pendrivem.

morrisdoe

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: morrisdoe »

kupon pisze:Pierwszym prawdziwym testem będzie festiwal w Opolu.Jak wyjdzie z tego kich to wtedy można narzekać.Teraz radziłbym dać na wstrzymanie :lol:
Pierwszym prawdziwym testem będzie emisja Ojca Mateusza odc 95 - dziś o 20:30.
Emisja równoległa TVP1 HD = TV PHD.
Również dzisiaj Galeria, Piąty stadion - w tych przypadkach wiemy, że są one kręcone w HD.

rockhound

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: rockhound »

"Galeria" leciała rano i na pewno nie było to HD.

Don Mateo dzisiaj wieczorem teoretycznie powinien być w HD

morrisdoe

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: morrisdoe »

Jeżeli Galeria szła w SD, to w takim razie możemy mieć wątpliwości czy cały kontent, który posiadają będą emitować w HD.
To jest raczej zły prognostyk.

EDIT:

Czekamy na Padre Mateo - przy równoległej emisji nie mogą dac tyłka, chyba że w HD będą emitować to co oni uznają za słuszne.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, o 12:39 przez morrisdoe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kupon »

morrisdoe pisze:
kupon pisze:Pierwszym prawdziwym testem będzie festiwal w Opolu.Jak wyjdzie z tego kich to wtedy można narzekać.Teraz radziłbym dać na wstrzymanie :lol:
Pierwszym prawdziwym testem będzie emisja Ojca Mateusza odc 95 - dziś o 20:30.
Emisja równoległa TVP1 HD = TV PHD.
Również dzisiaj Galeria, Piąty stadion - w tych przypadkach wiemy, że są one kręcone w HD.
Nie chodzi mi o statyczne sceny w ojcu Mateuszu(ani jednego odcinka nie oglądnąłem do końca :D :D )tylko o sceny dynamiczne typu błyski świateł,fleszy ogólnie dużo ruchu.

Zablokowany