TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

@giaur500 -już pisałem ,że to You Tube.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, o 10:19 przez cyber, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kupon »

DVBManiak pisze:Myślę, że oficjalnie dopiero od jutra można badać jakość. Jutro np. na Wiadomościach a pierwszy ważny test to mecz Polska-Andora.

I każdy będzie badał "pod" siebie :P

Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

cyber pisze:@Wiking- A jednak to ściśle tajne .
Pozdrawiam.
Nie, nie jest ściśle:
Samsung - LE32B530P7W.
Czekam na uwagi. :D

rockhound

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: rockhound »

Puma pisze:rockhound, Ty masz 42" a to duży telewizor, przeważnie ludzie mają mniejsze formaty.

Puma,ale na mniejszym formacie lepiej widać różnice

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Puma »

Hmm, to jak na razie się nie bardzo sprawdza... ale poczekam za prawdziwe HD :D

arik92

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: arik92 »

Teraz są trzy ścieżki na TVP1:
- polski MPEG
- ORG DD
- AUX DD+ plus oznaczenie, że jest to ścieżka z audiodeskrypcją

Jeśli ktoś z TVP tu zagląda, to oznaczenie ścieżki DD dobrze byłoby ustawić na "MUL", byłoby tak samo jak na TVN.

shadowman333

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: shadowman333 »

Z tego co zdążyłem zauważyć to obraz jest troszkę lepszy w HD, ale szału nie ma. Trzeba poczekać na materiał nagrany w HD.
Macie dźwięk w AC3? Ja mam dźwięk tylko w MPEG. Na innych programach AC3 działa.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

@rockhound -chyba jak wstawisz nos do TV .
@wiking - na takim formacie oglądając TV już z kilku metrów różnica będzie mało widoczna a dla Ciebie już wcale nie będzie widoczna ... dlatego TV do oglądania wyższych rozdzielczości powinien być na pewno większy niż 32 cale zakładając ,że się ogląda dany obraz z naturalnej odległości.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: hadam »

Jak na razie obraz jakością nie powala, wyraźny jest tylko sam napis TVP 1 HD TEST, poza tym troszeczkę różnica na + dla HD zwłaszcza kolory. Mam możliwość porównać bo MUX-3 z TVP 1 SD też odbieram. Dobre HD widać na niektórych programach francuskiego Arte HD które odbieram z satelity, z całą pewnością do tej pory na TVP 1 HD TEST nie było żadnego materiału w HD.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Puma »

ObywatelDVB-T pisze:Jak na razie obraz jakością nie powala, wyraźny jest tylko sam napis TVP 1 HD TEST, poza tym troszeczkę różnica na + dla HD zwłaszcza kolory.
Dokładnie, kolory są żywsze/wyraźniejsze.

Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

cyber pisze:@rockhound -chyba jak wstawisz nos do TV .
@wiking - na takim formacie oglądając TV już z kilku metrów różnica będzie mało widoczna a dla Ciebie już wcale nie będzie widoczna ... dlatego TV do oglądania wyższych rozdzielczości powinien być na pewno większy niż 32 cale zakładając ,że się ogląda dany obraz z naturalnej odległości.
Jeżeli przełączę na Discovery, a potem na Discovery HD Showcase to widzę różnicę i nie ważne są cale, ani metry. Tak, więc jeżeli coś jest w wysokiej rozdzielczości to widać to także na 32". :D Ale dziękuję za stwierdzenie, że mój telewizor do niczego nie nadaje się. :P

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

Potrzebny jest porządny materiał źródłowy jak właśnie relacje sportowe . To wiele wyjaśni ;)

rockhound

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: rockhound »

Naprawde jeśli ktoś nie widzi różnicy to okulista, słowo.

Obraz jest o wiele ostrzejszy i płynny w dynamicznych scenach, nie pixeluje, tak jak to było w SD

AC-3 niby jest,ale coś z nim jest nie tak,bo dialogi zamiast w centralnym idą z prontalnych

Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

rockhound pisze:Naprawde jeśli ktoś nie widzi różnicy to okulista, słowo.
Ojej, różnica jest, ale nie jest to wysoka rozdzielczość. :) I o to mi rozchodzi się. :D

rancor
Posty: 50
Rejestracja: 10 maja 2012, o 18:38
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznań-Śrem

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: rancor »

shadowman333 pisze:[...]Macie dźwięk w AC3? Ja mam dźwięk tylko w MPEG. Na innych programach AC3 działa.
Wszystkie 3 ścieżki dźwiękowe odbieram bez problemu: polski MPEG stereo, org Dolby D 5.1-kan. i Dolby D+ stereo.

Jeśli idzie o jakość, to obraz jest lepszy niż SD, chociaż patrząc z małej odległości na ekran, to już widoczne są różne "efekty", typu lekkie smużenie, nieostre krawędzie.

Na stronie satkuriera piszą, że najlepiej będą miały sieci kablowe, które mogą pobierać sygnał TVP ze światłowodu, bezpośrednio z TVP. Sygnał ma stałą jakość 12 mbit/s, łącznie ze wszystkimi ścieżkami dźwiękowymi.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: giaur500 »

cyber pisze:@giaur500 -już pisałem ,że to You Tube.
Ciekawe czemu tutaj youtube nie zepsuł:
http://www.youtube.com/watch?v=XjuFliZz-JI

To jest hd w jakości telewizyjnej, to co pokazałeś to we wszystkich przypadkach chamski upscaling. Zobaczymy co będzie po 1 czerwca i podczas transmisji z meczów Euro. Oby było lepiej - póki co, to nie jest żadne hd.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

Wiking pisze:
cyber pisze:@rockhound -chyba jak wstawisz nos do TV .
@wiking - na takim formacie oglądając TV już z kilku metrów różnica będzie mało widoczna a dla Ciebie już wcale nie będzie widoczna ... dlatego TV do oglądania wyższych rozdzielczości powinien być na pewno większy niż 32 cale zakładając ,że się ogląda dany obraz z naturalnej odległości.
Jeżeli przełączę na Discovery, a potem na Discovery HD Showcase to widzę różnicę i nie ważne są cale, ani metry. Tak, więc jeżeli coś jest w wysokiej rozdzielczości to widać to także na 32". :D Ale dziękuję za stwierdzenie, że mój telewizor do niczego nie nadaje się. :P
Akurat te kanały sat są porównywalne do TVP HD (też mam podgląd), W TVP1 HD poczekaj na porządny materiał źródłowy , ale Ciebie już nic nie przekona tak jak pare osób z tego forum.
A propos TV to nie napisałem nigdy ,że Twój tv do niczego się nie nadaje kolego to już wyłącznie twoje stwierdzenie .

Jerzyj

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Jerzyj »

Witam. A co z dźwiękiem? Ja odbieram MPEG2 i DD+. Na DD mam ciszę. Wie ktoś dlaczego? Sprawdziłem w kompie podobnie, tylko DD+ i MPEG2.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: hadam »

Dla mnie osobiście najważniejsze jak na razie jest to, że mogłem przetestować sprzęt, obawiałem się że po dołączeniu kanału w HD zmieni się charakterystyka odbioru, nic takiego się nie stało dalej mam jakość 100%, siłę 100%, błędów 0. Natomiast sama jakość materiału źródłowego to już inna kwestia - poczekamy zobaczymy. :)

kubica77

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kubica77 »

witam :)
pierwszy material w prawdziwym Hd będzie chyba o 12.45..jakiś film przyrodniczy z 2010 ..więc myslę że tam zobaczymy róznicę..a druga sprawa że do poludnia to raczej nic w hd nie puszczaja w wysokiej rozdzielczosc np.Klan ;)

Zablokowany