Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: piotrek93 »

Człowieku zrozum to nie jest platforma satelitarna tylko tv publiczna czyli jak sama nazwa wskazuje telewizja która jest naszym wspólnym dobrem w ramach abonamentu. TV Publiczna to kilka kanałów (np. Słowacja 2 kanały, Czechy 4 kanały, Austria 4 kanały) Tylko Polacy jak to Polacy tworzą kilkanaście miernych kanałów. Zamiast 5 albo 6 treściwych.
TVP 1(Ogólno-tematyczny)
TVP 2(Ogólno-tematyczny)
TVP INFO(Informacje+Region)
TVP DOKUMENT(Historia+Kultura)
TVP FILM(Seriale+Filmy ewentualnie jakieś Bajki)
TVP SPORT(Sport+Motoryzacja)
Uważam, że taka oferta byłaby treściwa było by miejsce na dobry bitrate. I przede wszystkim istotna kwestia żaden kraj nie robi kanałów dla rodaków zagranicą a już nie mówię o dwóch kanałach. To wyrzucanie kasy w błoto lepiej doinwestować kanał TVP INFO wprowadzić serwisy w języku angielskim i ten kanał udostępniać za darmo polakom za granicą tak aby wiedzieli co się dzieje w kraju a nie zasypywać ich powtórkami klanu plebani złoto-polskich i m jak miłość.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Pavl6 »

piotrek93 pisze:I przede wszystkim istotna kwestia żaden kraj nie robi kanałów dla rodaków zagranicą a już nie mówię o dwóch kanałach. To wyrzucanie kasy w błoto lepiej doinwestować kanał TVP INFO wprowadzić serwisy w języku angielskim i ten kanał udostępniać za darmo polakom za granicą tak aby wiedzieli co się dzieje w kraju a nie zasypywać ich powtórkami klanu plebani złoto-polskich i m jak miłość.

Jak to żaden? A Rosja? A Chiny? A Białoruś? Choć w sumie zestawienie z wspomnianymi państwami jest co najmniej ciekawe. :)

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: bmp »

piotrek93 pisze:I przede wszystkim istotna kwestia żaden kraj nie robi kanałów dla rodaków zagranicą
Na pewno nie "żaden", tylko wiele. Robione są także kanały dla innych niż dla rodaków. Przykłady są w np. w lyngsacie: Al Jazeera English, CCTV9 Documentary, RT English itd. itp. Po prostu nie wiesz o czym mówisz. Typowe.
piotrek93 pisze:TVP INFO wprowadzić serwisy w języku angielskim i ten kanał udostępniać za darmo polakom za granicą tak aby wiedzieli co się dzieje w kraju a nie zasypywać ich powtórkami klanu plebani złoto-polskich i m jak miłość.
Ta, rozumiem że chcesz im zrobić dobrze. To może zacznij od siebie, włącz sobie ten kanał na miesiąc, reszte polskojęzycznych skasuj i... do boju. Wróć za miesiąc.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: piotrek93 »

bmp pisze:I przede wszystkim istotna kwestia żaden kraj nie robi kanałów dla rodaków zagranicą
Na pewno nie "żaden", tylko wiele. Robione są także kanały dla innych niż dla rodaków. Przykłady są w np. w lyngsacie: Al Jazeera English, CCTV9 Documentary, RT English itd. itp. Po prostu nie wiesz o czym mówisz. Typowe.[/quote]
Akurat tak się składa kolego że to ty nie wiesz o czy mówisz kanały przez ciebie wymienione nie są nastawione na rodaków za granicą tylko informacyjne poza tym są nadawane w zupełnie innej formie niż TVP Polonia ponadto żaden z tych kanałów nie jest w zagranicznym DVB-T

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: bmp »

Jest wiele kanałów które nie są informacyjne - przykładem są właśnie te które wymieniłem: RT i CCTV9 mają "zagranicznojęzyczne" kanały dokumentalne. Tego jest mnóstwo - poza tym, skąd niby wiesz na jakiej zasadzie są robione te kanały?

Jakby nie było, ja doczepiłem się do jednego sformuowania: "żaden kraj" - wg. mnie "wiele ktrajów", co poparłem kilkoma przykładami. Ty jak na razie nie udowodniłeś że jest inaczej.

I kolego, TVP Polonia też nie jest dostępna w "zagranicznym DVB-T" - dałem to w "" bo w sumie nawet nie wiem o co ci chodzi...

looser

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: looser »

bmp - TVP Polonia jest na Litwie i Ukrainie

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: giaur500 »

A czy znacie taki drugi kraj, który robi kanał tv i radiowy dla obcokrajowców? Bo ja nie.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: piotrek93 »

bmp pisze: I kolego, TVP Polonia też nie jest dostępna w "zagranicznym DVB-T" - dałem to w "" bo w sumie nawet nie wiem o co ci chodzi...
No właśnie nie wiesz o co mi chodzi z całym szacunkiem ale niestety nie potrafisz czytać ze zrozumieniem upraszczając chodziło o to że kraje zagraniczne nie wstawiają kanałów dla obcokrajowców w swoim krajowym dvb-t

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: kb997 »

@up
TVP Polonia to "zapychacz" w DVB-t. Faktycznie był tworzony jako kanał dla Polonii i nadal ma pozycje dla mieszkańców np. USA tzn. powtórki w godzinach późno-nocnych. Swobodnie można go wyrzucić albo obciąć bitrate żeby 1 i 2 mogły mieć przyzwoite parametry. Po co tworzyć Info i Regiony. Obecna forma jest najlepsza. Historia + Kultura = Dokument. Bez Polonii zostaje jeszcze miejsce na jeden kanał i wszystkie są w powiedzmy doskonałej jakości a z okrojoną z bitrate Polonią dość dobrej.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: bmp »

No dobrze, ale zaraz zaraz. TV Polonia jest sobie i jest nie tylko w DVB-T ale w kablówkach w duzej czesci europy i usa - oraz takze na ukrainie. I fajnie. Inne kraje tez maja takie programy które sprzedaja na zewnatrz po calym swiecie - a to ze ukraina (chociaz nie znalazlem takiej informacji) daje TVP Polonia w swoim DVB-T to ich sprawa - placa za to pieniadze przeciez (tak jak inne zagraniczne kablowki/platformy), no bo chyba za darmo tego nie robia. Wiec o co chodzi? Jest kasa - jest program.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: m@rtops »

bmp pisze:Wiec o co chodzi? Jest kasa - jest program
tu nie chodzi o likwidację "TV Polonia" - kanał jak najbardziej w porządku w/g pierwotnego założenia - "dla rodaków za granicą" - i to jest "ok" :D
tylko pytanie : "po co ten kanał nadawany w NTC gdzie mamy dostęp do TVP 1,2" :?:
jedyna zaleta że jak się przegapi "teleexpress" to powtarzają go o 17:30 :lol:

tomekogg

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: tomekogg »

Dokładnie to samo z Wiadomościami i innymi programami, czyli powtórki powtórek. TVP Polonia to taki odpowiednik ATM Rozrywka :D

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: seba133 »

TVP Polonia jest na satelicie i tam jego miejsce, jak Polsat 2. Jest to odpowiednik Polsat polonia :)

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Poland »

Jeżeli o chodzi o moje zdanie w tej sprawie to ja na miejscu szefostwa naszej publicznej telewizji przed umieszczeniem czegokolwiek na stałe w DVB-T podzieliłbym stacje Telewizji Polskiej na dwie grupy - przydatnych do DVB-T i tych które powinny być tylko w kablówkach i na plaformach cyfrowych. A dopiero potem bym to wszystko wdrażał do Naziemnej Telewizji Cyfrowej.
W pierwszej grupie kanałów przeznaczonych do nadawania w DVB-T znalazłyby się:
- TVP ABC (MUX-1)
- TVP1 SD (MUX-3)
- TVP2 SD (MUX-3)
- TVP Info (MUX-3)
- TVP Regiony (MUX-3)
- TVP Rozrywka (MUX-3)
- TVP Kultura (MUX-3)
- TVP Dokument (MUX-3)
- TVP Historia (w DVB-T tylko do czasu powstania TVP Dokument)
- TVP Sport (MUX-3)(pod warunkiem że TVP Film byłoby w DVB-T)
- TVP Film (MUX-3) (pod warunkiem że TVP Sport byłoby w DVB-T)
- TVP Seriale (MUX-4)

Natomiast w tej drugiej grupie kanałów czyli tych przeznaczonych do nadawania na satelitarnych platformach cyfrowych lub sieciach kablowych znalazłyby się:
- TVP1 HD (jako wersja alternatywna gratis do opcji SD)
- TVP2 HD (jako wersja alternatywna gratis do opcji SD)
- TVP HD
- kolejne stacje TVP w HD
- TVP Polonia (TVP International)
- TVP Parlament
- TVP Historia (w DVB-T tylko do czasu powstania TVP Dokument)
- TVP Film (pod warunkiem że TVP Sport byłoby w DVB-T)
- TVP Sport (pod warunkiem że TVP Film byłoby w DVB-T)
- TVP ABC (w przypadku braku koncesji naziemnej)
- TVP Nauka (TVP Cogito)
- kolejne stacje TVP w SD

Rzecz jasna kanały z tej pierwszej grupy też byłyby na satelicie (tutaj TVP Regiony byłoby w wersji warszawskiej) i w kablówkach ale musiałyby być od najtańszych pakietów oferowanych przez każdego z operatorów.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Znowu wracasz do dyskusji o obecności TVP1/2 HD w NTC.
Już miałem wrażenie, że te kilka miesięcy funkcjonowania HD w NTC przekonało wszystkich malkontentów, że ma to sens. Oczywiście pomijając fakt, że TVP zbyt rzadko puszcza HD :)

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Poland »

No i właśnie powiedziałeś solidny argument przemawiajacy za nie nadawaniem HD w DVB-T - zbyt mała ilość kontentu w HD. Poza tym mam nadzieje że stacje takie jak TVP1 i TVP2 cofną się w NTC do postaci SD by zrobić miejsca swoim dzieciom czyli TVP Dokument (w przypadku Jedynki) i TVP Rozrywka (w przypadku Dwójki) przy okazji nieco wzbogacającąc ofertę DVB-T w cyfrowych multipleksach.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: belzebiusz »

Poland, przecież wszyscy doświadczeni forumowicze wiedzą, że marzysz jedynie aby odkurzyć z szafy swoje 2 tunery SD. :lol:

Wiking

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Wiking »

pawelll pisze:Znowu wracasz do dyskusji o obecności TVP1/2 HD w NTC.
Już miałem wrażenie, że te kilka miesięcy funkcjonowania HD w NTC przekonało wszystkich malkontentów, że ma to sens. Oczywiście pomijając fakt, że TVP zbyt rzadko puszcza HD :)
Jeśli nie mylę się to za dwa miesiące z małym kawałkiem minie rok jak w NTC są dwa kanały "HD". Przez ten czas nic takiego nie wydarzyło się, co potwierdziłoby, że obecność kanałów "HD" w NTC ma sens. Nadal zbyt niska przepływność (co doskonale widać na przykładzie TVP 1 HD) i zanosi się, że po tym, jak TVP opuści MUX-1 będzie jeszcze niższa. I drugi argument, który sam przytoczyłeś, nadal zbyt mała ilość audycji w wysokiej rozdzielczości. :)
Dodam, że wszystkie moje odbiorniki, którymi dysponuję, umożliwiają odbiór kanałów w wysokiej rozdzielczości. ;)

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: kb997 »

@Wiking
Nikt nie twierdzi, że sprzęt masz do niczego. Zdaje się kol. Poland ma SD. Twoją argumentację co do negowania HD potrafię zrozumieć, choć ja wolałbym HD 720 lub obecne 1080 niż SD. Uważam, że najlepsze byłoby 1 i 2 HD + INFO w obecnej postaci + Dokument (Historia + Kultura) i w ostateczności coś jeszcze.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: cyber »

Wiking pisze: Dodam, że wszystkie moje odbiorniki, którymi dysponuję, umożliwiają odbiór kanałów w wysokiej rozdzielczości. ;)
A cóż to za odbiorniki ?

Zablokowany