Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: cyber »

Poland pisze: No to jednak pożegnamy kanały HD - zwłaszcza jak jeszcze dojdzie TVP Dokument (pewnie za TVP Historię) i jeszcze jakieś inne projekty Telewizji Polskiej. Choćby planowane do MUX1 TVP ABC które może przegrać konkurs.
Ja sam oczekiwałbym od nich jeszcze TVP Film i TVP Sport na których to przygoda Telewizji Polskiej z wrzucaniem stacji na DVB-T mogłaby się zakończyć
Spoko @Poland ;) ...jeszcze nikt kanałów HD w docelowym Mux3 nie pożegnał ...to dopiero się okaże jak będzie - jeden kanał HD w Mux3 na pewno zostanie chodźby po to ,żeby zaznaczyć przewagę nad Nadawcami Komercyjnymi i jeszcze z kilku innych powodów ...
Z drugiej strony nie ma co wpadać w euforie z powodu dodania TVP Rozrywka do Mux3 ...bo to pakiet nastepnych niekończących się powtórek ...jak by tego było mało w NTC.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

W TVP Dokument były powtórki typu:Oglądaj z Andrzejem Fidykiem, dokumenty BBC i inne co są obecne na pozostałych antenach TVP. NIC NOWEGO to nie będzie.

TVP idzie na ilość a nie jakość - ja takiego TVP NIE CHCE! To już nie jest TV PUBLICZNA!

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: giaur500 »

Ale jak oni chcą to upchnąć? Chyba że obniżą bitrate TVP2 HD albo usuną jeden kanał z mux3. Miejmy tylko nadzieję że zostanie TVP2 HD tak jak jest teraz.

A to TVP Rozrywka to będzie taki klon ATM Rozrywka, tyle że zamiast powtórek z Polsatu będą tam powtórki z TVP. Nie ma czym sie ekscytować.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: cyber »

Właśnie... pytanie do PANA JARKA - jak dużą przewagę daje multiplexacja statystyczna jeśli chodzi o Mux3 -gdzie TVP dysponuje CAŁOŚCIĄ Muxa - nad np. Muxem 2 gdzie taka możliwość jest ZNACZNIE ograniczona ze względu na 4 nadawców tego Muxa ...
Chodzi mi o to czy jest to korzyść znacząca czy raczej marginalna ?
Bardzo interesuje mnie fachowa opinia w tym temacie za co z góry DZIĘKUJĘ.
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Jarosław Bałuka »

Porównanie nie jest proste w przypadku gdy z jednej strony mamy multipleks z jedną grupą kanałów multipleksowanych statystycznie, a z drugiej strony mamy multipleks w skład którego wchodzą dwie grupy kanałów multipleksowanych statystycznie. Pierwszy wariant ma większą elastyczność i skuteczność zarządzania przepływnością treści video.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Efektywność multipleksacji statystycznej nie rośnie liniowo wraz ze wzrostem ilości kanałów. Zależność tą dobrze ilustruje wykres często pokazywany przez Kena McCanna z ZetaCast. Można go znaleźć m.in. w raporcie "Beyond HDTV: Implications for Digital Delivery" http://www.zetacast.com/Assets/Beyond_HDTV.pdf , strona 62, rysunek 19

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: cyber »

Swoją drogą -całość to ciekawa lektura ...Dzięki :)

wave
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 17:02

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: wave »

MUX3 (jako że ma największy zasięg w całej PL i należy w całości do TVP) powinien wyglądać następująco (aktualnie z dostępnych kanałów):
1. TVP 1 HD
2. TVP 2 HD
3. TVP INFO
4. TVP REGIONY
5. TVP DOKUMENT (połączone DOKUMENT+HISTORIA)
6. TVP KULTURA (połączone KULTURA+ROZRYWKA, taka nazwa kanału lepiej mi się kojarzy :-))


Kanał TVP POLONIA usunąć z NTC, bo:
- kanał z tą zawartością jest bardziej dla polonii za granicą
- to w większości powtórki z TVP1 i TVP2
- kanał nadawany z satelity jako niekodowany (FTA), więc dociera do większej publiki mieszkającej za granicą

Przecież TVP ROZRYWKA będzie dublowała zawartość TVP SERIALE i TVP HD !!!
Po co mnożyć kanały???

Zawartość którą TVP udostępnia TYLKO komercyjnie platformom satelitarnym lub kablowym (kanały kodowane, nie FTA), także jest w części tworzona za pieniądze publiczne, naszą kasę -> podatki, abonament !!!

Postulaty (taki mój mały manifest :-)) do Ministra Skarbu Państwa / KRRiT / TVP
- Mniej powtórek w NTC, po co dublować treści !!!
- Niech się TVP wreszcie weźmie za tzw. misję, którą ma zapisaną ustawowo !!!
- Ramówka wypełniona ciekawą zawartością !!!
- Wszystkie kanały TVP (NTC i SAT) dostępne dla wszystkich płacących abonament RTV !!!
- Jeśli coś jest tworzone za nasze pieniądze powinniśmy mieć do tego NIEOGRANICZONY dostęp !!!
- Brak reklam (to chyba nierealne) lub mniejszą ich ilość, w innym wypadku nie widzę sensu płacenia abonamentu !!!


Przecież TVP ma ogromne zasoby programowe i archiwalne (dokumenty, stare seriale i filmy, muzyczne, koncerty, kabaretowe, teatralne), a serwuje nam "powtórkową papkę" serialowo-rozrywko-pseudomuzyczną, nie wykorzystując swojego potencjału !!!


PS. Ludzie, po co wam więcej kanałów w NTC? No chyba żeby "rozdrobnić" zasoby po kanałach i oglądać więcej REKLAM, najlepiej w HD/3D :-)
Stanowczo sprzeciwiam się rozmnażaniu kanałów z mało wartościową treścią programową !!!
Zobaczcie co się dzieje na platformach satelitarnych, kanałów masa, a nie ma właściwie co oglądać :/

Powinna się liczyć jakość (treść/zawartość) a nie ilość !!!

Abonament RTV powinni płacić wszyscy, ale tylko w przypadku gdy jest za co !!!
A nie platformom satelitarnym lub kablowym aby móc obejrzeć jakieś wydarzenie sportowe/kulturalne/itp., które jest dostępne jako "treść premium".


PPS. Marzy mi się jeszcze kanał dla dzieci TVP ABC oraz sportowy TVP SPORT :-)

PPPS. Przepraszam wszystkich za tak "rozwlekły" mój post :-)

Pozdr,
wave

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Kanały TVP w MUX3

Post autor: piotrek93 »

Zgadzam się w 100% z wave

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: cyber »

@wave ...nic dodać ,nic ująć ...popieram ;)

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Poland »

Ja jednak jestem za obecnością TVP Rozrywki ale pod warunkiem że Polska wróci na Eurowizję - wtedy taki kanał może być pomocny w promowaniu tej imprezy w Polsce i pokazywać alternatywny półfinał (ten bez nas) na swojej antenie. Zanim jednak wrócimy stacja mogłaby iść wzorem greckiego odpowiednika Telewizji Polskiej czyli ERT i emitować archiwalne edycje Eurowizji (w tym też te bez naszego kraju) na swojej antenie. Fanów Eurowizji w kraju jest sporo więc widownia by była :)

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: cyber »

To ja proponuję utworzenie TVP Eurowizja w takim razie 8-) ...
A tak poważnie to chyba odpowiednim kanałem do takich imprez jest TVP Kultura ...
Poza tym mamy jeszcze główne kanały TVP -kolego @Poland .
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 2013, o 21:04 przez cyber, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: seba133 »

Eurowizja jest w TVP 1 HD i już.
cyber pisze:To ja proponuję utworzenie TVP Eurowizja w takim razie ...
To niech zrobią osobny kanał dla każdej imprezy :D

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: cyber »

POPIERAM :D

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: TVRuda »

Zauważyłem, że reklamy w tvp są wyraźniejsze jeśłi chodzi o ostrość obrazu niż wiadomości. To taka moja uwaga. Natomiast im więcej kanałów danej telewizji tym gorsza jakość programowa. Z dzieciństwa pamiętam jak zarówno na jedynce i dwójce program był tak różnorodny, że każdy oglądał zapowiedzi czy program dnia na następny dzień, gdyż każdy dzień zawierał zupełnie inne programy o różnym charakterze. Dziś jak oglądał kasety vhs z tamtych lat aż dostaje gęsiej skórki co się z TVP dziś zrobiło. :(

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: seba133 »

Tutaj się zgadzam całkowicie. Powtórka z TVP 1 na TVP 2 i na odwrót.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: giaur500 »

E tam Eurowizja. Ja już teraz wiem co zobaczymy w TVP Rozrywka:
- powtórki "Szansy na sukces"
- powtórki benefisów
- "Laskowik i Malicki" - powtórki
- powtórki kabaretów, m.in np "Tygodnik Moralnego Niepokoju" i wszystkie kabaretony które były, Marcin Daniec i jego programy itd
- powtórki seriali komediowych: "Bulionerzy", "Lokatoarzy", "Sąsiedzi"
- powtórki programów takich jak "Śpiewające Fortepiany", "Kocham cię Polsko" (w końcu to zeszło z anteny TVP - uff!), "Gwiazdy tańcza na lodzie"
- powtórki Opola
- powtórki audycji sylwestrowych TVP

Przecież ramówkę takiej stacji da się przewidzieć jeszcze przed jej powstaniem. To kanał powtórkowy, nie ma tu miejsca na premiery. Powtórki powtórek z powtórek programów które większość ludzi i tak wkurzały, jak np "Kocham cię Polsko".
Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 2013, o 21:35 przez giaur500, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: seba133 »

Robi się to Off Topic, ale w sumie to co wyżej napisane jest zgodne 100%
Co leci na ATM Rozrywka? Teleturnieje, które były w Polsacie 10 lat temu.
Niech jeszcze powstanie TVN Rozrywka to puszczą Milionerów :lol:

A aspekt techniczny jest taki że kanały tego typu nie powinny mieć miejsca w DVB-T. Ewentualnie na satelicie, albo w DVB-T2.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Poland »

cyber pisze:To ja proponuję utworzenie TVP Eurowizja w takim razie 8-) ...
A tak poważnie to chyba odpowiednim kanałem do takich imprez jest TVP Kultura ...
Poza tym mamy jeszcze główne kanały TVP -kolego @Poland .
Pozdrawiam.
Czemu nie :D Z tego co wiem to już wspomniany publiczny nadawca razem z kanałem prywatnym MAD ma już w swoim portfolio stacje eurowizyjną (Eurovision MAD Channel by ERT) więc nasza Telewizja Polska mogłaby skopiować ten pomysł.
Poza tym napisałem że na TVP Rozrywka mogłaby być tylko połowa praw eurowizyjnych + archiwalia konkursowe )emitowane na tej samej zasadzie co Opole czy potem Sopot) które to byłyby uzupełniane dzięki zasobom od Europejskiej Unii Nadawców do której to Telewizja Polska należy a która to tworzy Eurowizję już prawie od 60 lat. Druga i zarazem ważniejsza praw eurowizyjnych (w tym wybór i promocja reprezentanta i konkursu na antenie oraz transmisja ważniejszych części imprezy) przeszłaby sobie z Jedynki do Dwójki lub zostałaby podzielona między te stacje dzięki czemu półfinał z Polską byłby w TVP1 a finał w TVP2 a jeżeli by Polska awansowała to finał byłby w Jedynce zamiast na drugim kanale Telewizji Polskiej :)
Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 2013, o 21:56 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: seba133 »

No to utworzą TVP Rozrywka TVP dokument... i będzie to wszystko w super jakości - na komórki :D

Zablokowany