Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Przecin »

Oficjalnie już wiadomo:
Mux1 - TVP Info,
Mux3 - TVP Regionalna.

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... e/12233990

loleklolek

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: loleklolek »

@Pavl6
Trochę przygnębiająca interpretacja przepisów zakładająca wielki powrót dvb-t w rejony Łowicza.

Osobiście bardziej mi pasuje opcja 1 niepowtarzalny kanał + 2 prawie duble* od opcji 1 niepowtarzalny kanał + 3xŁowicz ;-).

*"prawie duble", gdyż mimo wszystko wersje SD lepiej działają od HD, gdy nie są odbierane na panoramicznych odbiornikach HD.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Nie wiem na czym opierasz opinię, że "wersje SD lepiej działają od HD, gdy nie są odbierane na panoramicznych odbiornikach HD". Tak się składa, że ostatnio oglądałem na CRT zarówno TVP1 SD jak i HD i żadnej różnicy nie widziałem.

Obsesyjna wręcz niechęć do HD kilku osób mnie już osłabia...

loleklolek

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: loleklolek »

Opieram swoją opinię o dynamiczny WSS.

A obsesyjna wręcz niechęć to co najwyżej do kanałów oferujących duże statyczne zbliżenia na pewien rodzaj tradycyjnego kobiecego stroju ludowego ;-p

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

Przecin pisze:Oficjalnie już wiadomo:
Mux1 - TVP Info,
Mux3 - TVP Regionalna.

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... e/12233990
Jeśli to się potwierdzi w poniedziałek rano idzie skarga do UKE w związku ze złamaniem warunków decyzji rezerwacyjnej, która mówi, że w MUX-1 może byc rozpowszechniany kanał regionalny (ogólnie kanały TVP niewymagające koncesji)

Zażądam, aby UKE zdyscyplinowało TVP do natychmiastowego przerwania emisji TVP INFO w MUX-1

A tak przy okazji:
Art. 123. PRAWO TELEKOMUNIKACYJNE
1. Rezerwacja częstotliwości może zostać zmieniona lub cofnięta, w drodze decyzji Prezesa UKE, w przypadku:
8) częstotliwości objęte rezerwacją są wykorzystywane w sposób nieefektywny


Dublowanie sygnałów TVP1 i TVP2 chyba pod to podlega

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: distefano »

Porywasz się z motyką na słońce. Włos z głowy im nie spadnie.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

Tym razem się nie wymigają - wcześniej mogli sobie mówić, że mają rezerwację do 28 IV, bo urzednicy UKE zapomnieli o zapisach w ustawie i nie dostosowali do nich warunków rezerwacji ,ale tym razem oni złamią warunki tej rezerwacji co czarno na białym będzie można doświadczyć już 1 IX 2013

agent2606

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: agent2606 »

niektórzy tak histeryzują odnośnie multipleksów i znajdujących się na nich programach, jakby telewizja cyfrowa była sensem ich życia i jakby od tego zależało ich życie ...

DVBManiak

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: DVBManiak »

Racja. Czas ukrócić to łamanie prawa przez TVP.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

agent2606 pisze:niektórzy tak histeryzują odnośnie multipleksów i znajdujących się na nich programach, jakby telewizja cyfrowa była sensem ich życia i jakby od tego zależało ich życie ...
Prawo jest prawem...
I przyznam się - ja wogóle już TV nie oglądam, bo jak zobaczyłem co przygotowali na jesień, to - gorzej niż za czasów 2 kanałów na krzyż w eterze

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: naziemna-ntrc »

Post o bardzo ciekawej treści. ;)
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2014, o 16:18 przez naziemna-ntrc, łącznie zmieniany 1 raz.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

To TVP o wszystkim decyduje i płaci a Emitel wykonuje
Oni nic do tego nie mają
Nie wiem, dlaczego TVP wogóle się do tej kwestii nie odnosi - Jak UKE poprosi o wyjaśnienia to ciekawe co wymyślą. Pewnie, że TVP INFO realizuje misję telewizji również regionalnej albo inne brednie

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: naziemna-ntrc »

Post o bardzo ciekawej treści. ;)
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2014, o 16:18 przez naziemna-ntrc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: TVRuda »

Kiedyś telewizji wogóle nie było i ludzie byli wtedy inni. Teraz wszyscy a przedewszystkim nastolatki czerpią wzorce z wymyślonych postaci z telewizyjnych produkcji, które guzik wnoszą do życia i potem społeczeństwo durnieje. Gdy było 5 programów w analogu do 2002 roku to jeszcze ta telewizja w Polsce jakoś wyglądała. Obecnie jest to dziadostwo i nic więcej.

loleklolek

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: loleklolek »

@naziemna_ntrc
Zapewne, jesli ktoś by TVP przycisnął o te INFO w MUX1 to wyłgaliby się tym, że przecież mają w ramówce "Puls Polski" czy też inne "Polska za miastem", więc w sumie TVP Info nie stała się mniej regionalna, niż była przed wdrożeniem TVP Regiony.

W skrajnych przypadkach mogłyby powstać jakieś spory na tym tle, ale ich rozstrzygnięcie z dość sporym prawdopodobieństwem zakończyłoby się dopiero po kwietniu 2014, czyli byłoby w zasadzie bezprzedmiotowe. Ewentualne kary (płacone na rzecz Państwa) pokryłoby Państwo (dotacją, "bo w TVP dzieje się źle Panie"), względnie pokryte zostałyby one pogorszeniem oferty programowej. I tyle.

Wydaje się, że obecna sytuacja jest "na rękę" zdecydowanej większości, gdyż na chwilę obecną alternatywą wobec kanałów HD w dvb-t są pasy łowickie, abo zdecydowana większość "nowych slotów" w mux1 jest albo nieobsadzona albo nadawcy nie są jeszcze gotowi, by nadawać. Zdaje się, że z jednym wyjątkiem. (i żeby nie było opcja, że już teraz wchodzi nowy nadawca zamiast jednego dubla TVP jest w moim odczuciu lepsza od zachowania stanu obecnego).

Także zapewne nic nadzwyczajnego ws. tvp info się nie wydarzy. Udowadnianie na siłę, że zrobiona kiedyś tam ustawa cyfryzacyjna nie przewidziała w 100% rozwoju sytuacji, więc trzeba zastąpić kanały HD pasami łowickimi, wydaje się nie być w interesie większej części graczy. Za to jest jeszcze trochę czasu na zakulisowe przepychanki, z których może wykluje się coś sensownego dla rozwoju dvb-t w Polsce po kwietniu 2014.

agent2606

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: agent2606 »

Ja w ogóle nie widzę powodu, zeby się tak rzucać o to tvp info na mux1. W Polsce jest wiele dziedzin wobec których różne podmioty wykazują się ignorancją wobec prawa, a niektórzy tak się tym bulwersują, jakby dochodziło do jakiegoś zamachu stanu. Naprawdę są poważniejsze sprawy - a tak jak pisze mój przedmówca, tvp w razie rozpętania afery i tak by wyszło na swoje. Osoby kierujące tvp doskonale wiedzą na czym stoją, i skoro kontynuują taki stan rzeczy, to pewnie mają ku temu jakieś przesłanki. Mają zapewne lepszych prawników niż nasi forumowi.
Wielu chodzi o samą literę prawa - ma nie być info na mux1 i tyle,ale czy dzieje im się jakaś krzywda z tego powodu? Naprawdę są poważniejsze sprawy i bardziej skrzywdzeniu ludzie.
A stroną zainteresowaną w tym konflikcie, taką, która ma w tym interes prawny, może być inny nadawca, więc może zostawmy to im, zamiast bawić się wykładowców prawa, prokuratorów i sędziów.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Widz Siedlce »

Witam. Chciałbym poinformować wszystkich że Siedlce i okolice zostały od rana pozbawieni TVP Warszawa. Należę do województwa mazowieckiego mam bliżej do Warszawy niż do Lublina i chciałbym oglądać TVP Warszawa a nie TVP Lublin. Paranoja:(

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: belzebiusz »

Polecam ten wątek:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=176929#p176929

Prawdziwe lamenty zaczną się dopiero dzisiaj o 18:30 jak zaskoczeni widzowie ze wschodniej części Mazowsza nie zobaczą informacji lokalnych ze swojego regionu. :P
Ostatnio zmieniony 1 września 2013, o 12:09 przez belzebiusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Hamer

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Hamer »

ja mam tak samo z TVP Kraków. Moge odbierać sygnał tylko z Katowic, a mieszkam w Małopolsce. Latami było doświetlanie TVP Kraków z nadajnika w Katowicach dla małopolski zachodniej, dzisiaj się skończyło ;(

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Widz Siedlce »

Ja tu jestem nowy napiszcie mi jak tu uzyskać odpowiedz od jakiegoś przedstawiciela Emitela czy będzie w przyszłości u nas TVP Warszawa czy nie ma szans?

Zablokowany