Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
DVBMan2
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2013, o 14:06
Odbiornik: Manta DVB-T02
Instalacja antenowa: Zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wręczyca

Re: Odp: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: DVBMan2 »

@ DVBManiak:
<Nie mogłeś kolego wymyślić bardziej oryginalnego nicku? Nie chcę być zaraz posądzony o multikontowość>
============================
Szanowny DVBManiak-u, nasze ksywki jednak różnią się poważnie, w drugim członie!
Poza tym po poziomie postów, widać po mnie żółtodzioba :oops:, w zakresie tego forum, a Ty Kolego- "pachniesz" tu wysoką specjalizacją i wiedzą, może nawet jesteś zastępcą moderatora? :mrgreen:

Nie zawłaszczam "twojego" członu "Maniak"- który, jak wiemy ze słownika, oznacza: np. "człowiek cierpiący na jakąś manię"- tu zapewne na manie dotyczącą DVB? :lol:

Natomiast "mój" człon ksywki- Man2, w wolnym tłumaczeniu z ang. - "rodzaj ludzki, człowiek, mężczyzna, mąż, a nawet służący lub lokaj" - tu człowiek od DVB, a liczebnik- 2 oznacza, że nie chce być na pierwszym miejscu, w tym określeniu "Man".

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Bardzo dobry artykuł nt. sytuacji TVP Info i TVP Regionalna.
http://gosc.pl/doc/1717100.Cudowne-rozmnozenie
Dla zachęcenia początek: "Jan Pietrzak mawiał kiedyś, że gdyby komunizm wprowadzić na Saharze, to wkrótce zabrakłoby tam piasku." doskonale oceniający działania TVP.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: qwerty »

Niech ktoś poda chodź jedną decyzję TVP w tym roku dotyczącą DVB-T.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

Jutro komisja Sejmowa (kolejne nadzwycz. posiedzenie) ws. działań TVP w zwiazku zajmowania miejsc w MUX-1
Transmisja w TV TRWAM

http://www.radiomaryja.pl/informacje/se ... -tv-trwam/

A tymczasem
Nominacje w kategorii Wydarzenie Roku:

Przeprowadzony z sukcesem proces cyfryzacji – nominacja dla Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

do nagrody branżowej NEWS.Zostaną nimi uhonorowane osoby, firmy i przedsięwzięcia, które w wyjątkowy sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego rynku mediów.

Najciekawszy jest skład kapituły Konkursu, wśród których:Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji
Magdalena Gaj, Prezes, Urząd Komunikacji Elektronicznej
Witold Graboś, Członek, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji



Co za cyrk! Proces cyfryzacji się jeszcze nie ZAKOŃCZYŁ! Przypominam o tym!

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Martens »

Przeprowadzony z sukcesem proces cyfryzacji – nominacja dla Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do nagrody branżowej NEWS.
Skrajna bezczelność! Sukces? :lol: Komu oni to wmawiają? Wystarczy poczytać o problemach z odbiorem DVB-T w Gdańsku (w zasadzie w całym Trójmieście!), Słupsku czy Ostrołęce.
Może niech te wielomilionowe premie, które chcą sobie przyznać, lepiej przekażą na doświetlenia, aby mieszkańcy tych miast mieli zapewniony odbiór DVB-T! Co z kanałami TVP 1 HD i TVP 2 HD, co z kolejnymi MUX-ami? Na ten temat urzędasy oczywiście milczą. Brak słów!

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: TVRuda »

Mały mój monolog. Od dziewczyny dostałem do obejrzenia 3 kasety VHS. Na jednej był nagrany jakiś koncert, który pokazywała Telewizja Katowice w sylwestra. Nie wiedziałem, że to TV Katowice, gdyż nie było loga. Po koncercie był ident ÓWCZESNEJ Telewizji Regionalnej (przelatywały wszystkie loga poszczególnych ośrodków) i ident reklamy. Wtedy przypomniało mi się dzieciństwo. Rok 1992 i wędrujący ślimak i pojawiający się napis reklama. Dosłownie tylko 4 krótkie reklamy i potem rozmowa w studiu na temat mijającego roku. Gościem był Miroslav Karas i gość, który był chyba jakimś ambasadorem Polski w Japonii i prowadzący sympatyczny starszy pan. Program był zachęcająco prowadzony. Byłem pod wrażeniem, że w tamtych czasach tak wyglądała nasza telewizja. Tę część kasety oglądałem chyba z 5 razy raz po razie. Tak mi się to spodobało. Niestety robiąc porównanie dzisiejsza TVP jest gorsza i jest niczym skomercjalizowana, chodzi mi tu o styl i jakość prowadzenia i emitowania programów. Tamten obraz lepiej się ogląda i dziwię się, że i obraz i dźwięk z kasety były w dobrej jakości. Niestety TVP idzie na łatwiznę, co widać gołym okiem, o wiele lepiej się ogląda CT, ARD i ZDF dzisiejsze.

Awatar użytkownika
DVBMan2
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2013, o 14:06
Odbiornik: Manta DVB-T02
Instalacja antenowa: Zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wręczyca

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: DVBMan2 »

qwerty pisze:Niech ktoś poda chodź jedną decyzję TVP w tym roku dotyczącą DVB-T.
Wszelkie pytania i uwagi dotyczące odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, jak również inne problemy techniczne związane z techniką telewizyjną, prosimy kierować na adres dvbt.malopolska@tvp.pl :twisted:

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Benedykt »

Dodatkowe nadawanie TVP na mux1 będzie kosztować (TVP) 22 mln zł. Taka padła odpowiedź na interpelację poselską.
To jak to jest? TVP jest biedna ale bogata? Czekamy na nowe kanały - jakiś filmowy na święta i coś jeszcze by się przydało. Zastanawiam się (nie jestem prawnikiem), co jest ważniejsze - regujacje ustawowe, czy decyzja urzędnicza. Konstytucja, czy wewnętrzne zarządzenia.
Widzę, że zabawa idzie dalej i wg tego samego schematu. Pytamy się po co w dvb-t jest TV Polonia? A tu podobny schemat - dab i radio dla zagranicy. Chyba za dużo naszej kasy NASZEJ, idzie na zmarnowanie/niechcianą rozrywkę.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: distefano »

Nie spodziewaj się, że w bezpłatnym kanale filmowym trafisz na wiele pozycji, które Ciebie na prawdę zainteresują. Myślę, że po rozpoczęciu nadawania przez kanał filmowy (kwiecień 2014) i tak nadal większość filmów nadal będziemy oglądać na kanałach: TVP1 i 2. TV Polsat, TVN, TV Puls.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

Należy się spodziewać mixu Kino Polska i Filmboxa (ten ostatnimi czasy chyba powoli się odradza - jutro pokaże KRETA (polski thriller, 2010), a w zapowiedzach widziałem MAGIC MIKE)
Ciekawe co Agora dołoży - Filmy z Kinoplex.pl?

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: distefano »

Zapewne moim, Twoim i wszystkich innych życzeniem byłoby by był to kanał złożony z dobrych, interesujących filmów lecz wartość tego kanału ocenimy nie wcześniej niż po rozpoczęciu nadawania.

Awatar użytkownika
DVBMan2
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2013, o 14:06
Odbiornik: Manta DVB-T02
Instalacja antenowa: Zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wręczyca

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: DVBMan2 »

Na moim prawie już pełnym dysku 2,5"-USB 2,0 - mam ok. 90% wszystkich filmów, nadawanych od kilku lat, non stop, z powtórkami kilka razy w roku, na tym samym kanale, albo sąsiednim, na wszystkich dostępnych w Polsce kanałach TV cyfrowej, naziemnej (DVB-T) i Kablowej (UPC). Jeszcze chcę dokupić nowy dysk: 2,5"-2TB, USB 3,0 - i za kilka miesięcy będę mieć na swoich dyskach, w jakości 1980x1080.m2ts, lub 720x576.m2ts lub w plikach 720x576.VOB/MPEG2, albo 720x576.avi(MPEG4) -jakieś 99,99% wszystkich filmów, na najbliższe 10 lat, puszczanych non stop w TV w Polsce od 1945 r. Najwyżej dogram jeszcze jakieś 100 filmów, nowych, puszczanych w TV, a powstałych i dopuszczonych do emisji w TV, już po 2013 r. - do 2020r. Taka jest baza filmowa wszystkich stacji TV w Polsce ostatnich kilku lat, w tym: TVP+Polsat+TVN+TVM7+TVPuls+TV4+TTV+TV Kultura+TVP Historia+TVP Polonia i kilka innych, po polsku, najważniejszych stacji, z pakietu kablowej UPC.
=================
Jak już zapełnię, gdzieś w połowie 2014 r. - nowy dysk, w połowie- ten 2TB, filmami w Polsce od 1945 do 2013 r. - to spokojnie mogę pozbyć się abonamentu za dostęp do puli filmów w Polsce, emitowanych na wszystkich dostępnych w Polsce stacjach telewizyjnych, naziemnych i satelitarnych + kablowych, od ok. 70 lat w Polsce. Pozostaną mi do oglądania nieliczne nowości filmowe, po 2013 r. - godne spędzenia 90 minut przed TV (filmy nagrywam na dysk, i usuwam ok. 30-50 minut reklam, z każdego filmu w TV w Polsce, dopiero po tym zabiegu oglądam film z TV), no i wiadomości o pedofilach w kościele, partiach politycznych i innych zberezeństwach w Polsce -prezentowanych w emisjach typu TVP Info. :ugeek:

DVBManiak

Re: Odp: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: DVBManiak »

No to jesteś maniak.

Awatar użytkownika
DVBMan2
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2013, o 14:06
Odbiornik: Manta DVB-T02
Instalacja antenowa: Zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wręczyca

Re: Odp: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: DVBMan2 »

DVBManiak pisze:No to jesteś maniak.
Maniak? Jeśli kolego podpowiesz mi co i jak robić lepiej, mądrzej - to chętnie skorzystam, bo póki co robię to, co niżej opisuję.
===============
Maniak?
Nie, ja to robię z oszczędności czasu i nerwów! Nawet wiadomości/fakty/wydarzenia itp.- są prawie zawsze nagrywane -w (UPC) Mediabox CISCO z nagrywarką HD, np. TTV o 17:45, Polsat o 18:50, TVP1-HD o 19:30, a na Mancie DVB-T nagrywam w tym czasie TVN o 19:00, i czasem TTV o 19:45. W wolnym czasie, przeglądam dokładnie TTV ten z 17:45, potem Polsat, a wszelkie powtórki newsów -na TVP1 i TVN- już tylko przewijam, na szybkim podglądzie. Nagrywania z UPC i Manta DVB-T ustawione są w opcji "codziennie". Czasem wiadomości oglądam, jeszcze w czasie trwania innych, albo później, nawet na drugi dzień, lub późną nocą - jeśli czas pozwoli. Podobnie jest z tymi filmami telewizyjnymi. Nie mam ochoty i nerwów - aby oglądać film - prawie każdy - poszatkowany z powodu 30-50min. idiotycznych, powtarzanych reklam, po kilka-kilkanaście minut każda! Do tego film i widowiska, relacje, z wstępnymi reklamami, po 5-15 min. -od czasu planowego startu filmu, czy innego programu telewizyjnego, podanego w TO&OWO.
Nagrywam zwykle na pen-y SONY 16GB, którymś z 4 -Pen Sony/16GB-wpiętych do solidnej przejściówki kątowej USB (we/wy). A była (chyba w lipcu br.) -taka ciekawa oferta, w sklepie "nie dla idiotów" z dwoma świetnymi, szybkimi, plastykowymi penami Sony16GB -za 59 zł). Pena z nagranym filmem .mts, podpinam do PC, w kilka minut wycinam reklamy-bez rekodowania-, dodaję plansze tytułową pobraną zwykle z web film, z krótkim opisem fabuły, podobnie jak w TO&OWO. Gorsza sprawa jest z rzadkimi ale jednak nagraniami z dysku UPC, te z dysku dekodera UPC są jednak bezwartościowe (od marca/czerwca br.) do przegrania (skopiowania), pozostaje mozolne nagrywanie w locie, na zewnętrzną nagrywarkę DVD z dyskiem twardym, potem kopia na DVD/RW i na PC. Plik .VOB, niestety, ewentualna konwersja na MPEG4, ale to rzadkość-jeślim już naprawdę muszę i jest to coś wartego pracochłonnej konwersji i archiwa. Mniejsze pliki VOB pozostawiam, po usunięciu reklam, na ewentualną konwersję w wolnym czasie. Stąd preferuję nagranie z DVB-T od razu w .mts.
Film zachowuję, albo oglądam od razu i ewentualnie decyduję, czy zachować, w archiwum filmowym, czy skasować -po obejrzeniu całości lub istotnego fragmentu filmu. czasem podglądam film, przed wycięciem reklam i nieraz już wtedy kasuję, jeśli nie warto się trudzić z takim obrazem. W tygodniu zdarzają się dni, gdy na 163 programach cyfrowej oferty UPC, w tym 32 HD, ani na 20 programach NTC- nie ma co obejrzeć. Wtedy wybieram sobie coś do obejrzenia, stosownie do czasu i nastroju, czasem do powtórnego obejrzenia po latach przerwy, z mojego archiwum filmowego; są tam tez filmy przyrodnicze i inne, nie tylko zgrane z TV. Czy takie postępowanie jest typowe dla maniaka (osoby cierpiącej na coś)? Ja właśnie "nie cierpię" na nic, a zwłaszcza nie cierpię oglądania- po kilka razy- tej samej wiadomości, powtarzanej codziennie i czasem nawet na drugi dzień, we wszystkich "Info" i zawsze kilku reklam w filmach, gubiących wątek i sens dalszego oglądania filmu z TV przesączonego nachalną i ogłupiającą reklamą! Skoro mam już taki sprzęt RTV /komputerowy +umiejętności nabyte latami nauki, kupowania i studiowania nowości- i płacę abonament UPC, to wykorzystuję niemaniakalnie, ale optymalnie- ten sprzęt multimedialny, mój czas i nerwy... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 8 października 2013, o 16:27 przez DVBMan2, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: Odp: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: DVBManiak »

Jednak nadal podtrzymuję, że to podchodzi pod maniactwo. Ale dobra nie róbmy off-topu.

Awatar użytkownika
DVBMan2
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2013, o 14:06
Odbiornik: Manta DVB-T02
Instalacja antenowa: Zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wręczyca

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: DVBMan2 »

Ale żadnej porady, od profesjonalnego "maniaka", mi nie udzielisz? :oops:
Dyskusje nt. wykorzystania możliwości DVB-T vs, UPC cyfrowa kablowa (i inne opcje operatorów TV) - są tu jakby na miejscu i czasie, na tym wątku. Bo DVB-T odbiera klientelę innym, także chętnym na podział telewizyjnego tortu. :)
Najlepiej dla telewidza, to wybrać co najlepsze i najtańsze (nie zawsze najlepszy wybór :roll: )- skorzystać z dobrych pomysłów i techniki nadawczo-odbiorczej, oferowanej konkurencyjnie, przez różnych operatorów RTV.

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Benedykt »

Myślę, że zabezpieczasz się na wyłączenie TVP z mux1 (temat tego działu). Do not worry! TVP zostanie na mux3. :D :D :D

Awatar użytkownika
DVBMan2
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2013, o 14:06
Odbiornik: Manta DVB-T02
Instalacja antenowa: Zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wręczyca

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: DVBMan2 »

Benedykt pisze:Myślę, że zabezpieczasz się na wyłączenie TVP z mux1 (temat tego działu). Do not worry! TVP zostanie na mux3. :D :D :D
===================
Do kogo adresowany jest ten post?

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Benedykt »

Do Ciebie.
PS.: Kiedyś nagrywałem ciekawe/dobre filmy (era video VHS). Skończyło sie tym, że oddałem koledze całość (kasety + video Sony ze Smart Link). Magnetowid działał super. Miał cyfrową korekcję video. Na kasety były specjalne nalepki z pamięcią. Wystarczyło zbliżyć kasetę do magnetowidu (nie wkładać) i na ekranie była wyswietlana zawartość. Można było kasować niechciane pozycje (przy nagraniu magnetowid sam przewijał tasmę do następnego obszaru wolnego miejsca). Można było nawet zabezpieczyć nagranie hasłem.
Kończy się tym samym - zbieraniem dla zbierania. W wiekszości później rzadko wraca się do nagrań.
Mimo wszystko pozdrawiam! Hobby to hobby.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Jarosław Bałuka »

Temat wątku: Co dalej z kanałami TVP w NTC
Koniec OT proszę.

Zablokowany