Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Nie Panie Jarosławie.
Po pierwsze to wątek o TVP w NTC. Więc m.in. na dyskusję o Polonii. Jestem za jej usunięciem nie dlatego, że jej nie oglądam (akurat Wiadomości częściej oglądam na Polonii niż w TVP1 :D ). Po prostu to kanał co do zasady nie do nadawania na terenie kraju. Wręcz dziwię się MSZ, że dotuje kanał nadawany w kraju, szczególnie, że na jednym z podstawowych rynków czyli USA jest prawie niedostępny.

Dodatkowo nadawanie Polonii pogłębia problem tłoku w MUX3 czego skutkiem jest pogorszenie jakości obrazu (wyrazistości) od 15.02. Tu jest problem.

Problem drżenia obrazu jest b. istnym ale tylko dodatkowym elementem całości.

A co do teletextu.
Po raz pierwszy od lat właśnie go włączyłem (TVP1). Kilka "bardzo podstawowych" informacji z pierwszej strony:
Karty Tarota
Oferty towarzyskie
Porozmawiaj z kobietą
Tytoń- hurt detal
Kobiety po 50- tce
Anonse z sąsiedztwa
Horoskop partnerski
Umów się z chętną kobietą
Oferty tylko starszych pań

:shock: :shock:

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Martens »

@bmp: Czy ja pisałem, że nie chcę HD? Chcę HD, ale prawdziwego - z przepływnością co najmniej 6 Mbit/s, a nie rozmazanych kanałów HD nadawanych z przepływnością kanałów SD. W tej sytuacji utrzymywanie takich kanałów "HD" nie ma żadnego sensu, bo raz że wielu osobom taka jakość nie odpowiada, a dwa - powoduje to tylko problemy, o których pisałem wcześniej (zgłaszane problemy z poprawnym dekodowaniem, brak możliwości odbioru stacji u widzów z dekoderami SD, dyskomfort u odbiorców z odbiornikami kineskopowymi na audycjach 4:3).
bmp pisze:Chcę HD, bo mamy rok 2014, bo są to jedyne Polskie programy w jakości HD (mówię o stanie przed popsuciem)
No i właśnie o to chodzi, że mówimy o stanie obecnym (po 15 lutym), a nie o "stanie przed popsuciem". Więc w końcu zdecyduj się - odpowiada ci ta jakość obecnych kanałów HD, czy nie? Jeśli odpowiada, to powinieneś być zadowolony, dziękować TVP, a nie marudzić na forum. Jeśli z kolei nie odpowiada, to patrz mój argument nr 5.
Na przyszłość dokładnie czytaj wpisy, a nie rzucaj się od razu z agresją do ludzi. :evil:

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: belzebiusz »

pawelll pisze:Chyba 99% forumowiczów jest przekonanych, że Polonii nie powinno być w NTC. Ścieżki dźwiękowe to inny temat. Co do zasady nadawanie 3 jednakowych ścieżek w różnych standardach jest bezsensowne. Stosowanie kilku ścieżek ma sens tylko wtedy kiedy mają one różną zawartość - np. oryginalną ścieżkę dźwiękową, sport bez komentarza itp. W tym zakresie jest wręcz regres. TVP praktycznie tego nie wykorzystuje. W takim razie to poprostu marnowanie pasma. Podobnie zresztą z teletextem. Rozumiem, że wiele osób się do niego przyzwyczaiło, ale dobrze działające EPG zapewnia dużo łatwiejszy dostęp do programów a cała reszta w dużo lepszy sposób jest dostępna choćby w internecie. Czas teletekstu już się skończył.
Powinno być dokładnie tak jak piszesz. Co do teletekstu to dobrym rozwiązaniem byłoby np. skorzystanie z rozwiązań Polsatu na satelicie - jeden Teletekst dla wielu kanałów (ten sam PID) - i już zyskujemy sporo pasma.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Z usunięciem teletekstu może być problem. TVP (inni zresztą też) bierze za ogłoszenia tam pieniądze (m.in. od tych "starszych, chętnych pań ;) "
http://telegazeta.tvp.pl/cennik.php
To miesięcznie uskłada się przynajmniej na jedną dyrektorską pensję więc tak łatwo z tego nie zrezygnują.

Swoją drogą gdzieś pisano, że HbbTV zniknęło od 15.02? Czy to prawda? Nie mam odbiornika więc nie mogę tego zweryfikować.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2014, o 00:21 przez pawelll, łącznie zmieniany 1 raz.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: belzebiusz »

HbbTV nadal funkcjonuje.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: bmp »

Martens pisze:Na przyszłość dokładnie czytaj wpisy, a nie rzucaj się od razu z agresją do ludzi. :evil:
Mam agresje bo sam czytasz niedokładnie i wybiórczo. Twoje propozycje są dla mnie (i podejrzewam że dla każdego "wizerunkowca")
NIE DO PRZYJĘCIA.

Sposobów na poprawienie jakości MUX-3 jest kilka. Ludzie na prawde przeżyją (do czasu nowego-muxa lub nowego-muxa-hd) bez 2/3/4 polskich ścieżek audio i bez 8 telegazet skoro może być jedna (na TVP1 HD lub wspólny PID). Tym bardziej podejrzewam 90% przełknie brak TVP Polonia - ale brak TVP w wersji HD odbije sie taką czkawką jakiej na Woronicza nie widzieli od 1981 roku. I możesz sobie (serio możesz - tylko po co?) pisać o wyłączeniu HD, ale samo TVP dobrze wie że tego się cofnąć już nie da. I dobrze wiedzą że na razie mają argument dlaczego warto płacić abonament. Zabiorą HD - ludzie powiedzą że ich "okradziono i oszukano". I będą mieli kurde racje.
No to po co pisać takie bzdety?

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: tajemnicapanstwowa »

JaroslawMroczkowski pisze:@pawelll
Daj każdemu w Polsce komputer + darmowy dostęp do internetu i wtedy zalecaj szukanie podstawowych informacji w necie.
Odniosę się tylko do tego.
Może się zdarzyć, że dla kogoś teletekst jest źródłem informacji, ale chyba przyzna Pan, że to archaizm?
Osobiście nie znam nikogo kto by sprawdzał informacje z teletekstu, a nawet jeżeli takowe osoby są to po co nadawać teletekst na aż tylu kanałach?
Nie można by było po prostu zrobić jednego teletekstu i "przyczepić" go do wszystkich kanałów, zamiast trzymać 6-7 różnych serwisów których popularność jest bardzo wątpliwa, a zajmują ponad 1mbit miejsca? Przecież to jest wykonalne.

Bo z czego korzysta się przy okazji teletekstu?
Godziny?
Programu?
Pogody?
Informacji?
Ogłoszeń audiotele (aż dziw bierze, że ktoś jeszcze chce się w teletekście reklamować)?

Pierwsze dwa punkty z racji EPG na dzień dzisiejszy odpadają.
Zostają tylko informacje i pogoda, których redakcją mogłyby się zajmować oddziały regionalne, by do ludzi trafiały po za informacjami z kraju także informacje od nich z regionu.

W TVP chyba zdają sobie sprawę z tego jak dramatycznie potrzebują choć trochę więcej przepływności. Trzymanie tylu serwisów teletekstu raczej im w tym nie pomaga.

@pawelll
Nie chodzi o usunięcie, o zrobienie jednego serwisu, który meldowałby się na każdym kanale TVP. To akurat jest wykonalne, a oszczędność pasma spora, średnio jeden serwis teletekstowy zabiera ok. 200kbit/s

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: adac »

Admin pisze: W takim razie ja głosuję za usunięciem Info i Regionalnego, bo ich nie oglądam...
Nie tędy droga .
A dlaczego ? Czy oczekiwania odbiorców mają się zupełnie nie liczyć ? W takim razie dla kogo jest to w ogóle nadawane, dla działu PR telewizji i dystrybutorów sygnału :?:

Naszą dyskusję można potraktować jako mini ankietę co do oczekiwań, ale nie musi być ona reprezentatywna bo nie wszyscy czytają fora. Dlatego przytoczyłem dane telemetryczne firmy która zajmuje sie tym profesjonalnie, i nie zamierzam ich podważać.

Wnioski dla mnie jako widza są oczywiste: upychanie w ogólnopolskim (kosztownym dodajmy) multipleksie kanałów z oglądalnośćią 0,5% jest pozbawione sensu.
Ale dopuszczam też taką możliwość że sama TvP jak i dystrybutorzy programów mogą mieć inny punkt widzenia. Choćby dlatego że produkcja i rozpowszechnianie - niezależnie od jakości programu- stanowi dla nich źródło utrzymania.

Problemem nie jest 'reakcja niektórych odbiorników ' jak pisze przedstawiciel dystrybutora, ale to co robi publiczny nadawca, a w przyszłości zamierza to robić w 100% za nasze pieniądze.
piotrek93 pisze: Ja uważam że większość kanałów TVP można by nadawać w TVP stream natomiast najbardziej treściwe kanały TVP 1 HD i TVP 2 HD
- w naziemnej plus ewentualnie INFO/REGIONY i SPORT.
Jeżeli chodzi o merytoryczne argumenty to najbardziej odpowiada mi właśnie ten.
Dodam że pozostałe (brakujące) kanały można też emitować przez kablówki- w końcu to medium jest bardziej popularne niż odbiór naziemny (niestety!), przez Sat, no i przez internet.
Więc ten 1% 'pokrzywdzonych' widzów będzie mógł tam znaleźć swoje ulubione programy: Polonię, Historię, Rozrywkę...

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: tajemnicapanstwowa »

@adac
W Polsce ok. 1/3 wszystkich gospodarstw domowych odbiera TV za pomocą anteny naziemnej i kablówki są bodaj na trzecim miejscu...

Piszesz, że nie ma sensu "upychać" kanałów z niską oglądalnością, a ja uważam, że jak nie TVP to kto ma zapewnić takie kanały szerszemu odbiorcy? Mają się narażać na zarzuty, że mityczna misja nie jest wykonywana?
Nie oszukujmy się - wysoką oglądalność mają 4 kanały uniwersalne, a następne miejsca mają kanały, które ambitnymi nazwać nie można.

Owszem nie uważam Polonii za must have, ale Kulturę i Historię zostawiłbym jak najbardziej w spokoju.

Nadawanie za pomocą TVP Stream nic nie zmieni. Dalej będzie wiele osób dla których nadawanie za pomocą streamu będzie niedostępne czy to z przyczyn ekonomicznych, czy z racji wieku i braku wiedzy.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: stefan90 »

Nie mogę już czytać, wypowiedzi ludzi, którzy uważają, że z MUX3 należy usunąć POLONIĘ, HISTORIĘ czy nawet ROZRYWKĘ. Brakuje jeszcze tylko, żeby ktoś wpadł na pomysł aby na tym multipleksie była tylko Jedynka i Dwójka, ale za to w nieziemskiej jakości :D. Niech te osoby wezmą pod uwagę, że są ludzie np. w Wałbrzychu, w którzy mają dostęp JEDYNIE do MUX3 i każdy kanał jest na wagę złota. Polonie można traktować jako kolejny kanał ogólnotematyczny, na którym zawsze można coś pooglądać. A kanały typu Historia czy Kultura to tak naprawdę jedyne które pełnią misje. Gdyby nie było ich naziemnie ich oglądalność byłaby prawie zerowa - wśród 200 kanałów ekstra z kablówki czy satelity mało kto mógłby się nimi zainteresować. A inwestowanie w dekoder satelitarny FTA, jest mało racjonalna, chyba że ktoś lubi telezakupy i kanały typu iTV ;) Ja osobiście na telewizorach kineskopowych nie zauważyłem jakiejkolwiek zmiany jakości; z pewnością na 20-kilku calowych LCD też tragedii nie ma. A jak kogoś stać na telewizor 40+ cali, to też stać na choćby najtańszy pakiet satelitarny.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: eter »

Proponuję ci zostać przy telewizorze kineskopowym. Nie widziałeś jakości HD, nie widzisz zmian na gorsze i ja się z tym zgadzam. Telewizory kineskopowe radzą sobie bardzo dobrze z sygnałem cyfrowym. Inna forma wyświetlania obrazu sprawia, że obraz jest dobrej jakości i nie ma się czego czepiać. Niestety odbiór na telewizorach nowej generacji sygnału średniej jakości, nie jest już taki dobry.
Niestety argument, że każdego kogo było stać na 42 calowy odbiornik, to stać go także na najtańszy abonament sat, jest w ogóle nietrafiony i nie na miejscu.
Trudno zatrzymać rozwój techniki odbiorczej w postaci nowych telewizorów, zatem technika nadawcza powinna również się rozwijać w taki sposób, aby można było korzystać z jej dobrodziejstw także w szerokim spektrum, a nie tylko przy wybiórczym oglądnięciu jakiejś pozycji z odtwarzacza z niebieskim laserem, czy też płatnych emisji. Wobec tego nadawanie chociaż dwóch programów wyższej jakości w przekazie naziemnym i szerszej oferty w średniej jakości jest dobrym rozwiązaniem. Niestety, kosztem poszerzenia tej średniej jakości oferty ucierpiał w pewien sposób dla jednych w mniej wyraźny dla innych więcej, ale jednak, sposób emisji tych dla wielu ważnych, bo jedynie dostępnych programów w tej wyższej jakości.
Czy to jest dobra decyzja TVP. Pewnie sami odbiorcy to zweryfikują. Na pewno wielu machnie na to ręką, ale również wielu pozostanie tym faktem rozczarowanych i niezadowolonych.
Życzę Telewizji Polskiej oby tych drugich miała jak najmniej.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

@Stefan90, nikt nie proponuje pozostawiania 2 kanałów w MUX-3.
Co do techniki, wszyscy są zgodni MUX ma pojemność 8 slotów, ostatnie próby TVP pokazują że chyba jednak nie da się rozciągnąć go do 10 slotów, być może rozsądnym kompromisem jest 9 slotów. Już nawet nikt nie jest przeciw zmieszczeniu HD w 2 slotach.
Ogólnie dyskusja zmierza (ja przynajmniej tak próbuję ją ukierunkować) ku temu, żeby TVP dopasowała swoją ofertę do możliwości technicznych (czyli max 9 slotów, w tym 4 na HD) oraz swoich możliwości programowych i oczekiwań widzów. Stąd pomysły na łączenie np Historii i Kultury, albo Kultury i Rozrywki, dodanie TVP Sport itp.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: Martens »

@pawelll: Jakiekolwiek łączenie kanałów na pewno nie wchodzi w grę, tak samo jak nadawanie wspólnej telegazety dla wszystkich kanałów. Zapominacie, że kanały TVP rozprowadzane są nie tylko naziemnie, ale także w sieciach kablowych i na platformach sat. Jakby TVP połączyła ze sobą jakieś 2 kanały, to automatycznie jeden z nich zniknąłby z oferty kablarza albo platformiarza i w związku z tym ich abonenci mieliby prawo do bezkarnego zerwania umowy. Kablówki i platformy poniosłyby w związku z tym straty i na pewno domagałyby się wypłaty odszkodowania od TVP (w umowach dystrybucyjnych na pewno znajdują się takie ochronne zapisy). W związku z powyższym nie ma mowy o połączeniu ze sobą jakichkolwiek kanałów.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

@martens. Ewentualne łączenie jest tylko jednym ze sposobów na realizację celów:
1. Max 5 programów SD + 2 HD
2. Uatrakcyjnienie programów, tak aby każdy miał min. 1% oglądalności.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: lustracja »

10 milionów Polaków ogląda SAT lub Kablówkę.
NTC jest marginalna jeśli chodzi o ofertę.
Jasne, że nadawcy walczą o rynek reklamowy i duże rozdrobnienie jest na rękę TVP.
Dlatego niezależnie od jakości video będą utrzymywali jak największą liczbę programów.
Dlatego upychają ile mogą.
Tylko DVB-T2 rozwiązywało ten problem w ramach NTC.
W ramach DVB-T nikt nie obawia się konkurencji jakością video ze strony SAT czy kablówki bo one wygrywają SZEROKA ofertą programową a nie jakością video.


NTC reklamowano jako poprawa jakości w stosunku do analogu bo coś trzeba było powiedzieć.
Idealiści sądzą, że ktoś będzie się starał tego dotrzymać.
Jak SAT czy kablówka będzie mogła nadawać UHD to narzekanie na NTC w zakresie HD dopiero będzie miało szanse powodzenia.
Nie wcześniej.
Wycinanie życzeniowe jakiś programów to może zaspokoi potrzebę dokonania wpisu na forum ale na pewno się nie powiedzie

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

A Ty kolego znowu swoje. DVB-T2 nie jest lekiem na całe zło, dyskusja o tym już była i to nie ten wątek.
Oferta naziemna nie jest marginalna, jeśli już to być może można stawiać tezę, że w interesie platform jest marginalizowana (technicznie i programowo).
Co co rzekomo szerokiej oferty programowej SAT czy kablówki, też można dyskutować, oferta zaczyna być interesująca przy naprawdę drogich pakietach, oferta podstawowa jest niewiele lepsza niż NTC.
"NTC reklamowano jako poprawa jakości w stosunku do analogu bo coś trzeba było powiedzieć. " - bo tak jest. NTC dla zdecydowanej większości odbiorców oznacza radykalną poprawę jakości obrazu.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: bmp »

lustracja pisze:10 milionów Polaków ogląda SAT lub Kablówkę. NTC jest marginalna jeśli chodzi o ofertę.
Nie 10, tylko już 12. Tylko że zapomniałeś że w tych 12 milionach, jest około 5 milionów abonentów kablówek, a największą platformą jest Cyfrowy Polsat.
Co ma piernik do wiatraka? Otóż ma - ponieważ kablówki albo mają sygnał z satelity, albo z NTC (ostatnio coraz więcej). Dodatkowo CP sprzedaje dekodery do NTC (darmowej i mobilnej) a liczbę abonentów wlicza w swoją łączną pule (do tego się nie czepiam - klient to klient). Jakby nie było - tych wszystkich wymienionych NTC także dotyczy.
pawelll pisze:Co co rzekomo szerokiej oferty programowej SAT czy kablówki, też można dyskutować, oferta zaczyna być interesująca przy naprawdę drogich pakietach, oferta podstawowa jest niewiele lepsza niż NTC.
E, no już nie przesadzajmy. Zwykle podstawowa oferta kablówki / platformy ma 2 do 3 razy więcej kanałów (są wyjątki na plus i minus, ale nie rozmawiajmy o wyjątkach tylko o statystycznej większości).
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2014, o 17:59 przez bmp, łącznie zmieniany 1 raz.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: lustracja »

a ty kolego podobnie dalej swoje. To popatrz na obraz i ciesz się sam.
Radykalna poprawa jakości obrazu od soboty 15.02 ???
Radzę przetrzeć oczy.
Co do kablówki to najwyraźniej nic nie wiesz o dużych miastach.
Telewizja naziemna straciła widzów od 2011 roku. Kablówki na razie nie tracą.
pawelll pisze:Co co rzekomo szerokiej oferty programowej SAT czy kablówki, też można dyskutować
rzekomo? :lol: ty tak poważnie??? :lol:

To że ciebie nie stać na droższe pakiety to nie znaczy, że nikt z tego nie korzysta.
Znam wiele bloków w Warszawie gdzie nie ma NTC bo nikt nie chce latać z anteną i nie chce rezygnować z TVN24 czy NG.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: adac »

lustracja pisze: W ramach DVB-T nikt nie obawia się konkurencji jakością video ze strony SAT czy kablówki bo one wygrywają SZEROKA ofertą programową a nie jakością video.
Ja powiedziałbym że wygrywają jednym i drugim, chociaż takie porównanie nie ma specjalnie sensu bo to są zupełnie różne kategorie.
W sumie chodzi o to żeby obydwie 'nie wchodziły sobie paradę' bo rynek zysków jest już podzielony a zmiany są niechętnie widziane.

Wyobraź sobie taką sytuację, że TvP od jutra nadaje w bezpłatnej telewizji kanały HD w takiej jakości w jakiej dostępne są w pakietach u znanych dystrybutorów. Dodajmy -w jakości bardzo dobrej. Przecież to od razu spowoduje protest zainteresowanych: to za co mamy płacić skoro to samo jest darmowe? Wypowiadanie umów, żądania zwrotu kasy, a przecież nikt tego nie chce.

Podsumowując: w momencie kiedy TvP zdecydowała się że dobra jakość jest na sprzedaż to stało się jasne, że nie będzie oba dostępna za darmo.
Na pocieszenie: jest szansa że kanały HD w prawdziwej jakości pojawią się w następnym 8 multipleksie, więc nie wszystko jest jeszcze stracone. ;)

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

bmp pisze:... no już nie przesadzajmy. Zwykle podstawowa oferta kablówki / platformy ma 2 do 3 razy więcej kanałów (są wyjątki na plus i minus, ale nie rozmawiajmy o wyjątkach tylko o statystycznej większości).
Nie pisałem o ilości kanałów tylko o ofercie programowej. Naprawdę nie dostrzegam interesujących (przynajmniej mnie) różnic w tanich pakietach SAT a NTC.
lustracja pisze:..
Radykalna poprawa jakości obrazu od soboty 15.02 ???
Radzę przetrzeć oczy.
Uprawiasz demagogię. Sam zacząłeś porównywanie do analogu, więc trzymajmy się tego.
lustracja pisze:...

To że ciebie nie stać na droższe pakiety to nie znaczy, że nikt z tego nie korzysta.
...
Nie wiem na podstawie czego oceniasz zasobność mojego portfela ;) Poza tym gdzie napisałem, że nikt nie korzysta z droższych pakietów?

Zablokowany