Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

W przypadku TVP SPORT tłumaczono się że umowy z operatorami płatnych platform tv przeszkadzają w umieszczeniu tego kanału w MUX3.
Tymczasem kanał TVP HISTORIA jest w DVB-T i jest kodowany z dostepem do platform ?
Więc chyba to jest jakas ściema

Wydaje się że TVP SPORT jest atrakcyjniejszy niż TVP HISTORIA, więc dlatego chyba go nie chcą wrzucić

Niedługo te platformy zaczną się sypać i dopiero sie zacznie wojna o miejsce w DVB-T

PS. Według danych z XI 2011
TVP HISTORIA - średnia widowna: 6817 (2875 w grupie komercyjnej)

XI 2011:
TVP SPORT - średnia widownia: 7411 (3136 w grupie komercyjnej)

A więc TVP HISTORIA powoli dogania już TVP SPORT

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Porównujmy np. TV6 :
„Idol – wersja amerykańska” (24 tys. widzów)
„Mistrz kuchni: juniorzy” (19 tys.)
„Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty – wersja amerykańska” (18 tys.)
„Oggy i ferajna” (15 tys.)
......

http://satkurier.pl/news/66694/tv-6-ma- ... rynku.html

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Niestety to pokazuje także poziom oczekiwać "przeciętnego telewidza" tyle, że jest to raczej skutek a nie przyczyna. Np. TVP Historia jest naprawdę b. wartościowym kanałem i ciekawym kanałem, niewielkie zwiększenie ilości programów o niedawnej historii i zwiększenie dostępności (NTC) wg mnie znacząco podniesie oglądalność.

Natomiast całkowicie zgadzam się z przytoczoną wcześniej opinią Roberta03- to co mamy jest przede wszystkim przyjętym modelem "niepłacenia abonamentu". Tyle, że ja twierdzę że jest to efektem celowego działania. Czyjego- zadajcie sobie pytanie kto na tym zyskuje.

Na początku tego wątku pisałem też zresztą, że jednym z elementów działań musi byc akcja zmierzająca do zwiększenia płatności abonamentu.

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Tak trochę na marginesie, ale za to technicznie i z "przymrużeniem oka". ;)
Można tą całą sytuację z tą telewizją porównać do sprzętu audio, chyba każdy wie co to jest balans oraz kanał lewy i kanał prawy. Porównajmy tutaj sygnał naziemny do kanału lewego a sygnał satelitarny do prawego. No więc kiedyś suwak balansu był mniej więcej w położeniu środkowym , w pewnym momencie wymieniono tor prawy na cyfrowy i okazało się, że brzmi on lepiej niż lewy analogowy. Po pewnym czasie ten balans zaczął odchylać się w prawą stronę bo tam jakość była wyraźnie lepsza, dodatkowo w kanale lewym wszyscy zauważyli, że coś trzeszczy. Taka sytuacja stała się nieznośna i trzeba było tor lewy też zmodyfikować, niestety jak się okazało coś jeszcze szwankuje... może potencjometr (suwak)... a może końcówka mocy ... Przepraszam za OT i pozdrawiam. ;)

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

mariusz 37 pisze:Porównujmy np. TV6 :
„Idol – wersja amerykańska” (24 tys. widzów)
„Mistrz kuchni: juniorzy” (19 tys.)
„Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty – wersja amerykańska” (18 tys.)
„Oggy i ferajna” (15 tys.)
......

http://satkurier.pl/news/66694/tv-6-ma- ... rynku.html
Kolega myli OGLĄDLNOŚĆ ŚREDNIĄ z oglądalnoscią najchęt. oglądanych programów !!!

TV6 ogląda średnio koło 3-4 tys.

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Nie tak do końca, oglądalność średnia w danym miesiącu jest w podanym linku, ja chciałem tylko wyeksponować pewne fakty w odniesieniu do Twojego postu, pewne wnioski też się nasuwają.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Robert03 »

rotalplus pisze:W przypadku TVP SPORT tłumaczono się że umowy z operatorami płatnych platform tv przeszkadzają w umieszczeniu tego kanału w MUX3.
Tymczasem kanał TVP HISTORIA jest w DVB-T i jest kodowany z dostepem do platform ?
Więc chyba to jest jakas ściema

Wydaje się że TVP SPORT jest atrakcyjniejszy niż TVP HISTORIA, więc dlatego chyba go nie chcą wrzucić
O tym czy dany kanał jest atrakcyjniejszy od innego można długo dyskutować i każdy będzie miał na ten temat inne - swoje - zdanie.
Z założenia TVP kanał TVP Historia jest kanałem darmowym - można go odbierać na satelicie ( i w NTC) bez opłat. Natomiast kanał TVP Sport jest kanałem za który TVP pobiera opłaty od TV kablowych i platform SAT. i ma z nimi podpisane umowy na wyłączność. Dopóki te umowy trwają TVP nie może (nie jest zainteresowana) umieścić tego programu w NTC. Z drugiej strony dla TVP korzystniejszym jest pobieranie opłat od platform gdyż ściągalność abonamentu RTV jest na bardzo niskim poziomie. Więc jest pretekst do takiego działania i kółko się zamyka.
Dla mnie osobiście TVP Historia jest ciekawsza bo sport mnie wcale nie interesuje. Pomimo iż mam TVP Sport w TVK nigdy nie oglądałem tego programu dłużej a TVP Historia owszem. Jest tam wiele ciekawych programów. Ale to moje zdanie.

kadriano58

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kadriano58 »

To jak dostał ktoś jakąś odpowiedź w sprawie TVP Sport?

yougo

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: yougo »

TVP Sport nie będzie, bo nie ma miejsca na MUX'ach ... Można by zastąpić jakiś kanał (np. TVP Polonia), ale wtedy będzie larum, "kto daje i zabiera ...". Tak więc, nie będzie w trzech pierwszych MUX'ach TVP Sport'u ... Przykre, ale prawdziwe (i oczywiste). :|

kadriano58

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kadriano58 »

A Miejsce w MUX1? przecież TVP ma chyba 4/8 miejsca w tamtym MUXie.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: belzebiusz »

2/8 zajmie TVP1 HD
1/8 zajmie TVP2 SD
1/8 zajmie TVP Info
Czyli także w MUX 1 nie ma szans.

kadriano58

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kadriano58 »

No ale przecież te kanały są w MUX3 i w dwóch MUXACH będą takie same kanały? ja słyszałem, że ma być robiony jakiś konkurs czy coś.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: belzebiusz »

TVP walczy o pozostanie w MUX 1 tylko z TVP1 HD. Na pozostałe miejsca ma być konkurs, ale raczej dla innych podmiotów niż TVP.

kadriano58

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kadriano58 »

Ale też zostanie w MUX3 jeden kanał regionalny zlikwidowany więc jest jedno wolne miejsce. Odpisał wam już ktoś, bo mi na razie, że nie wiedzą kiedy.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: zesepo »

Ja w tej sprawie nie dostałem ŻADNEJ odpowiedzi, jakby mnie znali (?) i woleli siedzieć cicho

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Otrzymałem oficjalną odpowiedź z Ministerstwa Skarbu Państwa. Ogólnie mówi ona tyle że MSP nie ma wpływu na programy TVP. Właśnie szykuję odpowiedź ale z racji nawału obowiązków zawodowych nie mam na to za bardzo czasu.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: TVP: Szykują się poważne zmiany w ośrodkach regionalnych

Post autor: Robert03 »

qwerty pisze:Tylko, że nie ma co nadawać regionalny tvp. Kiedyś leciały same powtórki. Poza lokalnymi wiadomości i 1-2 godzinnym programem dotyczący lokalnych wydarzeń co mogą nadawać?
Kiedyś to nie było tyle powtórek co dziś.
Pamiętam regonalną TVB - tam nie było powtórek a program w większości realizował ośrodek regionalny. Były pozycje które ośrodki pomiędzy sobą wymieniały. To może być doskonała metoda tworzenie programów regionalnych bez warszawskiej "czapy".
Być może w 2013 kształt MUX ów będzie wyglądał tak:
Wersja optymistyczna:
MUX1:
1. TVP1 HD
2. TV Trwam
3. Eska
4. TTV
5. POLO
6. ATM

MUX3:
1. TVP2 HD
2. TVP Info
3. TVP Regionalna
4. TVP Kultura
5. TVP Historia
6. TVP Sport

Wersja pesymistyczna:
MUX1:
1. TVP1 HD
2. TVP Info
3. TV Trwam
4. Eska
5. TTV
6. POLO (obraz kontrolny)
7. ATM (obraz kontrolny)

MUX3:
1. TVP2 HD
2. TVP Regionalna 1
3. TVP Regionalna 2
4. TVP Kultura
5. TVP Historia
6. TVP Polonia

Nie wyobrażam sobie że TVP 1 i 2 będą dublowane w wersji SD po uruchomieniu emisji HD.

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: TVP: Szykują się poważne zmiany w ośrodkach regionalnych

Post autor: qweir205 »

Dublowanie programów to strata cennego miejsca.Mogliby dać jakiś porządny kanał

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: TVRuda »

Ależ na dublowanie programów to TVP ma fundusze a na TVP Sport już nie. Ech... żałosne.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Puma »

Kanały dublują przecież dlatego aby dostać więcej miejsca w NTC a wiadomo że mniejsza konkurencja to większe zyski ;)
Przecież podobnie robi Polsat i TVN, tylko oni wykupują stacje ale efekt ten sam.

Zablokowany