Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Postaram się wieczorem napisać jakiś draft pisma.

looser

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: looser »

Jeżeli będzie jakieś pismo, żeby i TVP Sport i TVP Seriale były w DVB-T to ja napewno się podpiszę.

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Znalazłem jeszcze stronę na której można zadawać pytania do TVP -
http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt

"Jeśli chcesz nam przekazać swoje opinie na temat programów TVP lub pytania do portalu tvp.pl, skorzystaj z formularza kontaktowego."

Moje pytanie już poszło, oczywiście do TVP SPORT, pytajcie , im więcej tym lepiej. :)


Dostałem na razie informację zwrotną na swoją skrzynkę:
"Dziękujemy za kontakt z TVP. Twoje pytanie zostało przesłane. "
Zobaczymy co odpowiedzą?
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2011, o 19:28 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Poland »

Jak już wspominałem TVP chętnie dałoby swój sportowy kanał do MUX3 jednak są tzw. prawa sportowe na tylko teren Polski które muszą być przestrzegane. W DVB-T może być problem bo sygnał może wyciekać dzięki zasięgom nadajników a tym bardziej tropo do sąsiednich krajów a tego TVP nie chce.
Sensowne rozwiązanie to MUX5 o charakterze ponadregionalnym i tam 2 stacje mogłoby wystawić telewizja publiczna.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: vigoo »

Jeśli tak na to patrzeć, to TVP w ogóle nie powinna nadawać sportu, bo sygnał jedynki i dwójki tez wychodzi poza granice kraju...

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Poland pisze:Jak już wspominałem TVP chętnie dałoby swój sportowy kanał do MUX3 jednak są tzw. prawa sportowe na tylko teren Polski które muszą być przestrzegane. W DVB-T może być problem bo sygnał może wyciekać dzięki zasięgom nadajników a tym bardziej tropo do sąsiednich krajów a tego TVP nie chce.
Sensowne rozwiązanie to MUX5 o charakterze ponadregionalnym i tam 2 stacje mogłoby wystawić telewizja publiczna.
Mylisz się kolego i nie wprowadzaj ludzi w błąd, takie ograniczenia są tylko w przekazie satelitarnym, a zresztą poczytaj trochę a nie męcz swoimi wymysłami. Może mamy jeszcze uważać żeby sygnał nie wypłynął z falami Bałtyku...?
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2011, o 19:31 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kuku1234 »

To jest zwykla bzdura, zeby zamydlic oczy ludziom. CT 4 i w wielu krajach tak jest, bo byc musi i nikt sie o to nie rzuca.

kampf

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kampf »

@Poland
zastanów się trochę, a naziemne, analogowe TVP1/TVP2 nadają tylko w granicach Polski? , ponieważ też lecą czasami rozgrywki sportowe

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Czyżby za dużo wpisów? Oto co dostałem w odpowiedzi :)

"Error: Unable to load /pub/stat/contact status:301"

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Może serwer nie wyrabia, ja już wysłałem 3 i wszystkie doszły. :D

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Poland »

kampf pisze:@Poland
zastanów się trochę, a naziemne, analogowe TVP1/TVP2 nadają tylko w granicach Polski? , ponieważ też lecą czasami rozgrywki sportowe
No to już sam nie wiem co te ograniczenia licencyjne mają oznaczać - chyba tylko żeby dany sport obejrzało mało ludzi. A główne telewizje pokazują to na co licencji nie ma np: skoki narciarskie.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: qwerty »

Jakie pisaliście argumenty, aby umieścili tvp sport? Samo proszenie raczej nic nie da. :(

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

@Poland to jest tak, że dana telewizja wykupuje prawa do transmisji jakiegoś wydarzenia np. sportowego. Jeżeli jest to telewizja publiczna to oglądamy wszyscy na terenie naszego kraju drogą naziemną, ale jeżeli te prawa zdobędzie telewizja prywatna to już ona sama decyduje jak będzie ( jak jest to wszyscy wiemy). Wyjątek stanowią transmisje z rywalizacji naszej kadry narodowej, która jak to się mówi jest "dobrem wspólnym" i tutaj wszystkie telewizje obowiązuje ustawa o powszechności dostępu (oczywiście cały czas mowa tutaj o NTC). Mieszkasz na południu i bardzo dobry przykład podali Ci tutaj koledzy, obejrzyj sobie przykład Czechów czyli CT4, nadają nawet Ligę Mistrzów bo nabyli prawa do tych rozgrywek i tam jest normalność bo prawie wszyscy płacą abonament RTV. :)

@qwerty nic od razu się nie dzieje, cierpliwości i przede wszystkim optymizmu trzeba. ;)

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kuku1234 »

Poland pisze:
kampf pisze:@Poland
zastanów się trochę, a naziemne, analogowe TVP1/TVP2 nadają tylko w granicach Polski? , ponieważ też lecą czasami rozgrywki sportowe
No to już sam nie wiem co te ograniczenia licencyjne mają oznaczać - chyba tylko żeby dany sport obejrzało mało ludzi.
Zeby mozna bylo to wcisnac jak najwiekszej ilosci telewizji.

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Dostałem pierwszą odpowiedź, oczywiście dyplomatyczną-
na krótkie pytanie "Kiedy TVP SPORT będzie w NTC ?"
odpowiedź brzmi:
"Witam,
Nie jesteśmy w stanie podać daty.

Pozdrawiam
Redaktor prowadzący
Redakcja Transmisji, Publicystyki,
Oprawy i Mediów Interaktywnych
TVP SPORT"

Oczywiście można to zrozumieć bo daty nikt nie zna, ale pocieszające na razie jest to, że nie zaprzeczają. ;)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: giaur500 »

Ciekawi mnie pojęcie "dobra wspólnego". Mecze naszej reprezentacji są dobrem wspólnym, ale już walka Polaka Tomasza Adamka taki dobrem wspólnym nie była i można było ją zakodować? Chodzi tu o dyscyplinę sportu, czy o coś innego? Są jakieś jasne przepisy na ten temat?

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

giaur500 pisze:Ciekawi mnie pojęcie "dobra wspólnego". Mecze naszej reprezentacji są dobrem wspólnym, ale już walka Polaka Tomasza Adamka taki dobrem wspólnym nie była i można było ją zakodować? Chodzi tu o dyscyplinę sportu, czy o coś innego? Są jakieś jasne przepisy na ten temat?
Jest taka ustawa o "ważnych wydarzeniach sportowych" i na pewno zalicza się do nich Olimpiada, Mistrzostwa Europy lub Świata, natomiast inne imprezy sportowe określa się w załączniku, dlatego, że w różnych krajach jest z tym różnie, w Irlandii np. jest to impreza-Irish Grand National i Irish Derby – wyścigi konne. Zresztą u nas jeszcze ta ustawa nie jest w pełni dopracowana ( jeszcze przy niej majstrują), ale wymaga jej Unia Europejska.Więc jak widzisz walka Adamka nie koniecznie się kwalifikuje tym bardziej, że boks zawodowy rządzi się swoimi prawami. Trochę zaczynamy odbiegać od tematu.
Jak już tyle napisałem to dodam jeszcze, że w przeszłości dochodziło już do łamania tego prawa np. przez "słoneczną telewizję" a przykładem jest tutaj mecz siatkówki POLSKA - BRAZYLIA na MŚ we Włoszech ( tutaj masz lekturę- http://siatkowka.net/siatkarski-felieka ... 44770f9ae9 ). Jak wiadomo Polsat poszedł po rozum do głowy i uruchomił PSN w mux2 odciążając swoją ramówkę od takich wydarzeń ( wzorowo przeprowadził transmisję z PŚ w Japonii ). Tak więc TVP SPORT jest pierwszym kanałem, który powinien pokazać się w NTC , a te osoby , które tego nie potrafią zrozumieć już uświadamiam - w przyszłym roku mamy dwie wielkie imprezy EURO 2012 i OLIMPIADĘ W LONDYNIE i będą bite rekordy oglądalności (nie muszę chyba tłumaczyć co te wskaźniki znaczą dla telewizji), i jeżeli płacę abonament, a od nowego roku może będzie płacić większość (w prądzie) to wybaczcie, ale przynajmniej do końca maja ten kanał powinien pojawić się w NTC, a w jakim mux czy 1 czy 3, to już mniej ważne. ;)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Robert03 »

Nie chcę tutaj bronić TVP ale łyżka dziekciu do ogródka widzów i decydentów głównie się należy. Skoro grubo ponad połowa abonentów nie płaci abonamentu a rządzący mają to w nosie trudno jest oczekiwać "normalności".
W "normalnych" krajach wszyscy płacą abonament nie dyskutują czy tablet, czy komputer, czy telewizor "a ja nie oglądam", tylko płacą. U nas są dyskusje tylko że każdy chce oglądać a płacic nie ma komu. No i mamy w publicznej to co mamy: Stosy reklam, "tańce na lodzie bez łyżew" i atrakcyjne programy w kanałach TVP zakodowanych udostępnianych za pieniądze. Z publicznej TVP zrobiliśmy komercyjną TVP.
Porównywanie się do czeskiej CT, niemickiej ARD, brytyjskiej BBC czy Fińskiej YLE jest nieporozumieniem. Bo te telewizje są publiczne: Utrzymują się z abonamentu i nie emitują reklam. My nie możemy się do nich porównywać. My wybraliśmy model niepłacenia abonamenyu na publiczną TV tylko wybraliśmy płacenie abonamentu platformom i kablówkom. No to płaćmy i nie stękajmy.
Tamte telwizje już dawno przeszły w pełni na nadawanie naziemne cyfrowe, W Finlandii standardowo YLE1 i YLE2 dostępne są naziemnie w całym kraju w HD. Obraz jest naprawdę HD. W Polsce takiego HD nie oferują nawet płatne platformy cyfrowe.
Większość tamtejszych abonentów ogląda naziemną TV ewentualnie kablową. Ilość prywatnych anten satelitarnych jest znikoma.
Z czym do Europy szanowni Państwo. Z wyspowym MUX-3 ? :-) TVP Sport Wam się marzy ? Zacznijmy płacić abonament, zmuśmy politykierów do porządnej ustawy medialnej, wywalmy reklamy z TVP niech w końcu będzie normalnie. To naprawdę jest możliwe, choć w polskiej mentalności i rzeczywistości baaaardzo trudne.

RobertB

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: RobertB »

A widzisz, problem jest w tym, że TVP chce abonament i reklamy.

Ustawodawca faktycznie powinien wreszcie zrobić z tym porządek i zmusić obywateli do płacenia abonamentu, a nadawcę publicznego do zakazu emisji reklam. I sprawa byłaby jasna.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Jeśli już robimy lekki OT (mam nadzieję że mod wybaczy) to dla mnie sprawa jest jasna (napisałem to już na innym forum):
"Wszystko OK, tyle że nie zapominajmy o przyczynach aktualnej rzeczywistości:
1. TVP dostaje może połowę pieniędzy należnych z abonamentu. Resztę zżera polskie cwaniactwo podparte niedawnym politycznym poparciem (pamiętacie kto mówił że abonamentu się nie płaci?)
2. Politycy do spółki z platformami cyfrowymi przez lata blokowali rozwój DVB-T - w końcu to kilkaset milionów zł rocznie.
3. Politycy wykorzystują TVP jako skrzyżowanie tuby propagandowej z dojną krową. Bo i kampanię można zrobić i kolegów na dobre etaty powsadzać.
W efekcie mamy to co mamy- biedną TVP, która zarabia gdzie i jak może (np. sprzedając TVP HD czy TVP Sport) i nieatrakcyjną programowo NTC (bo gdy będzie atrakcyjna to stracą platformy cyfrowe). Czyli zaklęty krąg niemożności.
Pierwsze co trzeba zrobić (równocześnie) to wprowadzić do NTC TVP1 i TVP2 w HD i TVP Sport i radykalnie poprawić pobieranie abonamentu."

A wracając do zasadniczego wątku:
Trzeba domagać się od TVP podstawy prawnej do twierdzenia, że TVP Sport jest stacją komercyjną i kodowaną- czyli de facto płatną. Wg mnie takiej podstawy nie ma.

Zablokowany