Lokalne doświetlenia dla emisji cyfrowych. Los przemienników

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Lokalne doświetlenia dla emisji cyfrowych. Los przemienn

Post autor: BiTCity »

Ostatnie zdanie z linku Satkuriera
W związku z tym TVP w kwietniu 2014 roku zrekonfiguruje sieć nadawczą swojego multipleksu (rekonfiguracja będzie polegała na modyfikacji niektórych parametrów technicznych wybranych nadajników, np.: mocy, kanału i charakterystyki promieniowania anten) oraz będzie uruchamiać dodatkowe stacje.
W końcu coś się ruszyło bo wraz z nadejściem wiosny a co za tym idzie polepszonej propagacji znacznie gorzej odbierany jest MUX-3 u siebie w środę podczas meczu Realu z Borussią miałem taką pikselozę na TVP1 HD, że lepiej nie mówić a winny oczywiście jest nadajnik na Chodkiewicza który jeśli ma już zostać powinien wrócić na kanał 34 zgodnie z tym co wyżej napisano.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Lokalne doświetlenia dla emisji cyfrowych. Los przemienn

Post autor: naziemna-ntrc »

Jeżeli chodzi o Chodkiewicza to tam zostanie zwiększona moc do kilkunastu kW. :)

Cyfrowy z Kotliny

Re: Lokalne doświetlenia dla emisji cyfrowych. Los przemienn

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Czyli takie tereny jak Nowa Ruda Duszniki Zdrój Kudowa Zdrój Wałbrzych i wiele innych terenów górskich będzie pozbawiona MUX1 I MUX2 moim zdaniem zupełne bezmózgowie nadawców komercyjnych czym większy zasięg tym większy zasięg panowie z TVN POLSAT!!!

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Lokalne doświetlenia dla emisji cyfrowych. Los przemienn

Post autor: belzebiusz »

Raczej kwestia ile telemetrów do mierzenia oglądalności jest na takich terenach. ;)

Cyfrowy z Kotliny

Re: Lokalne doświetlenia dla emisji cyfrowych. Los przemienn

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Jestem pewny że te działania związane z brakiem możliwości doświetleń trudnych miejsc to działania POLSATU.Nie wieżę że nadawcy tacy jak TVN,czy TV PULS ni czyniły starań o to aby mieć duży zasięg,ale jak zwykle Solorz rządzi niczym Putin naszymi mediami to jest skandal że ten człowiek ma tak wielki wpływ szkoda że UKE na te działania niema wpływu.I powiem tak chodź ma wszystkie MUX1,,MUX2 MUX3 to zamierzam wykasować TV POLSAT!!!

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Lokalne doświetlenia dla emisji cyfrowych. Los przemienn

Post autor: BiTCity »

naziemna-ntrc pisze:Jeżeli chodzi o Chodkiewicza to tam zostanie zwiększona moc do kilkunastu kW. :)
Kolego wykrakałeś :) jak podaje Satkurier http://www.satkurier.pl/news/99019/27-n ... mux-3.html z Chodkiewicza będzie 6 kW zamiast dotychczas 0,4 kW zastanawia mnie tylko czy to wystarczy na odseparowanie sygnału z Trzeciewca w samej Bydgoszczy by nie było pikselozy w wiosenne i letnie wieczory.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Lokalne doświetlenia dla emisji cyfrowych. Los przemienn

Post autor: naziemna-ntrc »

Nie wykrakałem tylko napisałem to co wiedziałem. :)

Zablokowany